Skoči na vsebino

Bosna in Hercegovina


Priporočene objave

Malo prebiram teme, predvsem o BIH, pa me zanima sledeče:

A je kdo letos vozil na relaciji Bihač -> Bosanski Petrovac -> Drvar -> Bosansko Grahovo, ter naprej potem proti Kninu do Drniš-a?

Zgolj informativno me zanima, kakšna je bila letos kaj cesta.

Lep pozdrav.

B.

Pevozil letos junija in lahko povem cesta zelo dobra, lepa pokrajina v glavnem vse naj naj.

lp jankec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pevozil letos junija in lahko povem cesta zelo dobra, lepa pokrajina v glavnem vse naj naj.

lp jankec

Si opazil tegale "Ćira" na prelazu Oštrelj meb B.Petrovcem in Drvarjem?

post-7865-0-66782900-1289743869_thumb.jpg

post-7865-0-37792100-1289743897_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, če veste...če se kdo odpravlja v BiH, da ne bo presenečen, ko mu ne bojo hoteli sprejeti €.

Lahko malo bolj obširno ? LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsaka informacija je dobrodošla .... to glede valute mi je bilo znano, nisem pa vedel, da vzamejo tudi € .

To, da je Sarajevo znano po čevapih nam je itak znano ... ampak Bosna je Bosna in mislim, da so več ali manj vsepovsod zelooo okusni.

A se na tej relaciji Bihač - Drvar - Grahovo splača kje posebej ustavit in kaj pojest?

Morda ima kdo kakšne izkušnje?Ime gostilne.

P.S.

Pogrešam več slik v tej temi (lahko, da ima kdo kakšen album, kar pa nisem gledal).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo prebiram teme, predvsem o BIH, pa me zanima sledeče:

A je kdo letos vozil na relaciji Bihač -> Bosanski Petrovac -> Drvar -> Bosansko Grahovo, ter naprej potem proti Kninu do Drniš-a?

Zgolj informativno me zanima, kakšna je bila letos kaj cesta.

Lep pozdrav.

B.

Cesta zelo solidna. Narava pa meni fantastična. Nekdo je omenil, da so čevapi povsod super, najslabše na Jugu sem jedel v Bos. Petrovcu. Na tej relaciji glih ni neke jake izbire gostiln, no lačen pa verjetno ne bo noben. Meni so bili ti kraji nekako na poti do cilja. Za Livno lahko rečem, da je v hotelu Park poceni prenočišče in zelo dobra hrana. No pa še kaka slika, ker ji že pogrešaš, bom tudi kak album naredil.

post-12625-0-49503600-1289850187_thumb.jpg post-12625-0-61367500-1289850139_thumb.jpg post-12625-0-19140300-1289850248_thumb.jpg

post-12625-0-91512600-1289850322_thumb.jpg post-12625-0-39916300-1289850366_thumb.jpg post-12625-0-65207600-1289850428_thumb.jpg

Na tej poti je res še veliko porušenih hiš. Vsem priporočam vožnjo v teh krajih. Prometa skoraj ni razen SLO motoristov.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čeprav po novem uradno ne sprejemajo €, se da še vedno plačati z našo valuto :grim, sploh, če si tujec. Bom poročal v kratkem, jutri grem v Bosno, pa bom videl kakšna je situacija v Veliki Kladuši. V BiH grem pa zato, ker se začne bajram :yea1:. No, musliman sem samo takrat, ko je bajram :naughty:, drugače nisem :nono: :grrr. V moje veselje ob tem njihovem prazniku še jagenjčki obmolknejo :yea1:.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čeprav po novem uradno ne sprejemajo €, se da še vedno plačati z našo valuto :grim, sploh, če si tujec.

Se še da..vendar v zmanjšanem obsegu, ker so dokaj stroge kazni. Še ti,ki to sprejmejo, nato zamenjajo v lokalno valuto in oddajo dalje (govorim za,recimo temu,večje gost.obrate inp.). Zadeva se bo pa še "poslabšala" po 15.12.2010, ko vstopijo v veljavo t.i. "porezne kase"...Jp jim bo država poskusila stopiti na prste, da pokasirajo čim več davka hehehe

PS.: Recimo v Sarajevo sploh "ni" (jih je zelooo malo) menjalnic hehehe

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se še da..vendar v zmanjšanem obsegu, ker so dokaj stroge kazni. Še ti,ki to sprejmejo, nato zamenjajo v lokalno valuto in oddajo dalje (govorim za,recimo temu,večje gost.obrate inp.). Zadeva se bo pa še "poslabšala" po 15.12.2010, ko vstopijo v veljavo t.i. "porezne kase"...Jp jim bo država poskusila stopiti na prste, da pokasirajo čim več davka hehehe

PS.: Recimo v Sarajevo sploh "ni" (jih je zelooo malo) menjalnic hehehe

Do prvega bakomata in dvigneš marke ... kot vsepovsod po svetu, kjer iz bankomata dobiš lokalno valuto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako, pa sem nazaj s praznovanja bajrama. Jagenjčki so obmolknili, da jih nisem videl :grrr, hehe. Ker je sosedina sestra naredila kosilo so prišli poceni skozi, so pa zato obnemeli piščanci. Še preden so prišli na vrsto, je bila na mizi :kava:, piškoti, čokolada in domači rahatluk. Sledila je sarma, že prej omenjeni piščanci, burek z gobami, kisle kumare, paprika polnjena s kislim zeljem in še nekaj malenkosti v velikih količinah. Nato pa spet :kava: in polna miza sladkarij. Domov sem šel kot pitan puran :wacko:.

