Skoči na vsebino

Čelada + čepki za ušesa


Saint

Priporočene objave

Eh, šit no. Nisem vedel. :( Te bom pa drug teden pocukal za rokav.

Sicer pa jest ne bi nič probaval, ampak kar kupil eno škatlo. Jih porabim na kile.

Popravljeno . Popravil Lucky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jih porabim na kile.

Nisi edini :D

Mi je pa žal, da tega nisem začel uporabljat že na začetku motoristične kariere, ko sem imel še odprto čelado za custom, ker imam občutek, da so mi ušesa postala na hrup zelo občutljiva. Sem siguren, da jim pet let pišča in vetra pri odprti čeladi ni prav nič koristilo .)

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Habatu imajo ene fine čepke za ušesa.

Narejeni so iz pene, ki zadrži obliko, zanimiva zadevca....Kupil sem jih iz firbca, so pa cca. 250 sit škatlica, notri pa so 4-je se mi zdi....

G

Enake čepke sem pri Habatu tudi jaz kupil, ko sem po trgovini firbcal, jih zagledal in se spomnil kako mi je šumelo v ušesih po celodnevni turi. Sedaj jih imam not na vseh daljših turah (zadnja tura je bila 1000km, 12ur) in se odlično obnesejo. Tudi meni šipca zračni tok usmerja v sredino višine čelade.

Čepki so mehki in nič ne tiščijo, ko daš čelado gor. Moraš pa skoraj celotni čepek potisniti v ušesni kanal, da prav dušijo zvok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugač se pa že skoz ukvarjam z zaščito sluha  :whistle:

Tadej

... mora da je pri tebi doma skozi tišina... :OK: :OK: :OK:

... se lahko tvoja :fight2: :fight2: :fight2: ....

... ti pa samo :whistle: :whistle: :whistle: ...

:worship: :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tadej, mi lahko daš info kje v ljubljani bi bilo mogoče dobiti te čepke. Prav takšne, ki čim bolj dušijo iščem. Nekaj si omenjal merkur, kateri? V škofjo loko mi ni za hodit, je mogoče zadeve naročit po pošti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tadej, mi lahko daš info kje v ljubljani bi bilo mogoče dobiti te čepke. Prav takšne, ki čim bolj dušijo iščem. Nekaj si omenjal merkur, kateri? V škofjo loko mi ni za hodit, je mogoče zadeve naročit po pošti?

Lani jih je imel Merkur na Viču, letos pa še nisem pogledal. Pa počakaj do srede do 3M. Nekaj se jih bo našlo v žepu...

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani jih je imel Merkur na Viču, letos pa še nisem pogledal. Pa počakaj do srede do 3M. Nekaj se jih bo našlo v žepu...

Tadej

V Soboto sem bil v Merkurju v Ljubljani (Rudnik, polek Rutarja) in jih niso imeli oziroma te znamke ne držijo. Ravno tako velja za Novo Gorico. Ker dvomim, da bi vsaka enota bila založena z različnimi znamkami, ampak bi vsi Merkurji morali razpolagat z enakimi blagovnimi znamkami, smatram, da potem to velja za vse Merkurje po Sloveniji.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem klical uvoznika in stvar je sledeča:

V Ljubljani jih imajo v Astri (jama).

Uvoznik pa nima malo prodaje, tako da jih pri njih lahko vzamete le na firmo. Minimalna količina je en paket (250 parov). Cena je 40 SIT-par.

Uvoznik pa je LOKATRADE ŠKOFJA LOKA d.o.o.

tel. 04/51-35-067

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čepke za v ušesa imajo tudi v vsaki lekarni.

Govorimo o točno določeni znamki in sicer o EAR Soft in ne bilokaterih čepkih, ker drugače jih ima tudi Merkur (Aearo EAR) .)

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes bil pri Habatu in naletel na Oxfordove čepke z vrednostjo dušenja 32 dB. Dva para staneta 250 SIT. Manj kot liter bencina, ejga! :kva2: Bomo sprobali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes dobil individualne čepke...torej narejene po meri za moje uho...

cena: neznana :oops:

vse ostalo javim, ko jih isprobam....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem klical uvoznika in stvar je sledeča:

V Ljubljani jih imajo v Astri (jama).

Bil danes v astra Jama. Prodajalka pravi, da imajo dve vrsti čepkov. Take pisane, ki jih običajno dobim v lekarni in pa Aearo EAR classic, (oblika valja) ki sem jih vzel 2 paka za probo. (par 60 sit)

Čepkov EAR Soft v jami niso imeli.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil danes v astra Jama. Prodajalka pravi, da imajo dve vrsti čepkov. Take pisane, ki jih običajno dobim v lekarni in pa  Aearo EAR classic, (oblika valja) ki sem jih vzel 2 paka za probo. (par 60 sit)

Čepkov  EAR Soft  v jami niso imeli.

LP

Take imajo tudi v Merkurju in sem jih do sedaj vedno uporabljal. No, ne bom rekel, da niso v redu, ker svoje delo vseeno dobro opravijo. Ko sem se vozil še brez čepkov, mi je vedno po turi piskalo v ušesih, z njihovo uporabo tega ni. Me pa vseeno včasih moti glasnost ob močnem vetru ali višji hitrosti, takrat bi si želel malo večjo dušljivost. Hitrost niti ni problem, ker je moj stil vožnje mirnejši. Sem pač parkrat na avtocesti mal pospešil, pa sem takrat opazil večjo glasnost. No, Ear Soft, pa še čakajo za probo. Upam, da mi bo uspelo ta vikend.

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes preskusil tele Oxfordove. Precej boljši kot tile Aero Ear classic, ki jih tudi jaz najpogosteje uporabljam, ker jih dobiš skoraj povsod. Oxfordovi sedejo globlje v uho, sicer potrebujejo tudi nekaj več časa, da zadihtajo sluhovod kot je treba, ampak potem prepuščajo mnogo manj hrupa kot konkurenca. Preden probam Ear soft, so ti moj prvi izbor. Cena tudi ni pretirana, samo upam, da jih ne bo prehitro zmanjkalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih smo kleparji uporabljali "švedsko vato" proti hrupu. Dobra zadeva! Predvsem za mirno spanje na motofeštah!

Ali mogoče kdo ve, kje se še dobi?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih smo kleparji uporabljali "švedsko vato" proti hrupu. Dobra zadeva! Predvsem za mirno spanje na motofeštah!

Ali mogoče kdo ve, kje se še dobi?!

In kakšna je ta zadeva??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kakšna je ta zadeva??

Izgleda čisto navadna vata, s tem, da je na otip morda nekoliko mehkejša, gostejša in zelo prijazna za uho. Bolj se tlači in je zato izredno učinkovita proti hrupu.

Hoj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!