Skoči na vsebino

Skupaj proti smrti na cesti


Proti neumnosti  

100 članov je glasovalo

  1. 1. Bi sodeloval-a v vse slovenski akciji, kjer bomo opozarjali na nevarne voznike in slabe ceste?

    • DA
      81
    • NE
      19
  2. 2. Bi v akciji želel-a prevoziti celo Slovenijo od vzhoda do zahoda?

    • SEVEDA
      68
    • NIKAKOR
      17
    • ŽELEL-A BI PREVOZITI VELIKO MANJ KILOMETROV
      15


Priporočene objave

Nočem bit smotan, takšne zadeve 100% podpiram, ampak bi pa vseeno rad vedel kdo stoji za to akcijo in kako bi vse skupaj sploh potekalo.

Če je želja naredit eno oreng zadevo to zahteva dobro idejo, ogromno organizacije, promocije, posledično tudi stredstev, predvsem pa nešteto vloženih ur, s strani tistih ki se bodo spravili to zadevo delat..

Če gre zgolj za en preblisk, češ dajmo nekaj naredit za varnost, brez vizije kako naj bi to natančno potekalo, potem je skoraj brezveze o tem debatirat, ker iz takih zadev navadno ne rata nič, ali pa so pozabljene še isti dan.

V primeru, da je pa stvar resna, potem pa vsekakor popolnoma podpiram in bi se tudi z veseljem udeležil.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni forumaši in forumašice. Pozdravljene motoristke in motoristi.

Vsi, ki ste člani klubov, društev ali pa to tudi niste, vas vabim, da se pridružite veliki ideji, ki bo tudi Slovensko vlado in javnost postavila pred oči svetovne javnosti. O nas bodo poročali tudi na BBC-ju, če bomo le delovali složno in pokazali svetu, da Slovenke in Slovenci znamo narediti nekaj novega in izvirnega.

Za kaj gre?

Gre za akcijo v kateri bomo opozarjali na slabe vozne razmere (slabe in neurejene ceste), na objestne voznike in na vse druge pomanjkljivosti v cestnem prometu. Sloveniji bomo tudi pokazali, da potrebujemo dirkališče, kjer se bodo lahko motoristi in tudi avtomobilisti malo zdivjali in se še kaj naučili.

Patetik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za idejo stojim jaz. Lahko se osebno tudi spoznava in ti natančno razložim kako in kaj.

Stvar premlevam že kar nekaj časa in mislim, da je sedaj pravi čas, da začnemo vse skupaj nekako pripravljat.

K sodelovanju pa bi povabili še kar marsikoga. Od policije in vojske pa vse do veleposlanikov tujih držav. Vse priprave bi po moje trajale tam okoli enega leta, če bi lahko nekako pet ljudi delalo na tem projektu. Vsak izmed njih pa bi vložil okoli 90 ur na mesec intenzivnega dela.

moj gsm: 070/828-707, Jure

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

K sodelovanju pa bi povabili še kar marsikoga. Od policije in vojske pa vse do veleposlanikov tujih držav. Vse priprave bi po moje trajale tam okoli enega leta, če bi lahko nekako pet ljudi delalo na tem projektu. Vsak izmed njih pa bi vložil okoli 90 ur na mesec intenzivnega dela.

moj gsm: 070/828-707, Jure

Tale tvoj prvi odstavek me spominja na Mateja Sedmaka - Peacehikerja. Takrat tik preden se mu je čisto odfukalo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bomo opozarjali na slabe vozne razmere (slabe in neurejene ceste), na objestne voznike in na vse druge pomanjkljivosti v cestnem prometu.

Na kakšen način?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na kakšen način?

Ob vsaki smrtnonevarni "prepreki" bomo postavili rdeče zastavice (če bo dovolj sodelujočih pa kar človeka), predhodno bomo zbrali kar največ slik z opisi zakaj je ta ali oni odsek nevaren in vse skupaj poslali, predali pristojnim službam. Stvar lahko podkrepimo še s kakšnim zakonom, kjer piše, da je upravljalec cest dolžan vozišče vzdrževati, graditi itd. tako, da ne predstavlja nevarnosti za udeležence cestnega prometa.

