Skoči na vsebino

Bosna in Hercegovina


Priporočene objave

Mene zanima cesta Čađavica-Banja Luka,če je asfalt?

Je. Greš čez planino Manjača, bivši vojaški poligon za streljanje z velikimi kalibri, tanki in tudi letali. Leta 2007 je bila cesta odlična, pregledna in prazna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je. Greš čez planino Manjača, bivši vojaški poligon za streljanje z velikimi kalibri, tanki in tudi letali. Leta 2007 je bila cesta odlična, pregledna in prazna.

Hvala za odg. Prespali bomo v Ključu, drugi dan pa Čađavica-Banja Luka-kanjon Vrbasa-Jajce-Mrkonjić Grad-Ključ

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kdo potrebuje, še enkrat podatki Apartmaji Amra Sarajevo .

Gazdarica tudi dobro kuha in peče (tufahija ...) in organizira ogled Sarajeva s taxijem :notworthy:

Bil pri njej, je res solidno in v neposredni bližni Baščaršije, ceno pa je mela okol 20 EUR na noč (samo prenočitev).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče kdo ve kakšna je cesta Dubrovnik -Trebinje - Gačko -Sarajevo?

Prejšnji teden smo bli na tej cesti in sicer v kontra smeri kot si ti napisal:

Iz Sarajeva smo šli prek Trnova-Mljevin do Broda (dobra cesta, le pri Brodu pazi na predore-niso osvetljeni in na "narezan" asfalt) pa do reke Tare na rafting(priporočam),naslednji dan pa nazaj na Brod do Sutjeske (Brod-Sutjetska slaba cesta, ravno jo nekaj popravljajo in širijo, veliko policajev. Cesta Sutjeska - Gacko pa odlična še boljša pa naprej (no mi smo sicer tm zavili za Mostar prek Fojnice,Nevesinja).

Kot sm pa slišal je tudi naprej od Gacka do Trebinj enkratna cesta!

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz grem v bosno pa me zanima prenočevanje v blizini Mostarja. Hvala za informacije.

Jaz in moja sva spala v motelu Han, tik ob glavni cesti za metkovič-sarajevo-3km od centra mesta. Je velika tabla in ne moreš zgrešiti.. Mislim, da je nekdo tukaj že omenjal ta motel. Dokaj dobre sobe, cena 36€ za sobo. (2 osebi) zajtrk vključen, motor v odprti garaži za ograjo. V glavnem sva bila zadovoljna. link

Popravljeno . Popravil DAMI33
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz grem v bosno pa me zanima prenočevanje v blizini Mostarja. Hvala za informacije.

Mi smo prespali kar v mestu - Hostel Aksoj. Dobra varianta za večerni ogled mesta.

Cena ugodna, 50 EUR za 4osebe, zajtrk. Sobe zadovoljive, lastnik je dečko. Motorje smo čez noč parkirali kar v baru med mize...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kdo potrebuje, še enkrat podatki Apartmaji Amra Sarajevo .

Gazdarica tudi dobro kuha in peče (tufahija ...) in organizira ogled Sarajeva s taxijem :notworthy:

¸

Tale Amra pa dobr zgleda ,..no pa tud Pips za svoja leta. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ogromno sem prebral opisov obiskov Bosne in velika večina vas piše o tem, kako je potrebn o imeti "drobiž" za policajce.

No in iz tega naslova me zanima sledeče; a to te tudi brez veze ustavi in ti vdrapne kazen ali je kaznovanje upravičeno (prehitra vožnja ... itd)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ogromno sem prebral opisov obiskov Bosne in velika večina vas piše o tem, kako je potrebn o imeti "drobiž" za policajce.

No in iz tega naslova me zanima sledeče; a to te tudi brez veze ustavi in ti vdrapne kazen ali je kaznovanje upravičeno (prehitra vožnja ... itd)?

Slabe reči in strah imata zmeraj velik učinek, tudi jaz sem marsikaj prebral, preden sem se podal v Jugo. No po petih sezonah sem bil letno po dvakrat v Bosni, trikrat v Črni Gori. Policaji so me ustavili samo v Črni Gori, res sem vozil prehitro. Lepo smo se pogovorili in spustili so me naprej z opozorilom.

