Skoči na vsebino

"mravljinci na roki"


BMWflar

Priporočene objave

A mi prosim razložite zakaj me na desni roki kjer je gas kr naprej mravljinči, kaj delam narobe, v čem je stvar?

Hvala!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi prosim razložite zakaj me na desni roki kjer je gas kr naprej mravljinči, kaj delam narobe, v čem je stvar?

Hvala!

skoraj sigurno zaradi rokavic..

razen če si pustil motor na dežju in moraš na vsak način iz desne ročke vodo ožet ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponavadi ljudje preveč stiskajo ročico, pa ni prekrvavitve v dlani, prstih, .... Traja lahko tudi par dni. Ne tok krmila grabit.

Popravljeno . Popravil RenoRaines
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mnogo ljudi ima težave z vkleščenim živcem v zapestju in zaradi tega prihaja do mravljinčastih rok.

Precej gadna zadeva kolikor je meni poznano.

Lahko pa so tudi rokavice krive.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej je lahko od pretesne rokavice, premočnega stiskanja ročice?.. Odvisno tudi od tipa motorja, v kakšem položaju je roka?

Imam včasih isti problem, ampak samo včasih :glare: ...

Sicer pa važno, da se pelje, malce zobe stisnat pa je to to :closedeyes: :lol: .

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mnogo ljudi ima težave z vkleščenim živcem v zapestju in zaradi tega prihaja do mravljinčastih rok.

Precej gadna zadeva kolikor je meni poznano.

Lahko pa so tudi rokavice krive.

Temu vkleščenju se reče sindrom karpalnega kanala, je pa kar pogosta zadeva pri nas. Wiki lepo razloži klik.

Drugače pa pretesne rokavice, stiskanje ročke. Meni dostikrat zaspi zjutraj, med vožnjo po mestu, daljše turice niso problem, ker ne visim toliko na rokah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mnogo ljudi ima težave z vkleščenim živcem v zapestju in zaradi tega prihaja do mravljinčastih rok.

Precej gadna zadeva kolikor je meni poznano.

Lahko pa so tudi rokavice krive.

Tudi mene je mravljinčilo v desnem zapestju, včasih bolj, včasih skoraj nič, občasno pa tako močno, da sem izgubljal občutek za komande. Seveda takrat, ko je bilo to najmanj potrebno, npr. na Grobniku, ko sem drvel proti zagrebškemu, občutka za zaviranje pa nikjer - prav neperspektivna situacija:surrender: .

Zadevo je rešila operacija vkleščenega živca v zapestnem prehodu; okrevanje ca. 1 mesec, nekaj časa tudi nepismen z desnico. Sedaj (po enem letu in pol) je stanje idealno, o mravljincih pa niti sledov.

Torej: če z rokavicami in "drugačnim stilom držanja krmila" situacija ne bo boljša, je na vrsti medicinski poseg.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

skoraj sigurno zaradi rokavic..

se strinjam... pretesno stisnjena zaponka zapestja? (ma ne vem, kako drugače naj to imenujem, ker pašček ali 'šnola' to ni...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

morda imaš preširoka ramena in z zunanjim delom dlani preveč pritiskaš (nevede) na ročico ... vsaj pri meni je bilo že nekajkrat tako, najpogosteje na Yamahah FZS 1000 ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mravljinci nastanejo tudi če imajo rokavice všito bolj debelo usnje na dlaneh, sicer pa snemi rokavico in se pelji brez, pa boš videl, če roka spet ratuje mravljinčasta :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ista zadeva se dogaja tudi meni in včasih tudi na levi roki. Je tako kot pravijo že ostali posti. Preveč stiskamo podzavestno, visimo na rokah, debele rokavice, pa tudi mikrovibracije krmila....Problem sem enostavno rešil z razgibavanjem zapestja. Po določenem času enostavno spustim krmilo in roko sprostim proti tlem, ter krožim v zapestju, hkrati še stiskam dlan v pest in jo odpiram, kar lahko traja cca 10 sec, toliko da povrnem kri v roke in prste. Potem pa samo gaaasssssssssssssaaaaaaa dalje.

Popravljeno . Popravil DAMI33
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rolleyes.gif ...poznam precej primerov pri kolegih povezanih z "mravljinci" v roki...

