Skoči na vsebino

Bosna in Hercegovina


Priporočene objave

Pozdravljeni.

Naslednjo sezono bi prevozli del Bosne, katere letos nam ni uspelo. Off road ne pride v poštev, ker smo vsi na maxiscooterjih. Poleg Bosne je tu še v načrtu zelo bežno Srbija in Črna Gora. Glavni del nam je Bosna saj drugi dve državi si bomo temeljiteje ogledali kdaj drugič.

Naš plan je nekako tako zamišljen:

1 dan: Dom .... Bihač...Jajce .. Bijelina nočitev (etno selo Stanišiči)

A ni nekam dosti poti za en dan?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni nekam dosti poti za en dan?

To so me že opozorili. Zato pa imam en dan v rezervi. Tudi pot do Bjeline ni dorečena. Morda pa bomo leteli kar po AC (Hrvaška ) do Bijeline , da nam ostane več časa za oglede po vzhodni Bosni, Srbiji in Črni Gori.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor vem to ni Bosna. Je pa lepo ja.

Seveda ni, samo že ko grejo v Bajno bašto, Mokra Gora,.. spotjo še tam, ki je blizu in še na poti do ČG.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda ni, samo že ko grejo v Bajno bašto, Mokra Gora,.. spotjo še tam, ki je blizu in še na poti do ČG.

Hvala za namig.

Na spletu sem si ogledal zadevo in ugotovil, da je zelo mamljiva a žal se le malo preveč oddalji od naše predvidene poti. Etno selo Sirogojno ostane za drugič, ko bo v planu izključno le Srbija.

Durmitor - Žabljak - Trsa - Pivško jezero - Plužine (E 762) proti Nikšiču, pa sem vkalkuliral v našo traso in se vam zahvaljujem za dober namig

Maxipozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 dan: Dom .... Bihač...Jajce .. Bijelina nočitev (etno selo Stanišiči)

2 dan: Bijelina....Loznica ....Zvornik.... nočitev Bajna Bašta (Srbija) ali Mokra Gora (Srbija) v Kusturičevem Drvengradu

3 dan: Drvengrad ( Srbija ).....Višegrad....Goražde.....prek mejnega prehoda Cajnice ( Bih) - Metaljka ( ČG ))...nočitev Plevlja (ČG) ali tu nekje, morda tudi prej

4 dan: Plevlja ...mimo avtokampa z apartmaji Razvšje Žabljak..proti Nikšiču...ogled samostana Ostrog...proti mejnem prehodu Vilusi... nočitev okoli Bilečkega jezera ali Trebinje...

5 dan: Vračanje proti domu prek Knina in Jadranski magistrali

6 dan: Rezerviran kot rezerva za primer slabega vremena ali kakega difekta ali v primeru, da vidimo nekaj zelo izjemnega in da nam kdo od domačinov svetuje kaj posebnega za ogled.

Tale del ceste je za sesalce "delno" prevozen. Najboljša je endura, čeprav je na cesti asfalt, verjemi mi :smoke: . Predlagam varianto Rudo - Priboj (zavita cesta, ob reki, vendar dosti popravljajo in širijo. Do drugega leta bo mogoče že O.K.) še bolje pa da greste kar direktno na Priboj - Prijepolje in Plevlje. Predlagam da od Plevlje potegnete do Žabljaka in spite tam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se boš vozil okoli Mokre Gore se ti splača zaviti čez sosednjo planino Tara. Ta je ravno vmes med Bajino Bašto in Mokro Goro. Če bi se odločal za spanje okoli Bajine Bašte, bi definitivno spal na vrhu hriba na planini Tara.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za namig.

Na spletu sem si ogledal zadevo in ugotovil, da je zelo mamljiva a žal se le malo preveč oddalji od naše predvidene poti. Etno selo Sirogojno ostane za drugič, ko bo v planu izključno le Srbija.

