Skoči na vsebino

Gume - Tyre gel


Strominator

Priporočene objave

Pozdravljeni,

na netu sem zasledil, da obstaja Tyre gel ali se uradno kako drugace rece, ki bi preprečeval izpust zraka iz pnevmatike, v primeru da povozis zebelj ali kaksen drug oster predmet.

Pozna morda kdo to?

Resitev oz tehnologija je znana ze vsaj 30 let, ampak v vojski.

Sedaj je dostopna tudi za komercialne namene.

Ne sprašujem o "PU peni", ki jo stisnes noter po predrti gumi.

Sprasujem o zadevi, ki jo nalijes, natocis, namazes notranjo strano penvmatike.....najbrz med montazo ali kasneje skozi ventilcek in se pod pritiskom razpri...... in se vozis in vozis in vozis...

ce/ko pride do gumidefekta....avtomatsko ob izpadu oz rocnem izruvanju ostrega predmeta, gel zapolni luknjico iz notranje strani in ne spusti zraka ven.

videl sem tudi video (ampak se ne spomnim kje, da bi objavil link) ko se je motorist vozil cez deske polne zebljickov, v katerem so tudi motor nagnili preko stranskega stojala in

se je deska drzala gume ter so nato desko z zebljicki izruvali iz gume, prav tako so v tem video z aku vrtalnikom 2 vijaka 2x privijacili in odvijacali iz pnevmatike in guma se zmeraj ni spustila.

kaksna mnenja imate glede tega?

kako se to izkaze v praksi?

je brezveze ali zelo prakticno?

kje se da kupiti v slo ali kje na netu?

koliko stane?

tista PU pena zdrzi cca 50km do prvega vulkanizerja, ki te poslje od koder si pridel, ker si platišče umazal...

izkoristite se zadnje 3 mesece (sep-okt-nov) preden postavimo motorje na zimski spanec :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Več o tem ti bo s prve roke povedal BMW, ko pride z dopusta. Kolilor jaz vem iz njegovih ust je takole: imel je to v gumi, pred menjavo pa je zapeljal čez žeblje. In glej ga zlomka, guma je spustila. Več pa on.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

testiral sem zadevo, ki se ji reče SLIME (www.slime.com) in katero prodajajo tudi na AMZS-ju. Rezultat: guma pušča, čeprav trdijo da "zaflika" gumo do 6mm luknje....zapodil sem vijak 3,2 mm pa je puščalo, tako da tej stvari ne verjamem več.

Je pa zanimiva razlika v masi namreč....ko sem jo preventivno ulil v gumo, je bila nekako gosta zadeva....po 14.000 kilometrih s to gumo, je bila zadeva zelo tekoča.....kot zeleni čaj.

Moje mišljenje: se ne splača, saj pri meni zadeva ni delovala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak na moji piksni piše, da naj bi SLIME dodal šele ko že gumo predreš in ne prej, ter potem napumpaš in naj bi držalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred 25 leti so ponujali neko zeleno tekočino za bicikle. Na demonstraciji je vlil to tekočino v zračnico kolesa, jo napumpal in potem pikal s pikadom. Naredilo je pfff, malo zelenega je poglealo ven in nehalo pihati. Pri luknji se je ta tekočina zgostila in zalepila luknjo, zgledalo pa je kot nekakšna vlakna. Jaz sem to vlil v moje kolo (malce zajebancije skozi ozke ventilčke) in dejansko potem nekaj let nisem imel nobenih defektov, ki so bili sicer prej precej pogosti.

Ne vem pa kako se stvar imenuje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak na moji piksni piše, da naj bi SLIME dodal šele ko že gumo predreš in ne prej, ter potem napumpaš in naj bi držalo.

Na video (ne vem točno katerem) je bilo rečeno, da jo lahko uporabiš že pred defektom, kot preventivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jebote Strominator!!!

kak te naj tvoje prispevke beremo, ko pa vsakih 5 sekund (takrat ko zdržim tak dolgo) začnem v "tvojo" sliko zijat?! surrender.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak na moji piksni piše, da naj bi SLIME dodal šele ko že gumo predreš in ne prej, ter potem napumpaš in naj bi držalo.

eksplicitno sem vprašal generalnega uvoznika, če lahko to tekočino vlijem preventivno in odgovor je bil "da,seveda"....zadeva pri meni NI delovala, kot je bilo napisano....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eksplicitno sem vprašal generalnega uvoznika, če lahko to tekočino vlijem preventivno in odgovor je bil "da,seveda"....zadeva pri meni NI delovala, kot je bilo napisano....

zadeva se vlije preventivno - imam na kolesu in deluje.

Nerodna je edino to, da je potrebno zaradi terena (enkrat trda enkrat mehka podlaga) tlak v gumi spremijati (spuščati oz. pumpati gumo) in mi ta zelena stvor zapeca ventilček :angry:

(imam pa gume z zračnico)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jebote Strominator!!!

kak te naj tvoje prispevke beremo, ko pa vsakih 5 sekund (takrat ko zdržim tak dolgo) začnem v "tvojo" sliko zijat?! surrender.gif

kaj so ti vsec uhani?

obrvi?

barva oci?

pogled?

ustnice?

morda priceska ?

:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!