Skoči na vsebino

Bosna in Hercegovina


Priporočene objave

Odvisno koliko imaš časa in živcev.

Če nisi ravno za nekaj 100% prekoračil hitrost je malo verjetno, da te bodo "vlekli" na sodišče (možno je, ampak običajno je samo blef) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kao što je franc reko ,pravila nema , ako si u većem prekršaju onda ti u početuku prete da te vode na suđenje da bi ih ti molio da ne čine to nego da se nekako dogovorite , a taj dogovor je mito.Ja ih uvek probam sa 10 evra i cekam reakciju , jednom je tražio i za kolegu 10.Uvek sam tako prolazio mada znam za slučaj kada su morali ići u mesto da plaćaju i njima doneli uplatnicu.Nezasiti su u Bosni , a u Srbiji i MNE je sve teže proći kao u Bih valjda se bližimo EU.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko je že ravno govora o podkupovanju, je že kdo naletel na jugu na kakšnega "poštenega" policaja, ki bi te ob ponujeni "spravi" zajebal in prijavil zaradi podkupovanja?

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, JamesTheMan pravi:

Ko je že ravno govora o podkupovanju, je že kdo naletel na jugu na kakšnega "poštenega" policaja, ki bi te ob ponujeni "spravi" zajebal in prijavil zaradi podkupovanja?

Ja do sad nisam čuo za takav slučaj, Balkanistan će se teško naučiti redu .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Činjenica je da polako uvode ovaj region u evropske tokove ali dosta će vode proteći Dunavom da dostignemo evro standard .Ovo što je poslao Frenk 67 potvrđuje ovu tezu.Naravno treba malo izokola a nikako direktno ponuditi novac policaju .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, JamesTheMan pravi:

.... je že kdo naletel na jugu na kakšnega "poštenega" policaja, ki bi te ob ponujeni "spravi" zajebal in prijavil zaradi podkupovanja?

 

pred 3 urami, mlekar pravi:

....Naravno treba malo izokola a nikako direktno ponuditi novac policaju .

Za vprašat se je, kaj v takih primerih bolj doprinese h korupciji? Se mi zdi, da tisti, ki jo ponuja v konkretni situaciji "kao pomaga sebi". Ampak na dolgi rok se tako pljuva v lastno (skupno) skledo, ker se policisti navadijo, da je takšno skubljenje možno....

Mene so enkrat (smo bili z avtom) ustavili nekje med Bihačem in Drvarjem. Sem ga takoj pogruntal, da bi mi rad nekaj spulil. Malo smo se pregovarjali, nadmudrivali... pa nas je spustil naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem enkrat u Bosni uletu u rdečo luč pred policaji, dejansko sem prej pogledu in je utripala rumena in sem mislu, da je semafor izklopljen. Mal so me napizdili in spustili z opozorilom. Mal kasnej sem se cjazu za enim šleparjem s hlodi in ga ob prvi priliki, ko sem videl mal naprej, prehitel na polno črto in uletu direkt pred polcaje. Skor nisem mogu verjet, da sem se še enkrat zmazu z opozorilom. Ko sem prišel na mejo pa policijska kučica vsa prelepljena s plakati o policijskem štrajku. :D

Tko da podpiramo štrajkajoče polcaje, naj vztrajajo. :OK::OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro, da greš kot slovenec hrvaškemu policaju ponudit podkupnino morš bit res usekan. Bosanskega pa verjetno že oceniš pri čem si. :D Glede korupcije bi lahko razpravljali, samo se bojim da nismo v pravi državi.

 

Untitled-1.1163708574.jpg

In pa še v BIH:

graf%2021.png

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dve iz bih, sicer z avtom... ustavi me policaj lih izven naselja (iz Stolca prot Bileća), brez radarja in prav... malo si prebrz bio tu u naselju. Pravm, da sigurno nism pa da smo že izven. Vzame mojo prometno in vozniško in kraca v zvezek. Pride nazaj do avta in prav... dobro, izpravni ste ali štačemo, da vam pišemo? Kva bi ti men pisal haha... hočemo pojas(varnostni pas)... pa sem mu dal 5€ drobiža in me spustil naprej. 

