Skoči na vsebino

Čelada + čepki za ušesa


Saint

Priporočene objave

  • 1 mesec pozneje...

Sam uporabljam sledeče čepke, vsebujejo filter, kateri poreže določene frekvence. Veliko boljši od navadnih penastih in po testiranju 4 vrst čepkov, sleep, moto, work, in navadnih penastih tile lepo zadušijo veter in hrup motorja, intercome pa je slišen normalno prav tako glasba.

V uho sedejo lepo, ne padajo ven!

 

Priporočam, Bauhaus jih ima, cena mislim da je identična.

https://www.hartman.si/cepki-za-usesa-alpine-worksafe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 hours ago, DustOff said:

Sam uporabljam sledeče čepke, vsebujejo filter, kateri poreže določene frekvence. Veliko boljši od navadnih penastih in po testiranju 4 vrst čepkov, sleep, moto, work, in navadnih penastih tile lepo zadušijo veter in hrup motorja, intercome pa je slišen normalno prav tako glasba.

V uho sedejo lepo, ne padajo ven!

 

Priporočam, Bauhaus jih ima, cena mislim da je identična.

https://www.hartman.si/cepki-za-usesa-alpine-worksafe

Torej tile Work so boljši od Moto? Sem ravno zadnjič gledal v TCju komplet kjer dobiš tako imenovane Tour in Race.

https://tc-motoshop.si/cepki-za-usesa-alpine-motosafe-pro.html

 

Hvala

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Nightmare pravi:

Torej tile Work so boljši od Moto? Sem ravno zadnjič gledal v TCju komplet kjer dobiš tako imenovane Tour in Race.

https://tc-motoshop.si/cepki-za-usesa-alpine-motosafe-pro.html

 

Hvala

 

Lp, Samo

https://www.alpinehearingprotection.co.uk/earplugs/motosafe-pro/

https://www.alpinehearingprotection.co.uk/earplugs/worksafe/

Spodaj imaš tabelo glede redukcije hrupa, očitno Work dušijo precej več hrupa kot Race. Jaz sicer uporabljam Race zaradi zelo zračne čelade in sem zadovoljna. Se kar pozna razlika napram Tour, sploh na AC.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz mam MotoSafe Tour, pa Pro. Pri Pro dobis dva para, eni majo vec, drugi pa manj dušenja. Razlike so, ni pa bistveno, sem preizkusil kar nekaj teh konfekcijskih zadev in mi alpine dalec najbolje sedejo.

Zame najbolj pomemben kos opreme moto opreme, ker sem se prej ob celodnevnih vožnjah vedno dobival glavobole. Vozim motorje z nic/malo vetrne zascite.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dons sm naredu kr nekaj kilometrov, dobre 6 ur vožnje in sm meu prvič rumene klasik čepke za probo...  in mi ni blo dobr ker očitno ni zračenja in mi je piskalo ful oz kot da imam pritisk v glavi, sm sredi fure dal ven in mi je blo bolje brez ...

čeprav imam tih izpuh mi veter na daljših furah dobr prepiska glavo, tko da mi kr šumi mal  ?   

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, bajkr88 said:

dons sm naredu kr nekaj kilometrov, dobre 6 ur vožnje in sm meu prvič rumene klasik čepke za probo...  in mi ni blo dobr ker očitno ni zračenja in mi je piskalo ful oz kot da imam pritisk v glavi, sm sredi fure dal ven in mi je blo bolje brez ...

čeprav imam tih izpuh mi veter na daljših furah dobr prepiska glavo, tko da mi kr šumi mal  ?   

rumeni klasik, a to teli iz pene?

