Skoči na vsebino

Moto oprema LIDL


Blond

Priporočene objave

Ja, leta 2010 in 11 je bila lidlova preklopna čelada enaka HGjevi Nexo touring... jaz sem tisti, ki je preveril... in to z lidlovo čelado v roki, v HGjevi trgovini... Razlika v ceni je bila skoraj 100 €.... šlo je za enaki čeladi...

Mal bomo potegnal vzporednice z zimo: elan wave je za Hervis povsem drugačna smuča kot tista, ki jo prodajajo v Elanovih štacunah.

Na zunaj so enaki, notri pa daleč narazen.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal bomo potegnal vzporednice z zimo: elan wave je za Hervis povsem drugačna smuča kot tista, ki jo prodajajo v Elanovih štacunah.

Na zunaj so enaki, notri pa daleč narazen.

in to ti je povedal kdo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ime kitajske čelade z imenom nolan (brand name HaiChuan) nima nikakršne zveze z znamko NOLAN. To se vidi že iz oblike same čelade in ni podobna niti eni od čelad renomiranega proizvajalca. Seveda je pa še dovolj naivnežev, ki nasedejo na takšne fite.

 

Sicer pa moja prva JET celada izpred 35 let najbrž (sigurno) ni bila nič bolša kar se tice varnosti, udobja....

ps, ja merila so se zelo spremenila.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sem imel v mislih, ja... Če praviš, da si ju primerjal eno zraven druge, potem povsem verjamem, da gre za identično, samo z drugim napisom. Moram pa priznati (mogoče sem to že napisal lani ali predlani,,?), da je kolega enkrat prišel na furo z novo čelado. Jo gledamo, tipamo in ocenjujemo. Še, ko je smeje se povedal, da je Lidlova..nekako nismo verjeli. Verjetno Lidl res na količino dobi izdaten popust. Zdaj, če je bila 100 evrov cenejša od Nexo... potem se vidi, kolikšne so marže trgovcev... Mogoče Lidl s čeladami nima dobička (ravno da se pokrije nabavna vrednost), si pa na tak način pridobi kupce za ostale stvari.... Aja, še danes sem jo gledal v Lidlu. Narod jih kar kupuje.. Pa če si jo kupiš vsako leto novo in jo naslednje leto prodaš kakšnemu skuteristu za 20 evrov...

m bil  v  lidlu  gledu  rokavice  meni  ne  sedejo  nevem  celada  zgleda  pa  v  startu  poceni  in  nekvalitetna.no  sej  un  ki  hoce  nej  kupuje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Haha, pogledal tisto Nolan USA na Alibabaju in se nasmejal. Saj se že na oko vidi, kakšna je zasnova in kakšna je izdelava. Stik na preklopu je širok pol cm, en kilometer z njo na enem nakedu in že si naglušen!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil v Lidlu in pregledal čelado. Kao teška 1750 gramov . Ne se hecat . Meni se je zdela lahka kot 1kg. Kvaliteta zaskrbljujoča . Plastik fantastik. Uglavnem ne priporočam . Vsaka rabljena poznanih znamk je boljša izbira . A za taščo ? Ja ja toplo priporočam... ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil v Lidlu in pregledal čelado. Kao teška 1750 gramov . Ne se hecat . Meni se je zdela lahka kot 1kg. Kvaliteta zaskrbljujoča . 

 

Tehtnica je pokazala 1710 g, v "ready to go" stanju 

specifikacija:   1750 +-50 g

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dežjak od Rukke? Pa jih sploh še prodajajo (ker na njihovi spletni strani dežnih pajacov ne najdem)?

 

Ne, ni jih in jih tudi več ne delajo, ker so bili tako dobri, da ga nekrat kupiš pa ga imaš za vse življenje hehehehe....!! :OK::P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil v Lidlu in pregledal čelado. Kao teška 1750 gramov . Ne se hecat . Meni se je zdela lahka kot 1kg. Kvaliteta zaskrbljujoča . Plastik fantastik. Uglavnem ne priporočam . Vsaka rabljena poznanih znamk je boljša izbira . A za taščo ? Ja ja toplo priporočam... ;-)

Grem jutri za hec eno dat na tehtnico za sadje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil v Lidlu in pregledal čelado. Kao teška 1750 gramov . Ne se hecat . Meni se je zdela lahka kot 1kg. Kvaliteta zaskrbljujoča . Plastik fantastik. Uglavnem ne priporočam . Vsaka rabljena poznanih znamk je boljša izbira . A za taščo ? Ja ja toplo priporočam... ;-)

 

Ma bravo tudi če je plastična je mogla prestat teste da jo lahko prodajajo.  Pa sploh ni važno ali jo delajo kitajci alpa kak drug narod. Sej tudi vsaka huda znamka ma čelade od do je pa od tebe odvisno za kaj jo boš rabil al za skuter alpa za 200 hp motor.

