Skoči na vsebino

Čelada + čepki za ušesa


Saint

Priporočene objave

yep, pupa, vem, razumem.

v čem je poanta, da bi utišal svojemu jeklenemu konjičku ta prečudovit zvok?

nekoc enkrat ko bos naredil dnevno po 1000 km, teden ali dva zapored bos razumel.

sicer pa mislim, da se dajo nabaviti podkape z glušniki...mislim da sem jih videl na nekem sejmu v LJ ali CE.. :hmm: ...nevem točnokje , mal prečekiraj mr. Googla .)

ne bi priporocal. poglej film "jeba z namescanjem" oz. "kako ostanejo glusniki tocno tam kjer ti zelis".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne bi priporocal. poglej film "jeba z namescanjem" oz. "kako ostanejo glusniki tocno tam kjer ti zelis".

nenenenenenenene...zgleda podobno kot kapa za vaterpoliste..take "velike" so, da si jih ne naštimuješ slabe pol urce, in ti ob prvem ležečem policaju ne padejo ven..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Splača se vprašat tudi pri kakšnem potapljaškem društvu. Pa tudi pri waterpolistih. Tam ti čepke izdelajo točno po obliki tvojega ušesa. Dobesedno ti jih vlijejo za tvoje uho. Sicer zna bit zadeva malo dražja, je pa večstranska. Delujejo kot glušniki in še preprečijo vdor vode v ušesni kanal, če se recimo potapljaš ali plavaš. :OK:

Al pa če se veliko po dežju voziš :grim :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes šel v Gatton Internation in so rekli: čepko so silikonski, narejeni so po meri, nosite jih vsaj 1 leto in stanejo 30€.

Potem so mi v ušesa dali štrik in vlili silikon, oboje po nekaj minutah izvlečejo (silikon se prpopa na štrik :rolleyes: ).

Rekli so da bodo narejeni čez kakšen teden.

Ko sem mel silikon notr: odlično maši, po mojem glih prav ker pogovor še vedno slišš (zelo malo) npr. tleksanja pa ne :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa po 1 letu, so še uporabni? Mislim čudn se mi zdi zakaj so rekl: "nosite jih vsaj 1 leto".

no ja rekli so nosite jih lahko vsj eno leto.

Sedaj sem jih sprobal že 2x in se odlično obnesejo. motor še vedno slišim, prav tako kaj drugega kar je pomembno (npr.hupa).

Edino ko dajem čelado gor se mi zdi kt da so padli ven ampak tudi ko jo snamem so lepo na svojem mestu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbrž je obstojnost glušnikov (čepkov od Gattona) odvisna od čiščenja le-teh in pogostosti uporabe. Naj pove še kdo, ki ima več izkušenj.

Popravljeno . Popravil constraint
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Silikonske čepke se uporablja v tovarnah. Sam sm delal v cimosu in vam povem da ste pussy-ji k jamrate okoli motorja in vetra :D v cimosu ih res rabiš in tam se pokaže razlika med rumenimi al pa temi silikonskimi. Pač na rumene rabiš nek časa da se navadiš ( 1 tedn) silikonski so pa mal bol udobni in fora je da se v njih lahko dokaj normalno pogovarjaš. Sam imam Nolan n84 prej sm meu x-lite in je razlika očitna tko da bom začeu uporabljat rumene čepke dokler ne kupim x-lite pa verjetno bo tut pol dobro ih met notr. Če niste preveč fancy so rumeni čepki zakon :D Pa še zastojn se ih da dobit iz cimosa :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To si precenil s tem da si stisnu na obe celade play ? :ninja:

Malo resnosti prosim no .)

Možno da je ok, ker tam uhaja zrak v čelado.

Misliš, da so izumljali to kar brez veze in si samo kvarijo ime? :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To si precenil s tem da si stisnu na obe celade play ? :ninja:

Malo resnosti prosim no .)

Možno da je ok, ker tam uhaja zrak v čelado.

Misliš, da so izumljali to kar brez veze in si samo kvarijo ime? :nono:

Podobno stvar ma nolan spredi da ti ne uhaja zrak notr ampak ne nardi neke bistvene razlike v glasnosti čelade. V oči ne piha in to je ok. Da bi pa to tolk pripomoglo k zadušitvi zvoka kakor je prikazano na posnetku pa ne verjamem. Se mi zdijo čepki bolša varjanta ker je preverjeno in je poceni :) Sej a nimajo za testirat tega ? pa pejt pa testiraj prej. Nolan ma to vse pošlihtano. Še predn kupiš čelado vse skupaj potestiraš in če ti zadeva paše jo kupiš ne :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Kje se da dobiti te ear soft čepke?

Rad bi jih več sprobal, med drugim tudi te, vsaj tu na forumu ste zadovoljni z njimi.

Hvala že v naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje se da dobiti te ear soft čepke?

Rad bi jih več sprobal, med drugim tudi te, vsaj tu na forumu ste zadovoljni z njimi.

Hvala že v naprej.

