Skoči na vsebino

Bosna in Hercegovina


Priporočene objave

S tem pa že imam izkušnje. Včasih je tudi 5 dovolj. Upam, da niso postali pogoltniwhistle.gif

Zadnja izkušnja z BiH štrumfi:

-se je dogajal že pri njihovem službenem vozilu

On: Trebate račun?

Jst: Ne trebam, neče mi porezna priznat

On: Kazna je 100 KM,nesmijem uzimat taj iznos, plača se na pošti/policiji

Jst: jel možemo to nekako drugačije sredit

On: A kako bi ti to sredio?

Jst: Pa neznam ja..vi recite..

On: Neču ja ništa reči, to je vaša dobra volja :rolleyes:

Jst: Pa dobro, volja je velika...al vi ste gazda

On: (vrne vozniško, zadrži prometno) Ajde sredi nešto

Jst: (Grem do avta, pobašem 30KM, bla sta dva..za malco, pridem nazaj) Evo izvolite...

On: (spravi paklc, sploh ni gledal,vrne prometno) I kamo se putuje? Lovit bosanke ha?

:lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnja izkušnja z BiH štrumfi:

-se je dogajal že pri njihovem službenem vozilu

On: Trebate račun?

Jst: Ne trebam, neče mi porezna priznat

On: Kazna je 100 KM,nesmijem uzimat taj iznos, plača se na pošti/policiji

Jst: jel možemo to nekako drugačije sredit

On: A kako bi ti to sredio?

Jst: Pa neznam ja..vi recite..

On: Neču ja ništa reči, to je vaša dobra volja :rolleyes:

Jst: Pa dobro, volja je velika...al vi ste gazda

On: (vrne vozniško, zadrži prometno) Ajde sredi nešto

Jst: (Grem do avta, pobašem 30KM, bla sta dva..za malco, pridem nazaj) Evo izvolite...

On: (spravi paklc, sploh ni gledal,vrne prometno) I kamo se putuje? Lovit bosanke ha?

:lol:

dobesedno... sam da je bla pošta tolk daleč, da ni mel smisla sploh se trudit iti peš :lol: (za dve malce majo dost 10 KM.... sej so čevapi sam 4 KM ....:P )

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobesedno... sam da je bla pošta tolk daleč, da ni mel smisla sploh se trudit iti peš laugh.gif (za dve malce majo dost 10 KM.... sej so čevapi sam 4 KM ....tongue.gif )

Pajkica, pa ti dobiješ popust jer si žensko.trance_25_naughty.gif

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobesedno... sam da je bla pošta tolk daleč, da ni mel smisla sploh se trudit iti peš :lol: (za dve malce majo dost 10 KM.... sej so čevapi sam 4 KM ....:P )

Ma je bil fora....pa še res sem orng nabasal na radar, tko da :) Aja, pa do pošte je bilo cca 10km..tu mač daleč hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čez podaljšan vikend sem si vzel čas za Bosno.Šel sem preko Kočevja do Vinice,nato pa Slunj,Bihač,Jajce,Sarajevo,Mostar,Međugorje,Čapljina,preko bosanskih hribov do Neuma in nato po Jadranski nazaj.1550 kilometrov uživanja na prelepih cestah.Prijazni ljudje in ugodne cene,gostje po lokalih skoraj sami Slovenci.Edina negativna stvar je omejitev 80 na cestah kjer bi lahko vozil 200 in nenormalno veliko radarjev.Imel sem srečo da policiji nisem pustil niti ene KM.

Če kdo rabi dodajam še možnosti prenočitve v Jajcu in Sarajevu (par minut do Baščaršije),v obeh primerih je na razpolago tudi garaža:

http://plivatourism....emid=25&lang=hr

http://apartmansarajevo.blogspot.com/

Popravljeno . Popravil JoeFZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa kaj plačujete v BIH? oziroma kaj se bolj splača: evri, plastika, kune? Letos bova namreč z mojo drago del dopusta spičila po bosni, pa se moram malce pripraviti. In sicer stacionirala se bova nekje v kakem kampu blizu Mostarja (tu ni problem plačevanja, oziroma bom direktno pogledal na net, oz poklical), nato pa misliva vsak dan skočiti na kaki izlet do Sarajeva, pa še ostalih zanimivosti..No v glavnem me zanimajo vaše izkušnje s tovorjenjem keša in menjavo kje se bolj splača.

Tko kompliciras da naus nikol prisu haha...

Najbolša je da imaš mali denar s sabo..čimveč 5 ali 10 eur...

menjava je 1,95....Vzamejo ga vsepovsod..Kovance skoraj nikjer ne...Razen menjalnice..

To da bos v Mostarju spal in se vozil hm..Nevem no, nic kaj obetajoce...Pa se hm kamp, nevem ce sem ga videl pa vceraj sem bil tam...

Pazi copse...drgac cesta OK..Medugorje pouhn busov, pa cerkev....Ajej ce nisi res crkvena mis, pol ni kaj videt..Sicer 30 km od Mostarja.

