Skoči na vsebino

Moto oprema LIDL


Blond

Priporočene objave

js sm kupu termo majico za 15 e..  loh rečem da je dobra , pač sprobu jo bom konkreno šele čez kakšen mesec :D sam tko zdele spomlad mi bo ziher prou pršla ...

podkapa mi ni bla všeč ker je tak material na otip da se mi zdi da bi švicu... loh da se motm... ledvični pas in rokavice tko tko, čelade majo pa po 1800g in jo komi dvigneš heh, pa tok cigu migu narjen tist preklopni del da se zih polom ob kakem padcu...men osebno omg... raje rabljeno za 50 e mal bolše firme če bi že šparu, pa tud če  za na skuter...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 O tem sem že enkrat pisal...na podlagi debate z kolegom, ki se ukvarja z trgovino na veliko.

Lej...Lidl ( ali Hofer. .) ima v Evropi 9800 trgovin. In če v vsako drugo enkrat letno na police postavi 20 čelad, je naročilo vredno 4900 x 20 = 98000 čelad. 98000 kosov.    Ob takem naročilu (je rekel kolega) greš v npr. Nolan in rečeš; kupim 100 000 čelad, ki jih sicer prodajate po 200€. Ime čelade prepustimo vam. In  prodajni v Nolanu lahko reče samo; pa barva, gospod naročnik???.

 

Ja, se spomnim!

Prov 'maš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tut jz sem o tem že pisal... moja prijateljica je pred leti  preklopno čelado... in potem sem jo heingerickeju primerjal z mislim da nexo touring za 120 €... Čeladi sta bili popolnoma enaki...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 O tem sem že enkrat pisal...na podlagi debate z kolegom, ki se ukvarja z trgovino na veliko.

Lej...Lidl ( ali Hofer. .) ima v Evropi 9800 trgovin. In če v vsako drugo enkrat letno na police postavi 20 čelad, je naročilo vredno 4900 x 20 = 98000 čelad. 98000 kosov.    Ob takem naročilu (je rekel kolega) greš v npr. Nolan in rečeš; kupim 100 000 čelad, ki jih sicer prodajate po 200€. Ime čelade prepustimo vam. In  prodajni v Nolanu lahko reče samo; pa barva, gospod naročnik???.

No dejmo si nalit čistega vina....katero čelado imaš ? Ker že v naprej vem odgovor ti zastavim še eno vprašanje,zakaj je ne kupiš v Lidlu,boš veliko prihranil,saj ni razlike a ne :)  in vsi ostali od Sayota naprej ,katere čelade ste kupili in zakaj jih niste v Lidlu pa saj je kvaliteta ista,ostalo pa je samo propaganda  :lol1: dejte ga srat no  :slap:

 

P.S. se pa strinjam da je izdelava veliko cenejša kot prodaja pa ni važna znamka ali model ,ampak temu se reče gospodarstvo ,če še ne veste!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj prepričevati prepričane .. tisti, ki mislijo pocen pa dobr kupovat, naj kupujejo v Lidlu, tisti ki pa hočejo drago kupovat pa v specializiranih moto trgovinah. Ajnfok

 

p.s.

jaz osebno dvomim, da je roba enaka ... lahko da je podobna .. podobni so si tudi avtomobili in motorji različnih znamk ;)

 

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nekje predpostavimo, da je čista proizvodna cena cca 10-20% prodajne cene, potem res lahko Lidl in Hofer za velikimi naročili (običajno že iztekajočih modelov) nabavi robo za malenkost več, kot je proizvodna cena in če ne nabije velike marže (ker služi na kruhu in zelenjavi), potem lahko proda čelado za npr. 30-50% cene, ki jo plačamo v Louisu ali drugih trgovinah. Torej predpostavimo, da so čelade, ki stanejo 50 €, primerljive s čeladami, ki stanejo drugje cca 100-150 €. To seveda niso X-lite, Schubert in podobne, so pa verjetno kak MTR, Probiker in podobne.

