Skoči na vsebino

Kakšen motor s kategorijo A2?


a23

Priporočene objave

Živjo!

Sem nova med vami... Malce sem že preletela forum, zato se obračam na vas.

Sem začetnica in me zanima kakšen motor bi mi svetovali naj kupim(ugodna cena+kvaliteta), z opravljenim izpitom kategorije A2.

lep pozdrav

a23

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Sem nova med vami... Malce sem že preletela forum, zato se obračam na vas.

Sem začetnica in me zanima kakšen motor bi mi svetovali naj kupim(ugodna cena+kvaliteta), z opravljenim izpitom kategorije A2.

lep pozdrav

a23

Kai bi ga dala blokirat ali že z serijskimi 35kw? ena tema je kjer so več ali manj vsi motorji do 35kw... če pa misliš blokirat pa moraš najdit nek motorček ki ima max 70kw in če za njega obstaja blokada 35kw... Kakšni cenovni razred pa misliš? in pa kakšen motor sploh hočeš? sport, naked, čoper,....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res ne vem al bi ga blokirala al ga kupla že s serijskimi 35 kw, ker se resnično ne spoznam... kaj mi ti priporočaš, kaj je bolše, ugodnejša cena... cenovni razred tam okrok 3000E. motor pa sport ali naked, čoper odpade...:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res ne vem al bi ga blokirala al ga kupla že s serijskimi 35 kw, ker se resnično ne spoznam... kaj mi ti priporočaš, kaj je bolše, ugodnejša cena... cenovni razred tam okrok 3000E. motor pa sport ali naked, čoper odpade...smile.gif

S kakšnim motorjem si pa opravljala praktični del izpita ? Ti je motor ustrezal ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ga nism še, u sredo mam prvo uro...smile.gif

Če te zanima sport varianta, poglej 250 kubične kavasakije, yamahe, ... Sicer pa, če ti bo motor, s katerim boš opravljala izpit, ustrezal, potem glej približno iste tipe motorjev.

Pa veliko sreče !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

serijsko 35kw so več ali majn supermoto in enduro... tak slučajno sem našel tega suzuki gsf lep motorček ampak je 500ccm in 2 valjni.. kaj pa mogoče yamaha fazer stara in se da zablokirat? primer.. obstaja pa blokada za njo 35kw...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolje gledat kej v kategoriji naked ; kawasaki er-6n, honda cbf 500 ali hornet 600, yamaha ybr 250 ipd. oz kakšna kawasaki ninja 250 oz. zzr 250

Predvsem zelo okretni in nepreveč divji motorčki. Bo pa treba v večini blokado dat notri, kar je cca 300e stroškov.

Pa dobrodošla med motoristi:)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Sem nova med vami... Malce sem že preletela forum, zato se obračam na vas.

Sem začetnica in me zanima kakšen motor bi mi svetovali naj kupim(ugodna cena+kvaliteta), z opravljenim izpitom kategorije A2.

lep pozdrav

a23

Živjo

Dobrodošla med nami..

Slučajno vem, da forumaš skofk prodaja svojo Ninjo 250 R. Motor star slabi dve leti, če se ne motim, prvi lastnik, ušparan, itd.., cena pa menda tut okol tvojga budgeta.

Načeloma bi sicer bolj zagovarjal kakšen močnejši, večji motor blokiran na 25kw ali 35kw, ampak za punco je Ninja 250 odlična izbira. Če te zanima mu pošlji PM, pa se mal pomenta. Ta konkretni motor je pa ziher ok, ga poznam ker je iz naših koncev :)

post-1190-127530064422_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kai bi ga dala blokirat ali že z serijskimi 35kw? ena tema je kjer so več ali manj vsi motorji do 35kw... če pa misliš blokirat pa moraš najdit nek motorček ki ima max 70kw in če za njega obstaja blokada 35kw... Kakšni cenovni razred pa misliš? in pa kakšen motor sploh hočeš? sport, naked, čoper,....

Lahko zablokira motor na 35kw, tudi če ima ta v originalu čez 70kw, važno da je v prometni 35kw/25kw. Preverjeno 110% ;)

ontopic: Punca, svetujem ti Yamaha FZ6.

Lp Jani

Popravljeno . Popravil persl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko zablokira motor na 35kw, tudi če ima ta v originalu čez 70kw, važno da je v prometni 35kw/25kw. Preverjeno 110% ;)

ontopic: Punca, svetujem ti Yamaha FZ6.