Od Mostarja pa do Sarajeva je dost dolga...U sarajevu mas lep kamp za spat, na Ilidzi je pa sicer kamp v Lasti term catez..Se da najti na netu...Pa pocen in urejen..

Pr jajcu tudi kamp , sicer pred mestu jajce samem desno pri jezeru..Super kafana zraven dost pocen.

.Sam to je vse bolj za "prolaz" ni da bi se pol nazaj furu ....Bosna vseen ni tko mala, pa dost ovinkov ter zanimivo prazna cesta vsaj v teh dneh..

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tko kompliciras da naus nikol prisu haha...

Najbolša je da imaš mali denar s sabo..čimveč 5 ali 10 eur...

menjava je 1,95....Vzamejo ga vsepovsod..Kovance skoraj nikjer ne...Razen menjalnice..

To da bos v Mostarju spal in se vozil hm..Nevem no, nic kaj obetajoce...Pa se hm kamp, nevem ce sem ga videl pa vceraj sem bil tam...

Pazi copse...drgac cesta OK..Medugorje pouhn busov, pa cerkev....Ajej ce nisi res crkvena mis, pol ni kaj videt..Sicer 30 km od Mostarja.

Od Mostarja pa do Sarajeva je dost dolga...U sarajevu mas lep kamp za spat, na Ilidzi je pa sicer kamp v Lasti term catez..Se da najti na netu...Pa pocen in urejen..

Pr jajcu tudi kamp , sicer pred mestu jajce samem desno pri jezeru..Super kafana zraven dost pocen.

.Sam to je vse bolj za "prolaz" ni da bi se pol nazaj furu ....Bosna vseen ni tko mala, pa dost ovinkov ter zanimivo prazna cesta vsaj v teh dneh..

lp

hvala za info. No ni take panike, sem že dovolj izkušen, pa tudi bosno in nasploh bivšo jugo zelo dobro poznam, je pa res da zadnjih pet let nisem bil v bosni in sem hotel par informacij. Sem pa tudi že načrt spremenil. Bom spal v Sarajevu, je boljši kamp, zraven terme, večje možnosti ogledov...

Popravljeno . Popravil DAMI33
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za info. No ni take panike, sem že dovolj izkušen, pa tudi bosno in nasploh bivšo jugo zelo dobro poznam, je pa res da zadnjih pet let nisem bil v bosni in sem hotel par informacij. Sem pa tudi že načrt spremenil. Bom spal v Sarajevu, je boljši kamp, zraven terme, večje možnosti ogledov...

ja ja.... ogledi slaščičarn a ne :evilgrin:

pa ne vseh baklav pa tulumb pa še česa mi pojest :surrender:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ja.... ogledi slaščičarn a ne evilgrin.gif

pa ne vseh baklav pa tulumb pa še česa mi pojest surrender.gif

Se bom držal nazaj. In bom poslastičara vedno uprašu:

"jeli brate, jer je več bila ona Pajkica kod tebe?" in če bo odgovor ne, bom reku: " ne hvala, danas ništa sladko, mršavim!!"

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se bom držal nazaj. In bom poslastičara vedno uprašu:

"jeli brate, jer je več bila ona Pajkica kod tebe?" in če bo odgovor ne, bom reku: " ne hvala, danas ništa sladko, mršavim!!"

:kva1::P teb prepustim čevape O:-)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za info. No ni take panike, sem že dovolj izkušen, pa tudi bosno in nasploh bivšo jugo zelo dobro poznam, je pa res da zadnjih pet let nisem bil v bosni in sem hotel par informacij. Sem pa tudi že načrt spremenil. Bom spal v Sarajevu, je boljši kamp, zraven terme, večje možnosti ogledov...

Zelo bliz imaš Tunel spasa. Se splača pogledat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

40EUR dvoposteljna soba z zajtrkom.

Za mene je solidna cena 20 EUR za 2 osebi ( kar je Vzhodno od nas ). Zajtrk gor al dol. Sam de je približn čist skret.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za mene je solidna cena 20 EUR za 2 osebi ( kar je Vzhodno od nas ). Zajtrk gor al dol. Sam de je približn čist skret.

lp

Predvčerajšnjim sem se vrnil iz Bosne. Cene se res gibljejo okoli 35 € (Pri Amri v Sarajevu) do 40 € (Jajce - Motel Plaža...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Mostarju je dost ugodna varijanta za spanje Motel Han, 2 leti nazaj sva dala 18 mark na noč z zajtrkom/osebo, sobe so klimatizirane, kar nama je pri zunanji temperaturi 37 prav prišlo, motor je varovan za ograjo pod kamerami, do starega dela mesta je 1km.

