Skoči na vsebino

Čelada + čepki za ušesa


Saint

Priporočene objave

Na mojemu nakedu jih uporabljam kadar grem na celodnevne fure ali več. Na lokalnih furcah, se mi jih ne ljubi uporabljat. Začel sem jih pa uporabljat, ker me je od bučanja bolela glava. Pa tut motor na rorih ni najtišji in ga s čepki ravno prav slišim. Slaba stran je k se ustaviš, moraš dat dol čelado in potem še čepke, če se hočeš pogovarjat. Brez čepkov pa lahko tut s čelado mal podebatiraš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam pa občutek (vsaj tko je pri meni), da veliko bolje slišim okolico. Pa tut če se s kom pogovarjam, ga bolj slišim...

KO imaš čepke gor, boljše slišiš okolico in tudi pri pogovoru bolje slišiš - a to misliš med vožnjo al kaj?

Mene je tudi že prijelo, da bi si jih nabavil za kake daljše ture, še posebej, če je avtocesta vmes - nad 130 na uro mi ful nabija v ušesa :rolleyes: , samo jih še nisem probal. SEm si pa misli, da se bom potem med vožnjo slabše slišal z boljšo polovico :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KO imaš čepke gor, boljše slišiš okolico in tudi pri pogovoru bolje slišiš - a to misliš med vožnjo al kaj?

Tako je...med vožnjo sm mislil. Filtrira šume, pa se bolje sliši :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je...med vožnjo sm mislil. Filtrira šume, pa se bolje sliši :grim

Narbrž tudi,če gat neoblečeš,podkape,nogavic,rokavic itd. te manj zebe in manj piha, po tvoji teoriji,dejtega no srat !!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Narbrž tudi,če gat neoblečeš,podkape,nogavic,rokavic itd. te manj zebe in manj piha, po tvoji teoriji,dejtega no srat !!!!!!!!!!

Brumer, ne jebi :angry:

Napisal sem svoje mnenje... in nič drugega. Če voziš čepke, napiši zakaj. Drugače pa STFU :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KO imaš čepke gor, boljše slišiš okolico in tudi pri pogovoru bolje slišiš - a to misliš med vožnjo al kaj?

ja kaki čepki te to so, če se skozi njih boljše sliši? :o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je...med vožnjo sm mislil. Filtrira šume, pa se bolje sliši :grim

Se strinjam. Šume filtrira, ostalo slišiš. Je res, da so zvoki tišji, ampak zaradi manjka šuma bolje razumljivi (govor, nenavadni zvoki, avtomobilske hupe...). Samo navadit se moraš na drugačen občutek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kdo tompone probu...? ful šume prefiltrirajo, pa ušesno maslo posrkajo.Vrvico si okoli ušesa zaviješ če imaš bolj odprto čelado.mislim, da jih imajo tudi pri najboljšem sosedu... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem jih uporabljal pred leti kar precej na daljših turah. Res drži, da nekatere zvoke blokirajo, druge pa ''spustijo skozi''. In zaradi tega tudi bolj razločno slišiš slednje, resda malo tišje. Neumno se sliši, ampak je tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odkr uporablam čepke, se mi je Marija prkazala :yea1: Nč več bolečih ušes in glave zarad hrupa, pogovarjat se med vožno da kamot + na motozboru si jih zarijem v ušesa ko grem spat. Rezultat: pokanje motorjev in rjovenje pjane množice me ne zbuja več :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem jih uporabljal pred leti kar precej na daljših turah. Res drži, da nekatere zvoke blokirajo, druge pa ''spustijo skozi''. In zaradi tega tudi bolj razločno slišiš slednje, resda malo tišje. Neumno se sliši, ampak je tako.

To je res...ni to nakladanje... :yes: Jst na sihtu recimo brez cepkov ne slism radia k igra, vsaj ne tko d bi kej razumel...k dam pa cepke notr ga pa slism, res da bl potihm ampak razlocm zvoke normalno, motece frekvence pa sistem pozira...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Narbrž tudi,če gat neoblečeš,podkape,nogavic,rokavic itd. te manj zebe in manj piha, po tvoji teoriji,dejtega no srat !!!!!!!!!!

Mogoče malo :topic: , se pa navezuje na to trditev: mene v spalni vreči manj zebe, če sem v samih gatah, kot pa če sem oblečen noter. Treba je poskusiti, pa potem kritizirat... Čepki pomagajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... jaz čepke uporabljam že več let ...

... v začetku je moteče, ko se navadiš pa slišištočno tisto, kar moraš slišati ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men so bili pa všeč že ob prvi uporabi in se mi sploh ni bilo potrebno privajat... Občutek je tak, kot bi špilau videoigrico. Vse se dogaja edinjo zvok je nižji. Sliši se pa vse kar rabiš slišat. Za fure daljše od 100km da, za manj je pa nerodno jih stalno ven in noter tlačit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čepkov sem probal že skoraj vse kar se dobi na našem trgu (motoštacune, lekarne), pa še tiste, ki jih dobiš v nam bližjih motoštacunah v aut. Samo še onih po naročilu nisem, pa zbiram cekine še za to. Brez njih nikamor nad 20 km. Najbolj zadovoljen z Oxfordovimi pri Habatu. Razmerje kakovost/cena prva liga, pa še v priročni škatlici so. Sem pač heavy user.

Poskusil tudi alternativne rešitve, ko čepkov ni bilo pri roki (cigaretni filtri, prazni tulci manevrskih metkov - fora iz vojske), vendar so penasti še vedno najboljši. Vosek tudi ni slab, vendar še nisem našel takšnega, ki bi zaprl čez 30 decibelov. Pa prehitro se umažejo, ker jih valjaš po rokah in se vsa nesnaga prime nanje.

Uporabljam tudi na koncertih in dejansko res omogočajo bolj normalen pogovor, ker je zvok zaradi nekaj deset decibelov nižje jakosti dosti bolje definiran - tudi ušesa namreč premočan zvok popačijo in postane vse skupaj zvočna zmešnjava. Za muziko imam drugačne variante, ki ne zaprejo tako močno sluhovoda in so oblikovani bolj po njem (trenutno Hearos).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem letos začel uporabljati čepke za ušesa in moram rečt, da se sedaj ne odpravim nikamor več brez njih. Prvič mi je bilo sicer malo čudno, vendar sem se po 2eh vožnjah lepo navadil in zadeva je super. Priporočam vsakomur...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čepke uporabljam zdaj cca. 2 sezoni,zelo zadovoljen s temi: Ohropax. Odstranijo mi tisto odvečno šumenje, še vedno pa dovolj slišim zvok motorja in okolice pa tudi pogovarjat se da bp. Tako,da jih uporabljam za vsako vožnja daljšo kot 10 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
Tako je...med vožnjo sm mislil. Filtrira šume, pa se bolje sliši :grim

Ja odvisno kake šume želiš filtrirati.. večina bi najraje flitrirala tiste od sopotnice :trance_33_sleep: :rolleyes:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja odvisno kake šume želiš filtrirati.. večina bi najraje flitrirala tiste od sopotnice :trance_33_sleep: :rolleyes:

Za tiste čelada čisto fajn zadostuje, razen če ne furaš kakšne operne pevke :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!