Skoči na vsebino

Čelada + čepki za ušesa


Saint

Priporočene objave

ko sm jest she trenirou plavanje, smo kupovali neko peno, rumene barva. zadeva se je zlo "navadla" ene oblike (usesa:> ). mogoce jo se kje najdem pa slikam, drgac jih pa majo v vseh potapljasih trgovinah. firma Arena pomoje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hotel sem sprobat čepke Ear Soft, ki mi jih je poslal Tadej, pa so mi bili predolgi. Trikrat sem jih fajn povaljal, da so ja postali tanki, vendar, ko sem jih vstavil v uho so vedno konkretno špegali ven (sem natanko upošteval navodila na embalaži, vsaj upam). Ko so se raztegnili ni bilo skoraj nobenega efekta. Zdaj pa ne vem ali jih enostavno ne znam vstavit ali so zame predolgi in se potem prva polovica premalo razširi, da bi zamašila kanal. Po moje so predolgi, ker sem si potem spet vstavil "Merkurjeve" in je bilo okej. Ti so krajši in debelejši.

Nič jih bom odrezal, pa ponovno probal, danes nisem imel nič pri sebi, zato tega nisem naredil.

P.S.: Je možno, da bi bili predolgi? Dvomim, da imamo "slušne kanale" tako različno dolge :D

Pozdrav od Roberta

post-106-1127670998.gif

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hotel sem sprobat čepke Ear Soft, ki mi jih je poslal Tadej, pa so mi bili predolgi. Trikrat sem jih fajn povaljal, da so ja postali tanki, vendar, ko sem jih vstavil v uho so vedno konkretno špegali ven (sem natanko upošteval navodila na embalaži, vsaj upam). Ko so se raztegnili ni bilo skoraj nobenega efekta. Zdaj pa ne vem ali jih enostavno ne znam vstavit ali so zame predolgi in se potem prva polovica premalo razširi, da bi zamašila kanal. Po moje so predolgi, ker sem si potem spet vstavil "Merkurjeve" in je bilo okej. Ti so krajši in debelejši.

Nič jih bom odrezal, pa ponovno probal, danes nisem imel nič pri sebi, zato tega nisem naredil.

P.S.: Je možno, da bi bili predolgi? Dvomim, da imamo "slušne kanale" tako različno dolge :D

Pozdrav od Roberta

Vzamem nazaj, sem jih ponovno sprobal ob televiziji, pa so boljše kot "Merkurjeve"-Aearo E.A.R. Classic. Bolj tišje! Ne vem kako moram bit taka mona, da mi danes pred furo ni ratalo tako vstavit. Ja, tudi najboljši imajo kdaj slab dan :P :D Mal heca :D Bom sprobal še na motorju drugi teden .)

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hotel sem sprobat čepke Ear Soft, ki mi jih je poslal Tadej, pa so mi bili predolgi. Trikrat sem jih fajn povaljal, da so ja postali tanki, vendar, ko sem jih vstavil v uho so vedno konkretno špegali ven (sem natanko upošteval navodila na embalaži, vsaj upam). Ko so se raztegnili ni bilo skoraj nobenega efekta. Zdaj pa ne vem ali jih enostavno ne znam vstavit ali so zame predolgi in se potem prva polovica premalo razširi, da bi zamašila kanal. Po moje so predolgi, ker sem si potem spet vstavil "Merkurjeve" in je bilo okej. Ti so krajši in debelejši.

Nič jih bom odrezal, pa ponovno probal, danes nisem imel nič pri sebi, zato tega nisem naredil.

P.S.: Je možno, da bi bili predolgi? Dvomim, da imamo "slušne kanale" tako različno dolge :D

Pozdrav od Roberta

Vstavljanje čepkov je preprosto opravilo! Z desno roko greš čez glavo in potegneš uho navzgor z levo pa vstavi zvaljan čepek v slušni kanal. Obratno narediš z levim ušesom! Ni problema - važna je tehnika.

Pri nas v službi imamo ušesne čepke znamke Billsom in so OK! Na motorju jih ne uporabljam, ker ni potrebe!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker drug teden dobim sostanovalko, ki rada malce "glasneje" govori :grim bi nucal ene čepke, baje da iih imajo v habatu, jih je kdo že izprobal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes bil pri Habatu in naletel na Oxfordove čepke z vrednostjo dušenja 32 dB. Dva para staneta 250 SIT. Manj kot liter bencina, ejga!  :kva2:  Bomo sprobali.

Vprašaj Lucky-ja, mogoče jih je v teh dneh sprobal .) Se pa bojim, da ti glede sostanovalke nobeni ne bodo pomagali :P

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jep, Oxfordove čepke uporabljam že odkar sem jih nabavil. Vsak dan, vsaj dvakrat. Moram reči, da so odlični, meni precej udobni in zares zadušijo zvok precej bolje od tistih aero ear. zaradi raznih šekastih barv se tudi ne umažejo tako hitro, oziroma se umazanija ne opazi tako hitro kot na rumenih. Priporočam, če potrebuješ čepke, ki prepuščajo posebno malo zvoka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sluhovod morš naravnat kot že rečeno s tem da potegneš uhelj navzgor oz. proti temenu glave (to se rahlo razlikuje od posameznika do posameznika kr so sluhovodi mal različno zaviti), ko vstaviš zrolan čepek, moraš njegov konec čutiti na bobniču. medtem ko se razteguje ga še vedno tiščiš v uho par sekund. potem naj bi dihtalo kar v redu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Splača se vprašat tudi pri kakšnem potapljaškem društvu. Pa tudi pri waterpolistih. Tam ti čepke izdelajo točno po obliki tvojega ušesa. Dobesedno ti jih vlijejo za tvoje uho. Sicer zna bit zadeva malo dražja, je pa večstranska. Delujejo kot glušniki in še preprečijo vdor vode v ušesni kanal, če se recimo potapljaš ali plavaš. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V enem od prejšnjih postov sem omenil "švedsko vato".

