Skoči na vsebino

Grenka izkušnja nekega motorista


damchy

Priporočene objave

Dečko,vsaka ti čast. Žal, sem 2 krat bila v soči na obisku pri prijateljih(motoristi) in kot si sam napisal,tvoje poškodbe so zelo hude,vendar se po enem sprehodu po tistem centru zelo hitro potolažiš in obenem ti dajo moč,da se postaviš nazaj na noge.To si tudi pogumno storil in ti iz srca želim,da boš kmalu spet pretekel vsak dan 6km.

Hvala za tvoj pogum in srečno!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj niti ne vem kaj naj napišem, samo vem da nekaj pa moram, ker se me je dotaknilo, kot se je dotaknilo vsakega, ki se je vsaj malo zamislil ob branju prvega posta.

Sam popolnoma podpiram takšne članke, vem da jih težko brati, še težje napisati, ampak če tisti, ki so imeli takšno izkušnjo in z njo želijo opozoriti druge ali zgolj spreviti to iz sebe se mi zdi to super, saj je korist obojestranska.

Mene vedno to šokira in prizemlji in srčno upam, da se takšnih in podobnih zgodb spomnim tudi ko imam na glavi čelado.

Tudi z moje strani želim vse najboljše v življenju, čimhitrejše okrevanje in veliko lepih trenutkov. Pomembno je da je volja in jasen cilj, telo je tako ali tako stroj, ki ga ne bomo nikoli popolnoma razumeli in nas bo vedno znova presenetilo s svojo zmogljivostjo.

Lp

Johnny

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uffff.... Hudo tole.

Jaz velikokrat ko se peljem z motorjem, pomislim v kakšnem ovinku, kaj bi bilo z mano, če bi tisti trenutek nič hudega sluteče bilo kaj za ovinkom. Pa potem takoj raje pomislim na kaj lepega in sem še bolj zbrana.

Vsaka čast za tole napisano :trance_27_notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, ker si svojo izkušnjo delil z nami. Naj nam bo vsem vsaj v razmislek če že ne v opozorilo, da se kaj podobnega lahko zgodi vsakomur :unsure: .

Želim ti še veliko pozitivne trme in vztrajnosti, ki jo boš sigurno še rabil pri nadaljni rehabilitaciji :yes: .

M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nism prebral vseh prispevkov in do konca, ker je težko čtivo, tko da se opravičujem, če je blo že napisano. Glede na to, da si napisal, da je bil na sredi ovinka madež, me zanima kaj je blo v poročilu. A si iztožil kakšno odškodnino in kako se je glede tega razpletlo.

Respect !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar se odškodnine tiče, lahko zahtevaš-zaprosiš za avans pri zavarovalnici. meni in mojemu kolegu so nakazali....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kogar je strah, kdor se boji nesreče, padca naj NE VOZI motorja. To ni nekaj kar moraš imet zato, da si

frajer, so tudi druge stvari s katerimi se lahko pokažeš.

Se strinjam, le prvi del bi obrnil... kogar ni vsaj malo strah, naj ne vozi motorja.

Damchy, kapo dol.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam, le prvi del bi obrnil... kogar ni vsaj malo strah, naj ne vozi motorja.

Tako je..prevelik strah je samo ovira. RESPECT do motorja pa mora bit. Ko več nimaš spoštovanja do konjev,prodaj in šaltaj na bicikl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem jokal ob branju, me pa take zadeve vsekakor močno prizadenejo in ti dajo še dodatno misliti kako smo ranljivi, minljivi in velikokrat "neumni in neodgovorni". Upam samo, da na cesti ko ponovno sedemo na motor prehitro ne pozabimo na predvidevanje in tragedije, ki so se dogodile in na tragedijo, ki jo opisuje Damchy.

Vem približno kako si se počutil tik pred padcem ko si zagledal oljni madež, ker sem zaradi politega cestišča s hidravličnim oljem tudi sam padel. Ob padcu sem na srečo utrpel večje raztganine na kombinezonu kot telesne poškodbe in imel srečo, da sem se po nekem srečnem naključju ob padcu izognil vseh betonskih stebrov in dreves. Z odgovornimi sem se pravdal malo manj kot tri leta.

Želim ti čimprejšnje okrevanje in hvala, da si z dobrim in preventivnim namenom, delil to tvojo motoristično izkušnjo.

post-9142-127297074094_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam, le prvi del bi obrnil... kogar ni vsaj malo strah, naj ne vozi motorja.

Damchy, kapo dol.

LP

meni se pa zdi, da strah res nima kaj iskat na motorju, ker iz strahu ponavadi pocnes neumnosti oz. napacno odreagiras; pa ce ves cas gledas v stvari ob cesti (na cesti), katere bi bile potencialni mozni krivci, da se poskodujes, te ponavadi vlece ravno tja... zavedanje rizika pac moras imet nekje v glavi-vcepljen, spremljati vsak meter ceste.. po drugi strani pa moras pri opazanju ovir na cesti iskat mozno izhodno pot mimo, ne buljiti v problem... moje mnenje je, naj vozi motor tisti, ki mu je to zivljenje, ljubezen, zanimanje in veselje...v tem primeru strahu ni, vse je odvisno od zavedanja motorista pa vcasih malo srece tudi prav pridesleep.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj res, kako se je pa izšlo?