No druga, me res ujame v naselju 85km/h. Povab me v avto kjer začne pisat zapisnik. Prav, da moram z zapisnikom 30km nazaj v sarajevo na občino plačat kazn 40mark. Ma ni šans pravm, ni cajta, da se vračam... pa prav... ma štaćemo, moratću vam ja da uplatim:lol1:dal mu 10€, on strgal listek pa šli dalje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, JamesTheMan pravi:

Dobro, da greš kot slovenec hrvaškemu policaju ponudit podkupnino morš bit res usekan. Bosanskega pa verjetno že oceniš pri čem si. :D Glede korupcije bi lahko razpravljali, samo se bojim da nismo v pravi državi.

 

Untitled-1.1163708574.jpg

In pa še v BIH:

graf%2021.png

Još nije izmišljen metar kojim bi izmerili korupciju u Bosni.

Popravljeno . Popravil mlekar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene dva radara hvataju na Romaniji gde imaju tri kuće i 60 ograničenje a ja vozio 120 km/h , prvog smuvam na priču a drugi prvo preti da će da me hapsi i posle pet minuta ubeđivanja prođem sa 20 evra.Razmak između njih dva km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na to, kako ste odgovorili, vse bolj premišljujem, ali ne bi bilo bolje po AC do Dubrovnika in prespimo v Trebinje, nato pa do Skadarja. Res , da je AC dražja, ampak tudi kazni niso od muh. 20e tam, 20e tu pa je AC notri. Res pa je , da ni užitka.  :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ber teh zgornjih nebuloz, to so natolcevanja zlonamernih. Sem se kar nekaj prevozil po bosni in nikoli nobenih težav, kaj šele kraje policajev kot jih opisujejo zgoraj, bedarije.

Popravljeno . Popravil Gonca
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čim tako lupas ti u Bosni nisi bio nikad , ovo što pise gore je istina i ovde niko nije zlonameran osim tebe .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MNE te lupi po žepu, čim je šansa (in seveda, da si v prekršku). Bosna, valda je jasno, da so 3 bosne, potrebno je biti previden kje si. Definitivno pa se kasira na črno(seveda za prekrške), da bi si ga izmislili še nisem imel prilike. CRO kasirajo prekrške, z računom, v Selinah si jih pa tudi izmislijo, brez računa.

ps. po resničnih dogodkih.

 

pred 3 urami, bankir pravi:

glede na to, kako ste odgovorili, vse bolj premišljujem, ali ne bi bilo bolje po AC do Dubrovnika in prespimo v Trebinje, nato pa do Skadarja. Res , da je AC dražja, ampak tudi kazni niso od muh. 20e tam, 20e tu pa je AC notri. Res pa je , da ni užitka.  :(

Naselja vozi po omejitvah, pa nikol ne boš imel problemov, izven naselji, pa se prepričaj, da kje ne stojijo. Saj ni tak problem. Problem je edni MNE ker je non stop in povsod omejitev 50km/h, patrulj pa nebroj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, DAMI34 pravi:

MNE te lupi po žepu, čim je šansa (in seveda, da si v prekršku). Bosna, valda je jasno, da so 3 bosne, potrebno je biti previden kje si. Definitivno pa se kasira na črno(seveda za prekrške), da bi si ga izmislili še nisem imel prilike. CRO kasirajo prekrške, z računom, v Selinah si jih pa tudi izmislijo, brez računa.

Se pravi, da bi bilo morda uporabno, če bi imel eno kamero usmerjeno na števec. Pa uro zraven kot "dokaz" da si ob tem in tem času vozil toliko in toliko...

A Garmin nima te funkcije, da bi iz neke rute potegnil dinamiko vožnje... Ampak to bo verjetno bolj vprašanje za @Snecer ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, izibajker pravi:

Se pravi, da bi bilo morda uporabno, če bi imel eno kamero usmerjeno na števec. Pa uro zraven kot "dokaz" da si ob tem in tem času vozil toliko in toliko...

