Skoči na vsebino

Yamaha XV 750 Virago


schani_

Priporočene objave

Mam dva kolega, ki sta imela virage. Eden 750 in drugi 1100. Razlike praktično ni, 1100 ne more pobegnit 750. Pospeški pri 750 so zadovoljivi in bremze napram drugim"čoperjem" kar dobre. Pri 140+ v klanec pa geštel tako zvija, da sem kolega prehitel in ustavil, da mu povem kako zadeva od vzadaj zgleda. NEVERJETNO, kot da bi bil iz gume. Drugače je 750 virago soliden motor, meni sicer nesimpatičen.... stvar okusa pač...

Lp, Onim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nehal so jih delat.... se kej?

Sicer pa premejhn kestl, cudn gestel, original balanca sux, ampak ma vsaj kardan.

Poglej si še suzukija VS600 pa VS800 Intruder.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tak motor je imel lansko leto Alexb pa njega kontaktiraj preko PM ali kako drugače in poskušaj kaj več izvedeti o njem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si velik okoli 180 cm boš imel probleme s koleni. Zadevajo se v balanco pri manevriranju v križiščih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja vlek sem pa se malo vec ko 180...samo to nebi smev bit problem , sem ze nekot navajen zarad tega motorja ko mam zaj(125) ..pa tud pri manevriranju veckrat podrsam po kolenu tak da..

kak pa kaj cene ..a se vam zdi normalno da za 95 l. hocjo met 1100000k?! :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Schani, sam res se lahko pogledas po Intruderju... Sam so še daržji. Mogoče boš pa mev tako srečo kot Hafičev bratranc! Ti sam svojga najprej prodaj, potem pa nebo problema. Maš še celo zimo časa. Glavno da se bomo drugo leto lahko "normalno" vozli po cesti! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja...intruder 1400 bi biv...samo ga zaradi malo drage registracije zaenkrat nebom..samo uni je pa res meve sreco ja...650cukov za 750-tko 94l.

Nevem...prodat 125-tko bo hudic...tk da bom malo reklame tu gr naredo..ce slucajno kupuje ker daelim dastara(lepo ohranjenega pa z dod. opremo)al pa ce pozna kerga ko bi to zadevo mev ...naj me kontaktira...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam 750-ko. Masina mocna skor zadost. 1100 gre sam za % bolj, je pa drazja registracija. V ovinkih preko prevalov ali lukenj ga zvija ko cigumi ampak manj kot v-max 1200 in bolj ko 535-ko. Intruderja vzami sam 1400, 800 je premajhen, preozek in razen masine ni nc dobrega .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a da je res tolk mehek...pa se to fejst pozna pri voznji, mogoc zmanjsana stabilnost?pa so kake trajne posledice lahk zarad tega zvijanja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP.

Kupi Kawo vn 800 :D , zakon med copperji 8). mam ze 3 sezone zelo zadovoljen :D .

Ce je potreba zna bit tudi dokaj hud :twisted: motorcek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Schani, ce ti lahko jaz svetujem... kupi Ktergakol kruzerja! Zamisli si kako se bos sele cez kakih 5 let zajebavav pri prodaji viragota 750! Kdo bo se htev tolk staromodn motor, pa ne tolk zaradi izgleda. Viragote delajo ja ze... ne vem kolk let :?: Ce te pa sam pospeski mikajo.. ker pac majo chopperji bolse kot kruzerji, si pa nakeda kupi; pa se cenejsi so. Al pa idi po mojih tledeh...al VN, al Drag Star A. ...zdj sm pa pozabo kaj sm mislo napisat.. :oops: ..se bom z spomno. Pozdravljen bodi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah...kawasaki zlo lepa stvar samo mi zaenkrat ne disijo stvari nad 750..al pa drugace povedano jebeno je bi STUDENT vsej ka se dnarja tice..tk da bi blo zavarovanje malo prevec...

kreativc.. ti pa dobro ves, da mi ne disijo druge stvari razn chopperov..tk da mi ne z nakedi :x ..itak pa ne gre zarad kakih pospeskov..pac oblika mi je kul...bomo vidli! :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Slišal sem da se lahko v prednje vilice na wiragotu 750.1100 napumpa zrak.Ali kdo kaj ve o tem?

