Skoči na vsebino

Kakšen motor s kategorijo A2?


a23

Priporočene objave

Obstajale so tudi ene izvedbe fazerk ki so imele malo manj kw, vendar ne vem če za njih obstajajo blokade. Drugače je pa bil objavljen en file v katerem so bili zbrani vsi motorji ki jih je možno vozit z A2 kategorijo. Pobrskaj, če ne najdeš mi pošlji preko sporočil svoj mail, pa ti bom zadevo poslal preko maila.

 

Kar se moči tiče je pa moje mnjenje takšno. Če si norc ti niti 1000 kubični cestak ne bo dovolj močen, če si pa koliko toliko umirjen je pa toliko KM kot jih imajo te motorji čisto dovolj moči za na cesto. Kot primer naj ti povem da sem šel predlani, ko sem še imel motor blokiran, z punco na morje, pa ni bil motor na jadranki nič preveč podhranjen, le prestavljati je bilo treba malo več, ko si želel prehitevati, tako da če bi se vozil sam bi mi povsem zadostovalo tudi 35 kw.

Vse je pa odvisno kaj bi rad z motorjem počel, ali gfa boš imel za do gostiilne in do lokalnih rid, ali pa ga boš imel za malo daljše poti oziroma potovanja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja dejansko mam js u mislih tako, ta bi si nabavu neki cim blizje 70kW pa zblokiral, po 2 letih pa odstranu blokado ga mel se za kaksno leto al pa dve pol pa res nabavu neki mocnejsga. Mislm pa mal sveta obrnt z motorjem tko za potovanja ja, kolkr bo cas dopuscal :)

imas mail, hvala ti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Če si naredil izpit A2 do 25kw in ti zdaj izdajo novo vozniško kartico, kjer nič ne pišejo KW. Piše samo A2. A to pomeni, da lahko avtomatsko voziš 35kw zdaj? O tem sma se zadnjič pogovarjala z eno kolegico, ki ima nov izpit in nikjer več ne piše 25KW omejitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Živjo mene pa samo zanima če lahko blokiram Ducatija 600ss ali 900 ss na 35 kw, blokado se dobi, ampak 600ccm ima 0,22 kw/kg in le za 0,2 presega zakonsko mejo razmerja kilogram/ konjska moč. Res bi bil hvaležen če ima kdo kakšne izkušnje z takimi motorji. Lp.Primož

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo mene pa samo zanima če lahko blokiram Ducatija 600ss ali 900 ss na 35 kw, blokado se dobi, ampak 600ccm ima 0,22 kw/kg in le za 0,2 presega zakonsko mejo razmerja kilogram/ konjska moč. Res bi bil hvaležen če ima kdo kakšne izkušnje z takimi motorji. Lp.Primož

 

Na tehničnem se boš mogoče zmazal, ko bo poknalo, boš vozil motor, za katerega nimaš izpita!

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Pozdravljeni, 

 

Rabil bi en nasvet, imam Ktm 620 97 ki ima v prometni napisanih 37kw ker imam izpit A2 ima 2kw preveč, zdej me pa zanima kaj bi se dalo glede tega narediti? ( Prosim ne z komentarji kot so prodej pa kup teg al pa tega ) ali je mogoče varianta da bi npr. dal zadnji zobnik par zob manjši in bi ga samo na novo dal zmerit in naredit novi homologacijski karton ??

Hvala, Lp Juš 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, 

 

Rabil bi en nasvet, imam Ktm 620 97 ki ima v prometni napisanih 37kw ker imam izpit A2 ima 2kw preveč, zdej me pa zanima kaj bi se dalo glede tega narediti? ( Prosim ne z komentarji kot so prodej pa kup teg al pa tega ) ali je mogoče varianta da bi npr. dal zadnji zobnik par zob manjši in bi ga samo na novo dal zmerit in naredit novi homologacijski karton ??

