Skoči na vsebino

Čelada + čepki za ušesa


Saint

Priporočene objave

Jaz mam one za 4 eur iz lekarne... "OHROPAX"... Pa tud vetra ne čuješ, pogovor pa čuješ :D Zanimivo :D

Hehe ja to že. Meni osebno obični čepki preveč dušijo zvok.

Se pa s temi namenskimi čepki pogovor tako dobro sliši, da človek nima ravno občutka, da bodo karkoli filtrirali pri sami vožnji motorja.

Rezali naj bi pa v glavnem frekvence, ki jih povzroča piš vetra.

Jih lahko vrnem, če ne bom zadovoljen. Baje jih zaenkrat še noben ni vrnil.

Če se ta zadeva ne obnese, si pa še vedno lahko zatlačim tampone...une extra vpojne. Samo potem si ne smem čelade po dežju dol snemat :grim

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neurothsovi čepki so top, kar se dobi na trgu; zelo dušijo visoke frekvence (nad 4kHz), v območju govora (1-4kHz) pa manj - zato lahko komuniciraš, izdelani so po meri ušesnega kanala; največja prednost pa je, da imajo skozi zračni kanal, ušesa ne zaprejo, kar vpliva na ugodno počutje, potrebuješ pa kak dan, da se jih navadiš. V službi jih nosi cela ekipa fantov, niti med malico jih več ne jemljejo iz uhov :music4: Mi smo jih vzeli 10 v kpl., po ceni okroglih 100€ (z DDV).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, danes prejel motoristične čepke, izdelane po meri. http://www.neuroth.s...biopact_slo.pdf

Hrup vetra je enostavno nevzdržen, kar mi v veliki meri uničuje užitek vožnje + škoda sluha. Cena: 119€.

Testiram jutri, danes na žalost ni zneslo. Probal sem samo, ali se lahko normalno pogovarjaš, ko so čepki vstavljeni (brez čelade) - brez problema.

Torej jih ni potrebno pri vsakem postanku ven jemat.

Vtisi sledijo.

Te kaj motijo, stiskajo, žulijo pod čelado?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes naredil 650 km in dodobra potestiral čepke :)

Naj takoj povem, da tako še nikoli nisem užival v vožnji!

Zadeva deluje vrhunsko, po par km-jih ne veš več, da jih imaš. Udobje je na višku.

Ko greš s čelado na buči plačat bencin, slišiš vse brez problema. Namen uporabe je tak, da jih ne snemaš ven, dokler ne zaključiš z vožnjo za ta dan.

Lepo slišiš motor in promet okoli sebe. Seveda ne tako, kot brez čepkov, vendar še vedno dovolj dobro, da nimaš tistega nesigurnega/slabega občutka.

Šele danes sem opazil, koliko koncentracije ti pobere ta kur*ev hrup. Preostali čuti so mi sedaj kar oživeli.

Vožnja in užitek sta bila na čisto drugem nivoju. Meni vredno poslednjega centa.

So pa to specifično motoristični čepki. Na voljo so tudi modeli za delavce, glasbenike itd.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe ja to že. Meni osebno obični čepki preveč dušijo zvok.

Se pa s temi namenskimi čepki pogovor tako dobro sliši, da človek nima ravno občutka, da bodo karkoli filtrirali pri sami vožnji motorja.

Rezali naj bi pa v glavnem frekvence, ki jih povzroča piš vetra.

Jih lahko vrnem, če ne bom zadovoljen. Baje jih zaenkrat še noben ni vrnil.

Če se ta zadeva ne obnese, si pa še vedno lahko zatlačim tampone...une extra vpojne. Samo potem si ne smem čelade po dežju dol snemat :grim

Kje pa si jih nabavil? V Kopru pravijo, da jih ne vzamejo nazaj, če mi ne bi ustrezali. Mačka v žaklju pa za ta denar ne mislim kupit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa si jih nabavil? V Kopru pravijo, da jih ne vzamejo nazaj, če mi ne bi ustrezali. Mačka v žaklju pa za ta denar ne mislim kupit.

Zdravstveni dom Novo Mesto. Tam je Neuroth - 07 620 97 14. Najbolje, da kar povprašaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam sem kupil dva seta (funkcijsko različna) od neurotha + čepke za potapljanje, kateri naj bi bili oh insploh zmaga pri opisanem problemu.

noben izmed njih se ne more primerjati z onimi penastimi, ki jih kupiš za par centov na vsaki blagajni merkurja.

v tem primeru velja da cena ni garancija dobrega nakupa!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

te tudi jaz uporabljam. moti me to, da preveč zadušijo zvok. na krajših furah sem brez in je občutek dosti boljši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst k sem bolj spufan, pa kar tiste iz Merkurja za par centov, kakor pravi ELO v ušesa tlačim, pa sem čisto zadovoljen. Dobro zadušijo zvok, pa tudi zaradi prehlada notranjih organov po parih kilomrtih kravla dobo dene, da te potem ne trga po ušesih. Preizkušeno!

Aja... še tole; Pa še vsakega na pol prerežem, da se cena zlomi na 1/2

Evo, t'kole 'mamo mi p'r naši hiši od včeraj naprej po novem varčevalnem zakonu! :grim

Popravljeno . Popravil moto rider
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam sem kupil dva seta (funkcijsko različna) od neurotha + čepke za potapljanje, kateri naj bi bili oh insploh zmaga pri opisanem problemu.