Recimo, da zberemo nekaj tisoč motoristov in se lepo po vseh pravilih v organizirani koloni odpeljemo čez vso Slovenijo, kot opozorilo na razmere, bomo kar nekaj dosegli. V to sem prepričan. Če klubi stopijo skupaj in se organizirajo potem menim, da uspeh ne bo izostal.

To je samo del idej, ki pa jih želim z aktivisti, ki bodo aktivno sodelovali tudi dodobra predebatirati in obdelati. Več glav pač več ve in lažje je izpeljati zadevo. Nekje je pač potrebno začeti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj namen je dober, ampak že vnaprej obsojen na neuspeh. Kaj ti pomaga sto normalnih motoristov, ki se trudijo, potem pa en bebec skozi naselje prišpona 200/uro... Seveda bodo kamere snemale njega, ne protestnikov. Pa je naš splošni ugled še polj na podnu, kot je že sedaj. Zadevo podpiram, ampak... to je Don Kihotov boj z mlini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlagam, akcijo, v kateri bi se montiralo par kamer v vozila ali na motorje in bi potem objavljali "slovensko" vožnjo.

Že eno popoldne na pravi relaciji lahko prinese "izvrstne" posnetke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cista utopija.

Po osamosvojitveni vojni je bil nastop nase reprezentace na svetovnem nogometnem prvenstvu 2010, prvic da smo slovenci stopili malce bolj skupaj. :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej je ideja. Potem je odkrita debata in predlogi. Jaz sem dal pač idejo, ki sem jo nekako že razdelal. Dejstvo pa je, da prometnih nesreč s smrtnim izidom ne bomo mogli v celoti odpraviti. Lahko pa dosežemo vsaj to, da mogoče država začne z iskanjem primerne rešitve za motoriste, ki želijo svoj adrenalin sproščati na urejenem dirkališču. V moto športih je veliko denarja in zakaj ne bi Slovenija imela kaj od njega?

Ne gre za korist organizatorja. Jaz ničesar ne rabim od tega. Me pa prav zanima kdo od vas bi se še medijsko izpostavil, da bi kaj dejansko poskušal spremeniti. Kod od vas je pripravljen na takšne in drugačne kritične, skoraj žaljive komentarje s strani ljudi iste vrste. Govorim o motoristih.

To, da smo samo za fuzbal stopli skupaj pa lahko rečem, da žalost, ker na svetu in v Sloveniji vsi ne brcamo žoge tako radi kot nekateri. Čestitke našim reprezentantom za vse uspehe. Čestitke tudi Dejanu Zavcu, ki je tak car kot pač je. Pa še koga, ki sem ga izpustil.... ČESTITKE VSEM ŠPORTNIKOM, KI SVOJ TRUD VLAGAJO TUDI V PREPOZNAVNOST IN POVEZANOS SLOVENIJE.

No tole je malo skrenlo s poti.

Forum je za debate, odprte korektne predloge, odgovore in mnenja. Torej....

Še vedno sem prepričan, da lahko nekaj koristnega potegnemo iz vsega tega. Vsi, tudi tisti, ki ga bo zraven vseh kultiviranih motoristov prižgal 200km/h skozi naselje. Če pogledamo iz drugega zornega kota lahko vidimo, da bo množica spregledala (kot Esmeralda) in rekla:" Sej.. izjeme so vsepovsod. Vsepovsod se hoče kdo pokazat na drugačen način in to tako da izstopa s kršenjem postavljenih pravil, ki veljajo za vse." Zakaj tako dela? Ker je drugače nesposoben pokazati svoje "sposobnosti", ker je mogoče zatiran pa hoče vzbuditi pozornost, ker drugače pač ne zna.

Kdo od vas si je zaradi teh dejstev, ki jih je potrebno predočiti medijski javnosti pripravljen nakopati tudi sovražnike? Nihče? No sej zato pa so takšni komentarji od zgoraj kot so.

Mogoče pa bo zdaj kdo od adminov zaklenil ali pa zbrisal to temo... HM... Le zakaj bi jo?