 

Drugače imam pa kolega ki kupuje precej stvari v hoferju, lidlu,.. večinoma oblačila, škornje,... uglavnem po 80000km se je znucal podplat od hoje (luknja v podplatu) tako da glede na ceno 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, glej..če je zadeva res kitajska... potem ne bi tvegal in jo dajal na glavo. Pa všita znamkica z A-testom gor ali dol. I Hofer škornjih pa lahko rečem le to, da so me držali skoraj šest sezon. Je na koncu odpovedala stranska zadrga, podplati pa so že res bili gladki od hoje.... Za svojih 34 evrov so bili dobri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

,... uglavnem po 80000km se je znucal podplat od hoje (luknja v podplatu) tako da glede na ceno 

 

...matr... 80.000 km ne bom prehodil v celem lajfu... pa zamenjal ene 100 parov čevljev...  :slap:

 

Drugače pa sem kupil še en komplet dolgih gat in majice... in danes ostal brez  :(

....mi jih je zaplenil Gregorjanc... in moram po nove   :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

Drugače pa sem kupil še en komplet dolgih gat in majice... in danes ostal brez  :(

....mi jih je zaplenil Gregorjanc... in moram po nove   :slap:

Ej ka moraš vsem povedat, da sem tak buhtl k ti :P

 

p.s.-kupu še štunfe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej ka moraš vsem povedat, da sem tak buhtl k ti :P

 

p.s.-kupu še štunfe

 

:bum: .... je prej tajnica lepo rekla, da imam jest bolj lepo okroglo rit...   :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:bum: .... je prej tajnica lepo rekla, da imam jest bolj lepo okroglo rit...   :D

:ras:  sej maš res tako k ona :P (tak velikooooooooo)

 

...še dobr da so ti moje cifre prav

Popravljeno . Popravil gregorjanc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dva tipa, kdo ma večjo rit jao jao :P

 

sm pa tud jaz vzel kompletek, štunfe in pas :)  in kolikor sem sprobal komplet, mi je kar cool. Bomo videli ob vročini...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil v Lidlu in pregledal čelado. Kao teška 1750 gramov . Ne se hecat . Meni se je zdela lahka kot 1kg. Kvaliteta zaskrbljujoča . Plastik fantastik. Uglavnem ne priporočam . Vsaka rabljena poznanih znamk je boljša izbira . A za taščo ? Ja ja toplo priporočam... ;-)

  

Zakaj pišeš neumnosti? Poglej citirano besedilo od @gsxf750!

Kot je nekdo že napisal; vsaka čelada, ki gre v prodajo mora prestat vse teste varnosti ne glede ali se prodaja v Lidlu, Hoferju .....

Normalno je, da te čelade niso za divjake, plus tega pa sploh ni čelade na svetu, ki bi divjaku rešila življenje, ker mu glavo odtrga in ostale dele telesa, tako, da za neko normalno obnašanje pri vožnji motorja je čisto dovolj.

Tehtnica je pokazala 1710 g, v "ready to go" stanju 

specifikacija:   1750 +-50 g

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap, itak da je testirana.

 

Sicer pa teža 1750 za preklopno ni neka huda zadeva.

 

Nolan N-104 tehta 1640g za velikost M/L, kar pomeni, da je Hoferjeva tu nekje, starejša Nolanka N-104 pa tehta v veliko M celih 1725g.

 

Tako da teža tu ni nič posebnega pri Lidlovi.

 

Drugo je najnovejša 1003, ki tehta za M1 1510g.

 

-------------------------

 

Kar pa je še vedno bistveno več kot zaprte čelade, Moja Xlite je težka 1350g, od boljše polovice pa še 100g manj (neka Nolanka).

 

------------------------

 

Po drugi strani pa čelade ne delajo Hoferjevi oz. Lidlovi peki in se ne pečjo skupaj s kruhom.

 

Naročijo se verjetno pri priznanem proizvajalcu, ki jih rebranda in naredi po tehnologiji in z stroji iz prejšnje generacije.

 

Velja pa samo test in certifikati.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, glej..če je zadeva res kitajska..

Danes je več ali manj vse narejeno na Kitajskem!

Dele naredijo na Kitajskem, potem pa jih v matični državi znamke samo sestavijo in zapakirajo, tako da tisti, ki verjame v 100% kvaliteto proizvajalca se moti.

