Skoči na vsebino

Bosna in Hercegovina


Priporočene objave

Prekrižaril Jugo in samo enkrat so me ustavili v Črni Gori. Ni mi bilo potrebno plačati, smo se lepo pogovorili - brez podkupnine, pa je bilo. (vozil prehitro)

Naj tako tudi ostane.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HRC

policije mora da trenira strogoću, ineče nebih se ovo zvao balkan nege nekako drugo

SCA.500

ja sam čak doživeo na granici da mi crnogorski policajac sprejom naprska far i očisti magičnom krpom

Popravljeno . Popravil mlekar
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bosna ja,vsekakor zanimiva moto destinacija,tudi meni je bila včasih kar zanimiva zato sem jo prevozil po dolgem in po čez.Ceste solidne,nizke cene,pokrajina ponekod res lepa in veličasna ampak ne morem pa kaj,da ne omenim "plavih fehtarjev",zadnje čase so me ustavljali tudi po dvakrat na dan,seveda z pretvezo o prehitri vožnji in bla,bla,...traparijami,ki so imele za cilj na hitro zaslužiti kak trinkgeld.

Za te pogovore sem postal pravi strokovnjak in navadno so ostali praznih žepov.Bosna je tipična država,kjer misliš,da te bodo okradli,da se boš zastrupil z hrano,zrinili z ceste,kjer ti bodo prodajalci na ulici težili dokler jim ne popustiš in nekaj kupiš...seveda je večina teh strahov odveč.Slab vtis so v Bosni na mene naredili samo policaji,ki se gredo privatnike na cesti,zelo hitro ti pa zatežijo že na meji,seveda stric Euro takoj reši vsak problem.Lahko mu ga daš,lahko se pa tudi obrneš...

BIH smo v treh zaporednih letih, vključno še z ostalimi bivšimi republikami prevozili po dolgem in počez, pa tako kot opisuješ ti glede policistov, še zdaleč ni bilo. Potem si imel, pa res smolo.

Tudi o Tirani sem se naposlušal raznih zgodb.

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še jaz bi povprašal za relacijo Jajce - Šipovo - Glavice -Bosanski Grahovo. Na vožnjo po se odpravljamo z maxiscooterji zato ne bi želel nekega makadama.

Vem, da je varjanta Jajce - Bosanski Petrovac - Drvar - Bosanski grahovo a si ne želim... no v skrajni sili.

Hvala

@Rocky in Maxiscooter:

Tukaj sem začel eno temo prav na ta račun o stanju cest.

Ne bi bilo slabo, da bi bila tema aktivna oz. da bi živela, ker je fajn, da bi imeli vse na enem mestu.

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HRC

policije mora da trenira strogoću, ineče nebih se ovo zvao balkan nege nekako drugo

SCA.500

ja sam čak doživeo na granici da mi crnogorski policajac sprejom naprska far i očisti magičnom krpom

Pozdravljen prijatelj,

ja strogost ja,ha,ha,...itak veš,da sem zadnje čase raje po Srbiji,pri vas nisem bil imel nikdar nobene slabe izkušnje.

Upam,da se kmalu zopet srečamo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BIH smo v treh zaporednih letih, vključno še z ostalimi bivšimi republikami prevozili po dolgem in počez, pa tako kot opisuješ ti glede policistov, še zdaleč ni bilo. Potem si imel, pa res smolo.

Tudi o Tirani sem se naposlušal raznih zgodb.

Take so vsaj moje izkušnje-in seveda tistih,ki so bili zraven.Saj ne rečem,da je to pravilo imam pač tako jeb...no srečo.

Ko bi vedel kaj so mene vse rekli za Balkanske države...,pametujejo v glavnem cafe racerji,ki jim je že do zadnjega bifeja v vasi daleč.