Ko pa prebiraš forum dobiš izkrivljen občutek, da povsod čakajo le na turiste, da jih ogulijo. No verjetno je pomembno tudi kje se voziš in koliko si pripeljal in kako si z njimi komuniciral. Seveda pa so izjeme in lahko naletiš na .....na srečo imam samo pozitivne izkušnje. Drobiž v denarnici nikoli ne škodi, malo za šalo malo zares.

Scarabeo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

tud jaz sem mal kolovratla okol...med drugim tud po Bosni...

Do tja kar čez Kočevje, pa Delnice, pa naprej do jadranke in po njej do Maslenice... tam pa proti Benkovcu in postanek za dva dni v Skradinu ;) malo potepanja okrog slapov Krke, Visovca.... se je kar nabralo.

Vmes krajši skok do Črne gore (samo ne po dveh :P ) najedla sem se za neki cajta :whistle:

post-21285-088716200 1283189718_thumb.jpg

od Skradina nadaljevanje proti Bosni, MP Kamensko, mim Livna... in seveda po eni luštni cesti čez Kupres in potem proti Novem Travniku (večji del nova cesta) ter do Doboja (+ 39 :wacko: ).

Mal kroženja do Modraca.... tudi na motozbor mi je uspelo prit v Dervento :rolleyes: ....

Nazaj pa kar skozi Prnjavor do Novske in potem na AC do Brežic, tam pa naprej proti Krškem in Trojanam....

Seveda če že grem čez Trojane, pa še na krofe :kva1: in domov :kava:

Nabralo se jih je 1650 km ...polcaji me ne marajo :P:lol1: zato drobiža nisem rabla :naughty:

Še največ motoristov srečala od Brežic pa do doma .... prej pa šparala roko :D

drugač pa pozdrav vsem k smo se srečal na poti ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prstaci s paradajzom :whistle: Pa je to užitn?

:kva1:

loh so na crveno ali bijelo .... :)) eni so s paradižnikom eni z vinom

morš probat... tko delajo tud druge školjke, zmer več :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ogromno sem prebral opisov obiskov Bosne in velika večina vas piše o tem, kako je potrebn o imeti "drobiž" za policajce.

No in iz tega naslova me zanima sledeče; a to te tudi brez veze ustavi in ti vdrapne kazen ali je kaznovanje upravičeno (prehitra vožnja ... itd)?

Jaz nimam nikoli drobiža za "policajce". Ga raje zvečer zapravim za pivo. Če te ustavijo neupravičeno NE PLAČAJ. Toda bodi prijazen in obziren, saj je on tam tatamata in ne ti. Meni se je do sedaj izšlo.

Če pa zares storiš prekršek si pa tudi s prijaznostjo ipd vsaj znižaj kazen.

Drugo je, če naletiš na tiste "sa viceva".

Najbolj pazljiv je treba bit v BiH - v predelih Republike Srpske, tam so najbolj pokvarjeni.

Na cesti Goražde - Višegrad, nekaj km pred Višegradom so skoraj vedno inkasanti.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Jutri zjutraj (v petek, 17.9.) startam za tri dni proti Sarajevu... Kompanjon se ustrašil vremena in noče it, pa mislim, da ne bo tako hudo. Mogoče kdo za zraven, ali pa ima podoben namen, pa bi me vzel zraven. Zmeren voznik z jugovzhoda. L.P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kljub silnemu deževju tukaj in kljub temu, da nihče ni hotel z mano, je bilo prav luštno... v Bosni niti kapljice dežja, pa kar dosti sonca, sploh v soboto in nedeljo ... Pot pa taka:

V petek zjutraj iz Krškega po AC proti Beogradu do Novske... del poti na AC v dežju

nato proti jugu in vstop v BIH pri Bosanski Dubici ... nehalo deževat

Iz Bosanske Dubice neuspešen poskus prečkanja Kozare in po neuspehu povratek in pranje motorja

Potem vožnja skozi Prijedor do Banjaluke, od tu pa po dolini reke Vrbas navzgor do Jajca. Zelo lep del poti

Prenočevanje v Jajcu v hotelu Turist

Sobota dopoldan vožnja skozi Dolnji Vakuf, Travnik in Vitez do Sarajeva ... čevapi, baklava in ogled Baščaršije

Popoldan vožnja skozi Konjic in Jablanico do Mostarja, kratek ogled, baklava in bosanska kava. Zelo lep del poti

Nadaljevanje po dolini Neretve navzdol do Počitelja. Prenočevanje v zasebni sobi.