Lp Jani

Ne uči krive vere, pa najprej preberi zakon.

Ne bom rekel, da je preverjeno 110%, ker je 100% dovolj, za tisto kar piše v uradnem listu :D

149. člen

(4) V kategorijo A2 spadajo motorna kolesa, katerih moč motorja ne presega 35 kW in pri katerih razmerje med močjo motorja in maso vozila ne presega 0,2 kW/kg in ne izvira iz vozila z dvakrat večjo močjo. Dovoljenje za vožnjo vozil te kategorije vključuje tudi dovoljenje za vožnjo vozil kategorije AM, A1 in G.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne uči krive vere, pa najprej preberi zakon.

Ne bom rekel, da je preverjeno 110%, ker je 100% dovolj, za tisto kar piše v uradnem listu :D

Hm, povprašal 2 družinska dolgoletna prijatelja policista, 3 različne policiste na motorjih (vsi 12let+ na motorju samo v policiji, eden od njih še državni prvak :)), pozanimal se pri Servis Šternu v Kranju kjer se uredi vse v zvezi z blokado...itd

Moralo bi zadostovat, samo da piše v prometni 35kw pa si v redu :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, povprašal 2 družinska dolgoletna prijatelja policista, 3 različne policiste na motorjih (vsi 12let+ na motorju samo v policiji, eden od njih še državni prvak :)), pozanimal se pri Servis Šternu v Kranju kjer se uredi vse v zvezi z blokado...itd

Moralo bi zadostovat, samo da piše v prometni 35kw pa si v redu :)

lp

V prometni ne bo dovolj 25kw/35kw, mora to pisati tudi v homologacijskem kartončku in ne pod opis predelave, ampak kot izvorna moč...

Lepo da imaš toliko zvez, in toliko poznanstev na policiji vendar je to 0,001% vseh policajev v sloveniji, in verjemi, da se najde vsega in svašta, ki jim še urejeni papirji niso dovolj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mora pisati pod izvorno moč 35 kw...ne pod predelavo 35 kw , pod izvorno pa 72 kw .. kolikor smo se pogovarjali naj bi bili motorji preko 70kw že novi pred prvo registracijo zablokirani na 35 kw in je vpis pod izvorno močjo v homologaciji in potem v prometni 35 kw... ko pa ga odblokiraš pa ne vem kako gledajo na kakem tehničnem .. če se kdo tam spozna na motorje , bi lahko opazil večjo moč motorja ter posledično zahteval spremembo moči v prometni in s tem višjo registracijo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo glih taprav cajt, se je taglavni mož Avtošole Korelat oglasil na hitrek čiku pri meni :) Gospod je bivši policist, policist na motorju, vodja avtošole...objasnil sem mu zgodbo in njegov odgovor je:

"LAHKO bi kompliciral, samo za tistih par KW, se anbenmu polcaju ne bo dal, je kr uredu če tko nardiš."

Pravilno je človek povedal, lahko bodo kompliciral, samo 99% se bomo vozili v skupinah (motoklub) in upam da ne bo težav :)

Sploh pa je zet končno našel lih pravi pravi motorček za njega, ki mu najbolj ustreza...

Yamaha YZF600R ThunderCat

23k km

l. 2004

vsi servisi opravljeni

cisto nove gume

lepa poslikava

celoten akrapovic sistem, scorpion

in še...prodaja ga moj sosed in dolgoletni prijatelj:) ..idealka.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, povprašal 2 družinska dolgoletna prijatelja policista, 3 različne policiste na motorjih (vsi 12let+ na motorju samo v policiji, eden od njih še državni prvak :)), pozanimal se pri Servis Šternu v Kranju kjer se uredi vse v zvezi z blokado...itd

Moralo bi zadostovat, samo da piše v prometni 35kw pa si v redu :)

lp

Sam ravno zato je bil spremenjen zakon.. Prej je bila omejitev 25kw, neglede na izvorno moč. Ampak to ni imelo nobenega efekta, ker se je velika večina tistih, ki so imeli blokirane motorje, vozila brez blokad. Na papirju 25kw, v resnici 100 in več..

Torej je bil zakon popolnoma brzvezen in sam sebi namen, ker je dopuščal zlorabe, oziroma še vedno je lahko vsak prišel do kateregakoli motorja.