Se spomnim, ko so nam nemci pripeljali surovino, mi smo vse izdelali, sestavili in zapakirali, potem pa so nemci poslali k nam kamion in lepo končano odpeljali in se je prodajalo po Nemčiji, Avstriji in skandinavskih državah. Na škatli artikla sploh ni bila omenjena Slovenija. Vsepovsod Made in Germany.

Tako da, toliko o tem, ko ste nekateri prepričani, da vse kar je poceni, da je iz Kitajske.

Vzemimo recimo znamko Apple. Saj se jim ne bi splačalo prodajat, če bi jih delali drugje, tako pa je delovna sila poceni .... eni malo pretiravate in se pustite zavajat z marketinškimi potezami in prav na takšnih se da služit.

Popravljeno . Popravil BREITNER
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap, itak da je testirana.

 

Sicer pa teža 1750 za preklopno ni neka huda zadeva.

 

Nolan N-104 tehta 1640g za velikost M/L, kar pomeni, da je Hoferjeva tu nekje, starejša Nolanka N-104 pa tehta v veliko M celih 1725g.

 

Tako da teža tu ni nič posebnega pri Lidlovi.

 

Drugo je najnovejša 1003, ki tehta za M1 1510g.

 

 

zgrešil si point.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni problem izdelava "bogu iza  nogu", če gre za znano ali pa priznano znamko. Problem so neki neznani proizvajalci z nizko ceno. Sam sem mnenja, da kvaliteta in nizka (prenizka) cena ne gresta skupaj. Res pa je, da marsikateri proizvajalec preveč ceni svoj izdelek, katerega bi lahko prodajal po nekoliko nižji ceni. Če nekomu paše kupovati v Lidlu, naj izvoli. Pa še nekaj; kakšna razlika je med "divjakom" s kvalitetno opremo in "poletom" pri 100 km/h in umirjenim voznikom z opremo iz Lidla in "poletom" pri 100 km/h ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni problem izdelava "bogu iza  nogu", če gre za znano ali pa priznano znamko. Problem so neki neznani proizvajalci z nizko ceno. Sam sem mnenja, da kvaliteta in nizka (prenizka) cena ne gresta skupaj. Res pa je, da marsikateri proizvajalec preveč ceni svoj izdelek, katerega bi lahko prodajal po nekoliko nižji ceni. Če nekomu paše kupovati v Lidlu, naj izvoli. Pa še nekaj; kakšna razlika je med "divjakom" s kvalitetno opremo in "poletom" pri 100 km/h in umirjenim voznikom z opremo iz Lidla in "poletom" pri 100 km/h ? 

 

Borutt, saj to je problem, ker v določenih glavah je ravno to prepričanje; čelada ne sme bit pod 200€, če je nižja cena je že nekvalitetna! To je v nas oziroma smo podedovali iz starih komunističnih časov, ko smo bili prepričani, da je avstrijska čokolada boljša, kot naša slovenska! In, ko bomo preklopli stikalo v glavi, da ni vse zlato, kar je drago (malo sem priredil pregovor), bo dosti lažje.

Samo to prepričanje je v ljudeh, da če se čelada prodaja v Lidlu, da potem je nekvalitetna. Torej, če v trafiki prodajajo recimo Nolanko in takšno isto v moto trgovini, so ljudje prepričani, da je tista v trafiki slabša, ker pač se ne more prodajat z časopisom in cigareti, tako kot nekatere moti, prehrana in moto oprema v Lidlu?

 

Danes je tehnologija že tako napredovala, da skoraj ni mogoče narest nekvalitetno čelado. Materiali so isti, postopki izdelave so isti, zdaj ali stroji stojijo na Kitajskem ali pa v Nemčiji mi je pa popolnoma vseeno.

 

Bom dal eno bolj nam bližje vprašanje: če bi Pipistrel preselil proizvodnjo na Kitajsko pomeni, da so po vseh teh priznanjih njihovi avijoni nekvalitetni? Dajte no ga biksat! Isto je pri čeladah.

vse priznane firme se delajo na Kitajskem.

 

Vi prisegajo na Levis, a delajo jih v Bangladešu .... pa še bi lahko našteval znamke, pa malo prebrskajte, kje nastajajo, preplačate pa jih tako, kot da bi bile z zlato nitjo narejene!

 

 

Borutt; divjake sem mislil tiste, ki jim števec ne pade pod 150km/h.

Pri 100km/h me bo čelada za 100€ isto obvarovala, kot ona za 500€, tako da .... ne vidim razloga, da bi prodajalcem moral "filat" žepe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!