Durmitor - Žabljak - Trsa - Pivško jezero - Plužine (E 762) proti Nikšiču, pa sem vkalkuliral v našo traso in se vam zahvaljujem za dober namig

Maxipozdrav

Nič ne boš zamudil, če ne greš v vas Sirogojno. Bil tam, nič posebnega, tistih par hišic (muzej).

Maš pa v bližini eno jamo za pogledat.

http://www.serbia.travel/nature/caves/stopica-pecina/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Nekaj slik iz našega sobtno - nedeljskega potepanja po Bosni oziroma skok na kosilo in večerjo v Bihač. Žal tokrat z štirikolesnimi prevoznimi sredstvi a kaj kmalu se bomo zapeljali tudi z dvokolesniki

post-23577-0-53138000-1359579790_thumb.jpg

post-23577-0-12363700-1359579906_thumb.jpg

post-23577-0-57722200-1359580007_thumb.jpg

post-23577-0-11051300-1359580078_thumb.jpg

post-23577-0-79063800-1359580204_thumb.jpg

post-23577-0-02225700-1359580311_thumb.jpg

post-23577-0-65874500-1359580402_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Ima kdo info. ali vodi kakšna solidna cesta iz Smeri Jesenovca preko MRAKOVICE do Banja Luke ?

Oz. katera pot mimo spomenika bi bila najhitrejša.

Lani so rekli, da je cesta v delu.

 

Lep pozdrau!

Popravljeno . Popravil vrho1679
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

na poti nazaj ne spiš v BG ampak potegneš po AC 80 km do Sremske Mitrovice in prespiš v kampu Zasavica. Proti večeru se sparkiraš v kampu, greš peš do 100 m oddaljenega rezervata Zasavica in si tam v idilični gostilni privoščiš fenomenalen kulen iz mangulice (avtohtona vrsta svinje) in če imaš srečo še golaž iz mangulice ali kaj drugega, vse je noro dobro.

Potem greš nazaj v kamp in malo posediš ob free rakiji (no limit za goste), drugi dan pa imaš komot pot po AC do SLO (480 km do MB).

To je zaključek ture v stilu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Finta je v tem da mamo s firmo izlet v BG in imam spanje v petek in soboto v BG. Bi pa s sodelavcem izkoristla to in prej (cetrtek) sla z motorji, tako da bi bla v petek popoldan v BG, tako da me zanima predvsem zanimiva trasa do dol v dveh "etapah" , se pravi cet, pet.

Mogoce bi se vkljucil Sarajevo,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Je bilo ta vikend čutiti neko napetost. Čelado dol, zelena karta, dokumenti na izhodu iz BIH, pri vhodu v CRO prav tako, cariniki vtaknili nos tudi v toaletno torbico, ovohaval zobno pasto :grim  itd..itd..kot v dobrih starih časih. :OK:  In to na mejnem prehodu (tako piše na tabli), ki ga je financirala EU. Mejni prehod Kamensko. Čas postanka cca 60 min. :slap:

 

 

post-8405-0-14023700-1371567394_thumb.jpg

post-8405-0-50519800-1371567423_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene so pri Dubrovniku letos "pregledali", no osebnega pregleda ni bilo, je pa svetil v tank in hotel vse videti. Vtaknil se je v "kavčuk" od repair seta za gume. Mlad vajenec. In spraševal neumnosti. Ene 20 minut je občudoval :)

Iskal je mamila, našel pa star kruh.

Tisti mejhni prehod je živi obup Herceg novi-Konavle, delajo s tako brzino, da si ne znam predstavljati kaj je v špici sezone.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bols da ne. smo stali tam in stali. in stali. pa mal se premaknili. in stali. pa se mal smo stali. tako subjektivno ene dva tedna dopusta sta sla v tisti koloni osmih avtomobilov in treh motorjev. :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar lep vikend je bil.

 

Mi smo se pa srečali na črpalki v Črnomlju, ko sta se vračala domov.

Jaz sem tisti, ki si je ogledoval štirikolesnik, če se spomniš. Se mi je malo zdelo, da si motosvetovec :OK:

Drugače pa lep izlet. Sta ravno še ušla vročinskemu valu :grim

 

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!