Skoči na vsebino

Honda CBF1000 ali Suzuki Bandit 1250


LAHKO12

Priporočene objave

Kupi nekaj tretjega,ki prekaša tadva oba !

 

 

Npr:K-aja 1300 in boš pozabil tako na Hondo kot tudi na slabšega-cenejšega Suzukija

ja nič ne rečem da bmw ni vrhunski motor ima pa prav takšno ceno. sedaj se odločam med japončkoma da bi kupil novega za bmw sem pri teh € še za pol prekratk pa tudi za mojih max 6000 letno je že to huda investicija. osebno me bolj vleče honda

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel sem oba.

 

Prednosti CBF napram Banditu:

- več udobja za sopotnico

- na mestu se mi je zdel lažji kot Bandit

- šipca se regulira po višini

- zavira bolj odločno

 

 

Prednosti Bandita napram CBF-i:

- vleče od prostega teka dalje

- s stopalko kasneje podrgneš po tleh kot pri CBF-i

- skoraj ne opaziš razlike v živahnosti, če naložiš sopotnico

- a sem že omenil, da vleče od prostega teka dalje

 

 

Osebno, sem v vožnji z Banditem bolj užival kot v vožnji s CBF-o.

 

Oba sm vozil, več kilometrov. Se strinjam z vsem napisanim

Popravljeno . Popravil OFI
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oba sm vozil, več kilometrov. Se strinjam z vsem napisanim

CBF, govorim o modelno leto 2010-naprej ima boljšo vetrno zaščito(nastavljiv vetrobran), občutno bolj mehko tekoč menjalnik in mehkejšo ročico sklopke. Ravno tako porabi manj bencina pri istem režimu vožnje, razlika je občutna. Zavore so boljše pri CBF-ki, zavorna sila se bolje dozira in je potrebna manjša sila na ročici.  Bandit ima nesramno trd sedež na daljši furi. Ob vožnji v dvoje se čuti, da je na Banditu manj prostora med potnikoma, noge so bolj pokrčene. Bandit je bolj len pri spremembi smeri v ovinkih, vendar bolj miren v daljših zavojih. 

 

Bandit ima medtem izjemen vlek, prav konkretno se občuti, da pri 3700 obr že doseže največji navor. Ravno tako se lepše obnaša pri vožnji s tremi kovčki. CBF-ka ima težave s tresenjem krmila če imaš pripete kovčke (v mislih imam Givi set). Bandit ima alu zadnjo vilico, CBF-ka ne, bandit ima 180 zadnjo gumo, CBF-ka samo 160. Bandit ima malo bolj odprto oz. širše krmilo, kar mi je bolj všeč kot na CBF-ki. 

 

Oba motorja sta OK, nista perfect sport tourerja, vendar zadovoljita večino mojih potreb kar se tiče motorjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Zdaj ko sem postal lastnik CBF 1000 lahko povem,da mi ni žal.Bandit 1250,v tem času,ko sem izbiral med tema dvema,ima enako ceno,izbira CBF je veliko večja,Glede na pluse in minuse,katere navajate,nisem zgrešil,ker sem iskal udoben motor za dva.Tudi ta vleče od 50 km/h do konca v 6. prestavi,tudi dva vleče z lahkoto,vedno iščem 7. , 8. ,9. prestavo. GSF bi mi bolj pristajal,ker sem 192 cm,ampak,jebga,kaj drugega,razen ta dva,me ni zanimalo.Po nasvetu s kolegi,mora bit japonec.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, motofil pravi:

Zdaj ko sem postal lastnik CBF 1000 lahko povem,da mi ni žal.Bandit 1250,v tem času,ko sem izbiral med tema dvema,ima enako ceno,izbira CBF je veliko večja,Glede na pluse in minuse,katere navajate,nisem zgrešil,ker sem iskal udoben motor za dva.Tudi ta vleče od 50 km/h do konca v 6. prestavi,tudi dva vleče z lahkoto,vedno iščem 7. , 8. ,9. prestavo. GSF bi mi bolj pristajal,ker sem 192 cm,ampak,jebga,kaj drugega,razen ta dva,me ni zanimalo.Po nasvetu s kolegi,mora bit japonec.

A res? Zakaj pa? A italjanček ali pa kak drugi ni ok? Je pa cbf res ok motorčič, ampak zame kak cilinderček preveč (imam raje da ruka in skače do 2000obr.:)).

Aja, drugače pa Srečno vožnjo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala.Nimam predsodkov do drugih,ampak,nekako najzanesljivejši so,kot rabljeni,pa tudi ne pretirano dragi za vzdrževanje,skratka,najracionalnejši.Imel sem SV 650,vem kaj ponujata dva cilindra,predvsem navor,ampak,tudi tukaj ga ne manjka,samo vse skup,bolj uglajeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!