Zakaj torej tisti, ki kupujejo takšen rang čelad, ne bi tega vzeli v Lidlu ali Hoferju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eni niste razumeli, da sem opisal le, kako si neka firma na podlagi kvantitete naročila lahko zagotovi ugodne pogoje. V luft ste šli, ker govorimo o čeladah...če bi govorili o vrtalnikih za 19,99€, bi zadevo prezrli.

Jasno je, da resen motorist ne kupuje glavnih sestavin svoje opreme (jakna, čelada.. .)  v prehrambenih trgovinah, tako kot štromar tam ne bo iskla "štemarce".

Ampak..eni ste vstali z levo nogo...

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

te čelade bodo zadaj predpisal naši zakonodajalci, da se bomo držal omejitev, baje pr 200km/h v tej čeladi ni moč dihat, je reku en moj šparavn friend, drgač je pa vredu :ras: , standarde varnosti čelada izpolnjuje :smoke: , kir gre v Lidl po kruh in mleko, sprot nabavi še moto opremo, kaj češ bolžga, pršpara na bencinu, pa še cenej je :bounce:  

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

te čelade bodo zadaj predpisal naši zakonodajalci, da se bomo držal omejitev, baje pr 200km/h v tej čeladi ni moč dihat, je reku en moj šparavn friend, drgač je pa vredu :ras: ,

 

a pol naj samo v 1 in 2 vozm .. ostale šaltnge pa nj prodam al kwa :O

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.......bil v Lidlu, ampak sam tolk, da nau kdo reku, da nisem pogledal :P


a pol naj samo v 1 in 2 vozm .. ostale šaltnge pa nj prodam al kwa :O

ne, ne ostale rabiš zaradi imiđa :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probaj!

Ko boš prišel na 200 in boš nehal dihat, zmanjšaj :music4: .

Jaz sem kupila majico, nogavice, ledvični pas in podkapo.

Čelado imam, ne vem, če bi si upala kupiti v Lidlu, ker se toliko ne spoznam, da bi znala presodit, če je dovolj dobra, ali ne.

Ampak če izpolnjuje predpisane standarde, mora biti "dovolj" dobra.

Ostalo je stvar znamke in tega, s katero čelado se kdo na cesti "pali".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest bom zdaj svojo Shoeiko na polico odložu in se začel vozit striktno po omejitvah, raje kak km/h manj, komaj čakam, da bodo ponudbo moto opreme v Lidlu razširli na komplet asortima, lahk bi začel še motorje prodajat, jim morm e-mail poslat :grim  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če so čelade res tako kvalitetne... naj jo pač kupi, kdor misli, da je tako. Sam vsako leto grem tja in jih gledam. Še danes bom šel tja. Mogoče jo pa kdaj kupim. Če bom na stara leta imel skuterja... Kdor pa je že kdaj doživel padec, bo razmišljal drugače. Moja je pred leti bila precej zdelana, ampak kevlar in fiberglass sta opravila delo. Kaj bi bilo s ceneno plastiko... ne vem. Mogoče bi enako opravila zaščito. Pa ne tvegam več. Pri čeladi ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če so čelade res tako kvalitetne... naj jo pač kupi, kdor misli, da je tako. Sam vsako leto grem tja in jih gledam. Še danes bom šel tja. Mogoče jo pa kdaj kupim. Če bom na stara leta imel skuterja... Kdor pa je že kdaj doživel padec, bo razmišljal drugače. Moja je pred leti bila precej zdelana, ampak kevlar in fiberglass sta opravila delo. Kaj bi bilo s ceneno plastiko... ne vem. Mogoče bi enako opravila zaščito. Pa ne tvegam več. Pri čeladi ne.

.....za tistega, ki jo kupi samo zaradi policajev oz. zakona, je več kot odlična

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne gre samo za zaščito, čeprav je ta poglavitna, ampak tudi za udobje pri nošenju. materiali oblazinjenja, sistem prezračevanja, pinlocki proti rosenju, sončni vizirji, možnost različnih debelin notranjosti za čimboljše prileganje galvi in nenazadnje tudi servisiranje.

 

tko da razlika med lidl in top šit :P je kr ogromna. 