V nedeljo zjutraj bosanska kava pri gazdi, potem pa po dolini Neretve navzdol do Ploč, mimo Bačinskih jezer in ob obali navzgor

Kava in malica pri šiptarju na rivi v Igranah (južno od Makarske)

Nadaljevanje ob obali do Omiša s kratkim postankom, potem pa malo v notranjost do vasi Gata in skozi Tugare do Splita

Iz Splita že krenil proti Sinju pa je začelo deževat in se odločil za avtocesto ... po njej do Bosiljeva, pa Vinica, Novo mesto in domov

Skupaj 1300 km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

:kva1:

loh so na crveno ali bijelo .... :)) eni so s paradižnikom eni z vinom

morš probat... tko delajo tud druge školjke, zmer več :)

Al pa če jih ne, ker so zaščiteni in se za pridobivanje kar kvalitetno uničuje obala in niso toliko boljši od nezaščitenih školjk. Dokler bo to kdo plačal bo nekdo to tolkel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Al pa če jih ne, ker so zaščiteni in se za pridobivanje kar kvalitetno uničuje obala in niso toliko boljši od nezaščitenih školjk. Dokler bo to kdo plačal bo nekdo to tolkel.

marsikaj smo ljudje že uničli, in to veliko bolj, kot tale način...marsikaj je zaščiteno, prepovedano...

in veliko je stvari, ki uničujejo planet ... žal

ko se bo spremenila miselnost VSEH zemljanov, potem bo verjetno marsikaj drugače, če seveda še ni prepozno, kar pa dvomim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Al pa če jih ne, ker so zaščiteni in se za pridobivanje kar kvalitetno uničuje obala in niso toliko boljši od nezaščitenih školjk. Dokler bo to kdo plačal bo nekdo to tolkel.

če dlakocepimo, v Bosni/Neumu niso ne zaščiteni kaj šele prepovedani. se pa tud men zdi de je buzara na rdeče malčk premočna.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni osebno je to s prstaci eno navadno preseravanje. Grem stavit da večina ne bi niti "porajtala", če bi v taisto školjko natlačil meso od klapavice. Pri teh eksotičnih/prepovedanih jedeh največ velja to, da se lahko z njimi naokol hvalisaš. Vsaj večina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni osebno je to s prstaci eno navadno preseravanje. Grem stavit da večina ne bi niti "porajtala", če bi v taisto školjko natlačil meso od klapavice. Pri teh eksotičnih/prepovedanih jedeh največ velja to, da se lahko z njimi naokol hvalisaš. Vsaj večina.

ah ja... glavn da mamo zele pa kubase :) čeprav je za marsikaterega tudi to eksotika... govorim o tistih, ki te hrane ne poznajo

mater ste pametni vsi :wacko:

mogoče bo boljš če bi kdo kej o bosni napisu, ne da pametuje o hrani.... pa o tem kdo pa kje se preserava

pa dober tek... mam še en krof, na srečo je made in slovenija :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Al pa če jih ne, ker so zaščiteni in se za pridobivanje kar kvalitetno uničuje obala in niso toliko boljši od nezaščitenih školjk. Dokler bo to kdo plačal bo nekdo to tolkel.

Ma mi bi bli lahko mal bolj zaščiten ,se mi zdi. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Malo prebiram teme, predvsem o BIH, pa me zanima sledeče:

A je kdo letos vozil na relaciji Bihač -> Bosanski Petrovac -> Drvar -> Bosansko Grahovo, ter naprej potem proti Kninu do Drniš-a?

Zgolj informativno me zanima, kakšna je bila letos kaj cesta.

Lep pozdrav.

B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo prebiram teme, predvsem o BIH, pa me zanima sledeče:

A je kdo letos vozil na relaciji Bihač -> Bosanski Petrovac -> Drvar -> Bosansko Grahovo, ter naprej potem proti Kninu do Drniš-a?

Zgolj informativno me zanima, kakšna je bila letos kaj cesta.

Lep pozdrav.

B.

Prevozna BP! Pri nas dost slabših cest.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!