Skoči na vsebino

Čelada + čepki za ušesa


Saint

Priporočene objave

pred 7 minutami, Zivnorc pravi:

...če samo piska, ni tak problem.... sem zadnjič zaprl okno spalnice, ker sem mislil, da zunaj "cvrčijo" tiste tavelke tazelene taleteče kobilice.....   pa je bilo isto še naprej..   :dry:

... dobesedno, ko da imam v glavi tiste kobilice....  al pa če se spreminjajo frekvence piskanja, je tudi moteče..... se pa MORAŠ navaditi... al pa da se ti sfuzla v glavi od tega....

Nekaj časa je bla res jeba in sem mislu, da bom popizdu, pol se pa počasi navadiš in sedaj običajno odmislim to piskanje. Vedno pa ne gre. Zdej ga slišim, ker se pogovrjamo o tem. ☹️ Nisem pa prepričan, če je to le od motorja, v študentskih letih sem delal na vratih v Turistu in sem imel tud ta problem, da mi je pogosto piskalo v ušesih od glasne muske. Seveda pa ne ves čas.

Popravljeno . Popravil Frenk 67
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, Kugelschreiber pravi:

Cepke nosim od 2018, ko sem menjal motor.  Te mam rad.  Tisti viola pa še mal bol zadušijo ves hrup.  

Honeywell bilsom

 

F615CA98-D9A8-49D8-9DE8-CB0BC2099927.jpeg

... no... o teh čepkih sem govoril, da jih skrajšam od zadaj za cca 1/4...

... ful lepše gredo v ušesa... se lepo usidrajo in se ne premaknejo, ko tlačiš čelado gor....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 minutes ago, Zivnorc said:

.. no... o teh čepkih sem govoril, da jih skrajšam od zadaj za cca 1/4...

nimam te potrebe. Tebi jih natikanje čelade ven vleče?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kugelschreiber pravi:

nimam te potrebe. Tebi jih natikanje čelade ven vleče?

... že zatlačit jih ne morem... ko mi ven lezejo... pol pa ko natikam čelado, se mi pa premaknejo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, Zivnorc said:

... že zatlačit jih ne morem... ko mi ven lezejo... pol pa ko natikam čelado, se mi pa premaknejo...

kolega jih krajša spredaj. Od ušesa do ušesa drugače....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Kugelschreiber pravi:

kolega jih krajša spredaj. Od ušesa do ušesa drugače....

... res je... na primer moja ušesa ne prenesejo cvilečih in vreščečih babjih frekvenc

:lol1: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

do sada sam probao razlicite varijante cepica za usi. i nisam bio zadovoljan. 

zato sam se odlucio riskirati vecu svotu novaca i probati: 

https://at.neuroth.com/gehoerschutz/gehoerschutz-fuer-motorrad-jagd/

Nisam niti jednog trena zazalio! 

 

 

 

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, 3nity pravi:

Tiste palčke, če te motijo, lahko tudi odrežeš. Stari modeli čepkov so brez njih, pa ni nobenega problema

razen, če jih potisneš v glavo. Potem moraš k zdravniku. In tam ti seveda ne verjamejo, ker jih ni videti :huh:

PXL_20220718_112518258.thumb.jpg.3cd17d3f7063a9957d97287541527230~2.jpg

Včeraj sem testiral te čepke na "sobni temparaturi" 😁 in sem se slučajno dotaknil teh palčk. Te kar strese, tako zadoni v ušesu 😁

je pa res, da imam sluhovod takšen, da me te palčke ne "ribajo" ob čelado. Tako da je zame OK. Ker smo pa ljudje različni, pa verjamem da mogoče koga moti :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Zivnorc pravi:

se mi je pa že zgodilo, da sem ga komaj spravil ven...  :blush:  .... sem ga moral bezniti ven s palčko za žar skozi drugo uho....  :D 

  :P 

Mojemu, ki ima luknjo v bobniču (v bolnišnici je na ORL delal mesar, ki je vnetja reševal s skalpelom), se tvoja tehnika ni dobro izšla. Res pa je, da ga je vlekel z namensko palčko skozi isto uho :hmm: 

pred 22 urami, nejc74 pravi:

- da grejo lazje noter, je fajn da so mal vlazne, zdaj ce imas lepo spucane uhlje, je najlažje poslinit..

O, juk 🤮 😅 Jaz jih pa vedno umijem z milom in do suhega obrišem, tudi po daljšem premoru, da mi nekaj ur ne rabi skrbeti.