V Sarajevu je marsikej za videt, fajn je tud manjši izlet do Bjelašnice in Igmanskega polja, gor pri smučišču je ena kafana z dobro kavo, pa tud čevapi se dajo dobit, tam je sicer predvsem raj za enduraše, domačini so mi povedali, da se velik vozi enduro in downhill tam, z endurom ali terenskim vozilom pa se da prilezti tud do vrha Bjelašnice

par kilometrov stran od tam je tud en fajn kmečki turizem po bosansko, odlična hrana, ki jo pripravljata lastnik in njegova žena, klopce pa tik ob kristalno čistem potočku...čista bosanska divjina :) samo točno ime kraja in pot moram pa mal pobrskat, midva sva imela "voden" ogled s strani domačinov in si nisem zapomnil točne poti :P

spodaj na fotkah Bjelašnica, lesena džamija na Igmanu, domačija z odlično hrano...

uff komaj čakam letos dopust, da grem spet mal na jug B)

post-1406-086954900 1279794361_thumb.jpg

post-1406-081131600 1279794456_thumb.jpg

post-1406-063160700 1279794514_thumb.jpg

post-1406-023154500 1279794558_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil kađiva
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejčiči se imenuje ta vas kjer je domačija, kakih 10km stran od smučišča, na mal boljšem zemljevidu BiH je sigurno gor, vsaj na mojem je :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvčerajšnjim sem se vrnil iz Bosne. Cene se res gibljejo okoli 35 € (Pri Amri v Sarajevu) do 40 € (Jajce - Motel Plaža...)

Pred 3 tedni sem prespal v Jajcu za 10 EUR po osebi. Privat sobe, garaža v hiši.

Razni hoteli, moteli, dobri apartmaji ipd so najbrž dražji, za kaj cenejšega se je pa treba bolj potrudit (poiskat,vprašat).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo pravkar se se vrnil iz bih. prvi dan sem šel prek karlovca, bihača v sarajevo. od tam v pale. tem sem bil par dni obiskoval rodbino. včeaj sem pa šel prek doboja, in dervente v bosansko dubico od tam v karlovac in domov. prvi dan naredil 700km včeraj pa 750 km. bilo je super. ljudje prijazni, vse je poceni. bencin je točno 1 eur. tistih par dni ko sem bil na palah sem naredil okoli 500 km. tako sem se malo okoli vozil pa parkrat na jahorino. gor na jahorini je super. razgled fenomenalen. slik in videou nimam ker se mam ene težave z telefonom. bilo je super. priporočam vsakomur. cene sob so poceni (10 eur) maš pa tud še cenejše kampe. ceste so dokaj zanič. razen glavnih magistral. avtocest ni razen 30 km pred sarajevom. hrana poceni. čevapi 2.5 eur. burek 1 eur. men ni blo treba hrane kupovat ker mam dol velik rodbine :P . meu sem res odlično, prevoziu malo pod 2000 km samo škoda da slik ni. če kdo rabi kakšno informacijo naj kar vpraša. :P

LP

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Bil prejšnji teden pri Amri. Cena 50 € / noč za 4 osebe (3 odrasli + otrok). Gazdarica je prva liga... (ustrežljiva, prijazna...), apartma čist in urejen, avto za ograjo, do Baščaršije maš minutko hoje... vglavnem 1A.

ZA INFO: (lani smo bili v hotelu Boutique 36, ki je v bližini Amre.... cena 60 € / noč 2 osebi in otrok + garaža za avto).

Baščaršija prenatrpana... folka mali milijon, trgovine ena čez drugo. CENE: Ćevapi 2.5 - 3 €, burek 1 €, drink 1 € - 1.2 €... vglavnem poceni, čeprav so na drugih koncih Bosne stvari še cenejše. V Trgovinah (Adidas, Nike, Esprit, Beneton, Zara...) cene iste kot v Sloveniji.

Tisti ki gre v Sarajevo preko Jajca in Travnika, predlagam shopping v Vitezu v trgovinah FIS , ker tam res dobiš veliko pametnih in uporabnih stvari za res "male pare".

Lp!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil prejšnji teden pri Amri. Cena 50 € / noč za 4 osebe (3 odrasli + otrok). Gazdarica je prva liga... (ustrežljiva, prijazna...), apartma čist in urejen, avto za ograjo, do Baščaršije maš minutko hoje... vglavnem 1A.

ZA INFO: (lani smo bili v hotelu Boutique 36, ki je v bližini Amre.... cena 60 € / noč 2 osebi in otrok + garaža za avto).

Baščaršija prenatrpana... folka mali milijon, trgovine ena čez drugo. CENE: Ćevapi 2.5 - 3 €, burek 1 €, drink 1 € - 1.2 €... vglavnem poceni, čeprav so na drugih koncih Bosne stvari še cenejše. V Trgovinah (Adidas, Nike, Esprit, Beneton, Zara...) cene iste kot v Sloveniji.

Tisti ki gre v Sarajevo preko Jajca in Travnika, predlagam shopping v Vitezu v trgovinah FIS , ker tam res dobiš veliko pametnih in uporabnih stvari za res "male pare".

Lp!!!

Tole v zvezi z FIS om se pa strinjam. res je 1a. ogromno ponudbe pa res za poceni.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!