Našel sem jih v merkurju, če jih bo še kdo iskal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Čav!

Ker ste tukaj samo mojstri, "motomojstri", je morda že kdo od vas naletel na podoben problem. Pred kratkim sem zaradi zdravstvenih težav žal moral opustiti vožnjo motorja. :( Zakaj natančno gre? Gre za to, da se mi je zaradi izpostavljenosti hrupu sluh poslabšal (vzrokov je več). Stvar je že precej resna, zato se izogibam vsakršnemu hrupu, reeeees vsakršnemu. Ker pa je zaradi tega moje življenje trenutno povsem v ***** (žuranje v diskotekah, privat partyi in podobno so žal zame le še spomini), bi še vedno rad vozil motor. Saj vsi vemo, zakaj bi rad vozil motor. :kva2:

Zamislil sem si, da bi v čelado vgradil slušnike (to so tiste naglavne slušalke, ki jih uporabljajo delavci, ki delajo na težkih strojih). Sluh bom dodatno zaščitil z ušesnimi čepki. Morda to že obstaja?!?

No, kakorkoli.

Prebral sem, da so motorji pri testih glasnosti testirani na 3/4 končnih obratov ter dosegajo glasnost okoli 90 - 100db. Recimo, da predpostavim, da motor stalno oddaja hrup 110db. Če je manj, je zame še boljše, več pa najbrž ni. Spodaj je tabela za bolj nazoren prikaz hrupnosti različnih dogodkov:

šepet = 20db

govor = 40db

glasen govor = 60db

prometni hrup = 80db

delovni stroji = 100db

rock koncert = 110db

meja obcutenja = 120db

reaktivno letalo = 140db

Moj cilj je glasnost zmanjšati iz 110db na 50, 60db.

1. Ušesni čepki zmanjšajo glasnost za 30, 35 db. Rezultat = 80db

2. Vgradnja slušnikov v čelado:

Glede slušnikov sem zaenkrat le malo pogooglal. Z naslednjimi slušniki bi zreduciral zvok za dodatnih 30db. Primeri slušnikov:

http://www.e-darila.si/index.php?Itemid=25&category_id=23&option=com_virtuemart&page=shop.browse&vmcchk=1

Mislil sem, da bi na mestu, kjer so slušniki izdolbel peno (tisto plastiko, ki povezuje levi in desni slušnik bi najbrž odstranil) ter tam nekako montiral slušnike. Problem pa je v tem, da so vsi slušniki precej globoki. Zato bom raje kupil malce večjo čelado, odstranil zadostno količino pene, na to mesto pritrdil slušnike ter na mestih, kjer mi je čelda prevelika, dodal še kakšno penasto oblogo.

Še prej bom malo pogledal za slušnike "bolj primernih" dimenzij. Pozna kdo?

Končni rezultat: 110db - 30db (čepki) - 30db (slušniki) = 50db

Za 1. poskus bom kupil kakšno poceni rabljeno čelado za par 10€.

Kaj iščem? Mnenja, pripombe, ideje, pa nasvete ljudi s podobnimi izkušnjami, ker ne bi rad uničil predrage čelade. Vse, kar se napisal je zgolj teoretično, zato ne vem, če je temu res tako. Se s slušniki in čepki hrup res tako zmanjša?!?!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čepki ziher pomagajo, za kok pa ne vem. Glede raznja pene in dajanja unih slušalk v čelado pa sam močno odsvetujem, to pa zato ker je tisto oblazinjeno narejeno tako, da se čelada čim manj premika v primeru padca. Če res hočeš zmanjšati zvok, raje kupi debelejše oblazanjenje t.j. oblazinjenje pri licu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam potem pa tudi okolice ne boš slišal?

Ja, to vem. Tega policajem ravno ne bi kazal, vendar pa se na zunaj ne bi nič opazilo, saj bi bilo vse skrito v čeladi.

Jasno stvar ni idealna. Vendar tudi sam nisem ravno "idealen". Zmožnost slišnega zaznavanja pa ponavadi pride do izraza v mestih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če res hočeš zmanjšati zvok, raje kupi debelejše oblazanjenje t.j. oblazinjenje pri licu.

Vendar se mora to oblazinjenje povsem prilegati glavi. Med glavo in oblazinjenjem ne sme biti niti milimetra. Dvomim, da bo to v redu - je ta pena enako trda kot pena ostalega dela čelade?

link.....?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ti svetujem da se obrneš na Neuroth ali na kakšno drugo podobno podjetje, kjer se profesionalno ukvarjajo z zaščito sluha, tam ti bodo najbolje znali svetovati glede tega. Meni so v tej firmi izdelali silikonske čepke po meri, s katerimi sem zelo zadovoljen in sem jiu uporabljal na motorju.

Glede tega da okolice ne boš slišal določena skrb ostaja ampak jaz imam izkušnje, da so mi čepki blokirali predvsem bolj nizke tone, medtem ko sem visoke lepo slišal (npr. ropot motorja je bil zelo tih, avtomobilska troblja pa na primerni jakost).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so v tej firmi izdelali silikonske čepke po meri, s katerimi sem zelo zadovoljen in sem jiu uporabljal na motorju.

