Skoči na vsebino

Bosna in Hercegovina


Priporočene objave

Yap... fajn vreme. Klinc, če je lani scalo, moramo letos imeti sonce. :smoke::kva1::kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, tko kot sem rekel, danes sem šel z avtom v Bihać in nazaj. Ko sem se vračal sem srečal ogromno motoristov (kolikor sem videl SLO tablice).

Fajn se mejte pa ne preveč burekov pojest!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vceraj do Jajca. Guzvd nobene. Samo dva motorja s SLO Tablico. Vreme kako stopinjo vec kot v Lj veter pa enak. Je pa Bosna policijska drzava 4x radar z operativcem, 5x stacionaren, 5x v vozilu. Izgleda da imajo dobre place. Zaenkrat srecno mimo. Pri Mlinu za Bihacem je pa hrana res za BOGOVE:-) ataIBA hvala za info.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes od Sarajeva do Broda tudi 4 policijske kotrole! na meji pa totalni kaos , ker cariniki štrajkajo, tako da je bilo kar nekaj vroče krvi ko smo se z motorji vrinili....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kako idejo za zanimivo cesto (ali karkoli zanimivga) po severu bosne ( vstop v BiH pri PRIJEDORU, izstop pri BJELJINI) ?

Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kdor potuje po BIH in se nahaja v okolici Sarajeva, ter naleti na kakršnekoli težave se lahko obrne na "Suburb's Riders" oz. na gospoda Dina - zanesljiv možakar, ki vam bo z veseljem priskočil na pomoč. Nama z očetom je v neprijetni zagati resnično pomagal.

MK "Suburb's Riders"

71210 Ilidža

Ulica Samira Ćatovića Kobre do br.41

+ 387 (0) 62 057 152

info@motoroute.ba

http://www.motoroute.ba/

Lp!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

z družbo smo ta vikend nameravali it v dolomite ampak kot kaže nas bo slabo vreme obrnilo proti jugu. Prebral sem skoraj celo temo a v glavi ter s pomočjo raznih map še vedno nisem uspel skalkulirati primerne poti. Vsekakor je v planu, da na dan naj ne bi delali več kot 400km (radi bi si ogledali deželo ne pa samo leteli skozi), če se le da bi se izognili avtocestam,seveda pa bi radi videli in doživeli čim več v 3 dneh. kakšna ideja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z družbo smo ta vikend nameravali it v dolomite ampak kot kaže nas bo slabo vreme obrnilo proti jugu. Prebral sem skoraj celo temo a v glavi ter s pomočjo raznih map še vedno nisem uspel skalkulirati primerne poti. Vsekakor je v planu, da na dan naj ne bi delali več kot 400km (radi bi si ogledali deželo ne pa samo leteli skozi), če se le da bi se izognili avtocestam,seveda pa bi radi videli in doživeli čim več v 3 dneh. kakšna ideja?

Za BIH jih imam vedno dovolj.

Karlovac- Plitvice-Bihač-Jajce-Sarajevo malo več kot 400 ampak se splača. Avtocest ni, hrana na poti dobra. Če potrebuješ varen hotel v Sarajevu tudi obstaja itd.....

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bosno nimaš kaj planirat... vozi in uživaj... dobra hrana, poceni prenočišča... ni kaj falit...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bosno nimaš kaj planirat... vozi in uživaj... dobra hrana, poceni prenočišča... ni kaj falit...

Se 100% strinjam!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdrav. Ima kdo kakšno priporočilo za prenočišče (2 osebi + motor) v Banja Luki? Potrebujeva namreč nočitev iz srede na četrtek, na poti v Gučo hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Srečno vrnili iz potovanja po Bosni s poudarkom na ogledu bunkerja v Konjicu, ki je predstavljal

tretjo najdražjo vojaško investicijo v stari jugi, ca 4 miljarde USA $.

Potovanje smo začeli 11.8.2012.Pot nas je vodila mimo Siska do Prijedora, kjer smo si ogledali

muzej na Kozari in nadaljevali pot do Banja Luke, kjer smo se ustavili mna kavici in se nato še nekaj kilometrov odpeljali do motela Ortodox, kjer smo pojedli prvo porcijo teletinr izpod ćaće zalito z vinom,pivom in podobno.

Drugi dan smo nadaljevali proti Sarajevu, se na kratko ustavili v ŠRC Hajdučke vode na kavici

post-14270-0-29650900-1345200060_thumb.jpg

si potem naprej ogledali trnjavov Tešnju

post-14270-0-77971100-1345200434_thumb.jpgpost-14270-0-25818100-1345200496_thumb.jpg

in se potem mimo Sarajeva odpeljali proti Konjicu , kjer smo malo pred Konjicom pojedli naslednjo porcijo teletine izpod ćaće in šli prespat v motel v samem Konjici, kjer smo imeli naslednje jutro

dogovorjen ogled bunkerja.

post-14270-0-60412100-1345200671_thumb.jpgpost-14270-0-61685800-1345200680_thumb.jpgpost-14270-0-85639900-1345200692_thumb.jpgpost-14270-0-95069100-1345200700_thumb.jpg

in se po ogledu odpeljali proti Kupresu . si pred Šipovem ogledali Janjine otoke

post-14270-0-77739900-1345200838_thumb.jpg

in odšli v restavracijo Ladna Voda , kjer je spet padla porcija

post-14270-0-46258400-1345200908_thumb.jpg

in se siti, zadovoljni odpeljali na zaslužen počitek v popolnoma nove bungalove na izviru Plive

post-14270-0-90907100-1345201000_thumb.jpg

kjer smo samo še dodatno zalili teletino in odšli na počitek.

