Skoči na vsebino

HONDA VFR 800 X CROSSRUNNER


Fazer03

Priporočene objave

Ma ja zaenkrat samo opremo ... mogoče nekoč s5 tudi motorin; lahko pa ob tej priliki pohvalim celo ekipo v prodaji, saj so res ustrežljivi in tudi s cenami ti pridejo nasproti - pa saj jih poznaš. Da pa ne bom čisto off: obljubili so, da registrirajo eno za testne vožnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Obljubili so, da registrirajo eno za testne vožnje.

 

So fantje držali obljubo in po dogovoru poklicali za testno vožnjo.

 

Lahko se primerjal kar neposredno, saj sem se tja pripeljal s svojim in se "presedel" na Hondo.

 

UUUpppss: široko krmilo, pokončna drža, manj pokrčene noge kot na Yamahi .... ja pa se kar hitro navadiš. Če na kratko naštejem + (po moji presoji) : vse našteto in še: lahka in natančna ročica sklopke, lepo tekoč menjalnik, odlična vidnost armature v močnem soncu, prikaz trenutne prestave  v menjalniku, vetrna zaščita za mojo višino, mirnost na AC (hitrost nekaj čez omejitev) , amortizacija sama po sebi nič kaj dosti "mehkejša"  kot na FZ 8 (na naših sflikanih cestah  te sem ter tja kar dobro pretrese) - se pravi v bistvu čisto cestni motor z udobnim sedenjem in aerodinamiko. Tudi tisti kilogrami, ki jih je nekaj več kot na Yamahi niso zaznavni in jih ni čutiti.

 

Ja in še -  : motila me je ročica plina: sedaj je elektonska ali kakor se ta sistem sedaj imenuje in je dosti bolj občutljiva na premike kot star sistem na pletenico .... ampak tega se po moje kar hitro privadiš. S tem v povezavi je nadležna še ena stvar: na izbiro so trije programi podajanja moči agregata: polna moč, malo manj in še malo manj. Dobro - to je OK. Ampak vedno ko na novo zaženeš motor, te "pričaka" tisti program z najmanj moči - se pravi se ne zapomni predhodne nastavitve; je pa dobro pri tem, da se da spremeniti nastavitev v vožnji. In še beseda o samem agregatu: resnica je žal taka, da kljub temu, da sta z Yamaho po navoru in moči tam-tam, je Honda bolj neodzivna po 3000 obr. - nujno je treba prestaviti nižje da potem lahko pospešiš za neko prehitevanje ali kaj podobnega. Da ne bo razumljeno napačno: tudi Yamaho ne istreli ne vem kako, ampak ko dodam plin pri 3000 obr. se ne upira in začne nabirati hitrost, Honda pa ne, če ne prestaviš v nižjo. Od 6000 obt. dalje pa sta si oba karakterno kar podobna. Glede na to, da je Honda še v utekanju, jo nisem priganjal ne vem kako hudo tako da tudi ne vem, ali ima V-tec ali ne (ja seveda ga ima) ker ga ni čutiti in ob tem pomislim, kakšen je sploh pomen tega avtomobilskega patenta na motorju.

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Pozdrav,

lastnike crossrunerjev prosim za uporabniške izkušnje,morebitne probleme,vzdržljivostjo in servisom,ker je omenjeni model v mojem ožjem izboru.Hvala za vsakršnjo uporabno informacijo.

LP 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Crossrunner 800 je nezahteven motor, lahkoten v vožnji, primeren za dolga potovanja in krajše ture, za enega ali v dvoje. Agregat je nezahteven za vzdrževanje ( poceni ) in zelo vzdržljiv, ter pravi biser. Sam motor ima vse, kar od današnjih motorjev pričakujemo. S tem nakupom ne moreš brcnit v temo. Meni lepo in zanesljivo služi nekaj več kot 100 kkm, imam občutek, da se je komaj dobro ulaufal. Novejši ima bolj atraktiven izgled, novo zadnjo nihajko, hidravlično prednapetost zadnje vzmeti, TC, led, avtomatski izklop smerokazov, gretje ročic, po višini nastavljivo šipo, nekaj več KM, itd. Priporočam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Zdravo, eno vprašanje kolegi, pripeljal sem crossrunnerco vfr 800x letnik 2015 v garažo. Motor je z uvoza, zanima me če ima kdo navodila za uporabo v SLO jeziku. hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!