F1905877-02?pgw=1&pgwact=1

teh tudi jaz ne morem met dolgo v ušesu, sem enkrat poskušal z njim zaspat pa me je srbelo :D

Saj meni je tud veter un k me zjebe, ko nabija v usesa, tm nekje pr 90km/h se mopeda ne slisi vec, sam se nabijanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, bajkr88 said:

dons sm naredu kr nekaj kilometrov, dobre 6 ur vožnje in sm meu prvič rumene klasik čepke za probo...  in mi ni blo dobr ker očitno ni zračenja in mi je piskalo ful oz kot da imam pritisk v glavi, sm sredi fure dal ven in mi je blo bolje brez ...

čeprav imam tih izpuh mi veter na daljših furah dobr prepiska glavo, tko da mi kr šumi mal  ?   

Cist navadni penasti se tud men ne obnesejo.  S temi sm pa zelo zadovoln. Nost sm jih zacel zarad vetra. Neznosn hrup. 
 

https://www.amazon.de/-/en/303L-10P-Bilsom-ear-plugs/dp/B076ZV4YJY/ref=sr_1_3?adgrpid=83482639433&dchild=1&gclid=CjwKCAjwqcKFBhAhEiwAfEr7zaLQhWd_bCSqtpEzp5BPS9BoE_cXnMnfjiV66GE5BPMxjKjBDatxIBoCjKQQAvD_BwE&hvadid=394592758686&hvdev=t&hvlocphy=9075855&hvnetw=g&hvqmt=e&hvrand=14115940839493729665&hvtargid=kwd-298221376001&hydadcr=23338_1782699&keywords=bilsom+303l&qid=1622235237&sr=8-3

 

testiral ful razlicnih, ti so mi OK, tud 8 ur šihta ni problem. Komunikator v celadi slisim normalno. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sej take kuglskrajbl... pa mi ni ok. 

drgač delam že več let v firmi kjer je precej  hrupno....  delam h. ventile itd, spihujem navoje... ugl. zajeban hrup... in imamo po ulitku ušesa profi izdelane glušnike... tist k slišiš govorjenje hrupa pa kao ne... samo če slišiš govorjenje pol veš da gre v uho tud precej  tistega k neb smel... tako da počas opažam da me skoz bolj moti hrup, ne samo na motorju... še lansko leto sem razmišljal da bi menjal za športni izpuh, sedaj mi je že original dovolj glasen.... tud veter v čelado me nikoli ni motil, pač piha sem reku.... zdej pa mal drgač gledam na vse skp..... ponavad začneš mislt ko je prepozno, js upam da še ni.... na šihtu si bom probu še kaj boljše zrihtat, na motorju bom  pa tud neki mogu pogruntat

hrup je kr jeba, skoz bolj bo povsod... glih danes sem pihnu par čoperjev ki so pokali iz rorov tako kot bi streljal... tipi pa z čeladami za skuter da ušesa skor vn gledajo...kako se jim da to poslušat celo pot :D

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Da še sam dodam na to temo....ker mi po vsaki vožnji piska v ušesih, moti me pa tudi hrup vetra med vožnjo. Prišlo je, le testirati moram :)

Kaj pa Vi trenutno uporabljati?

 

PXL_20220718_112518258.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, spartanbp pravi:

Da še sam dodam na to temo....ker mi po vsaki vožnji piska v ušesih, moti me pa tudi hrup vetra med vožnjo. Prišlo je, le testirati moram :)

Kaj pa Vi trenutno uporabljati?

 

PXL_20220718_112518258.jpg

...boš napisal, če te slučajno motijo tiste palčke, ki jih primeš s prsti, da si čepke lahko  zatlačiš/povlečeš v/iz ušes...

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tiste "palčke" so popolnoma gumiaste, mehke tako, da ne motijo. Sem pa sam žal eno na rdečem odtrgal tako, da je sedaj praktično neuporaben.

Je pa občutna razlika z ali brez. Sploh lani ko sem imel "folš" čelado je bila zadeva obvezna oprema. Letos z novo jih še nisem uporabljal.

Lp, Samo

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Zivnorc pravi:

...boš napisal, če te slučajno motijo tiste palčke, ki jih primeš s prsti, da si čepke lahko  zatlačiš/povlečeš v/iz ušes...

