Skoči na vsebino

Moto oprema LIDL


Blond

Priporočene objave

pred 34 minutami, Kmet2 pravi:

Nč ne mešam ,čelade kupujem predvsem po kriterijih varnost ....potem dooolgo nič in dizajn pa ostalo in če dobiš isto varnost kot v lidlu pač kupiš v lidlu za 3x manjšo ceno ......me zanima kaj boš kupil in kje ....kapišiš . Ko boš imel lidl čelado ki je isto varna kot naprimer HJC se ti globoko priklonim do takrat pa ne mi sanjat pa zagovarjat kako so lidl čelade varne in ni razlike z premium znamkami ......

P.S. sploh pa zaradi mene si nataknite lonec na glavo ,sam lidlovih in ostalih ćelad ,ki se prodajajo zraven krompirja ne kupim ,sem prevečkrat že testiral res top čelade .......ki so mi do zdaj vedno ohranile bučo ,seveda poleg veeeeliiiikooo sreče!

Še 1x na kratko:

-Hjc rpha 10+ cena 370€ super kompoziti bla bla itd....po sharpovih ocenah 3 zvezdice

-Hjc is17 taka kot jo ima moja draga, za odtenek težja od rphe 10 , a z vgrajenimi očali, super zračniki in ceno 170€ ima po sharpu 4zvezdice

A ti je sedaj jasno o čem govorimo al še vedno ne????

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

Še 1x na kratko:

-Hjc rpha 10+ cena 370€ super kompoziti bla bla itd....po sharpovih ocenah 3 zvezdice

-Hjc is17 taka kot jo ima moja draga, za odtenek težja od rphe 10 , a z vgrajenimi očali, super zračniki in ceno 170€ ima po sharpu 4zvezdice

A ti je sedaj jasno o čem govorimo al še vedno ne????

 

Nimam pojma :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Kmet2 pravi:

Nimam pojma :P

Prou :ras:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Jure pravi:

Pa ravno v tem je keč, sodeč po raznih testih obstajajo čelade, ki so 3x ali več cenejše kot nekatere druge, pa isto ali celo bolj varne glede na kriterije, po katerih jih testirajo. Konkretno za Lidlove pojma nimam, ampak ne jemat pojem "Lidlova čelada" kot dobesedno čelada, ki jo prodaja Lidl, s tem je mišljena katerakoli nižjecenovna čelada manj znanega ali nepoznanega proizvajalca, ki je bila stestirana na nekem neodvisnem testu in se je dokazano obnesla dobro, kljub temu, da je napol zastonj.

En lep primer imaš recimo v tistem članku, ki sem ga objavil zgoraj, kjer je neka polikarbonatna čelada za 70 EUR na testu koliko G sile se prenese na možgane dosegla boljše rezultate kot neka ful dražja, Snell odobrena Araika.

Pa tudi na Sharp testu imaš kar nekaj takšnih primerov. Npr. neka plastična NANKAI SA-07 za 50 funtov je dosegla 4 od 5 zvezdic kar se tiče varnosti, kar je še enkrat več kot npr skoraj 5x dražja kompozitna Arain Condor, ki je dosegla samo 2 od 5 zvezdic.

Pa bi na prvi pogled človek rekel, da se neka plastik fantastik noname čelada niti približno ne more primerjati z neko opevano kompozitno Araiko.

Pa da se razume, ne pravim da je Sharp test najbolj reprezentativen pokazatelj varnosti. Ampak so tudi drugi testi, kjer prihaja do podobnih rezultatov v primerjavi cenejših polikarbonatnih čelad v primerjavi z nekaterimi dragimi kompozitnimi modeli uveljavljenih proizvajalcev. In ker pač nisem pripravljen čelado testirat tako, da jo dam na glavo in se grem zaletet v steno ter opazovat koliko me je zaščitila, se pri izbiri nekako še vedno oprem na takšne in drugačne teste in certifikate.

In če se navežem še na to, ali bi nosil tako čelado. Če bi recimo bil soočen z izbiro med omenjenima dvema modeloma, torej NANKAIko s 4 zvezdicami in ARAIko z dvemi, bi sledil ugotovitvam testa in se raje odločil za prvo, čeprav ni tako zveneča in fensi kot bi bila Arai. Ker pa k sreči nisem omejen na tako izbiro in si lahko za čelado privoščim kakšen evro več, bi pa najbrž poiskal kakšen drug model Araike s 4 ali 5 zvezdicami, se odločil zanj in pač užival še vse ostale prednosti, ki jih ima čelada višjega cenovnega ranga (poleg varnosti).

 

 

Prav sta me prepričala,sam še vedno neb kupil :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..mislim, da sem že enkrat pisal....

Če gledamo čelado iz kompozita ali polikarbonata, je pri enaki trdnosti lupine (število zvezdic) prednost kompozita samo v tem, da je lažji.

Polikarbonat je narejen s postopkom ulivanja...in naj bi bilo vse enake kvalitete..... kompozitne lupine pa so narejene ročno... kar tu še dodatno vpliva na kvaliteto...kdo je naredil čelado...oz. a je bilo kitajčku dobro razloženo, koliko mora omočiti tkanine z epoxijem...ali je tkanine pravilno prekrival ...pod pravilnim kotom... prekrivanje...usmerjenost vlaken.... ampak verjetno, da gre tu za ustaljeno prakso in kontrolo... je pa še vedno ročno delo.

...v bistvu hočem reči, da je trend narediti čimlažjo čelado, da še zadošča kriterijem varnosti....

