Skoči na vsebino

"mravljinci na roki"


BMWflar

Priporočene objave

Prijatelj je imel težave z mravljinci. Ugotovil je da je bil razlog ura z kovinskim paščkom, ki je pritiskala na žilo in tako zaustavljala prekrvavitev leve roke.

Sedaj gleda na uro v svoj mobi in zadeva je rešena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi nastavitev krmila oz. ročk na krmilu lahko odigra svojo vlogo. Pa seveda če imaš kakšen dvovaljni jajc namesto motorja. :evilgrin:

da nebi čez dvovaljnike še kakšno preveč reku!mal zgodovino motorjev preglej kaj je bilo prej, dvovaljnik al štirivaljnik:rtfm:in še to, nimam nikdar mravljinčasta zapestja med vožnjo svojega dvovaljnika!lahko je samo nelagoden položaj zapestja ali pa kakšna stara poškodba bi tudi znala ponagajati.pri rokavicah pa itak je treba zategniti paščke tolko, da je roki udobno, po občutku.ali pa podzavestna čudna drža na motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzroki za moje mravljince v rokah ....

Imam srednjo obliko vnetja zapestnega (karpalnega) kanala, kot so ugotovili pri EMG pregledu :cry:. Prve težave sem opazil po blažji prometni nesreči z avtom po kateri sem imel bolečine v vratu, hkrati pa že 15 let od 8 do 10 ur dnevno delam za računalnikom. Letos spomladi sem si na rokah nakopal še vnetje obmišičnih tkiv zaradi prekomernega ponavljanja gibov, kar je še malo poslabšalo vse skupaj, saj v začetku brez bolečin nisem uspel dvigniti niti kozarca :beer1:... No zdaj se stanje počasi izboljšuje in vožnjatransport_14.gif kolikor imam časa je ponovno izvedljiva :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni se isto zgodi ko se kakšna cela nasloni name sploh ne vem da mam levo roko na telesu :D

Odvisen kako se nasloni,..pa jo prilagodi... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mravlinčenje dlani in prstov povzroči stisnjen živc v zapestju (karpalnem kanalu). Če ti mravljinči prstanec in mezinec pa je lahko kriv živec, ki gre površinsko čez komolec (po navadi je kriv kakšen ščitnik ki pritiska na tisto mesto.... samo ta zadeva je zelo redka), lahko je tudi posledica mišičnega neravnovesja.

Do stiska živca lahko pride:

- zaradi neprimernega držanja krmila ( zapestje je v iztegnjenem položaj (ekstenzija zapestja) in zaradi tega pride do povečanega raztega mišic, ki krčijo zapestje in prste (fleksorji), kar pa posledično stisne živec, žile in kite teh mišic ob ovojnico, ki ovija zapestni sklep,

- preveč tesno zapete rokavice lahko pripomorejo k poslabšanju stanja ob zgoraj navedeni možnosti, lahko pa same po sebi povzročijo zmanjšan krvni pretok v predelu dlani in prstov, kar ima tudi za posledico spremenjen ali pa čuden občutek,

- v primeru kakšnih poškodb v zapestju, ureznin, prisotnih ploščicah .... lahko pride do povečanega brazgotinjenja v predelu zapestnega sklepa,

- zaradi prenapetih ekstenzorjev zapestnega sklepa in prstov in posledično šibkih fleksorjev zapestja, lahko je tudi obratno,

- zaradi otekline v predelu zapestja ali podlahti (zaradi zvina, udarca... )

- zaradi preobremenitve roke oz. prstov in zapestja na delovnem mestu, stanje pa lahko poslabša vpžnja z motorjem( pride lahko do zatekanja, brazgotinjenja, kroničnega stisnjenja zaradi položaja roke)

Vse zgoraj našteto ni sindrom karpalnega kanala. Sindrom karpalnega kanala pomeni konstantno (kronično) utesnitev živca v karpalnem kanalu, ki ga tvorijo zapestne kosti v notranjem delu zapestja in je posledica povečanega brazgotinjenja v tem predelu.

Operacija v tem primeru je dolgoročno uspešna v približno 80 %.

