Skoči na vsebino

Čelada + čepki za ušesa


Saint

Priporočene objave

Ob dobri čeladi ne rabiš čepkov...

Mi vse odvisno od čelade. Odvisno je tudi, kam ti prednje steklo usmerja tok zraka. Meni, ga je naravnost v sredino čelade. Pri 100 km/h je bil že tak trušč, da so te bolela ušesa. Zato sem se na daljše relacije vozil s čepki, no potem sem pa raje dol snel šipo. In vožnja je čisto tiha SSSSSSSSSS.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi vse odvisno od čelade. Odvisno je tudi, kam ti prednje steklo usmerja tok zraka. Meni, ga je naravnost v sredino čelade. Pri 100 km/h je bil že tak trušč, da so te bolela ušesa. Zato sem se na daljše relacije vozil s čepki, no potem sem pa raje dol snel šipo. In vožnja je čisto tiha SSSSSSSSSS.

Tadej

Pri meni je isti problem...

Sprednja maska s šipco mi tok zraka direkt usmeri v sredino čelade...

posledice: pravo bobnenje (pri 90-100km/h++), isto kot bi mi helikopter letel nad glavo

Čisto drugače je npr. če se peljem z kolegovim nakedom...takrat pri 100km/h, slišim samo blag sssssssss:) in me sploh ne moti.

Bom si pa nabavil višjo šipco.

Ušesne čepke sem si nabavil v Louisu za 6 eur, dušijo cca. 30 dB in so udobni.

So pa za večkratno uporabo (tako kot nežna guma, mislim da so iz polipropilena), umiva se jih z mlačno vodo...seveda treba ušesa redno čisit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

prehitro sem jih prehvalil...

takrat sem jih testiral na krajši turci, pred kratkim sem pa udaril par srednje dolgih tur in hitro ugotovil, da ti čepki od Herosa niso primerni za pod čelado...Drugače so super. Cepki so res oklopljeni z mehko gumo, a na sredini je trda guma, ki se ne prilagodi spremembi oblike ušesnega kanala, ko natakneš čelado. Ko čedada stisne uhelj ob glavo, se ušesni kanal spremeni iz okrogle v eliptično obliko, tako da pri meni povzroča bolečine po cca. 1/2 urni vožnji.

ZAto sedaj iščem ene povsem MEHKE in lahko prilagodljive čepke.

A so te iz pene, ki ste jih omenjal v redu? Povzročajo bolečine?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tile iz pene (farbasti iz lekarne) so super, samo pazi, da si jih ne boš pregloboko v ušesa dal, pa da boš imel skoz spucane, vnetje levega ušesa je jeba :devil:

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo sem zatupil...uporabljal napačno...tisti srednji del, za katerega sem omenil, se da ven in zadeva se nato lahko uporablja pod čelado. Danes preizkusil, rezultat: zelo udobno :OK: , sploh jih ne čutiš :OK:

Če pa uporabljaš pri kakšem hrupnem delu, kjer ne nosiš čelade je lahko tisti srednji del noter.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... samo pazi, da si jih ne boš pregloboko v ušesa dal, pa da boš imel skoz spucane, vnetje levega ušesa je jeba :devil:

lp

Rudi

Rudib in ostali> cepke od hearosa lahko samo toplo priporocam...ne rabis skrbet, da si jih ne porines pregloboko (poglej na sliko zakaj :D ), se z lahkoto prilagodi usesnemu kanalu/yelo udobno, ciscenje z mlacno vodo ali milnico

slikica>

post-22-1082018568.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ČE bi vedel, bi si jih nabavil, sem bil ravno včeraj v Louisu. :kva2: ČE kdo ve, kje se jih da v Sloveniji dobit, kar na dan.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

jst rabim rumene iz pene ta najbolj poceni(take, ki so jih v vojski talali), stanejo pičlih 120 sit in niso za enkratno uporabo. Odvisno kako vzdržuješ ušesno higieno :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri čepkih dejte najprej pogledati dušljivost. Obstajajo taki s 26 dB in vse tja do 39 dB. Kakšno dušljivost sploh potrebujete? Če si boste v uho vstavili tiste z 39, se zna zgoditi, da tudi avtomobilov - hupanja okoli sebe ne boste slišali.

