Skoči na vsebino

Priporočene objave

kak misliš pobrusi ga da bo padel ven? Kaj ti si koleno pri fergazerju rasiril? Ker jaz tisto ne dobim ven.

Tisto pušo se da izvleči z "izvlakačem" za odlomljene vijake (samo dovolj velik mora biti), verjetno pa bi se dalo tudi s kakšnim "abcigerjem" ali dovolj velikim izvijačem, ki ga "nabiješ" v pušo parkrat zavrtiš, pa je zunaj (ampak zadeva je "kitajska" pa se lahko tudi kaj zdrobi, zato zelo previdno!)

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisto pušo se da izvleči z "izvlakačem" za odlomljene vijake (samo dovolj velik mora biti), verjetno pa bi se dalo tudi s kakšnim "abcigerjem" ali dovolj velikim izvijačem, ki ga "nabiješ" v pušo parkrat zavrtiš, pa je zunaj (ampak zadeva je "kitajska" pa se lahko tudi kaj zdrobi, zato zelo previdno!)

lp

Franc

Bom probal ker sem dal not inbus pa sem ven tolko pa ni slo ven bom probal tak ko si napisal zaj sem trenutno samo avspuh menjo pa mi gre trenutno 34 km/h... prej pa je sel 30 km/h

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potrebuješ nekaj takega (ima jih večina "šlosarjev" pa ti ga kakšnen mogoče posodi)izvijači odlomljenih vijakov

http://www.stroji.com/katalogi/01_351.pdf

lp

Franc

ps z nečim podobnim sem jaz brez problemov z roko "izpulil" pušo pri flexerju (je pa bila puša kovinska, če je iz kakšnega drugega materijala pa ne vem kako bo šlo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potrebuješ nekaj takega (ima jih večina "šlosarjev" pa ti ga kakšnen mogoče posodi)izvijači odlomljenih vijakov

http://www.stroji.com/katalogi/01_351.pdf

lp

Franc

ps z nečim podobnim sem jaz brez problemov z roko "izpulil" pušo pri flexerju (je pa bila puša kovinska, če je iz kakšnega drugega materijala pa ne vem kako bo šlo)

oky hvala samo upam da pravo mislim koleno da nebom jaz kaj druga dal ven :) to je tisto ko sam fergazer dol pa je taka cev not pa takšen debel obroček? pa mašino moram dol vzet da lahko ono odšaraufam?samo mi je zaj čudno da leti mopet samo 34 km/h pa sm ze menjo zobčenik zaden in avspuh? upam da bo šel pol barem 40-45 :) ce se koleno zbrusim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oky hvala samo upam da pravo mislim koleno da nebom jaz kaj druga dal ven :) to je tisto ko sam fergazer dol pa je taka cev not pa takšen debel obroček? pa mašino moram dol vzet da lahko ono odšaraufam?samo mi je zaj čudno da leti mopet samo 34 km/h pa sm ze menjo zobčenik zaden in avspuh? upam da bo šel pol barem 40-45 :) ce se koleno zbrusim.

Snemi samo vplinjač, koleno pusti pri miru, ker ima "varovalne" vijake (ne snemaj motorja!). Izpuliš samo "cevko" (v kolenu je kakšne 2 cm dolga in kakšna 2-3mm debela cevka- reducirka).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snemi samo vplinjač, koleno pusti pri miru, ker ima "varovalne" vijake (ne snemaj motorja!). Izpuliš samo "cevko" (v kolenu je kakšne 2 cm dolga in kakšna 2-3mm debela cevka- reducirka).

lp

Franc

v kolenu misliš je tota cevka ker ono sem probo pa negre ven pm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v kolenu misliš je tota cevka ker ono sem probo pa negre ven pm

Ja, in gre ven brez problema, samo "prijeti" jo moraš, zavrtiš dvakrat-trikrat, pa je zunaj (moraš pa jo vleči naravnost-enakomerno).

lp

Franc

ps če nimaš orodja poskusi s koščkom jeklene žice (skriviš jo na "U" in pokriviš konce U-ja na dolžino, da gre skozi luknjo), ker sila ki je potrebna, da potegneš cevko ven je izredno majhna

Popravljeno . Popravil franc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni! Imam tomos youngster racing, ki mi je do sedaj dobro služil. Prosil bi vas ce mi pomagate razvozlati sledeče težave z motorjem. 1. Ko se peljem po cesti okoli 27-31 km\h mi v motorju nekaj zelo čudno ropota, kot da bi neki železni delček skakal v motorju "cinglja". 2. Ko se peljem mi velikokrat ko se ustavim motor sam ugasne (neglede kako imam nastavljeni štantgas) isto se mi zgodi pri speljevanju :( 3. Malo prej pa je motor kar izgubil moč in v mašini je slišati kot bi nekaj na tesno drgnilo, recimo kot bi bat na tesno drgnil. Sedaj ga je tudi zelo težko vžgati (rabi nekaj časa). Prosim vas za kakšen odgovor! Že v naprej hvala!

jaz sem zdaj menjal avspuh pa zobcenik nisem se uspel z kolena dat tisto ven zdaj pa mi isto zacne nekaj bingljat v motoru ko pride do koncne 33 km/h pa obcutek koda bo bat vtrgalo kaj se moram naredit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:) ubistvu ga je res premalo, ker je preveč zraka. Zato moraš dati 51 dizo notri. Ceprav na tvojem mestu bi dal cevko nazaj notri ker ni velike razlike brez cevke jaz jo imam sedaj notri pa mi gre vseeno 60 km\h brez ostalih blokad.

zaj sem dal 53 dizo not pa gre majn cez 30 mi ne gre prej pa sem mel 49 dizo?