Možnosti za preprečitev ali izboljšanje ali odpravo mravljincev:

- pravilen položaj rok med vožnjo (nevtralen položaj, v katerem je zapestje ravno ali rahlo iztegnjeno)

- bolj narahlo zapenjanje rokavic

- večji premer ročk

- obisk fizioterapije ( raztezne vaje, razgibavanje, terapija s trigger točkami, kinesio taping, frikcijska masaža za brazgotine)

- v primeru, da kdo dela dosti za računalnikom, naj poskrbi za svoje roke tako, da jim večkrat privošči počitek, podložite komolce, ki naj bodo naslonjeni na mizo ali naslonjalo za roke, zapestja pa naj ne bodo preveč iztegnjena.

. če res nič od tega ne pomaga, obiščite nevrokirurga ali plastičnega kirurga, ki bosta nardila nadaljne preglede, mogoče tudi operacijo.

LP

:)

Popravljeno . Popravil Angel_girl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v 90% so rokavice krive...

Sam imam vsaj 8-9 različnih parov rokavic (za motokros, za motokros s trdimi ščitniki, neopren, usnjene touring, usnjene sport s karbonskimi všitki, preforirane letne kratke... ). Vse stestiral in opazu, da samo v enih mi sploh ne mravlinči prstov (to so usnjene dainese s karbonom, paskom v zapetju in ježen nad zapestjem), v vseh ostalih pa (z različno "jakostjo"). Imam tudi bol konkretno zapestnico na desni roki, pa sm sprava mislu, da je to krivo. Dam dol. Isto mrtvičenje... Se pravi je razlog drugje. Po mukotrpnih testiranjih na motorju :whistle: sem ugotovu, da so prav rokavice tisti hudič. Razlika je še ta, da ko sem sam mi mrtviči malenkost majn, kot ko sem s prikolico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mravlinčenje dlani in prstov povzroči stisnjen živc v zapestju (karpalnem kanalu). Če ti mravljinči prstanec in mezinec pa je lahko kriv živec, ki gre površinsko čez komolec (po navadi je kriv kakšen ščitnik ki pritiska na tisto mesto.... samo ta zadeva je zelo redka), lahko je tudi posledica mišičnega neravnovesja.

Do stiska živca lahko pride:

- zaradi neprimernega držanja krmila ( zapestje je v iztegnjenem položaj (ekstenzija zapestja) in zaradi tega pride do povečanega raztega mišic, ki krčijo zapestje in prste (fleksorji), kar pa posledično stisne živec, žile in kite teh mišic ob ovojnico, ki ovija zapestni sklep,

- preveč tesno zapete rokavice lahko pripomorejo k poslabšanju stanja ob zgoraj navedeni možnosti, lahko pa same po sebi povzročijo zmanjšan krvni pretok v predelu dlani in prstov, kar ima tudi za posledico spremenjen ali pa čuden občutek,

- v primeru kakšnih poškodb v zapestju, ureznin, prisotnih ploščicah .... lahko pride do povečanega brazgotinjenja v predelu zapestnega sklepa,

- zaradi prenapetih ekstenzorjev zapestnega sklepa in prstov in posledično šibkih fleksorjev zapestja, lahko je tudi obratno,

- zaradi otekline v predelu zapestja ali podlahti (zaradi zvina, udarca... )

- zaradi preobremenitve roke oz. prstov in zapestja na delovnem mestu, stanje pa lahko poslabša vpžnja z motorjem( pride lahko do zatekanja, brazgotinjenja, kroničnega stisnjenja zaradi položaja roke)

Vse zgoraj našteto ni sindrom karpalnega kanala. Sindrom karpalnega kanala pomeni konstantno (kronično) utesnitev živca v karpalnem kanalu, ki ga tvorijo zapestne kosti v notranjem delu zapestja in je posledica povečanega brazgotinjenja v tem predelu.

Operacija v tem primeru je dolgoročno uspešna v približno 80 %.

Možnosti za preprečitev ali izboljšanje ali odpravo mravljincev:

- pravilen položaj rok med vožnjo (nevtralen položaj, v katerem je zapestje ravno ali rahlo iztegnjeno)

- bolj narahlo zapenjanje rokavic

- večji premer ročk

- obisk fizioterapije ( raztezne vaje, razgibavanje, terapija s trigger točkami, kinesio taping, frikcijska masaža za brazgotine)

- v primeru, da kdo dela dosti za računalnikom, naj poskrbi za svoje roke tako, da jim večkrat privošči počitek, podložite komolce, ki naj bodo naslonjeni na mizo ali naslonjalo za roke, zapestja pa naj ne bodo preveč iztegnjena.