...Recept za odpravo je bolj preprost: VOZIT VOZIT in še VOZIT... velikokrat je to samo pomanjkanje kondicije na motorju in dostikrat so mi jamrali tisti ki se na motor vsedejo enkrat ali dvakrat mesečno in letno naredijo neomembe vrednih par 1000 km

POSKUSITE:... po nekaj sto dnevno prevoženih km in to par dni zapored ter nekajkrat na mesec stisk roke postane nežnejši, drža v sedlu bolj sproščena, reakcije intuitivno vodene... človek se privadi motorja, drže, položaja... in mravljinci, boleča rit, zamašen nos... vse počasi izgine....trance_27_notworthy.gif

Pa da se naslednjo sezono spet ne ponovi... zapeljat nekaj sto km tudi decembra, januarja, februarja (Ja, tudi pozimi se vedno najde nekaj sončnih dni, ko se termometer sramotno približa 5, ¸10 C!)... od marca do novembra pa za "ta prave" itak traja sezona...rolleyes.gif

In glede vkleščenega živca? Verjemite, "mravljinčenje" bi se pojavljalo še pri kakem drugem opravilu....laugh.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rolleyes.gif ...poznam precej primerov pri kolegih povezanih z "mravljinci" v roki...

...Recept za odpravo je bolj preprost: VOZIT VOZIT in še VOZIT... velikokrat je to samo pomanjkanje kondicije na motorju in dostikrat so mi jamrali tisti ki se na motor vsedejo enkrat ali dvakrat mesečno in letno naredijo neomembe vrednih par 1000 km

POSKUSITE:... po nekaj sto dnevno prevoženih km in to par dni zapored ter nekajkrat na mesec stisk roke postane nežnejši, drža v sedlu bolj sproščena, reakcije intuitivno vodene... človek se privadi motorja, drže, položaja... in mravljinci, boleča rit, zamašen nos... vse počasi izgine....trance_27_notworthy.gif

Pa da se naslednjo sezono spet ne ponovi... zapeljat nekaj sto km tudi decembra, januarja, februarja (Ja, tudi pozimi se vedno najde nekaj sončnih dni, ko se termometer sramotno približa 5, ¸10 C!)... od marca do novembra pa za "ta prave" itak traja sezona...rolleyes.gif

In glede vkleščenega živca? Verjemite, "mravljinčenje" bi se pojavljalo še pri kakem drugem opravilu....laugh.gif

Vse lepo in prav, glede kondicije, ampak pri meni kondicija ni problem pa imam mravljince v obeh rokah in sicer palec, kazalec in sredinec tko, da moram

za zaviranje uporabljat prstanec in mezinec, ker ostali trije prsti so dobesedno mrtvi in neuporabni. Bo počasi treba res do lečeče zdravnice...:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo je to , zakaj samo desna roka, jaz na levi tega nisem občutil.

Men se pa včasih ravno kontra, na levi roki pojavijo. Še posebej, če se kera zadi pele (torej zaradi mojega položaja na motorju). Nič, mal spustiš balanco, razmibaš zadevo in naprej :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se pa včasih ravno kontra, na levi roki pojavijo. Še posebej, če se kera zadi pele (torej zaradi mojega položaja na motorju). Nič, mal spustiš balanco, razmibaš zadevo in naprej :)

meni se isto zgodi ko se kakšna cela nasloni name sploh ne vem da mam levo roko na telesu :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-1190-057113200 1281903585_thumb.jpg ---> post-1190-092584300 1281903595_thumb.jpg

nak, gozdne mravlje pusti pri miru.... :) :)

sem trikrat pogledal pa še zmeraj nisem ugotovil, kako vi ločite mravlje od mravljincev .... :hmm: ...... :P

sčasoma na motorju ugotoviš , zakaj ti roke mravljinči .. odvisno je tudi od raznih podoblek , pulijev z dolgimi tokavi itn. , ko se nastavitev zaponke-traku okoli zapestja spreminja ...

jaz sem pri sebi opazil , da mi delajo težave - pri enih rokavicah - prstani .. jih pač snamem ko se vozim s temi rokavicami...

več ko se voziš , več podatkov lahko preveriš in poizkusiš različne kombinacije ... in včasih kakšna fizioterapevtna vaja za zapestje ... pa navadijo se zapetja - pridejo v formo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi nastavitev krmila oz. ročk na krmilu lahko odigra svojo vlogo. Pa seveda če imaš kakšen dvovaljni jajc namesto motorja. :evilgrin:

mamuti (une bivše gozdne žvalce) :) :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi nastavitev krmila oz. ročk na krmilu lahko odigra svojo vlogo. Pa seveda če imaš kakšen dvovaljni jajc namesto motorja. :evilgrin:

balanca pri mojem gre samo naprej-nazaj ... pa enovaljnik je .. tako da ne morem govorit o večvaljnih mravljincih.... mogoče ko se bo kaj denarja viška našlo... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!