Na mojo srečo z zmago in povračilom vseh stroškov. Tako za telesno in materialno škodo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na žalost se glava ne zaceli tako kot zlom(i) noge..

Upajmo, da se čimprej pozdravi; ...ker pa si dobro informiran, lahko poročaš o novostih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sedaj po 1.5.2010 čakam klic iz UKC na naslednjo operacijo,katero upam da bo že sedaj v roku 14 dni.

lep pozdrav.

Damch

Držimo pesti zate :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pretresljvo sad.gif Upam da bo čim bolš se zrihtal!!

Sm meu tut sam lansk let 2 padca (na progi). Avgusta me je na skoku stresl sm meu medenico raztegneno za 3cm, kri v ledvicah, prestres možganov pa odrgnine. V bolnic sm biu 1 tedn pa sm mislu da bom znoru. Slabe 2 mesca po tem sm kolen zlomu wacko.gif Operacija, dva šraufa u kolen. Spet en tedn ležanja. Rehabilitacja v dolenskih. Po pol leta skor še zmer ni v redu ampak se počas izboljšuje. 10 let vozm nobene poškodbe pol pa u 2h mescih dve kr dobri. Se zamislš ampak volja ostaja gremo naprej rolleyes.gif

Upam da ne smetam whistle.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo je, da čas celi vse rane.

Sam sem se že parkrat lažje zvrnil z motorjem, kot opomin kaj se lahko zgodi za tren oka. :wacko:

Zato vedno vozim z rezervo, sploh v nepregledne ovinke, kar se mi je že velikokrat obrestovalo zaradi peska na cesti, nepričakovane ovire za ovinkom, prehitevanja v škarje... Pa ne se afnat na cesti ali pa pustit sprovocirat. :ninja:

Kot tolažba ali ne, kosti se kar relativno hitro in uspešno celijo, lahko bi rekel da si imel še nekako srečo da si polomil "samo" noge. Poškodbe trupa, hrbtenice ali glave bi lahko imele še mnogo hujše in dolgotrajnejše posledice.

Srečno.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni se pa zdi, da strah res nima kaj iskat na motorju, ker iz strahu ponavadi pocnes neumnosti oz. napacno odreagiras; pa ce ves cas gledas v stvari ob cesti (na cesti), katere bi bile potencialni mozni krivci, da se poskodujes, te ponavadi vlece ravno tja... zavedanje rizika pac moras imet nekje v glavi-vcepljen, spremljati vsak meter ceste.. po drugi strani pa moras pri opazanju ovir na cesti iskat mozno izhodno pot mimo, ne buljiti v problem... moje mnenje je, naj vozi motor tisti, ki mu je to zivljenje, ljubezen, zanimanje in veselje...v tem primeru strahu ni, vse je odvisno od zavedanja motorista pa vcasih malo srece tudi prav pridesleep.gif

Nekako je tezko opisat razliko med osnovnim strahom, ki ga ima recimo novoopečeni motorist, kjer prisotem strah do velikosti-teže motorja in pomisleki ali to zverino sploh lahko jaham? Posledično je motorist manj sproščen, trše odreagira, kar je lahko povezano tudi s padcom.

Drug strah v podzavesti, vsaj mene pripravi do neprestanega procesiranja podatkov :) o razmerah na cesti in ob cesti, mimoidočih in prihajajočih vozilih itd.(ne to ni primer, da gledam v drevo in zapeljem vanj :D, zdaleč ne) Meni to ni moteč faktor, z leti ga precej natreniras, deluje po sistemu preventive, vedno je nekaj rezerve in dober občutek.

Kadar pa tega občutka ne zaznam (daljša monotona fura), takrat je občutek podoben kot primer v avtu, voziš in se kar naenkrat za nekaj milisekund odtujis od voznje, pa ko se zaves, razmisljas ali si bil odsoten 2, 3, 4 sekunde?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem tole že prebral na drugem forumu ampak sem še tukaj 1x.Tudi ko sem drugič bral po pravici povedano nisem mogel zadrževat solz in se mi je katera pojavila na obrazu.Nam ki se na srečo ni zgodilo si niti predstavljat nemoremo kako je to hudo.Ko običajne stvari postanejo najvišji cilj kaj si ga zadaš in upaš da boš lahko enkrat normalno zaživel dalje.Drugače pa ne vdaj se ker marsikateri nima druge priložnosti.Držim pesti za tebe da čimprej in popolno okrevaš.

Popravljeno . Popravil ShAArK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam solzne oči. Želim ti čimprejšnje okrevanje, jaz pa bom še bolj pazljiv. Se bom večkrat spomnil nate, ko se vsedem na motor.

Popravljeno . Popravil birdybirdy
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!