Pa srečno vožnjo vam želim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje izkušnje iz Balkana par let nazaj: vsi policaji so prijazni ampak nekaj jih ima tudi rada denar :)

Recimo CG: takoj po prehodu čez mejo me ustavi policaj. Prijazno ogovori, odakle smo i te fore in potem pove: "imamo radar malo više uz put i premašili ste brzinu za 1 km/sat ...." smejemo se mi, smeje se on in nadaljuje "...inače su vam kazne ogrooomne"...

Sem rekel sopotnici, naj mu da nekaj drobiža in ko je začela zbirat kovance je rekel "ej, nemoj sitno, majke ti..."

V tem je prišel njegov starejši kolega in ker očitno ni želel, da bi ta videl, da mu dajeva denar naju je na hitro poslal naprej.

Ma, vsaj nasmejala sva se mu :lol1:

V Makedoniji in Albaniji pa ni bilo nobenih težav s policaji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja,to je to.Si v prvem stavku vse povedal,včasih je res zabavno

Moje izkušnje iz Balkana par let nazaj: vsi policaji so prijazni ampak nekaj jih ima tudi rada denar :)

Recimo CG: takoj po prehodu čez mejo me ustavi policaj. Prijazno ogovori, odakle smo i te fore in potem pove: "imamo radar malo više uz put i premašili ste brzinu za 1 km/sat ...." smejemo se mi, smeje se on in nadaljuje "...inače su vam kazne ogrooomne"...

Sem rekel sopotnici, naj mu da nekaj drobiža in ko je začela zbirat kovance je rekel "ej, nemoj sitno, majke ti..."

V tem je prišel njegov starejši kolega in ker očitno ni želel, da bi ta videl, da mu dajeva denar naju je na hitro poslal naprej.

Ma, vsaj nasmejala sva se mu :lol1:

V Makedoniji in Albaniji pa ni bilo nobenih težav s policaji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikoli nobenih težav s policaji... uporabljam pa preprosto foro... vedno ko jih vidim jim veselo in nazorno že v naprej :notworthy:pomaham, pozdravim in vedno mi vrnejo pozdrav... še preden se spomnijo da bi me ustavili... sem pa že bil radovedno izprašan na meji ali ob postankih "odakle ti muzika" i "jel si to sam napravio" pa "koliko ti je ovo kubika"... skratka PRIJAZNO, PRIJAZNO, PRIJAZNO...:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Folk, rabim info o cesti, njeno stanje, ki pelje od Bosanskega Petrovca, Drvarja, Bosansko Grahovo, Livno, Tomislavgrad, Čapljina. Zanima me samo ta cesta. Ostale vzporedne so mi znane! Hvala!

Lep pozdrav izpod vinogradov!

Rocky B)

Zdravo

Tudi mene zanima ta pot. Pravzaprav od Bihača preko Bosanskega Petrovca, Drvarja, Bosansko Grahovo, Livno, Tomislavgrada do Mostarja. Moram pa priznat, da bom tokrat tole prevozil z avtom. Vseeno bi bila kakšna informacija dobrodošla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo

Tudi mene zanima ta pot. Pravzaprav od Bihača preko Bosanskega Petrovca, Drvarja, Bosansko Grahovo, Livno, Tomislavgrada do Mostarja. Moram pa priznat, da bom tokrat tole prevozil z avtom. Vseeno bi bila kakšna informacija dobrodošla.

ZAME ena najlepših bosanskih cest! Doolgiii raztegnejeni ovinki, super asfalt... prometa ni!... Naselja redka skoraj na vsakih 30 km... se ti brez problema zgodi, da te pri 160 km/h prehiti kak Q7 itd...

Sicee gotovo najlepša in najhitrejša pot za tranzit v smeri Mostarja, Trebinja, Boke Kotorske - popolnoma nova cesta odprta 6 mesecev, ki je niti nov AR še ne pozna (nič več ovinkov - Risan - Vilusi)

Priporočam!:notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Septembra se namaravava z boljšo polovico podat v BiH in nato v Črno Goro. Pa me zanima če kdo pozna cesto med Gorždami in Fočo. Ali je ta cesta v dobrem stanju, saj se mi je Garmin vstrajno izogiba, pa da ne bi slučajno naletela na kak makadam ali kaj podobnega.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Septembra se namaravava z boljšo polovico podat v BiH in nato v Črno Goro. Pa me zanima če kdo pozna cesto med Gorždami in Fočo. Ali je ta cesta v dobrem stanju, saj se mi je Garmin vstrajno izogiba, pa da ne bi slučajno naletela na kak makadam ali kaj podobnega.