Sem testiral v sobnih pogojih in me ne motijo. Ravno 15 min., malce sem si jih potisnil v sluhovod ter zavrtel. Ni slabo. Slišim lahko mobitel in govorjenje ostalih, šum klimatske naprave pa je zadušen recimo. Moral bi testirati na motorju in videti, če je to OK.

 

Imaš pa @Zivnorc na razpolago tudi Mack's penaste (spodaj povezava do uradne strani). Ti so zelo dobri, vsaj na testu hvalijo (ocena zelo dobro). Vijolični so NRR 30 dB. Potem imaš še te v barvi kože do 33dB

https://www.macksearplugs.com/product-category/motorcycle-ear-plugs/

Za motoriste bi naj bili ti v barvi kože (ali rjave barve), kot želiš...čeprav je Motorrad testiral vijolične 

https://www.macksearplugs.com/product/ultra-soft-foam-ear-plugs/

 

Verjetno je razlika v "odklopljenosti" od zunanjega sveta in vijolični ne zadušijo toliko, da si popolnoma "out".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Nightmare pravi:

Tiste "palčke" so popolnoma gumiaste, mehke tako, da ne motijo. Sem pa sam žal eno na rdečem odtrgal tako, da je sedaj praktično neuporaben.

Je pa občutna razlika z ali brez. Sploh lani ko sem imel "folš" čelado je bila zadeva obvezna oprema. Letos z novo jih še nisem uporabljal.

Lp, Samo

...no, če je tako, je to potem super.

Enkrat sem kupil s trdimi palčkami.... ko sem nataknil čelado...   AUČ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz jih imam, uporabljam une z rdeco plastiko* Moram rect, da je po kakem letu eksperimentiranja s šipcami, pa ovratniki, pa poviški šipc, pa .... ravno tale zadeva rešila mojo motoristično zagnanost.

- moje so prejšnji model in se ni bilo palck, tudi jaz sem imel enkrat ene s trdo plastiko in je tisto "no go" pod c3elado

- da grejo lazje noter, je fajn da so mal vlazne, zdaj ce imas lepo spucane uhlje, je najlažje poslinit....

- ce jih slabo vtaknes zlezejo ven

- na koncu zeloooo dolgega motorističnega dneva glava začne čutit nabijanje tudi skozi tole, in potem se pojavi utrujenost (ali pa obratno?) Ampak hej, tole mi podaljša užitek s treh na osem ur

- v vrocini so bolj nadlezni (svicanje) pa skos jih zgubljam po zepih, pa folk ne steka da jih ne slisim ko govorijo

- dokler veter ne preglasi vsega, skozi njih slisim dovolj, delovanja motorja, trobljenje in sirene, navigacijo, telefonski pogovor in muzko cez navigator v celadi

 

*ce dobro pomislim, ne vem zakaj ne uporabljam unih ta črnih, verjetno zato ker se jim je včasih reklo "racer" jaz pa sem bolj počasen, pa se mi je zdelo, da to pa ni zame :)

Popravljeno . Popravil nejc74
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... a ženski glas tut zadržijo zunaj ušes?...  :whistle:

 

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Zivnorc pravi:

...no, če je tako, je to potem super.

Enkrat sem kupil s trdimi palčkami.... ko sem nataknil čelado...   AUČ....

Te imajo mehke vstavke. 

pred 1 uro, nejc74 pravi:

jaz jih imam, uporabljam une z rdeco plastiko* Moram rect, da je po kakem letu eksperimentiranja s šipcami, pa ovratniki, pa poviški šipc, pa .... ravno tale zadeva rešila mojo motoristično zagnanost.

- moje so prejšnji model in se ni bilo palck, tudi jaz sem imel enkrat ene s trdo plastiko in je tisto "no go" pod c3elado

- da grejo lazje noter, je fajn da so mal vlazne, zdaj ce imas lepo spucane uhlje, je najlažje poslinit....

