Skoči na vsebino

Aprilia RSV Mille 2004


Noise

Priporočene objave

Čaw Savo, glede odprave problema s prezračevanjem sklopke je zadeva dokaj enostavna :grim . Malenkost je treba povečat luknjico v plastičnem 90° kolenskem nastavku, ki gre od hid.cilindra na ročki na posodo za tekočino ali pa ga zamenjat z nastavkom letnikov 2006+. Dobro je povečati tudi luknjico iztoka na posodi za olje (v originalu se pri pretoku tekočine iz posodice v cilinder in nazaj tvorijo mikro-mehurčki, ki povzročajo pri ogretem olju zdrs sklopke). Iz 1,5mm klingerita sem izdelal še tesnilo med spodnjim hid.cilindrom ter blokom motorja. Ta omejuje prenos toplote iz motorja na napeljavo. Sklopka sedaj brez prezračevanja ali zdrsa deluje že 3 sezone (vmes tudi parkrat Hungaroring, Grobnik...).

Za sline cedit pa še ena huda predelava :kva2:

Hvala za predlog, Sam. Pravzaprav so mi še v garanciji zamenjali pumpe - malo bolje je kot pa prvotno. Tudi toplotno izolacijo so mi dali med zadnjo zav. pumpo in blokom motorja... Bom poiskusil tvoj predlog, čeprav sem se že malo navadil te hibe, ha. Tole so mi odgovorili z Bremba 2 leti nazaj:

Thank you for your email to Brembo. We are their motorcycle distributor.

It is a common problem that the rear brake system on the Aprilia does not work very well. This could be the reason that you are having air bubbles because the rear brake is overheating. This is due to Aprilia not specifying the correct brake system for their motorcycle. We resolve this problem by fitting a larger piston caliper (2 x 34mm) £64.71+vat (including brake pads) and larger bore master cylinder (13mm) £24.76+vat. These items are a complete direct replacement and look exactly the same as the standard fitment parts, all you do is reuse your original pushrod and reservoir. I have attached pictures.

It is an upgrade we have done many times in the past.

If you want to order these parts or need any more help just email me.

JAMES WALTERS

Brand Manager (Arai Autosport - Brembo motorcycle UK - HATSoff Global - Simpson UK)

GPR Distribution

Unit 1 Silverstone Technology Park

Silverstone Circuit

Towcester

Northamptonshire, NN12 8TN, United Kingdom

Vseeno, motor, ki ga ne bom prodal še vsaj 3 ali 4 leta! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozim milleta 2001 letnik, motor je super in nimam ene same pripombe - mogoče to, da zadnjo gumo hitr pobere :D

Imel sem že kar nekaj motorjev različnih proizvajalcev in segmentov vendar me noben do sedaj ni tako prepričal kot ta.

Probaj in če ti bo všeč V2 ti garantiram da ne boš nikoli več razmišljal o ničemer drugem.

Edino modele boš menjal z novejšimi :)

LP Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj so pri tem motorju slučajno kakšne razlike med letnikom 2006 ali 2007?

Popravljeno . Popravil KTM1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Imam eno vprašanje če mi kdo lahko pomaga;ker sem bil pametn pa sem se spravu štelat zadnjo zavoro,ki prej ni prijela,oz.,je mela dolgi hod,sem seveda zapalu zadnji disk,kar me sicer ne moti,ker ga načeloma ne rabim,pomaga mi le pri spuščanju po dovozu od bajte kjer je makadam,ampak se gre zato,da mi je crknu senzor za hitrost,ki se nahaja zraven zadnje zavorne čeljusti.Vsaj predvidevam da je tako,ker števec kaže 0,prav tako pa ne kaže prevoženih kilometrov,oziroma se kažejo do tam kjer je crknu senzor.Rad bi samo,če bi kdo vedel al je to to,al pa je kej drugega,pa kolk bi ta senzor koštal če bi kdo vedu.Aja motor je pa RSV 04,R model;za pomoč in odgovor se zahvaljujem! :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od letnika 98 do 08 imajo vsi iste senzorje. Je pa to zelo pogost pojav pri Aprili. Senzor na AC-ju je 98€ in ga imajo na zalogi. Sam sem zbrskal enega na ebay-u za 30€, imam pa enega na voljo še iz amerike za 60$ s poštnino vred. Glede zadnje zavore pa je tako... Sam se sploh ne obremenjujem več z zadnjo zavoro - ko bo dovolj denarja bom kupil nastavljive stopalke, obenem pa tudi take da bo zavorni cilinder pritrjen na stopalkah in ne tako kot je mišljeno v originalu - najzanesljivejša in najboljša rešitev(na žalost tudi najdražja)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Verjetno bo najbolje če kar tukaj objavim :

Prodam poliestre....

nope, ne bo. OGLASI so za to.

lahko pa linkas tukaj na tvoj oglas.

ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Ve kdo za kako pametno milko kje?

Izredno me mika ta moped :) govorim o letniku 2004-5-6 in verziji R. Factory mi je popolnoma odveč za cestno uporabo (sploh s punco zadi)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ve kdo za kako pametno milko kje?

Izredno me mika ta moped :) govorim o letniku 2004-5-6 in verziji R. Factory mi je popolnoma odveč za cestno uporabo (sploh s punco zadi)...

Srečno kekec :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!