. če res nič od tega ne pomaga, obiščite nevrokirurga ali plastičnega kirurga, ki bosta nardila nadaljne preglede, mogoče tudi operacijo.

LP

:)

Kaj pa če imaš mravljince v mezincu in prstancu obeh rok tudi ko ne voziš???

lp A

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da nebi čez dvovaljnike še kakšno preveč reku!mal zgodovino motorjev preglej kaj je bilo prej, dvovaljnik al štirivaljnik:rtfm:

malo si se zmočil.... prvi je bil enovaljnik... sem tri dni po netu skakal pa na full koncih to pravijo... :book::010:grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če imaš mravljince v mezincu in prstancu obeh rok tudi ko ne voziš???

lp A

Lahko je več stvari. Ali je živec vkleščen v komolcu ( če si imel kdaj zlom v predelu komolčnega sklepa, močan udarec ... ), ali je živec vkleščen v predelu zapestja (bolj na zunanji spodnji strani), lahko je kje vmes (zelo redko) ali pa so krive mišice.

Je potrebno roko stestirati ali pa narditi vsaj EMG preiskavo.

Če EMG pokaže vkleščenje potem bo treba pod nož.

Če EMG nič ne pogaže so skoraj zagotovo krive mišice.

Za testiranje se pa obrni na kakšnega izkušenega fizioterapevta, ki zna dobro testirati.

LP

:)

Popravljeno . Popravil Angel_girl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je, lahko je tudi vratna hrbtenica ali pa težave z Brahialnim pletežem.

Dejansko je lahko težava kjerkoli med vratom in prsti na roki.

LP :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na vse skupaj sem že tako navajen, da skoraj ne opazim več, le na motorju, ko mi omravljinči celotno zapestje. Sej vem, naj se naham vozit- o, to pa ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahk je tud od miške, če velik delaš z računalnikom...

kr na obeh rokah a, tudi na tisti, ki ne drž imoške?

Dajte no malo bolj natančno brati!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi sprašujemo, vi odgovarjate.

Kaj pa je lahko razlog, če te med vožnjo poleg desne roke občasno mravljinči še desno j..ce in one?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi sprašujemo, vi odgovarjate.

Kaj pa je lahko razlog, če te med vožnjo poleg desne roke občasno mravljinči še desno j..ce in one?

...Ja! Men se tudi to stalno dogaja - sploh kadar vozim ležerno ob kaki primorski promenadi ali plaži... jaz bi to mravljinčenje bolj opisal kot "prijetno ščemenje s skominami"... je pa nadležno res...:glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Ja! Men se tudi to stalno dogaja - sploh kadar vozim ležerno ob kaki primorski promenadi ali plaži... jaz bi to mravljinčenje bolj opisal kot "prijetno ščemenje s skominami"... je pa nadležno res...:glare:

..položaj sedenja. Ko sem prvo leto vozil z gorskim kolesom, je bilo ščemenja precej. In če bi katera tedaj rekla ''greva'', bi moral malo počakati. Sem menjal sedež za enega gelastega s precepom, je bilo ščemenja konec. Pa še prdneš lahko fajn, ne da bi vstajal... :whistle:

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Ja! Men se tudi to stalno dogaja - sploh kadar vozim ležerno ob kaki primorski promenadi ali plaži... jaz bi to mravljinčenje bolj opisal kot "prijetno ščemenje s skominami"... je pa nadležno res...:glare:

..položaj sedenja. Ko sem prvo leto vozil z gorskim kolesom, je bilo ščemenja precej. In če bi katera tedaj rekla ''greva'', bi moral malo počakati. Sem menjal sedež za enega gelastega s precepom, je bilo ščemenja konec. Pa še prdneš lahko fajn, ne da bi vstajal... :whistle:

Sta me potolažila. Sem mislil, da se mravljinčenje na kolesu in na motorju dogaja samo meni. Ha,ha,ha...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motor je samo za nas starejše občane, ki jim "one" ne koristi več in nima bit kj mraulinčast :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi sprašujemo, vi odgovarjate.

Kaj pa je lahko razlog, če te med vožnjo poleg desne roke občasno mravljinči še desno j..ce in one?

preveč na kestlu sediš z jajci. :whistle:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!