= poceni, izredno funkcionalna, ker se prileže v vsako luknjo in garantiram stoodstotno zadovolji utišanje ropota (tudi ženskega)!!! Samo najti jo je treba. :?

Če jo bo kdo našel, naj prosim tu zapiše kje.

Ne bo vas razočarala!!! :nono:

Hoj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izgleda čisto navadna vata, s tem, da je na otip morda nekoliko mehkejša, gostejša in zelo prijazna za uho. Bolj se tlači in je zato izredno učinkovita proti hrupu.

Hoj

A ta zadeva tko "čudno škripa",ko jo tlačiš v uho :?

Vem,da se je pred leti dobila ena taka vata (namenska za zaščito sluha) v lekarnah in da je prav zoprno škripala pri tlačenju v uho,sam pol je pa odlično opravljala svojo nalogo.

Ne vem pa,če se jo danes se dobi... (mefirmazalagasčepkipress) O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ta zadeva tko "čudno škripa",ko jo tlačiš v uho :?

Vem,da se je pred leti dobila ena taka vata (namenska za zaščito sluha) v lekarnah in da je prav zoprno škripala pri tlačenju v uho,sam pol je pa odlično opravljala svojo nalogo.

Ne vem pa,če se jo danes se dobi... (mefirmazalagasčepkipress)  O:-)

Moto32

Škripa že škripa, ko jo tlačiš v uhe, pol pa nič več!

Bom šel v lekarno pogledat'.

...(mefirmazalagasčepkipress); je to po kitajsko, al' po madžarsko? :hmm:

Prvo šteng'co smo že preskočili...

Obvestim, če dobim!

Hoj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa sem sprobal Tadejeve čepke oziroma Ear Soft. Moram povedat, da se zelo dobro obnesejo. Lepo se usedejo v uho in so tišji od tistih, ki jih dobiš v Merkurju. Je pa res, da rabijo več časa, da zapolnijo kanale, da se razširijo. To pa itak ni problem. Boljši so pa tudi zato, ker so daljši in se jih lepo pobere ven. Namreč z Merkurjevimi, ki so krajši, se mi je zgodilo, da sem si jih enkrat tako zagatil v uho, da jih nisem upal pobrat ven. Pri Ear Soft se to ne more zgodit. Vsaj pri meni ne :P

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Ker z iskalnikom nisem našel teme, ki bi si ukvarjala s tem sem jo pač odprl.

Zanima me le kdo uporablja čepke med vožnjo in kako se obnesejo? Kakšne in kje jih kupite? Ali mogoče zadušijo preveč in je moteče?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih za dolge ture uporabljam klasične rumene mehke čepke. Pa še to zaradi tega, ker je čelada odslužila svoje (beri...ratala glasna).

Je pa res, da jih potem ponavadi na pol poti vržem ven, ker ne čujem dobro rora in nimam pravega filinga za vožnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje o uporabi čepkov: za voznika ni moteče,če malo motor sliši,bolj moteče je če za nekomu voziš,ki pelje pred teboj z npr.odprtim Akrapovičem in vrti nad 10K obratov.Sam imam Akrapoviča občasno odprt in takrat motor resda malo bolj slišiš sploh pri nižjih hitrostih in večjim št. vrtljajev,ko pa poženeš npr.avticesta nad 200 Km/h takrat ta zvok nekako ostaja za tabo in je popolnoma nemoteč celo bi rekel lepa muzika. :OK:

Ps.čepke nisem nikoli uporabljal in nečutim potrebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na mobikrogu smo bli skupi..takrat sem jih vedno..veš pa kak glas ma tist auspuh..drugače jin ne uporabljam..bi pa bilo za daljše ture kar priporočljivo če čelada ni tolk zaprta..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest jih pa redno uporabljam. Za to sm se odločil, ker mi je enkrat po daljši furi še lep čas šumelo v glavi.

Imam pa občutek (vsaj tko je pri meni), da veliko bolje slišim okolico. Pa tut če se s kom pogovarjam, ga bolj slišim...

Aja :) dobim jih pa od kolega, ki dela v farmacevtskem podjetju :D

Popravljeno . Popravil Brdaus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš navadne čepke, ki dobro opravljajo svoje delo. Naslednja stopnja so povoščeni čepki, ki bolj opravljajo svoje delo a so za "začetnika" sila neprijetni. Lahko si jih greš tudi delat "po meri".

Jaz uporabljam čepke takoj ko vem, da bom vozil več kot 100 km. Zelo priporočam, na cilj prideš bistveno manj utrujen.

Popravljeno . Popravil gvucko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če maš bolj švoh čelado, pol so na avtocesti dobrodošli

jaz mam kr tiste mehke rumene, katere imajo v nekaterih proizvodnih firmah na metre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri meni enako kot pri Brdavsu, le da jih jest ne dobim od kolega ampak u fabrk :whistle:

V 5 letih odkar sem jih prvič probal še nisem šel na furo brez. Uporabljam pa navadne rumene brez štrika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz uporabljam čepke takoj ko vem, da bom vozil več kot 100 km. Zelo priporočam, na cilj prideš bistveno manj utrujen.

Enako. Vedno se vozim s čepki predvsem zaradi glasnost vetra pri vožnji nad 100 km/h. Uporabljam čepke ki sem jih kupil pri Habatu ne vem kakšne znamke. 4 kom v škatlici, cena nekaj manj kot 1 EUR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!