Skoči na vsebino

Bosna in Hercegovina


Priporočene objave

  a ima kdo mogoče najavljen ogled v KOnjic ? bi se pridružli, ker so fuuul zakompliciral s temi ogledi :(

Mi smo imeli namen, pa slovenska ambasada v Sarajevu ne posreduje prošnje na MOBiH. Na ministrstvu za obrambo BiH so mi obljubili obisk z najavo preko ambasade, naši pa... Sem obupal. Sicer pa, a gre kdo ta vikend dol? Mi kolebamo zaradi vremena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jo posreduje, sam jih mora bit najmanj 10 in namen obiska kao ne več turističen in najava 30 dni prej....

 

se pa naši na MO bih zgovarjajo, tam pa o tem nič ne vejo... kr neki

 

p.s. aja slo ataše je na dopustu, po moje je to problem....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toliko informacij v tako kratkem času :OK: . Sicer sem že kar nekaj informacij našel prek spleta, sem pa zelo hvaležen za vaše lastne iskušnje.  Dostop do letališča Željava je torej samo iz hrvaške strani. A je bil mogoče že gdo od vas v tunelih, mislim s svetilkami? Vem, da je vse razbito oz. je bilo minirano, ampak... Glede Konjic pa mi ne gre ravno na roko. Mi bi tja prišli ravno v nedeljo :BUA: . Bo treba spremenit plan. Še enkrat hvala vsem.

Dostop do letališča Željava je tudi iz Bihača in veliko bolj zanimiv, saj je grmovje že precej zožalo cesto. V Bihaču najdeš bolnico in nato samo naravnost. Smo pred par leti s kolegi imeli dirko na glavni stezi. Je pa  zanimiv ogled tudi s hrvaške strani, kjer so še avioni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

Ima kdo kaj informacij kako je sedaj z ogledom bunkerja v Konjjicu? Še morajo biti obvezno velike skupine, je sploh možen ogled med vikendi, kako je parkingom motorjev.....?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kaj informacij kako je sedaj z ogledom bunkerja v Konjjicu? Še morajo biti obvezno velike skupine, je sploh možen ogled med vikendi, kako je parkingom motorjev.....?

 

 

zoorbosna@gmail.com

 

5 MINUT IN DOBIŠ ODGOVOR..VSE KAR RABIŠ :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

začel se je bienale, zato so možni ogledi vsak dan, ampak pogoj je najmanj 10 oseb ...... vse ostalo pa njih vprašaj, kateri termini so zdaj odprti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam ne moreš do vhoda v bunker (B), ker je to še vedno objekt pod nadzorom vojske. Avtobus vozi iz avtobusne postaje (A). Brez spremstva sicer lahko prideš do vhoda (kapija) kjer se začne območje vojaškega objekta. To je par 100m od mosta preko Neretve.

Midva sva imela privilegij, z motorjem sva prišla do samega vhoda.

Ostalo je svetovala že @Pajkica. V lasni režiji pač ne gre.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

bilo nekad ja.....

Ja, res je. Niso več vsi kamni (gradniki mostu) "originalni". Pri rekonstrukciji so uporabili čimveč obstoječih blokov, manjkajoče pa so izklesali iz enakega materiala, iz istega kamnoloma kot takrat. 

Nisem pa nikjer zasledil, da bi sedaj kot letnico "nastanka" tega mostu korigirali v 16./21. stoletje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, res je. Niso več vsi kamni (gradniki mostu) "originalni". Pri rekonstrukciji so uporabili čimveč obstoječih blokov, manjkajoče pa so izklesali iz enakega materiala, iz istega kamnoloma kot takrat. 

Nisem pa nikjer zasledil, da bi sedaj kot letnico "nastanka" tega mostu korigirali v 16./21. stoletje...

v glavnem istih jajc pri gradnji zihr niso uporabil :P

sicer pa, dokler se prodaja, neka :D

 

zame je Mostar po novem: bosnian china town.... :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole je bilo med obnovo mostu v Mostarju leta 2003...

Leto kasneje, v juliju pa je bil kamniti most ponovno odprt.

 

post-7865-0-12802700-1430676049_thumb.jpg

 

Vse kar danes vidite, ko ga obiščete, je ponaredek (tudi iz originalnik kamnitih blokov).

Na žalost je za to kriva le človeška "neumnost".

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Išče se kak kandidat ali več njih za en 10 dnevni light enduro trip do Bosne in nazaj, start 3.6.2017.

Agende zaenkrat še ni, niti ne bo pretirano fiksna. Ideja je zapeljat se dol po kaki poti ostalih forumašeh, ki so večkrat izpostavili kvaliteto izletov tam dol. Prtljage minimalno, kolikor se bo dalo light offroad, spi se kjer se spi, je se kjer je za jest :)

Kaj več pa morda kar v živo ob pivu v LJ če je kak resen kandidat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

ojla

zanima me samo, kakšna je cesta od Mostarja , mimo nikšiča, Podgorice do skadarja?

 

Hvala in Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno kje greš. Mostar -Bileča ok, Bileća-Vilusi pa so tisti katastofalni del od čnogorske meje naprej, začeli avgusta popravljat. Nikšič-Podgorica bp.

Popravljeno . Popravil mladench
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sel pred 10 dnevi z avtom Trebinje Nikśič Podgorica in je cesta ful zrihtana, razen takoj iz Trebinja do Grančareva.V CG se pa še lokalci ful bojijo policajev, tko da previdno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, Frenk 67 pravi:

Sel pred 10 dnevi z avtom Trebinje Nikśič Podgorica in je cesta ful zrihtana, razen takoj iz Trebinja do Grančareva.V CG se pa še lokalci ful bojijo policajev, tko da previdno.

jp, tam zlo radi kasirajo, omejitve pa butaste, skoraj AC omejitev pa 50 ali 40 in lizika vsakih par km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, DAMI34 pravi:

jp, tam zlo radi kasirajo, omejitve pa butaste, skoraj AC omejitev pa 50 ali 40 in lizika vsakih par km.

Spremiš drobiža po 10 evrića, daš in ges takoj naprej če ti se mudi , meni se vedno mudi ker me pir hladen čaka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, gusar pravi:

Skupo ti dođe taj pir :beer2:

Ha ha ...kako kad , nekad imaš sreće 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 7. 3. 2018 ob 9:59, mlekar pravi:

Spremiš drobiža po 10 evrića, daš in ges takoj naprej če ti se mudi...

A je tule govora o evropski državi ali o skorumpirani bantustaniji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Govori se o tome da si skoro uvek u prekršaju s motorom osim u naseljenim mestima i da nezasiti policaji to znaju i gledaju da uzmu svoj deo kolača .Jasno je sasvim da je to samo moguće na Balkanu i zbog tog je primamljiv za moto turiste gde je svaki prekršaj 10e u džep a nekad ti samo pogleda u brzinometar i pita ,,koliko ti juri to nasat".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, mlekar pravi:

Govori se o tome da si skoro uvek u prekršaju s motorom osim u naseljenim mestima i da nezasiti policaji to znaju i gledaju da uzmu svoj deo kolača ...

Kaj pa, če izven naselja voziš "kolikor toliko" po omejitvah, pa če nimajo nobenega dokaza oz. izpiska iz radarja? Ali gredo v tem primeru nezasiti policaji po kolač raje v kakšno lokalno slaščičarno?

Spomladi gremo (predvidoma) en del načrtovane poti na relaciji Prijedor - Banjaluka - Derventa... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!