Hvala

Omenjene ceste ne poznam, lahko ti pa povem, da načrtovanje samo z Garminom ne pride v poštev. Potrebno je uporabit tudi zemljevid.

Včeraj sem prišel iz BIH pa brez zemljevida ne bi šlo. Garmin te voti naokrog in naokrog. (kljub najkrajša ali najhitrejša......) Zemljevid je obvezna oprema.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To z Garminom se ti je zgodilo, ker se doma nisi pripravil, v Maposurcu pogledal trase in po potrebi dodal vmesne točke brez katerih ne gre.

Zemljevid ni potreben, če se doma pripraviš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Septembra se namaravava z boljšo polovico podat v BiH in nato v Črno Goro. Pa me zanima če kdo pozna cesto med Gorždami in Fočo. Ali je ta cesta v dobrem stanju, saj se mi je Garmin vstrajno izogiba, pa da ne bi slučajno naletela na kak makadam ali kaj podobnega.

Hvala

Cesta Goražde - Foča (na nekaterih zemljevidih imenovana tudi Srbinje) je boljša kot npr. cesta Jesenice - Kranjska gora, ali cesta Bled - Bohinj. Navedena cesta je glavna magistrala, ki po vzhodni strani Bosne povezuje sever in jug.

Po Bosni kakšna dobra karta, zemljevid ni odveč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Po Bosni kakšna dobra karta, zemljevid ni odveč.

He ... Kartu čitaj, al seljaka pitaj!

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To z Garminom se ti je zgodilo, ker se doma nisi pripravil, v Maposurcu pogledal trase in po potrebi dodal vmesne točke brez katerih ne gre.

Zemljevid ni potreben, če se doma pripraviš.

To se popolnoma strinjam. Ker je šlo za izlet "na hitro roko", doma sploh nisem odpru Mapsurca.

Večkrat se je že zgodilo, da je bilo vse načrtovano potem pa dež.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi take pridejo v upoštev

Predusem brez panike. Ne hoditi "scat" kamor koli pa ni panike. Na asvaltu in cestah min NI. Dežela (BIH) je odlična za izlet z motorjem.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:notworthy:

Lani sem se dvakrat peljal v Livno,ker mi je pokrajina všeč.Vse je bilo v redu. A se v Bih še vedno lahko vse plačuje v eurih €? :yea1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta vikend prevozil malce Bih. "Ojre" imajo radi povsod. Cesta Bos.Grahovo - Livno :worship:

pokrajina in ostalo :worship: , ljudje prijazni :worship: itd..itd..

Hvala night raidersem za pomoč v Jajcu. :beer1:

Še malce slikovnih utrinkov

bih-2011-011.jpg

bih-2011-013.jpg

bih-2011-014.jpg

bih-2011-025.jpg

bih-2011-057.jpg

bih-2011-075.jpg

bih-2011-079.jpg

bih-2011-089.jpg

bih-2011-049.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cesta Goražde - Foča (na nekaterih zemljevidih imenovana tudi Srbinje) je boljša kot npr. cesta Jesenice - Kranjska gora, ali cesta Bled - Bohinj. Navedena cesta je glavna magistrala, ki po vzhodni strani Bosne povezuje sever in jug.

Po Bosni kakšna dobra karta, zemljevid ni odveč.

Hvala za odgovor. Kar pa se Garmina tiče, sem lani že bil v Bosni pa je šlo vse brez problemov. Sem pa seveda uporabil Mapsource, brez katerega ni dobro načrtovane poti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!