Pri viragu 750 , kolikor jas vem se blažilci ne pumpajo,pri 1100 in pri v-MAX-su se blažilci pumpajo.Pumpa se 0,6 do 0,9 AT,sepravi zelo malo treba je zelo paziti kajti takoj je preveč-posledica pa je -vrže ti ven zgornje tesnilo.

Poglej :če se pumpajo, je navrhu vilic pokrovček (kromiran se odvije), pod pokkrovčkom pa je ventil kot na feltni za pumpanje gum.Če imaš slučajno ,vilice ki se pumpajo me raje pokliči,predno kaj počneš moj tel. 040 702370. :OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

Kdo bi vedel razložiti, zakaj ne dela cilinder na Jamaha Virago 750??

Pred kratkim je bil servisiran: fergazeri, merjenje kompresije, nastavitve ventilov ter preverjena visoka napetost na svečkah( svečke nove ).

Vse prav in dobro funkcioniralo....zdaj pa ne dela!

Kaj bi lahko bilo narobe???

Hvaležen za vsak dober nasvet!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo bi vedel razložiti, zakaj ne dela cilinder na Jamaha Virago 750??

Pred kratkim je bil servisiran: fergazeri, merjenje kompresije, nastavitve ventilov ter preverjena visoka napetost na svečkah( svečke nove ).

Vse prav in dobro funkcioniralo....zdaj pa ne dela!

Kaj bi lahko bilo narobe???

Hvaležen za vsak dober nasvet!!!

Najprej izmeri kompresijo,če je kompresija vredu,poglej barvo svečke.Če je svečka črna-mokra ima preveč goriva ali NIMA iskre.Če ima iskro potem je DEFEKTNA gumi membrana v fergazerju ali previsok nivo goriva.

Moral boš to malo prečekirat in malo več napisat šele potem se ti bo lahko kaj konkretnega svetovalo. :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bremzer,

očitno si spet površno bral. donvito navaja, da je kompresija izmerjena, prav tako tudi napetost na svečki...

donvito, kaj točno pomeni da cilinder ne dela? da agregat ne vžge ali kaj?

dejansko, poglej svečko in nam na forum prilepi sliko.

p.s.: si odprl gorivo na rezervoarju in napumpal gorivo v vplinjače???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bremzer,

očitno si spet površno bral. donvito navaja, da je kompresija izmerjena, prav tako tudi napetost na svečki...

donvito, kaj točno pomeni da cilinder ne dela? da agregat ne vžge ali kaj?

dejansko, poglej svečko in nam na forum prilepi sliko.

p.s.: si odprl gorivo na rezervoarju in napumpal gorivo v vplinjače???

Jaz površno berem!! ti pa sploh neveš očem pišeš, očitno poznaš samo svoj motor pa še tega premalo!!

1.)Napetost na svečki še zdaleč nepomeni, da je iskra dovolj močna,razen če je res napetost izmeril z ozciloskopom v kar DVOMIM!!!!

2.)Agregat ima 2 (dva) cilindra :hmm: in lahko(brez problema) laufa na 1 cilinder !!!

3.)Virago 750 si sam odpira in zapira gorivo z povezavo na vsisno cev(vackum) :lol1:

4.)Si napumpal gorivo(a s pumpo za bicikl) !!! :headbang: :headbang:

Ps:zdaj se loti mojih slovničnih napak, kajti o MOTOROZNANSTVU itak nimaš pojma. LP Brumer!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Lahk je čist preprosta zadeva...kot je bila pri meni pred leti...umazanija v fergazerju! Smo odprli, spucali pa je šlo dalje!! Tako da, če fergazerja nisi imel dol poskusi s tem, sploh če si pred tem izpihavav zračni filter, bok ne daj v napačno smer!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahk je čist preprosta zadeva...kot je bila pri meni pred leti...umazanija v fergazerju! Smo odprli, spucali pa je šlo dalje!! Tako da, če fergazerja nisi imel dol poskusi s tem, sploh če si pred tem izpihavav zračni filter, bok ne daj v napačno smer!

Pri meni je bila ista pesem. Spucal, potem je bil pa mir.

Pač niso to več čist novi motorčki, z leti se nabere svinjarija rad malo :zzz: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 let pozneje...

Živjo zanima me če je kakšen imel problem z viragom 750 ? Motor ugasne med vožnjo in potem normalno spet uzge pregledal sem celo el. Instalacijo in ni nikjer kakega stika stikalo tačke je odklopljeno ( samo za Provo) lepo prosim za kakšno info. Pa l.p

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!