Tako, da če so se že odličili dat določene starostne omejitve, je prav da je tako kot je. Sedaj zakon vsaj služi namenu, ker absolutno prepoveduje motorje nad 70kw.

Še zmer pa je tu večkrat omenjena luknja v tem smuslu, da lahko kupiš že fabrško blokiran motor in je potem že "izvorna moč" kao nižja. Sam tudi ta luknja bi se morala zapret kar se mene tiče.

Pa ne me napačno razumet. Ne pravim to zato, ker bi vam privoščil, da ste omejeni pri izbiri. Gre se zgolj zato, da v principu ne maram zakonodaje, ki je neefektivna in sama sebi namen. Oziroma pomeni samo neko formalno omejitev, ki jo v praksi itak vsi obidejo. Na kateremkoli prodročju. Potem je brezveze, da zakon sploh je. Če se torej zakonodajalec nekaj odloči uredit, naj to uredi tako, da bo dejansko imelo tudi efekt v praksi. V nasprotnem primeru naj pusti stvari pri miru!

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest ti priporočam Kawasaki ER-6N/F. Kawasaki bo baje naredil ustrezne blokade,, da bi se ga dalo peljati z A2 izpitom. Je pa fajn motor, ki se ga ne boš takoj naveličala in tudi zahteven ni preveč...

er-6n2.jpg

ER-6f-ABS2.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tko je, izvorna moč za A2 kategorijo ne sme presegati 70kw, ampak men se fazerca 2005 letnik dopade ki ma 72kw ali 73kw, tko da sem se odloču da bom en let pač riskiru, sej zablokeru jo bom na 35kw brez vprašanja. Naredu bom pa to zato, ker ko bom 24 jo bom odblokiru in meu naprej, ne splača se mi kupovati motor za eno leto in potem fazerco. Mi lahko kdo pove kje piše izvorna moč motorja??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tko je, izvorna moč za A2 kategorijo ne sme presegati 70kw, ampak men se fazerca 2005 letnik dopade ki ma 72kw ali 73kw, tko da sem se odloču da bom en let pač riskiru, sej zablokeru jo bom na 35kw brez vprašanja. Naredu bom pa to zato, ker ko bom 24 jo bom odblokiru in meu naprej, ne splača se mi kupovati motor za eno leto in potem fazerco. Mi lahko kdo pove kje piše izvorna moč motorja??

Zakaj bi čakal do 24leta? :D, sej od kdaj imaš 35kw izpit se ti je začela doba. Po 2letih od prejema za 35kw, greš lahko itak za neomejeno delat.

Pa kupi si zablokirano fazer, pa čim manj komplikacij, ker če misliš blokirat 35kw pri Šternu, verjemi da boš brez motorja do 24 ;), veliko je govora o teh 35kw blokadah a mislim, da bo še kar nekaj časa samo pri govoru.

lp

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi čakal do 24leta? :D, sej od kdaj imaš 35kw izpit se ti je začela doba. Po 2letih od prejema za 35kw, greš lahko itak za neomejeno delat.

Pa kupi si zablokirano fazer, pa čim manj komplikacij, ker če misliš blokirat 35kw pri Šternu, verjemi da boš brez motorja do 24 ;), veliko je govora o teh 35kw blokadah a mislim, da bo še kar nekaj časa samo pri govoru.

lp

Izpit bo zdaj v kratkem, star sem pa 22, tak da mi 24 ne uide ;) motor mislim pa naslednje leto kupit, ja zablokiranih fazer na netu nisem zasledu ;) tko da bo treba nezblokirano kupit in potem to zrihtat;) nič bat 35 blokade mislim da so že in bojo kaj kmalu ven prišle še tiste kere niso :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko zablokira motor na 35kw, tudi če ima ta v originalu čez 70kw, važno da je v prometni 35kw/25kw. Preverjeno 110% ;)

V homologaciji in ne v prometni!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo glih taprav cajt, se je taglavni mož Avtošole Korelat oglasil na hitrek čiku pri meni :) Gospod je bivši policist, policist na motorju, vodja avtošole...objasnil sem mu zgodbo in njegov odgovor je:

"LAHKO bi kompliciral, samo za tistih par KW, se anbenmu polcaju ne bo dal, je kr uredu če tko nardiš."

Sam sem bil zgolj opozorjen s strani policista ker mi v piše 35.3kW in ne 35kW, da se lahko zaplete pri prometni nesreči kjer pogledajo

vse podrobnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!