Za potapljanje, predvidevam, da so za uravnavanje pritiska ali kaj?

Namreč mene že pri potapljanju na dih, ko izplavam iz globine cca 2m zelo boli v ušesih, bi lahko ti čepki kako pomagali ali sem usrelil mimo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za potapljanje, predvidevam, da so za uravnavanje pritiska ali kaj?

Namreč mene že pri potapljanju na dih, ko izplavam iz globine cca 2m zelo boli v ušesih, bi lahko ti čepki kako pomagali ali sem usrelil mimo?

Najprej se je potrebno naučit potapljat, kakšno brošuro prebrat pa bo... če od zajema diha in do dna stalno izenačuješ pritisk, te ob povratku na gladino ne sme čisto nič boleti...

se opravičujem za offtopic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potaplaški čepki so namenjeni preprečevanju vdora vode v sluhovod. nekateri ljudje so na to zelo občutljivi in imajo probleme.

pritisk je vseeno potrebno izenačevati.

sam tudi s penastimi čepki slišim vse, kar moram. vse prometne situacije.

kot sem že omenil, nakup super duper po meri izdelanih čepkov mi je bil velik davek na ........ sajvestekaj... :)

te čepke, katere prodaja KMC so nekje vmes... :) so pa relativno mehki in je občutek v ušesu dokaj nemoteč. funkcionalno so tko tko. nekje vmes... vsekakor boljša (cenejša) alternativa od superduper čepkov!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V našem podjetju pričnemo s prodajo čepkov po meri in namenu. Po zagotovilih proizvajalca ,so čepki izjemno lahki in dušijo samo določene zvoke. To pomeni "dokaj" normalno komuniciranje. Predvidevam ,da jih bom naslednji mesec testiral in tudi tukaj poročal o kvaliteti.

screen-shot-2012-06-03-a.jpg

screen-shot-2012-06-03-a.jpg

screen-shot-2012-06-03-a.jpg

screen-shot-2012-06-03-a.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Elo, .

"kot sem že omenil, nakup super duper po meri izdelanih čepkov mi je bil velik davek na ........ sajvestekaj... :)"

lahko opišeš kaj se je tu zgodilo, pri nas v firmi smo se za tovrstne čepe odločili po temeljitem premisleku in preverjanju konkurence, fantje so ultra super zadovoljni,

govorim o profesionalni, 8h/dan rabi, cena nam ni bila najpomebnejši kriterij ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi meni cena ni igrala vloge. želel sem le zadevo, katera me bo obvarovala motečega (in škodljivega?) hrupa, ki je v mojem primeru imel za osnovo piš vetra v zatilju ter obtekajoči zrak okoli čelade.

kakorkoli že, zadevo v mojem primeru dosti bolj omilijo navadni čepki, poleg tega je tudi vstavljanje in odstranjevanje penastih čepkov dosti enostavnejše, vsaj meni...

tudi občutek v uhlju mi je s penastimi dosti boljši, s silikonskimi mi je bil celo moteči (bolečina), kljub temu da so personalizirani.

kako pa je z 8h/dan neprekinjeno uporabo pa ne vem... verjamem, da so v takem primeru režimi uporabe povsem drugačni...

če so uporabniki zadovoljni je nakup vsekakor zmaga, v mojem primeru je žal drugače...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, sam imam model elacin er25.

kaj pa vem, mogoče bi moral tem čepkom vseeno dati še eno priložnost :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo, sem jih vzel iz predala in vstavil... do tu vse OK.

ko si poveznem čelado na glavo me tiščijo.

ko pa sem si jih hotel odstraniti in sem si 20s brožil po uhlju me je zopet minilo...

penice odstraniš povsem elegantno, pol jih niti ne ve da voziš z njimi in zato nisi nič manjvredni "bajker"...

evo, toliko od mene v tej temi...

juhej s pencam' naprej!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih, ko še pence ni bilo, smo v ušesa tlačili navadno vato. Nato smo prešaltali na švedsko vato, ki je obenem omejila hrup. Sedaj smo prešaltali na penaste in plastične tampone.

Lahko pa se zadeva reši tako, da ko povezneš čelado na glavo spodviješ še ušesa in... Učinek je enak. Problem je le v tem, ko snameš čelado, se ušesa ne postavijo v prvotno stane... :nono: še posebno, če so prevelika... :O

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 let pozneje...

Po kakšnem letu uporabe silikonskih čepkov po meri še moje mnenje.

Torej, vredni so vsakega centa. Sem bil na začetku skeptičen, vendar mi ni žal da sem jih dal narediti. Zdaj jih nosim vedno. So udobni, lahko jih nosiš cel dan brez problema. Pred tem sprobal nekaj variant čepkov za enkratno uporabo (tiste ki posvaljkaš in vstaviš).

Naročil v audiobm, imajo več poslovalnic. Cena 42 eur pred slabim letom.

Skratka: zelo priporočam

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Jaz imam približno takšne.Dobri so.Še ra jepa bi imel takšne , ki so med seboj povezani z

trakcem.Se mi je zgodilo, ko snamem podkapo in se mudi, n.pr.na kaki tečni meji, jih potem iščem po tleh.Seveda ker so dragi,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!