Firma EAR SOFT je špica v izdelovanju ušenih čepkov za varovanje sluha. Bom v sredo na 3M prinesel njihov najnovejši model.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...
jst rabim rumene iz pene ta najbolj poceni(take, ki so jih v  vojski talali), stanejo pičlih 120 sit in niso za enkratno uporabo. Odvisno kako vzdržuješ ušesno higieno :D

Če jih rabiš odgovori,ti dam tel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst rabim rumene iz pene ta najbolj poceni(take, ki so jih v  vojski talali), stanejo pičlih 120 sit in niso za enkratno uporabo. Odvisno kako vzdržuješ ušesno higieno :D

Meni so tut kar ok. Sicer nisem poizkusil še nobenih drugih, vendar mislim, da tem nič ne manjka in zato niti ni potrebe po spremebi. Je pa res, da sem nasploh čepke uporabil samo dvakrat ali trikrat, na 125ccm gre tut brez! :D

Popravljeno . Popravil mcdex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Mam tak fajn čelado, da se hrup ne čuje tako ubijalsko.

Drugače si dam pa ponavadi v eno uho slušalko od mobitela (da ni treba za vsak k hočeš kam klicat al pa če kir kliče čelade dol dat, pa še malo zaduši zvok), pa še podkapo gor in ni potem nobene panike, je lih prav zvok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Idi na Tbilisijsko 59, firma Gatton International d.o.o., zastopniki za Siemens slušne aparate (Na Viču pri Intersparu,velika stavba z ograjami,zgleda kot zapor,Vila Bona ali nekaj takega je v pritličju, oni pa so v nadstropju)

Tel: 014228423

Dobiš po meri narejene silikonske vložke s filtrom ali brez.

Drugeče pa je še en privatnik v Poljčanah ki jih izdeluje a cena je cca 10.000 za enega ;-)

Popravljeno . Popravil gattonn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Idi na Tbilisijsko 59, firma Gatton International d.o.o., zastopniki za Siemens slušne aparate (Na Viču pri Intersparu,velika stavba z ograjami,zgleda kot zapor,Vila Bona ali nekaj takega je v pritličju, oni pa so v nadstropju)

Tel: 014228423

Dobiš po meri narejene silikonske vložke s filtrom ali brez.

Drugeče pa je še en privatnik v Poljčanah ki jih izdeluje a cena je cca 10.000 za enega ;-)

Tole je pa dobra informacija. Še vedno namreč iščem idealne čepke za vsakodnevno rabo. Trenutno sem pristaš silikonskih kroglic nekega ameriškega proizvajalca, s katerimi zadihtaš slušni kanal. So uporabni tudi za kopanje in podobne reči. Edini problem je, da se pri redni uporabi kaj hitro umažejo in izgubijo lepljive lastnosti. Štirje so pa 1200! Tele pri Gattonu bom definitivno poskusil, sam da ni cena pretirana. Se mi zdi, da sem videl nekaj takega v Louisu v Avstriji za 22 EUR. Pa nisem vzel, ker sem malo skeptičen, da je to res toliko vredno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
jst rabim rumene iz pene ta najbolj poceni(take, ki so jih v  vojski talali), stanejo pičlih 120 sit in niso za enkratno uporabo. Odvisno kako vzdržuješ ušesno higieno :D

Jaz tudi :D Edino ne vem kakšna je dušljivost. A je mogoče to, piše SNR=28. Bi pa rad probal tudi kakšne, ki bolj dušijo. Tadej, lansko leto si omenjal firmo EAR SOFT. No, kako si bil z njimi zadovoljen in kje se da nabavit?

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Habatu imajo ene fine čepke za ušesa.

Narejeni so iz pene, ki zadrži obliko, zanimiva zadevca....Kupil sem jih iz firbca, so pa cca. 250 sit škatlica, notri pa so 4-je se mi zdi....

G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tudi :D Edino ne vem kakšna je dušljivost. A je mogoče to, piše SNR=28. Bi pa rad probal tudi kakšne, ki bolj dušijo. Tadej, lansko leto si omenjal firmo EAR SOFT. No, kako si bil z njimi zadovoljen in kje se da nabavit?

Pozdrav od Roberta

Večje količine jih dobiš v Škofji Loki v Loka Trade - uvoznik.

Mislim, da sem jih videl v Merkurju, sam nisem čist siguren. Bom šel te pogledat.

Dušljivost je odvisna tudi od tega, če si daš čep pravilno v uho.

Oznaka za dušljivost je SNR in se meri v decibelih s filtrom A (dBA)

SNR = sound noise reduction

Lahko ti pa po pošti pošljem kak vzorec za SNR = 36 dBA. Tvoj naslov mi pošlji na PM.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še mal interpretacij SNR-ja:

SNR = Simplified Noise Reduction also known as Single Number Rating. A single number indicating the attenuation a hearing protector might provide.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tadej, tile čepki pa tudi mene zanimajo. A se ti ukvarjaš s tem po ta novem, ali jih imaš samo slučajno za probat?

Kva mi pa nisi včeri na 3M rekel.... Jih imam zmeri nekaj v jakni.

Drugač se pa že skoz ukvarjam z zaščito sluha :whistle:

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!