Če bodo zaradi naše akcije vsaj ceste čistili. Ja pa ne bo to en velik uspeh? Bodite optimisti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej je ideja. Potem je odkrita debata in predlogi. Jaz sem dal pač idejo, ki sem jo nekako že razdelal. Dejstvo pa je, da prometnih nesreč s smrtnim izidom ne bomo mogli v celoti odpraviti. Lahko pa dosežemo vsaj to, da mogoče država začne z iskanjem primerne rešitve za motoriste, ki želijo svoj adrenalin sproščati na urejenem dirkališču. V moto športih je veliko denarja in zakaj ne bi Slovenija imela kaj od njega?

Kake buče pa ti vališ, pjeb.

Država je primerno rešitev zgleda že našla -a li pa si spregledal in preslišal reklame, v katerih pravijo, da je bilo v zadnjem letu, dveh za 40% manj mrtvih na cestah? ...

Aja, saj res - ti bi rad 'dirkališče sforsiral' ... Ja, najboljše da ga 'država da nam, ki ga rabimo'.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v sloveniji bi zalegla samo ena akcija in to je zapreti vse ceste v ljubljano ,predstaviti naše zahteve in vztrajati pri zapori do izpolnitve zahtev .

druge rešitve v sloveniji ni na žalost .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kos so cariniki na meji štrajkali nisem mogel čez mejo. Ko kamioniste kaj žuli, zaprejo cesto. Se pravi, če bom jaz nezadovoljen z mojo plačo a lahko zaprem cesto?

Ne nihče niti policaji, cariniki, pa kamionisti in nenazadnje, tudi motoristi nimajo pravice zapirati ceste ker je javno dobro.

Kakorkoli se tvoja akcija zdi zanimiva, se bojim, da razen enodnevnega uspeha in prijetne furice ne bo obrodila sadov. Preveč je v tvojem načrtu ljudi(ki so mimogrede en x faktor in ne veš kaj se bo zgodilo), in vsi ostali nemotoristi, ki se nas itak bojijo in gledajo postrani, lahko postanejo nezainteresirani za množico dvokolesnikov na cesti. Saj pravim, ideja pozitivna, izvedba-sem proti.

Iz vidika marketinga: (oglaševanje, da smo tudi motoristi na cesti, da smo ogrožena skupina...) če pogledam kdo si odreže največji oglaševalski kolač in katere reklame so najboj dojemljive: to je oglaševanje po tv, panoji ob cesti in nenazadnje tudi, če bi vsi mobilni opreraterji poslali vsakemu uporabniku samo 1 sms/mesec recimo z opozorilom: PAZI NISI SAM NA CESTI ali PAZI TUDI MOTORISTI SO NA CESTI...(ja vem Mashina, upam da ne boš takoj napisal, da bo zaradi branja sms med vožnjo prišlo do nesreče), mogoče dosegel večji uspeh kot s pohodom kupa motoristov po Sloveniji.

p.s. Čeprav proti eni lepi furci nimam nič proti

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob vsaki smrtnonevarni "prepreki" bomo postavili rdeče zastavice (če bo dovolj sodelujočih pa kar človeka), predhodno bomo zbrali kar največ slik z opisi zakaj je ta ali oni odsek nevaren in vse skupaj poslali, predali pristojnim službam. Stvar lahko podkrepimo še s kakšnim zakonom, kjer piše, da je upravljalec cest dolžan vozišče vzdrževati, graditi itd. tako, da ne predstavlja nevarnosti za udeležence cestnega prometa.

Recimo, da zberemo nekaj tisoč motoristov in se lepo po vseh pravilih v organizirani koloni odpeljemo čez vso Slovenijo, kot opozorilo na razmere, bomo kar nekaj dosegli. V to sem prepričan. Če klubi stopijo skupaj in se organizirajo potem menim, da uspeh ne bo izostal.

To je samo del idej, ki pa jih želim z aktivisti, ki bodo aktivno sodelovali tudi dodobra predebatirati in obdelati. Več glav pač več ve in lažje je izpeljati zadevo. Nekje je pač potrebno začeti.

A. Še ena kul ideja k bo ful spremenila svet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kos so cariniki na meji štrajkali nisem mogel čez mejo. Ko kamioniste kaj žuli, zaprejo cesto. Se pravi, če bom jaz nezadovoljen z mojo plačo a lahko zaprem cesto?

Ne nihče niti policaji, cariniki, pa kamionisti in nenazadnje, tudi motoristi nimajo pravice zapirati ceste ker je javno dobro.