Kaj ti pomaga 3mm debela karbon-kevlar lupina, ki v trku čelada ostane cela, energijo, ki se sprosti ob trku..pa faše tvoj puding v lobanji, ki rata smuti...

...enako glede varnosti avtomobila. Najvarnejši je tisti, ki recimo ob čelnem trku zmečka cel prednji konec... mašina gre pod avto... kabina ostane cela.

...enako pri čeladi. Lupina ob trku lahko poči, stiropor in pene absorbirajo silo udarca... lahko se tudi delno raztrešči... ampak takrat je čelada že naredila svoje. Kot je napisal Jure, po tistih standardih, ko mora zdržati večkratne udarce na isto mesto... je to zelooo malo verjetno, da se zgodi.

Poznam pa tudi nekoga, ki ima superduperkompozitno čelado....jo pa nikoli ne zapne pod brado  ... :D ... v bistvu se vozi z odpeto.. ves čas...

Sej se lahko zgodi, da ostane ob padcu na glavi... al pa tudi ne...  :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko že govorimo o Lidlovi opremi in o loncih, pa take..... mene zanima kje lahko za ugodno ceno kupim lepo kafetiero, za 3 ali 4 skodelice kave, po možnosti rdeče barve in da paše na indukcijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, Kmet2 pravi:

Prav sta me prepričala,sam še vedno neb kupil :)

V to sploh ne dvomim, trma ena :D:P 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, Jure pravi:

V to sploh ne dvomim, trma ena :D:P 

Ampak zapel si pa tut ne bo čelade

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, KARMEN1 pravi:

Ko že govorimo o Lidlovi opremi in o loncih, pa take..... mene zanima kje lahko za ugodno ceno kupim lepo kafetiero, za 3 ali 4 skodelice kave, po možnosti rdeče barve in da paše na indukcijo.

bialetti shop :P

http://www.bialettishop.it/caffe/caffettiere/moka-induction-3-tz-red.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, DAMI34 said:

Še 1x na kratko:

-Hjc rpha 10+ cena 370€ super kompoziti bla bla itd....po sharpovih ocenah 3 zvezdice

-Hjc is17 taka kot jo ima moja draga, za odtenek težja od rphe 10 , a z vgrajenimi očali, super zračniki in ceno 170€ ima po sharpu 4zvezdice

A ti je sedaj jasno o čem govorimo al še vedno ne????

 

hjc is17 ima 5*, vem ker jo gledam za svojo polovico..cena je pa od 190 do 240 odvisno od poslikave(vsaj tiste rozaste :D)B)B)

http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/hjc-17

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, DAMI34 pravi:

Ampak zapel si pa tut ne bo čelade

 

 

Pravkar, Kmet2 pravi:

 

12573084_10207505108322307_7284291518154564962_n.jpg

:P

 

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, ukica pravi:

hjc is17 ima 5*, vem ker jo gledam za svojo polovico..cena je pa od 190 do 240 odvisno od poslikave(vsaj tiste rozaste :D)B)B)

http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/hjc-17

 

No celo 5 zvezdic ma, k sm jo jaz kupil so bile neke akcije, pa je bila okrog 170

pred 28 minutami, Kmet2 pravi:

 

 

 

Js vem, zakaj je živela do 99 leta:

Ker si je čelado zapenjala :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, KARMEN1 pravi:

E, taka mi je prav všeč!

Hvala :winkiss:!

Kdaj bo test kafeta ? :D 

 

 

 

 

 

 

 

Danes videl en dober video na tematiko motoristov in opreme... tisti ki ste na FB ga boste lahko ogledali drugi pa ne vem...

 

 

 

Popravljeno . Popravil jany
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas tega modela ne dobim v nobeni trgovini!

Bom šla pogledat v Familo.

Video sem videla in delila. Nisem vedela, da smo toliko vredni!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, KARMEN1 pravi:

Pri nas tega modela ne dobim v nobeni trgovini!

Bom šla pogledat v Familo.

Video sem videla in delila. Nisem vedela, da smo toliko vredni!

 

Če se ti da nakupovat in vozit imaš Bialletti trgovino v palmanovi outlet village :OK: Malo naprej je še Lindt trgovina :010

 

 

Ja res smo vredni se bo treba pazit da nas ne začnejo zaradi tega krast :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, jany pravi:

 

Če se ti da nakupovat in vozit imaš Bialletti trgovino v palmanovi outlet village :OK: Malo naprej je še Lindt trgovina :010

 

 

Ja res smo vredni se bo treba pazit da nas ne začnejo zaradi tega krast :D 

imajo bialetti tusi v vilezu v tiare shoping in lindt je tudi.

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kafetiere nimam, ne Lidlove ne katerekoli druge. :blush:

Sem pa zelo zadovoljen z v Lidlu kupljenim podperilom. Iz tehnične tkanine. Enkrat sem kupil motoristično, drugič pa smučarsko stvar, razlike med eni in drugo pa nisem opazil, obe pa sta z dolgimi rokavi in hlačnicami, seveda. Stvar res dobro funkcionira. Uporabljam tudi pri zimskem teku in je res dobra stvar, tudi za druge aktivnosti.

Imam tudi Lidlove moto rokavice, ampak samo z takrat, ko je mraz in rabim nekaj bolj toplega kot perforirano usnje. So seveda malo bolj okorne od usnjenih, vseeno pa svoje delo opravijo dobro. Pozimi se obnesejo tudi pri kidanju snega. :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!