Skoči na vsebino

Yamaha Majesty YP 250


Pepos

Priporočene objave

Skuteraši pozdravljeni

Sem lastnik omenjenega skuterja, na tem forumu je uporabnikov bolj malo, če je sploh kakšen. Torej, zanima me, ali je še kakšen lastnik takega skuterja da izmenjava mnenja. Sam se sicer z njim zelo zadovoljen in sem lani prevozil 9000 km. 30.9. z njim sem bil npr. v Karlobagu, pa tudi Vršič in Mangartsko sedlo mu nista tuja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skuteraši pozdravljeni

Sem lastnik omenjenega skuterja, na tem forumu je uporabnikov bolj malo, če je sploh kakšen. Torej, zanima me, ali je še kakšen lastnik takega skuterja da izmenjava mnenja. Sam se sicer z njim zelo zadovoljen in sem lani prevozil 9000 km. 30.9. z njim sem bil npr. v Karlobagu, pa tudi Vršič in Mangartsko sedlo mu nista tuja.

:hmm: Mislim da ga ni, ali pač?

Oglasi se v Moj maxiscooter za "izlete" pa tole: Maxi:01.

Ali lahko napišeš kaj več o skuterju (letnik,stroški,napake, kaj paziti ... ), konec leta ali v začetku drugega bomo iskali nekaj podobnega (kvalitetno+poceni).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skuteraši pozdravljeni

Sem lastnik omenjenega skuterja, na tem forumu je uporabnikov bolj malo, če je sploh kakšen. Torej, zanima me, ali je še kakšen lastnik takega skuterja da izmenjava mnenja. Sam se sicer z njim zelo zadovoljen in sem lani prevozil 9000 km. 30.9. z njim sem bil npr. v Karlobagu, pa tudi Vršič in Mangartsko sedlo mu nista tuja.

Sem jo vozil kratek čas,ko sem imel eno na popravilu od prijatelja in sem jo mral preizkusiti po generalni če je vse ok saj tako je želel in moram povedati da je res luštem maxsi in tudi vzržliv, posebej če ga redno vzržuješ ter servisiraš. LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam prijatelja, ki je vozil model l.1996 par let brez težav. Majhna poraba, dobra vetna zaščita, velik prtljažnik, slabost pa manjhna kolesa - samo 12".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: Mislim da ga ni, ali pač?

Oglasi se v Moj maxiscooter za "izlete" pa tole: Maxi:01.

Ali lahko napišeš kaj več o skuterju (letnik,stroški,napake, kaj paziti ... ), konec leta ali v začetku drugega bomo iskali nekaj podobnega (kvalitetno+poceni).

Moj skuter je letnik 2000 kupljen preko posrednika lani meseca junija. Uvožen je bil iz Italije. Ob nakupu je bilo prevoženih par km čez 25.000 km. Po nakupu sem ga takoj peljal na uradni servis da ga pregleda. Po izjavi serviserja je bil dober nakup, realni kilometri in dobra ohranjenost. Ker sem po svoje nejeverni Tomaž sem še še do drugega serviserja kjer je bila ugotovitev enaka oz. dopolnjena z "zelo" dobro ohranjen. Do sedaj sem prevozil nekaj čez 9000 km brez problemov. Edina ugotovljena "napaka" - neznanje je, resetiranje kontrolne lučke za olje takrat, ko menjam olje pred prevoženimi 3000 km. Ko pa lučka posveti pa ni več problem resetiranja. Ugotovil sem da lučka posveti 150 km pred 3000 km.

Poraba pač znaša očitno glede na način vožnje. Jadranska magistrala (Jelšane-Karlobag) 2,9, enako Ilirska Bistrica Stara Baška na Krku, avtocesta Postojna Slovenska Bistrica pa 3,8. Kozina - Mangartsko sedlo - Štanjel 3,0. V času rednega merjenja porabe sem prevozil 4989 km in natočil 169.88 litrov s tem da je bilo vsaj 2/3 voženj po AC.

Od marca meseca pa imam Polini maxi sped kontrol variator. Motor je bil vožen zgleda le po Padovi (od tam je prvi lastnik) zato so bil drsniki in pokrov varoatorja še kar obrabljeni pa sem menjal kar komplet variator. Pospeški so občutno boljši, hitrost enaka, kot tudi poraba.

Skratka redni servisi in deli po specifikaciji (razen variatorja).

L.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Lep pozdrav vsem.

Včeraj sem si kupil skuterčič Yamaho Majesty 250 letnik 2004. Ampak, na žalost je kniga navodil v italijanščini, jaz pa pojma nimam o it. jeziku. Bi pa prosil če ima kdo to knjigo v nemščini ali celo v slovenščini da si prekopiram oz. da si

"potegnem" navodila iz neta. Pa še nekaj- navodila v angleščini mi tudi niso v pomoč.

Hvala in LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem  kupil nemško verzijo navodil preko ebay-ja. Imam pa italijansko viška in podsrim nekomu ko bi potreboval omenjeno knjigo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Ali se splača kupiti za 800 €, l.2001, redno servisiran, lastnik zadnje 4 leta, 45.000km, zadnji servis letos, olje, jermen, zavorne ploščice. Cena je dobra, najvišja hitrost do 130km/h, pospeški do 80km/h zelo hitri. Kako je s temi motorji, vozil bi se letno 1000 - 2000km, večinoma krajše razdalje.

 

Hvala

Simon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej Simon, prodal rt1150 in kupuješ majestija. No, jaz sem ga vozil kar nekaj časa ( majesty) - ajd, fajn "prdaš" tak za po mestu.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej Simon, prodal rt1150 in kupuješ majestija. No, jaz sem ga vozil kar nekaj časa ( majesty) - ajd, fajn "prdaš" tak za po mestu.......

2-3 leta ne bo BMW-ja (otrok), rabim pa nekaj malo do mesta, pa nazaj, pa v trgovino...

 

Pol pa spet BMW 1150 GS ali BMW 1200 GS, pa z ženo na pot, otroke pa k babici :). Malo me skrbijo kilometri, drugo pa ne, itak tudi če odpove vse, ne more preseči 300 € popravila :)

 

Lp

Simon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej Simon, prodal rt1150 in kupuješ majestija. No, jaz sem ga vozil kar nekaj časa ( majesty) - ajd, fajn "prdaš" tak za po mestu.......

Zadevo sem kupil, za vozit v trgovino, ali pa do 50km relacijo res fajn "prdaš", lepo gre, do 130km/h, ni tresljajev, kot pri Piaggio 500i, tako da sem zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ga imam, trenutno 35000km, poraba 3,8-4l, plusi-vzdržljiv agregat, dovolj moči tudi za dva, prostora pod sedežem za dve čeladi,okreten, dobra vetrna zaščita

Minusi-12col kolesa, prednja zavora prešvoh za moj okus.

Po 35oookm ni porabe olja pri normalni vožnji.....pri priganjanju na 3000km 3dcl.

Videl tudi primere z 70000km...bp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!