- ce jih slabo vtaknes zlezejo ven

- na koncu zeloooo dolgega motorističnega dneva glava začne čutit nabijanje tudi skozi tole, in potem se pojavi utrujenost (ali pa obratno?) Ampak hej, tole mi podaljša užitek s treh na osem ur

- v vrocini so bolj nadlezni (svicanje) pa skos jih zgubljam po zepih, pa folk ne steka da jih ne slisim ko govorijo

- dokler veter ne preglasi vsega, skozi njih slisim dovolj, delovanja motorja, trobljenje in sirene, navigacijo, telefonski pogovor in muzko cez navigator v celadi

 

*ce dobro pomislim, ne vem zakaj ne uporabljam unih ta črnih, verjetno zato ker se jim je včasih reklo "racer" jaz pa sem bolj počasen, pa se mi je zdelo, da to pa ni zame :)

Sam sem testiral v sobnih razmerah te crne, touring. Slisim govorjenje razlocno.

Kako pa se te rdece obnesejo, a odnese kaj pis vetra (to me najbolj zanima) :)

pred eno uro, Zivnorc pravi:

.... a ženski glas tut zadržijo zunaj ušes?...  :whistle:

 

Verjetno....ce  nimas intercoma :D

Popravljeno . Popravil spartanbp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam že 2 leti uporabljam točno te:

https://www.hartman.si/cepki-za-usesa-alpine-partyplug-transparent
 

mene ne motijo pod čelado, pa je kar "tight", lepo zatlačiš v uho in po tem odstraniš z tistim priloženim plastičnim tulcem (gre tudi drugače, je pa z tistim najlažje). pa še lepo mini škatlica je zraven da so skos na ključih. zadušijo toliko da se lahko pogovarjaš, slišiš okolico je pa občutno bolše glede vetra in auspuha (bol slišiš mašino, manj ror).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Zivnorc pravi:

...boš napisal, če te slučajno motijo tiste palčke, ki jih primeš s prsti, da si čepke lahko  zatlačiš/povlečeš v/iz ušes...

Tiste palčke, če te motijo, lahko tudi odrežeš. Stari modeli čepkov so brez njih, pa ni nobenega problema

razen, če jih potisneš v glavo. Potem moraš k zdravniku. In tam ti seveda ne verjamejo, ker jih ni videti :huh:

PXL_20220718_112518258.thumb.jpg.3cd17d3f7063a9957d97287541527230~2.jpg

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...jaz pa uporabljam (ampak po navadi jih vedno pozabim dat v ušesa) tiste čisto tanavadne, ko jih imajo po firmah v tistih avtomatih ob vratih...

....in ga odrežem cca 1/4 - 1/3, da mi ne štrli ven iz ušesa.... in se lepo ugnezdi v uho...

... se mi je pa že zgodilo, da sem ga komaj spravil ven...  :blush:  .... sem ga moral bezniti ven s palčko za žar skozi drugo uho....  :D 

  :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sam svetujem, da nekaj uporabljajte. Jaz včasih nisem in sem fasal tinitus. To pomeni, da mi ves čas piska v ušesih in ne moreš nič naredit. Malo se navadiš, ni pa prijetno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Frenk 67 pravi:

Jaz sam svetujem, da nekaj uporabljajte. Jaz včasih nisem in sem fasal tinitus. To pomeni, da mi ves čas piska v ušesih in ne moreš nič naredit. Malo se navadiš, ni pa prijetno.

...če samo piska, ni tak problem.... sem zadnjič zaprl okno spalnice, ker sem mislil, da zunaj "cvrčijo" tiste tavelke tazelene taleteče kobilice.....   pa je bilo isto še naprej..   :dry:

... dobesedno, ko da imam v glavi tiste kobilice....  al pa če se spreminjajo frekvence piskanja, je tudi moteče..... se pa MORAŠ navaditi... al pa da se ti sfuzla v glavi od tega....

  • Žalosten 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!