A Garmin nima te funkcije, da bi iz neke rute potegnil dinamiko vožnje... Ampak to bo verjetno bolj vprašanje za @Snecer ja.

ne komplicirat. 10€ maš pripravljenih, vse ostalo je pa odvisno od pogajanj in trenutne situacije.

V MNE naju je s @pik1om ustavil policaj, prehitevala sva čez polno, pa je hotel pisat kazen 70€. Se rekel ni problema plačam. Pa je rekel da moram v Nikšič na pošto, ampak ker izgledava kot "pametni ljudi" naj nama bo. Ni hotel niti da ga častiva, pijačo, kosilo ali da mu dava denar. Na koncu mu je Pik sitsnil 20€ na armaturko. Evo, tako je to.

Na Hrvaškem smo pa s kazni 5000kun zglihali na 100kun. Pa še teh mu skoraj ne bi dal, ker si je izmislil najino hitrost. Kaj hočem povedati je to, da moraš brat situacijo in Bosna je mogoče tukaj še najmanj komplicirana. Večinoma samo zamahnejo z roko. Seveda, pa moraš dobro ožemati gas :D, da nimajo niti časa liziko dvigniti. Drugače pa v Srbski krajini sem se ponavadi zglihal za male pare.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, DAMI34 pravi:

... Drugače pa v Srbski krajini sem se ponavadi zglihal za male pare.

A to misliš srbski del bosne oz. republika srbska? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, izibajker pravi:

A to misliš srbski del bosne oz. republika srbska? 

Stari, vse je to isto :P

pa ne komplicirat, moj prjatu Borutt bi reku, ne kršit Cpp, pa ne bo nikjer problemov. Js pa dodam, če že kršiš, poskrbi da te ne dobijo.

ps. človeški faktor je pa povsod prisoten, kar pomeni, da ne obstaja recept kako se bo organ obnašal. Načeloma pa v Bosni nisem nikjer imel problemov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 56 minutami, izibajker pravi:

Se pravi, da bi bilo morda uporabno, če bi imel eno kamero usmerjeno na števec. Pa uro zraven kot "dokaz" da si ob tem in tem času vozil toliko in toliko...

A Garmin nima te funkcije, da bi iz neke rute potegnil dinamiko vožnje... Ampak to bo verjetno bolj vprašanje za @Snecer ja.

Imam od @kmet2 analitične podatke, ko je še z dvema "romunoma" haral po Balkanu.

Normalne povprečne brzine kot jih imamo ostali :)

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 3. 2018 ob 19:53, DAMI34 pravi:

...pa ne komplicirat, moj prjatu Borutt bi reku, ne kršit Cpp, pa ne bo nikjer problemov...

ps. človeški faktor je pa povsod prisoten, kar pomeni, da ne obstaja recept kako se bo organ obnašal. Načeloma pa v Bosni nisem nikjer imel problemov.

Saj ne kompliciram, je pač stekla beseda o podkupljivih policajih v tistih krajih... V parih desetletjih rednega in pogostega obiskovanja tega teritorija še nisem imel nobenega problema, ne v Hr niti v BiH...

Ko bojo policaji v Bosni videli moj moped jim bo takoj jasno, da ne gre za raketni projektil :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iskustva su različita , poenta vožnje po Bosni je da uživas u lepim i divljim predelima brdovite regije, pa ako te brzina ponese budi frajer pa ako je neizbežno plati to bahaćenje , ja da vozim po ograničenju ne mogu.

Popravljeno . Popravil mlekar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On ‎13‎. ‎12‎. ‎2017 at 3:33 PM, Severnimedved 1958 said:

svoj plan sem opisal v rubliki Bolgarija.Predviden start konec MAJA  CCA. 12 DNI.

zA mAKEDONIJO ŠE NI POPOLNOMA BETONIRAN PLAN, KER MAM NAMEN ČEZ aLBANIJO PROTI čRNI GORI .

 

Spoiler

zanimivo, v poštev mi pride samo v omenjenem terminu. ostalo so drugi na dopustu in moram delat.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!