Naslednji dan pa smo ubrali proti Bihaču in se spotoma ustavili v Eko selu Bore Đorđeviča

post-14270-0-86202900-1345201101_thumb.jpgpost-14270-0-99792600-1345201116_thumb.jpg

in nadaljevali pot proti domu z postankom ob reki Uni

post-14270-0-61410900-1345201159_thumb.jpg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo vas je bilo videti kot skupino :OK: .

Smo ravno prišli na Kozaro, ko ste vi odhajali.

:010 Ja kar velika skupina nas je bla.No vidiš Slovence, povsod nas je za videt.Ste imeli podobno furo naši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naše pot je bila krajša, B.polje, Delnice, Karlovac, Glina, B. novi, Kozara, B. luka, (spanje), Jajce, Kupres, Makarska, S.jure, Sinj (spanje), Knin, Plitvice, Slunj, Delnice, B.polje.

Tri dni lepih cest, krajev, ljudi, vremena....

Kratko ali slatko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Pozdravljeni.

Naslednjo sezono bi prevozli del Bosne, katere letos nam ni uspelo. Off road ne pride v poštev, ker smo vsi na maxiscooterjih. Poleg Bosne je tu še v načrtu zelo bežno Srbija in Črna Gora. Glavni del nam je Bosna saj drugi dve državi si bomo temeljiteje ogledali kdaj drugič.

Naš plan je nekako tako zamišljen:

1 dan: Dom .... Bihač...Jajce .. Bijelina nočitev (etno selo Stanišiči)

2 dan: Bijelina....Loznica ....Zvornik.... nočitev Bajna Bašta (Srbija) ali Mokra Gora (Srbija) v Kusturičevem Drvengradu

3 dan: Drvengrad ( Srbija ).....Višegrad....Goražde.....prek mejnega prehoda Cajnice ( Bih) - Metaljka ( ČG)...nočitev Plevlja (ČG) ali tu nekje, morda tudi prej

4 dan: Plevlja ...mimo avtokampa z apartmaji Razvšje Žabljak..proti Nikšiču...ogled samostana Ostrog...proti mejnem prehodu Vilusi... nočitev okoli Bilečkega jezera ali Trebinje...

5 dan: Vračanje proti domu prek Knina in Jadranski magistrali

6 dan: Rezerviran kot rezerva za primer slabega vremena ali kakega difekta ali v primeru, da vidimo nekaj zelo izjemnega in da nam kdo od domačinov svetuje kaj posebnega za ogled.

Zdaj pa vprašanje:

Želel bi vaše nasvete in predloge česa NE smemo spregledati na omenjeni trasi ali pa morda tudi kam bi bilo nujno potrebno zaviti za si ogledati res nekaj posebnega. To mislim na kake naravne lepote, kuturno zgodovinske znamenitosti, dogodke iz zadnje vojne in ne nazadnje tudi etna sela....

Dobrodošli so vsi namigi in predlogi.

post-23577-0-35890100-1352027290_thumb.jpg

post-23577-0-78402300-1352027316_thumb.jpg

post-23577-0-58216900-1352027334_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Naslednjo sezono bi prevozli del Bosne, katere letos nam ni uspelo. Off road ne pride v poštev, ker smo vsi na maxiscooterjih. Poleg Bosne je tu še v načrtu zelo bežno Srbija in Črna Gora. Glavni del nam je Bosna saj drugi dve državi si bomo temeljiteje ogledali kdaj drugič.

Naš plan je nekako tako zamišljen:

Dobrodošli so vsi namigi in predlogi.

Maxi glej, na straneh "On the Road" imaš tri odprte strani kar se Bosne tiče. Le poglej si v miru. Časa imaš več kot dovolj. Najdeš več kot potrebuješ!

Moderatorji, lepo bi bilo, če bi vse odprte strani Bosne združili v eno!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maxi glej, na straneh "On the Road" imaš tri odprte strani kar se Bosne tiče. Le poglej si v miru. Časa imaš več kot dovolj. Najdeš več kot potrebuješ!

Moderatorji, lepo bi bilo, če bi vse odprte strani Bosne združili v eno!!!

Rocky,hvala za namig, a omenjene strani sem vse prebral že lani, ko smo potrebovali informacije pred 6 dnevnim potepom po Bosni.

Tokrat sem želel še dodatne informacije o delu Bosne za katerega se ne piše prav veliko.

V isti sapi pa se zahvaljujem Vinku40, kateri si je vzel čas in me po telefonu poklical ter mi dal dobre nasvete in podatke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žabljak - Šavnik (R 5) malce dolgočasna vožnja (prevozil letos). Predlagam cesto Žabljak - Trsa - Pivško jezero - Plužine (E 762) proti Nikšiču.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!