Najbrž misliš NEUROTH ANTILÄRM® PRO ali pa SOUNDSAVER® PRO...

http://www.neuroth-zascitasluha.si/cms/cms.php?pageName=Gehoerschutz_fuer_Privat

No, morda sem malce slabo napisal. Poleg tega, da mi škoduje hrup ter sploh nenaden glasen hrup, mi do neke mere škoduje tudi ponavljajoč hrup pri nizkih frekvencah (npr.: glasba z basi pri majhni glasnosti.....pri "majhni" mislim jakost glasnega govora). Prav zato bi rad hrup praktično izničil.

Sedaj pri raznih opravilih uporabljam ušesne čepke. Sicer take penaste za nekaj €€€, ki pa mi pri motorju praktično ne bi pomagali nič.

Se bom pa sigurno pozanimal na Neurothu o teh zadevah, saj je to precej bolj preprosto.

Iz linka spodaj lahko razberem, da bi mi ti čepki pri frekvenci 110db zmanjšali hrup na nekje 70 - 75db?!?!? Žal pa je to zame še vedno preveč.

http://www.neuroth-zascitasluha.si/images/content/file/Antilaerm%20Pro%20Datenblatt_SLO_klein.pdf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse kaj lahko rečem je, da glušniki vsekakor pomagajo.

če utišajo motorko (motorna žaga), ko ti brni slab meter od glave pol po moje lahko utišajo vse! ;)

tiste nekaj pene in materiala ki bi ga vzel iz čelade pa tudi ni taka huda stvar po mojem mnenju.

ajde, ni idealno ampak če ni druge...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čav!

Ker ste tukaj samo mojstri, "motomojstri", je morda že kdo od vas naletel na podoben problem. Pred kratkim sem zaradi zdravstvenih težav žal moral opustiti vožnjo motorja. :( Zakaj natančno gre? Gre za to, da se mi je zaradi izpostavljenosti hrupu sluh poslabšal (vzrokov je več). Stvar je že precej resna, zato se izogibam vsakršnemu hrupu, reeeees vsakršnemu. Ker pa je zaradi tega moje življenje trenutno povsem v ***** (žuranje v diskotekah, privat partyi in podobno so žal zame le še spomini), bi še vedno rad vozil motor. Saj vsi vemo, zakaj bi rad vozil motor. :kva2:

Zamislil sem si, da bi v čelado vgradil slušnike (to so tiste naglavne slušalke, ki jih uporabljajo delavci, ki delajo na težkih strojih). Sluh bom dodatno zaščitil z ušesnimi čepki. Morda to že obstaja?!?

No, kakorkoli.

Prebral sem, da so motorji pri testih glasnosti testirani na 3/4 končnih obratov ter dosegajo glasnost okoli 90 - 100db. Recimo, da predpostavim, da motor stalno oddaja hrup 110db. Če je manj, je zame še boljše, več pa najbrž ni. Spodaj je tabela za bolj nazoren prikaz hrupnosti različnih dogodkov:

šepet = 20db

govor = 40db

glasen govor = 60db

prometni hrup = 80db

delovni stroji = 100db

rock koncert = 110db

meja obcutenja = 120db

reaktivno letalo = 140db

Moj cilj je glasnost zmanjšati iz 110db na 50, 60db.

1. Ušesni čepki zmanjšajo glasnost za 30, 35 db. Rezultat = 80db

2. Vgradnja slušnikov v čelado:

Glede slušnikov sem zaenkrat le malo pogooglal. Z naslednjimi slušniki bi zreduciral zvok za dodatnih 30db. Primeri slušnikov:

http://www.e-darila....browse&vmcchk=1

Mislil sem, da bi na mestu, kjer so slušniki izdolbel peno (tisto plastiko, ki povezuje levi in desni slušnik bi najbrž odstranil) ter tam nekako montiral slušnike. Problem pa je v tem, da so vsi slušniki precej globoki. Zato bom raje kupil malce večjo čelado, odstranil zadostno količino pene, na to mesto pritrdil slušnike ter na mestih, kjer mi je čelda prevelika, dodal še kakšno penasto oblogo.

Še prej bom malo pogledal za slušnike "bolj primernih" dimenzij. Pozna kdo?

Končni rezultat: 110db - 30db (čepki) - 30db (slušniki) = 50db

Za 1. poskus bom kupil kakšno poceni rabljeno čelado za par 10€.

Kaj iščem? Mnenja, pripombe, ideje, pa nasvete ljudi s podobnimi izkušnjami, ker ne bi rad uničil predrage čelade. Vse, kar se napisal je zgolj teoretično, zato ne vem, če je temu res tako. Se s slušniki in čepki hrup res tako zmanjša?!?!?

Ni tko enostavno s temi decibeli kot si ti misliš.:music4:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!