Hvala, Lp Juš 

sej zastopm, da si napisow nej ne serjem ampak.... kwa hudiča ma po tvojmu mnenju zadnji zobnik veze z močjo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ponavadi merijo moč na zadnjem kolesu kar se spreminja z prenosi, če se motim me popravite.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pokliči na en KTM servis in vprašaj če se dobi kaka blokada za tvoj motor 25/35kw. Cene so ponavadi okrog 200€ + delo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ponavadi merijo moč na zadnjem kolesu kar se spreminja z prenosi, če se motim me popravite.

mislim, da tovarniški podatek o kw agregata največkrat ne pride izpod zadnjega kolesa. kiti za zmanjšanje/povečanje moči motorja ne bazirajo na spremembi prestavnih razmerjih.... vsaj slišow nisem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ponavadi merijo moč na zadnjem kolesu kar se spreminja z prenosi, če se motim me popravite.

moč ni odvisna od prenosa oz. prestavnega razmerja, samo navor je :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ponavadi merijo moč na zadnjem kolesu kar se spreminja z prenosi, če se motim me popravite.

nauš reku, de sam serjem.... tole vtipkej v strica gugla: ktm power restrictions kit

upam, de boš kej najdu zase....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moč ni odvisna od prenosa oz. prestavnega razmerja, samo navor je :)

 

uradni podatki o moči in navoru motorja, ki so vpisani pod tehničnimi podatki o pogonskem agregatu ,  se merijo na glavni gredi in nimajo veze s prestavnimi razmerji menjalnika ali končnim  razmerjem med menjalnikom in kolesom ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni,mene pa zanima kateri serviserji ponujajo blokado motorja na 35 kw in so čim bližje zasavju da se mi nekam daleč brez izpita nebo potrebno voziti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

Dober dan vsem zanimam se da bi naredil izpit A2 za motor in potem kasneje A izpit in nevem ali je Kawasaki ninja 400 uredu motor za A2 , sem ze gledal forume ce je uredu in nekateri pravijo da je premocan nekateri da je uredu zato sem zelel kar tukaj vprasati .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Premočen ? to je odvisno od tvoje  zrelosti. Premočen ni, bolj moj nasvet glede začetnikov na SS obliki motorjev je preveri kot balance če ti ustreza. Nimam pojma kako je speljana sedaj geometrija ampak če ima motor športno konfiguracijo je pol ponavadi bolj štorast za premikat  na mestu.

Če ti je res ušeč, je 50 konjev taman za zabavo, delat neumnosti in tudi če sta 2 se da še peljat (čeprav ne vem kakšno sopotnico spraviš na tako majhen zic), za zletet iz ceste je pa dovolj tudi 50cc moped z 3osli moči.

Tako da preveri če ti geometrija ustreza in če ti, 50konjev ni nič strašnega.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, smasher said:

Premočen ? to je odvisno od tvoje  zrelosti. Premočen ni, bolj moj nasvet glede začetnikov na SS obliki motorjev je preveri kot balance če ti ustreza. Nimam pojma kako je speljana sedaj geometrija ampak če ima motor športno konfiguracijo je pol ponavadi bolj štorast za premikat  na mestu.

Če ti je res ušeč, je 50 konjev taman za zabavo, delat neumnosti in tudi če sta 2 se da še peljat (čeprav ne vem kakšno sopotnico spraviš na tako majhen zic), za zletet iz ceste je pa dovolj tudi 50cc moped z 3osli moči.

Tako da preveri če ti geometrija ustreza in če ti, 50konjev ni nič strašnega.

 

Mislil sem da nima prevec moci za A2 izpit , ampak hvala za odgovor , ampak nisem pa se nasel nobene trgovine kjer imajo ta motor ampak po ogliki in geometriji mi ustreza saj ni premajhen in ne pretezak da bi ga lahko vozil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://www.tc-motoshop.si/si/kawasaki-ninja-400-2018-i41610.shtml https://www.tc-motoshop.si/si/kawasaki-ninja-400-2018-i41610.shtml

Ni premocan - ne s stalisca zakonodaje, se manj s stalisca voznosti, ce le imas v glavi vsaj nekaj zdravih celic, ki skrbijo za samoohranitveno funkcijo v prometu. Je pa res, da se da kvalitetno razpelisiti tudi s Tomosom, ki ima 10% te moci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, GaspariSLO pravi:

Drugace ce ima pa kdo se kaksno priporocilo za motor za A2 izpit bom zveseljem pogledal jih 

 

Sj motor za izpit delat dobis v AŠ...za kupit ma pa vsaka stacuna ki prodaja motorje tut za A2 kat. Ke it, gor usedt, pelat mal ce je opcija...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!