Skoči na vsebino

Čelada + čepki za ušesa


Saint

Priporočene objave

Lahko še napišete katere čelade nosite, da bomo vedli katere so najboljše in tihe! :whistle:

O celadah obstaja posebna tema, tko da; ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O celadah obstaja posebna tema, tko da; ne.

nisi me razumel :naughty: tam se hvalite, da imate super duper čelado :evilgrin: tu pa katera super duper čepka boste nabavili. na kozlanje mi gre... :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisi me razumel :naughty: tam se hvalite, da imate super duper čelado :evilgrin: tu pa katera super duper čepka boste nabavili. na kozlanje mi gre... :topic:

Potem pa kar bruhni, ti bo odleglo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisi me razumel :naughty: tam se hvalite, da imate super duper čelado :evilgrin: tu pa katera super duper čepka boste nabavili. na kozlanje mi gre... :topic:

Moja NOLAN N103 je super celada, sam kot sem miljonkrat poudaril je GLASNA KO SAM SATAN.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S1 pro. dovolj tiha (lahko bi se bila bolj) in zame edin pisker za na glavo. po 800 km naenkrat pa malo (prevec) sumi po usesih (katera celada pa ne).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jasno je pa velik odvisn od jajčka k ga vozš; men recimo bi tud čelada za 15 eur iz hofrlidlpenimarktwhatever ne bla glasna, zarad šipe k pobere praktično ves veter; vizirja sploh ne zapiram; mal on topic, čepki pr prejšnjih motorjih k sm jih uporabljal so bli "obični" penasti, je pa res da me je ušes začel po parih urah bolet od tega čepka; mogoč smiselna investicija takale zadeva

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A slučajno kdo uporablja te čepke iz Louisa? Kako se obnesejo?

Meni so bili neuporabni iz večih razlogov:

- povzročali so bolečino po nekajurni uporabi (pri penastih se mi to ne dogaja)

- sestavljeni so iz dveh delov in med uporabo notranji del - palčka - počasi leze ven, ko pade iz štoplčka pa vse skupaj postane glasno

- če si med vožnjo premikal čeljust, so počasi zlezli iz ušesa

dovolj razlogov, da so končali v smeteh

LP Bajsi

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evoš mene včeraj prvič probal čepke navadne penaste... Nataknem notr sprva tak čudn filing pol pa na AC probat. Edino kar mi je šlo po glavi ko sem se vozil je bilo "Pa kaj sm prej mislil!"... :music4:

Zadeva čudovito utiša veter, motor pa itq slišiš, če ga pa ne pa 2 nižje :P

Drugače se je pa treba zadeve malo navadit mi je bilo kar malo čudno po naselju in izven vozit (posledično počasnejša vožnja kar je tudi velik + ) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa ravno nasprotno, precej hitrejši s čepki. Najprej se mi je zdelo čudno in nisem imel občutka za hitrost, potem sem se pa navadil. Ravno prav utišajo hrup vetra okrog čelade, motor se pa normalno sliši (napol odprt auspuh :D) Brez čepkov skoraj ne vozim več, je pravi užitek poslušat samo lep zvok motorja.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jaz sem zaj v teh dopustniških dneh sporbal čepke in sem zadovoljen z njimi. Ko gre moja poleg na motor uporabljama govorno napravo in ko mam čepke noter, se mi zdi da jo celo boljše slišim kot prej (vsaj pri hitrosti do 140km/h - za večje hitrosti nisem testiral :D ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Custom Molded Earplugs TAN 10 Minute Easy Fit Radians:

Cena cca. 15 - 20€ s poštnino!

A če niso iz Louisa, ali iz kake moto trgovine, (takšni kot ima Lorenzo ušesa) pa niso dobri?

Pojdite v Merkur in vzemi tiste, ki utišajo ropot. Saj so zato namenjeni. - Pa še "zastonj" so!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A če niso iz Louisa, ali iz kake moto trgovine, (takšni kot ima Lorenzo ušesa) pa niso dobri?

Pojdite v Merkur in vzemi tiste, ki utišajo ropot. Saj so zato namenjeni. - Pa še "zastonj" so!

Hm ja maš prav po eni strani, samo po drugi strani pa so tud te iz ebaya vrjetno dobre, kr se prilagodijo tvojemu ušesu kot treba in vrjetno bolj zadušijo zvok / hrup. Jih je že kdo dobil? jaz te dni, samo bom jutri sprobal, se mi zdaj res ne da :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm ja maš prav po eni strani, samo po drugi strani pa so tud te iz ebaya vrjetno dobre, kr se prilagodijo tvojemu ušesu kot treba in vrjetno bolj zadušijo zvok / hrup. Jih je že kdo dobil? jaz te dni, samo bom jutri sprobal, se mi zdaj res ne da :D

To iz EBAYa je dovolj mase za 4 ušesa! :D Jaz sem naredo pa vidim da je ful ogromno in da bi se dalo manjše nardit in bi bli mogoče tud bolj priročni. No čez 3 ure ponovno probam vstavit v uho :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To iz EBAYa je dovolj mase za 4 ušesa! :D Jaz sem naredo pa vidim da je ful ogromno in da bi se dalo manjše nardit in bi bli mogoče tud bolj priročni. No čez 3 ure ponovno probam vstavit v uho :D

Mogoče je pa ta masa narejena za predsednika Turka!?