 

kar se tiče pa cunj, pa verjetno je tudi razlika, ampak ne tolikšna kot pri taki "tehnični opremi", kot je čelada. švic perilo pa nogavice so pa povsem kul. tega je tudi fajn met kak kos več, da ne stalno pereš ene in iste majce. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eni niste razumeli, da sem opisal le, kako si neka firma na podlagi kvantitete naročila lahko zagotovi ugodne pogoje. V luft ste šli, ker govorimo o čeladah...če bi govorili o vrtalnikih za 19,99€, bi zadevo prezrli.

Jasno je, da resen motorist ne kupuje glavnih sestavin svoje opreme (jakna, čelada.. .)  v prehrambenih trgovinah, tako kot štromar tam ne bo iskla "štemarce".

Ampak..eni ste vstali z levo nogo...

Aha nisem razumel,ja no pole mi pa sporoči ko najdeš v Lidlu kvalitetno Nolanovo čelado ..... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne gre samo za zaščito, čeprav je ta poglavitna, ampak tudi za udobje pri nošenju. materiali oblazinjenja, sistem prezračevanja, pinlocki proti rosenju, sončni vizirji, možnost različnih debelin notranjosti za čimboljše prileganje galvi in nenazadnje tudi servisiranje.

 

tko da razlika med lidl in top šit :P je kr ogromna. 

ma dej, za tist kufe 2 km stran, je pa čist vseen, kolk je udobna :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma dej, za tist kufe 2 km stran, je pa čist vseen, kolk je udobna :P

 

za 2 km ne vem, meni pa učasih rata it tudi - pozor- 18 km stran na kafe, zato mi je udobje pomembno.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pričakovat, da bo Lidlova čelada za 50 eur primerljiva s kakšno za npr. 250 eur ali več, je iluzorno in tudi (ali predvsem) nesmiselno. 

 

Ne dvomim, da neka Xlite, pa Nolanka itd. za okoli 200 eur (ali več) po mnogo, če ne po vseh parametrih "poseka" Lidlovo piksno. Dejstvo pa je, da tisti, ki kupujejo tovrstne čelade, no, tem po mojem skromnem mnenju Lidlove čelade pravzaprav v osnovi niti niso namenjene, ne glede na Litlov TV spot na to temo (nek bajker na nekem stroju...). Oglasna sporočila so pač vedno narejena tako, da vzbudijo zanimanje čim širših množic in pokažejo maksimum, kar je z nečem nekako še izvedljivo.

 

Je pa tudi res, da se tudi v moto trgovinah najdejo "no name" čelade ranga <100 eur. In tudi take čelade SE prodajajo in so taki, ki jih kupijo. Marsikdo med njimi je verjetno tudi še vedno živ in zdrav (pa ima verjetno s tem njegova čelada za <100 eur še najmanj veze...). In takim kupcem je Lidlova čelada pravzaprav namenjena.

 

Kar se tiče izpolnjevanja varnostnih kriterijev - nedvomno jih, saj sicer ne bi bile naprodaj (upam). Ampak - ali ni tako povsod, kjer so predpisani neki minimalni standardi? Imaš neko robo, ki je na spodnji meji standardov, in neko drugo, ki je na zgornji meji (ali jo presega). In praviloma se cena med njima kar precej razlikuje. Logično. In potem si vsak kupi glede na potrebe in zmožnosti. In poišče nek kompromis.

 

Konec koncev - zakaj nimamo vsi avtomobilov z vsaj 5 zvezdicami EuroNcap? Zato, ker tudi tisti, ki jih imajo manj, še vedno ustrezajo minimalnim predpisanim standardom (pa ne pretiravat - ne mislim na tiste z 2 zvezdicama....).. Kaj si pa potem vsak dejansko kupi, je pa odvisno (tudi) od globine žepa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za 2 km ne vem, meni pa učasih rata it tudi - pozor- 18 km stran na kafe, zato mi je udobje pomembno.

ti rabiš boljšo že zarad burje ;)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha nisem razumel,ja no pole mi pa sporoči ko najdeš v Lidlu kvalitetno Nolanovo čelado ..... :OK:

 Ti si štromar. Ti javim, ko bo tam  Makita "štemarca", sicer prevlečena na oker barvo, za 39,99€.

 

Bo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!