Skoči na vsebino

Zavarovanje za maxiskuter


hoyla

Priporočene objave

Pozdravljeni,

že nekaj časa iščem po forumu informacije kako zavarovati maxiskuter? Kot sem že napisal imam namen kupiti Piaggio MP3 LT. Zanima me ali je smiselno zavarovati kasko s krajo ali samo osnovno z AO+?

Nekaj sem se zanimal pri vsh naših zavarovalnicah glede kaska s krajo in skoraj vse so imele isto ceno, to je okoli 1000 eurou.

Zanime me kakšno zavarovanje ste izbrali lastniki maxiskuterjev in motorjev?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam imam osnovno zavarovanje in AO plus. Večina ima samo osnovno, kolikor mi je znano. Kasko ima redkokdo.

Pa MP3 zavarujejo kot motor, glede na to, da je dvosledno vozilo, ki ga lahko voziš z B izpitom?

LP,

Matic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam imam osnovno zavarovanje in AO plus. Večina ima samo osnovno, kolikor mi je znano. Kasko ima redkokdo.

Pa MP3 zavarujejo kot motor, glede na to, da je dvosledno vozilo, ki ga lahko voziš z B izpitom?

LP,

Matic

Danes so mi rekli na zavarovalnici, da ga je potrebno zavarovati kot motor, pa čperav sem povedu,da ga lahko voziš z B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja.... zavarovanja so nasplošno zanimiva debata

če ti po resnici povem sploh nisem kaj dosti spraševal ampak samo zavaroval

imam pa osnovno in nek posebni dodatni komplet ker se AO+ baje ne splača

ne me spraševat zakaj in kako

vsaka zavarovalnica ima svoje pogoje in svoje cene, zato je težko najti najugodnejšo.

Meni je bolj pomembno, da imam agenta, ki mi reši vse kar potrebujem in da ga lahko dvignem iz pojstle tudi sredi noči

cene ima pa tako ali tako najboljše ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam kasko za 250ccm skuter in pride cca 500€ z 35% bonusom.

Živjo

kakšen skuter imaš in pri kateri zavarovalnici imaš zavarovanje? Se mi zdi malo malo za kasko 500€ s 35% bonusa, imaš v kasku vključeno tudi krajo? Men so naračunali pri skoraj vseh slovenskih zavarovalnicah ceno 700-800€ samo za kasko, skupaj z osnovnim in AO+ pa pride okoli 1000€ in to s 50% bonusa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

že nekaj časa iščem po forumu informacije kako zavarovati maxiskuter? Kot sem že napisal imam namen kupiti Piaggio MP3 LT. Zanima me ali je smiselno zavarovati kasko s krajo ali samo osnovno z AO+?

Nekaj sem se zanimal pri vsh naših zavarovalnicah glede kaska s krajo in skoraj vse so imele isto ceno, to je okoli 1000 eurou.

Zanime me kakšno zavarovanje ste izbrali lastniki maxiskuterjev in motorjev?

Tudi jaz sem imel prvo leto polni kasko in krajo, brez AO+ in zavarovanje osebe za par evrov - dobil iz tega ne bi veliko. Sam kasko je bil okoli 400€ s krajo. Lani so kasko precej podražili in si ga nisem privoščil bil naj bi okoli 600€-700€.

Za letos sem se odločil, da vzamem AO+, mislim da je bil okoli 150€. Zavarovalne vsote pa zelo velike. Izhajal sem iz tega, če me zbriše lahko dobim precej več kot pa je motor vreden. Res pa je, da je kraja morda problem. Sam kasko, če imaš star motor, boš dobil vrednos za starega in cene starih so nizke, za poškodbe pa dobiš načeloma zmeraj več. No saj ne računam na to, da me bo zbrisalo.

O kraji pa, moj motor je preko leta na parkingu, pa še kak mesec v tujini na parkingu, pa ga noben noče v vzeti, no, naj tako tudi ostane.

Scarabeo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O kraji pa, moj motor je preko leta na parkingu, pa še kak mesec v tujini na parkingu, pa ga noben noče v vzeti, no, naj tako tudi ostane.

Matjaž! Malo bolj po tiho o kraji, jaz sem trenutno brez motorja, malo bol ga zavaruj da si ga ne sposodim za kakšno noč. Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O kraji pa, moj motor je preko leta na parkingu, pa še kak mesec v tujini na parkingu, pa ga noben noče v vzeti, no, naj tako tudi ostane.

Matjaž! Malo bolj po tiho o kraji, jaz sem trenutno brez motorja, malo bol ga zavaruj da si ga ne sposodim za kakšno noč. Lp.

Po ključe pridi, da ne bo nepotrebne škode. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem za mojega burgmana plačal za celo leto zavarovanje in ao+ malo čez 200E ker imam zavarovan avto pri isti zavarovalnici,in motor imam zavarovan celo leto in naneslo je toliko popusta, da se mi splača imeti zavarovano celo leto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

hvala za vse komentarje in vaše izkušnje z zavarovanjem skterjev, če pa kdo še kaj doda bo dobrodošlo.

Lepo pozdrav za enkrat

hoyla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Živjo

kakšen skuter imaš in pri kateri zavarovalnici imaš zavarovanje? Se mi zdi malo malo za kasko 500€ s 35% bonusa, imaš v kasku vključeno tudi krajo? Men so naračunali pri skoraj vseh slovenskih zavarovalnicah ceno 700-800€ samo za kasko, skupaj z osnovnim in AO+ pa pride okoli 1000€ in to s 50% bonusa.

Aprilia sportcity 250, rekel sem agentu da bi rad imel vključeno krajo kar avtomatsko pomeni da je to polni kasko. Lahko pogledam na polico za natanče cifre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!