Aja, da ne bom čisto :topic:, v trgovini in v pekarni, kjer sem bil, so brez problema vzeli €.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimive informacije, hvala vam.

Za drugo leto imam nekaj planov in ker prihajajo mrzli dnevi, so večeri idealni za zbiranje informacij. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako, pa sem nazaj s praznovanja bajrama. Jagenjčki so obmolknili, da jih nisem videl :grrr, hehe. Ker je sosedina sestra naredila kosilo so prišli poceni skozi, so pa zato obnemeli piščanci. Še preden so prišli na vrsto, je bila na mizi :kava:, piškoti, čokolada in domači rahatluk. Sledila je sarma, že prej omenjeni piščanci, burek z gobami, kisle kumare, paprika polnjena s kislim zeljem in še nekaj malenkosti v velikih količinah. Nato pa spet :kava: in polna miza sladkarij. Domov sem šel kot pitan puran :wacko:.

Aja, da ne bom čisto :topic:, v trgovini in v pekarni, kjer sem bil, so brez problema vzeli €.

LP Robert

drgač pa majo bosanci problem, gobe ne poznajo preveč dobr :hmm:

upam da si bliz urgence :lol: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

E lepo potovanje z viragotom 125.

Bosna je zakon, pa magari z 125 kubiki. :D

Sem gledal tvoje albume, lepe slike, sam bi bilo fajn, če bi šlo kronološko, bi bilo bolj zanimivo.

Kako ste furali s tako različnimi motorji? Super, da si se odločil iti tako daleč. :worship:

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Sodelujem z agencijo za razvoj EDC. Lastniki so Ameriška vlada in zunanje ministrstvo Norveške. Postavljajo rzne tehnološko razvojne centre. Tako je nastal center za turizem: " exploringbosnia", link http://www.exploringbosnia.com/

kjer je velio informacij o dogodkih, mestih, razne informacije...

Bistvo je da predlagajo dve 5 dnevne fure ćez BiH. Fure je možno skrajšati na 2-3 dni, recimo da ne grete na rafting. Linki:

http://www.exploringbosnia.com/default.asp?ItemID=C5AD80D6EEDDEB4F8D66CC6D183CF4AF

http://www.exploringbosnia.com/default.asp?ItemID=E33DFC4A32C43B4888A37F63CA6BA77C

priporočljivo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Folk, rabim info o cesti, njeno stanje, ki pelje od Bosanskega Petrovca, Drvarja, Bosansko Grahovo, Livno, Tomislavgrad, Čapljina. Zanima me samo ta cesta. Ostale vzporedne so mi znane! Hvala!

Lep pozdrav izpod vinogradov!

Rocky B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Folk, rabim info o cesti, njeno stanje, ki pelje od Bosanskega Petrovca, Drvarja, Bosansko Grahovo, Livno, Tomislavgrad, Čapljina. Zanima me samo ta cesta. Ostale vzporedne so mi znane! Hvala!

Lep pozdrav izpod vinogradov!

Rocky B)

Do Tomislavgrada vem da je lepa. Ponekod prav fantastična. Tu in tam je kak odsek ko malo ruka. Na cesti skoraj ni prometa.

Relacija Tomislavgrad - Čapljina pa ne vem. Tomislav - Mostar je lepa cesta. Lepa in zanimiva tura.

LP Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še jaz bi povprašal za relacijo Jajce - Šipovo - Glavice -Bosanski Grahovo. Na vožnjo po se odpravljamo z maxiscooterji zato ne bi želel nekega makadama.

Vem, da je varjanta Jajce - Bosanski Petrovac - Drvar - Bosanski grahovo a si ne želim... no v skrajni sili.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še jaz bi povprašal za relacijo Jajce - Šipovo - Glavice -Bosanski Grahovo. Na vožnjo po se odpravljamo z maxiscooterji zato ne bi želel nekega makadama.

Vem, da je varjanta Jajce - Bosanski Petrovac - Drvar - Bosanski grahovo a si ne želim... no v skrajni sili.

Hvala

To relacijo nisem prevozil. Sem pa prevozil Jajce - Bugojno - Kupres - Livno - B. Grahovo. Super cesta in narava razen odsek Jajce - Bugojno, je zadeva malo lajnasta.

Scarabeo

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Bosna ja,vsekakor zanimiva moto destinacija,tudi meni je bila včasih kar zanimiva zato sem jo prevozil po dolgem in po čez.Ceste solidne,nizke cene,pokrajina ponekod res lepa in veličasna ampak ne morem pa kaj,da ne omenim "plavih fehtarjev",zadnje čase so me ustavljali tudi po dvakrat na dan,seveda z pretvezo o prehitri vožnji in bla,bla,...traparijami,ki so imele za cilj na hitro zaslužiti kak trinkgeld.

Za te pogovore sem postal pravi strokovnjak in navadno so ostali praznih žepov.Bosna je tipična država,kjer misliš,da te bodo okradli,da se boš zastrupil z hrano,zrinili z ceste,kjer ti bodo prodajalci na ulici težili dokler jim ne popustiš in nekaj kupiš...seveda je večina teh strahov odveč.Slab vtis so v Bosni na mene naredili samo policaji,ki se gredo privatnike na cesti,zelo hitro ti pa zatežijo že na meji,seveda stric Euro takoj reši vsak problem.Lahko mu ga daš,lahko se pa tudi obrneš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!