Popravljeno . Popravil ajuric3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zaj sem dal 53 dizo not pa gre majn cez 30 mi ne gre prej pa sem mel 49 dizo?

Sedaj si dal pa po mojem mnenju preveliko. Moral bi dati taksno kot je pri frčotih 51.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

zaj pa me se nekaj zanima zdaj sem naredil skoraj vse za te blokade in mi gre komaj 35 :( menjo sem zobnik, avspuh, pušo iz kolena, fergazer zbrusil in dušilec iz filtra dal pa gre 35 kaj se te moram narediti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si odstranil bakreno podložko med celindrom in kapo? Prestavi se elektriko, daj brusit cilider na 42mm pol pa bo ze kam slo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Si odstranil bakreno podložko med celindrom in kapo? Prestavi se elektriko, daj brusit cilider na 42mm pol pa bo ze kam slo.

sem pa na batu sem zvtral dve lukni ja zdaj mi do 37 km potegne pune samo vec pa ne gre pm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Lp...Imam Tomos Youngstrja 45..končna hitrost je 55kmh in ima lipnika. Imam pa en problem. Namreč motor ne vžiga več kot prej in ko dodam gas ugasne. Sepravi užgem, ko hočem speljati pa ugasne. Je pa res da sem ga tišal v klanec nekaj časa. Če veste kaj je narobe prosim čimprej sporočite da ga lahko prodam. Že vnaprej hvala! Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej če ni zamašena pipica za gorivo. Si dobro prečistil dize itd. na vplinjaču? Poglej če ni zamašen izpuh. lahko pa tudi, da se ti je pregrel oz. zaribal-so se težave začele pojavljat neposredno po tistem, ko si ga tiščal v klanc?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zamenjaj dizo (se zgodi da oksidira in čiščenje ne pomaga) ali pa preveri z kakšno bakreno žičko (iz kabla "spuliš" eno žičko, zmeriš... ), če je luknja dovolj velika.

Po "simptomih" je vplinjač ampak iz preventive najprej zamenjaj svečko (najceneje in najhitreje).

lp

Franc

me je trojan malo prehitel

Popravljeno . Popravil franc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej če ni zamašena pipica za gorivo. Si dobro prečistil dize itd. na vplinjaču? Poglej če ni zamašen izpuh. lahko pa tudi, da se ti je pregrel oz. zaribal-so se težave začele pojavljat neposredno po tistem, ko si ga tiščal v klanc?

Ja težave so se začenjale pojavljat takoj po tistem ko sem ga tiščal v klanec... Nekdo mi je tudi rekel da je pregret...Svečko sem pa že zamnjal Franc(nič bolje). Ja uplinjač pa sem tudi zelo temeljito spucal. Bom še probal malo dizo zrihtat pa bomo vidl.Mislim pa da sem nekaj narobe naredil ko sem ga v klanec tišal. Hvala za odgovore Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi ga "pregrelo", "zagrabi" bat,kar pa še kako čutiš. Če ti je to naredilo je edini način, da snameš glavo in vidiš če je kaj škode (risi, poškodbe bata, če ti je odtrgalo obroček hitro vidiš ker ga "nabije" v glavo), ampak kaj takega se pri "serijskih" (55km/h ni neka huda predelava) le redko zgodi. Preden snameš glavo, preveri, če ti "popušča" kompresija (počasi stopiš na zaganjač in če je upor bolj slab... ).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi ga "pregrelo", "zagrabi" bat,kar pa še kako čutiš. Če ti je to naredilo je edini način, da snameš glavo in vidiš če je kaj škode (risi, poškodbe bata, če ti je odtrgalo obroček hitro vidiš ker ga "nabije" v glavo), ampak kaj takega se pri "serijskih" (55km/h ni neka huda predelava) le redko zgodi. Preden snameš glavo, preveri, če ti "popušča" kompresija (počasi stopiš na zaganjač in če je upor bolj slab... ).

lp

Franc

Sepravi snamem glavo in vidim če so kakšne poškodbe na batu če sem prav razumel? Hvala lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko bi bilo zaradi saj, vendar pa bi moral biti izpuh praktično "zabit", ker če ima saj 10mm luknje ti ne bi crkaval (zaradi "tišanja" in pregretja se ti ne bo zamašil izpuh).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!