Kakorkoli se tvoja akcija zdi zanimiva, se bojim, da razen enodnevnega uspeha in prijetnefurice ne bo obrodila sadov. Preveč je v tvojem načrtu ljudi(ki so mimogrede en x faktor in ne veš kaj se bo zgodilo), in vsi ostali nemotoristi, ki se nas itak bojijo in gledajo postrani, lahko postanejo nezainteresirani za množico dvokolesnikov na cesti. Saj pravim, ideja pozitivna, izvedba-sem proti.

Iz vidika marketinga: (oglaševanje, da smo tudi motoristi na cesti, da smo ogrožena skupina...) če pogledam kdo si odreže največji oglaševalski kolač in katere reklame so najboj dojemljive: to je oglaševanje po tv, panoji ob cesti in nenazadnje tudi, če bi vsi mobilni opreraterji poslali vsakemu uporabniku samo 1 sms/mesec recimo z opozorilom: PAZI NISI SAM NA CESTI ali PAZI TUDI MOTORISTI SO NA CESTI...(ja vem Mashina, upam da ne boš takoj napisal, da bo zaradi branja sms med vožnjo prišlo do nesreče), mogoče dosegel večji uspeh kot s pohodom kupa motoristov po Sloveniji.

p.s. Čeprav proti eni lepi furci nimam nič proti

stavim tank bencina da se fura kolone nekaj tisoč motorjev čez celo slovenijo nebo končala brez incidenta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ideja sama je na mestu.

Noben problem ni, če se 500 ali 1000 motoristov - lepo organizirano - odpelje iz Kopra do Maribora.

Postavlja se vprašanje, kaj je sploh cilj take akcije?

Komu je namenjena?

- Morda javnosti nasploh?

Ne bo učinka! Javno mnenje o motoristih, je zaradi nekaj % pihnjenih, tako kot je, in NIČ - tudi taka akcija ga ne bo spremenila.

- Morda voznikom avtomobilov in ostalih prevoznih sredstev na cestah?

Prav tako ne bo efekta. Dedek ali babica, bosta še veselo naprej zavijala brez smernika, teta ki rada telefonira, bo to še vedno počela - in oba bosta mirne duše SPREGLEDALA "prehitrega motorista".

Kaj pa, če bi bil cilj akcije OSVESTITI IN INFORMIRATI - nas same, torej MOTORISTE?

:whistle: Uh, se bo vsulo sedaj marsikaj! :doze:

Verjetno lahko za to, da bomo na naših cestah VARNI, naredimo največ kar mi sami. In to začenši VSAK PRI SEBI!

Vem - ne bo se slišalo dobro, ampak tudi za nas na cesti veljajo enaka pravila in predpisi, kot za vse ostale. Ni druge! Žal.

Ne vem od kje se je prijelo, da za motoriste hitrostne omejitve ne veljajo. Za motor polna črta nima istega pomena, kot za avtomobil! Vsi "počasneži", naj bi pred motoristi kar izhlapeli in se razblinili!

Na raznih delavnicah in poligonih srečujem vedno iste ljudi. To so tisti, ki vedo v kaj se podajajo, ko sedejo na motor.

Res je tak način sprostitve veliko bolj "prvinski" in predstavlja določeno, če že ne popolno svobodo gibanja in popolnoma drugačno dojemanje okolja in hitrosti, ter časa.

Ampak popolne svobode itak ni! Vedno so neke omejitve, oziroma pravila. Ta pa so verjetno za to, da konec koncev lahko vsi sobivamo in vsi na koncu PREŽIVIMO.

Brez haska je "državi" kazati na slabe ceste. Ne bodo jih popravili! Popolnoma iluzorno je kazati na psesk na cesti v ovinkih, saj bankine ne bodo uredili na drugačen način. PA BI LAHKO. In nič dražje ne bi bilo.

Torej, sam defile in vožnja po lepi naši domovini, ni problem.

Kaj pa bi se s tem doseglo - ali kaj se želi doseči - to pa je bistveno vprašanje. Brez dobrega in smiselnega programa in promocije, ter brez sodelovanja moto-klubov in še koga - JE PA STVAR MISLIM DA POPOLNOMA BREZ SMISLA.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!