Uporabljam pa vedno isti čep za levo/desno uho, saj se očitno silikon prilagodi obliki sluhovoda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, 3nity pravi:

Mojemu, ki ima luknjo v bobniču (v bolnišnici je na ORL delal mesar, ki je vnetja reševal s skalpelom), se tvoja tehnika ni dobro izšla.

...ja pol bi pa lahko samo stisnu nos s prsti, pa pihnu, kot da bi izenačeval tlak v ušesih...pa bi čep odneslo ven...   :huh:

Res pa je, da ga je vlekel z namensko palčko skozi isto uho :hmm: 

...pa sej nisem ginekolog...   :huh:

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sploh ne razumem, zakaj bi moral uporabljati čepke za uho. Ali ni zvok eden od dejavnikov užitka pri vožnji motorjev?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, Darko3g said:

Jaz sploh ne razumem, zakaj bi moral uporabljati čepke za uho. Ali ni zvok eden od dejavnikov užitka pri vožnji motorjev?

zvok ja, hrup ne. Celodnevna izpostavljenost 80db načeloma je tam nekje mejna vrednost, kjer se začnejo poškodbe sluha. Pa pri marsikaterem motorju, kjer nisi skrit za vizirjem, nabijanje vetra popolnoma preglasi zvok motorja. Zdaj, ce uzivas v tem, kar izvoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fora čepkov je, da omejijo hrup-bučanje od vetra....motor se pa še vedno prav lepo sliši.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ravno 2 tedna nazaj začel uporabljati motosafe touring varianto.... zaenkrat zadovoljen. Je manj hrupa od vetra, tako da do neke mere delujejo, ni pa seveda da bi ga popolnoma izolirali. Poleg tega pa se določeni zvoki še vedno privalijo v uho, npr. drug promet, piski, sirene, itd. Skratka bom dodal še to v obred oblačenja, če le ne pozabim .

Zvoka motorja pa na žalost ne slišim že od 50kmh naprej; ne s čepki niti brez. Enostavno je Fazerca pretiha s stock izpuhom. Zvok motorja pride nazaj šele pri višjih obratih kjer se začne 4 valjnik dreti.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Neuroth poznam in vem, da so med Top zadevami.....pozna kdo Loop Earplugs? Sedaj uporabljam WaxEarPlugs (lekarna) in sem zadovoljen, ostanejo na mestu, lepo zaprejo ušesno odprtino. Bi pa nekaj še tišjega.......?!

 

Hvala, lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 25. 7. 2022 ob 9:09, Kugelschreiber pravi:

To se traži! Vedno pri uhlju. 

9332C222-E13C-49A8-9ACF-124815F69BA6.jpeg

ove su za onaj moment kada zena krene zvocati!!! 

Ne znam kakvi su zakoni u Sloveniji / RH ili gdje vec drugdje. 

Ali znam da su u Austriji jedini dozvoljeni ovi od Neurotha.

Navodno je moguce kaznjavanje ukoliko cepici nemaju EU dozvolu za koristenje u prometu..... 

 

Kolik je to sve istina - nemam pojma. Ali bilo bi dobro za znati 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čepki s TUV certifikatom in pa homologacijo (vpisano)....čeprav, ne vem ali to pije vodo. Sej gluhi in naglušni lahko vozijo  eno in dvosledna vozila...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, Roger G. Jagger said:

Neuroth poznam in vem, da so med Top zadevami.....pozna kdo Loop Earplugs? Sedaj uporabljam WaxEarPlugs (lekarna) in sem zadovoljen, ostanejo na mestu, lepo zaprejo ušesno odprtino. Bi pa nekaj še tišjega.......?!

 

Hvala, lp

To tud mene zanima, zadne čase nonstop reklame za te čepke pa ne poznam nikogar ki bi jih sam preizkusil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Shillien pravi:

To tud mene zanima, zadne čase nonstop reklame za te čepke pa ne poznam nikogar ki bi jih sam preizkusil

Hja, nekdo se bo moral “vreci v prepad”…….mene bi interesirali Experience (-27 dB)! Ce nabavim, zagotovo porocam….

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, kronik said:

Ali znam da su u Austriji jedini dozvoljeni ovi od Neurotha.

....

Kolik je to sve istina - nemam pojma. Ali bilo bi dobro za znati

🤣  Ali veš al ne veš? Zakaj potem sploh pišeš ce nimaš pojma? 🤣🤣🤣 Kakšna korona, definitivno je idiotizem "napisem kr neki" potem pa lastni debilizem opravičim z "nisem prepričan" tista smrtonosna epidemija v tem desetletju.

Popravljeno . Popravil nejc74
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...jest ne rabim čepkov.

...v 25ih letih zakona sem se naučil marsikaj preslišati...pa dam na ignore tudi hrup izpod čelade....

     :D

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!