Vsekakor obvesti kako se obnesejo! Ne vem pa zaka potrebuješ 3 ure? Kar sem jaz gledal je zadosti 10 minut, za tisti vijak pa 3 ure...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče je pa ta masa narejena za predsednika Turka!?

Vsekakor obvesti kako se obnesejo! Ne vem pa zaka potrebuješ 3 ure? Kar sem jaz gledal je zadosti 10 minut, za tisti vijak pa 3 ure...

Hm, zaj ko sm jih dal ponovno noter (brez čelade in gira z mopedom) so vredu. Predn jih daš "delat" moreš fajn potlačit noter vse robove, ko jih daš v uho. Jutri zjutraj grem na motor in bom probal. Bom jutri dopisal oz. napisal kak se obnesejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Eto, sem pozabil napisat kak se obnesejo čepki (ebay - oni costum molded..). Torej ko sem jih dal ponovno noter (za giro), jih najprej nisem dal vredu noter, tak da je blo nekaj šuma v ušesih... Ko sem dal dol in ponovno gor (vrjetno pravilno) je pa blo dosti boljše. Itak so narjeni po ušesu, tak da se morejo prilegat tak kot je treba, samo jih je treba tud dat pravilno noter (tak da gre ves zrak iz ušesne votline ven in se "prilepijo na uho" - tak je blo v drugem poskusu).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eto, sem pozabil napisat kak se obnesejo čepki (ebay - oni costum molded..). Torej ko sem jih dal ponovno noter (za giro), jih najprej nisem dal vredu noter, tak da je blo nekaj šuma v ušesih... Ko sem dal dol in ponovno gor (vrjetno pravilno) je pa blo dosti boljše. Itak so narjeni po ušesu, tak da se morejo prilegat tak kot je treba, samo jih je treba tud dat pravilno noter (tak da gre ves zrak iz ušesne votline ven in se "prilepijo na uho" - tak je blo v drugem poskusu).

Pričakoval sem, da boš napisal o tem, da priporočaš nakup, ali pa ga odsvetuješ! če primerjaš te nove čepke z navadnimi rumenimi, za par centov, kaj lahko napišeš? Je bolje kot navadni čepki iz železnine, ali je isto? Kratko jedrnato...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pričakoval sem, da boš napisal o tem, da priporočaš nakup, ali pa ga odsvetuješ! če primerjaš te nove čepke z navadnimi rumenimi, za par centov, kaj lahko napišeš? Je bolje kot navadni čepki iz železnine, ali je isto? Kratko jedrnato...

Primerjava med temi in onimi čepki. No jaz bom še naprej uporabljal one iz "merkurja" za par centov, so vseeno glede prilagajanja boljši (beri bolj mehki in jih zato lažje namestiš) in ni panike kako jih daš v uho - da spraviš zrak iz ušesne votline.

Torej sklep: ebay čepki - NE, navadni iz "merkurja" - JA.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem sprva mel doma navadne čepke z merkurja tisti furescentno rumene,solidni so bli, potem sem pa službeno šel v nemčijo v neko tovarno na ogled, in sem skozi proizvodnjo videl da majo avtomate s čepki, takoj sem vzel, mnogo boljši, malenkost so bolj stožčaste oblike kot tej z merkurja se bolš prilegajo. brez njih ne grem nikamor!ZAKON so.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

OK, danes prejel motoristične čepke, izdelane po meri. http://www.neuroth.s...biopact_slo.pdf

Hrup vetra je enostavno nevzdržen, kar mi v veliki meri uničuje užitek vožnje + škoda sluha. Cena: 119€.

Testiram jutri, danes na žalost ni zneslo. Probal sem samo, ali se lahko normalno pogovarjaš, ko so čepki vstavljeni (brez čelade) - brez problema.

Torej jih ni potrebno pri vsakem postanku ven jemat.

Vtisi sledijo.

post-20880-0-34033100-1337972616_thumb.jpg

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, danes prejel motoristične čepke, izdelane po meri. http://www.neuroth.s...biopact_slo.pdf

Hrup vetra je enostavno nevzdržen, kar mi v veliki meri uničuje užitek vožnje + škoda sluha. Cena: 119€.

Testiram jutri, danes na žalost ni zneslo. Probal sem samo, ali se lahko normalno pogovarjaš, ko so čepki vstavljeni (brez čelade) - brez problema.

Torej jih ni potrebno pri vsakem postanku ven jemat.

Vtisi sledijo.

Jaz mam one za 4 eur iz lekarne... "OHROPAX"... Pa tud vetra ne čuješ, pogovor pa čuješ :D Zanimivo :D

Popravljeno . Popravil GKeko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!