Skoči na vsebino

Orodje na poti, Tool Tube...


Ni3ous

Priporočene objave

Hmmm tole bi se pomoje dalo brez posebnih problemov natrest iz PVC cevi? Kakšno mnenje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda obstaja kakšna taka tuba z ključavnco, ampak ne obešanko?

 

Po drugi strani pa me zanima, kakšne sete orodja sploh vozte tuki notr? Sem pač začetnik, pa ne vem kaj sploh bi človek lohk dal notr. Imate v teh zadevah notri tudi kake one sete za gume- inekcije, kakšne kluče vse še kaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osnovno orodje, katero uporabljaš tudi doma za najpogostejša opravila. 

Le da poskušaš stvari zoptimalizat/zminimalizirat. 

Če doma čist nič ne šraufaš/nisi vešč, potem pa itak ne rabiš orodja s sabo, saj ga ne boš znal izkoristit na terenu. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro je doma orodje preizkusiti, ker če na terenu pogruntaš da orodje sicer imaš ne "prideš pa zraven" ali pa ni "dovolj dobro" ti prav nič ne pomaga, tko sem se jaz nasral s ključem za svečko (originalnim) ker enostavno ni funkcioniral (ključ ki naj bi bil kot ročka je "spodrsaval" ) , luknja skozi nastavek in palčka je rešila problem, ampak to šele doma. Ravno tako glede gum, če nisi nikoli probal boš na terenu v resnih težavah.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez skrbi da znam kj narest, doma si vse sam porihtam. Za orodje sem pač povprašal, ker sklepam da obstaja tudi kak set orodja za motoriste, in najbolje je to zvedet od nekoga ki je bolj v tem, ne da človek gre pa kr nekj bv kupi. Kake inekcije sicer še nisem uštimal, sem pa bil zraven ko so mi to delali, tako da tud to neb biu problem :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Hoj a se komu valja ta tuba doma pa jo ne potrebuje več?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče kakšen DIY. Kos plastične cevi v (fi80-120) in dva pokrova....

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kolikor ti dopušča prostor, priporočam Touratech toolbox. Jaz sem noter spravil prvo pomoč, razširjen set tovarniškega orodja, pribor za krpanje, odsevni jopič, manometer. Za kompresor ni prostora... Seveda je potrebno napolniti box  do vrha in na tesno (še kakšna cunja pride prav), da orodje ne ropota.

Priporočam

TNE5gJ.jpg

Vn4HTG.jpg

Popravljeno . Popravil nemo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...
Ob 4. 6. 2016 at 15:25, MiNa pravi:

Mogoče kakšen DIY. Kos plastične cevi v (fi80-120) in dva pokrova....

plastična cev že to imam v mislih.. samo ta dva pokrova pa ne dobim? Enega se da dobit problem nastane kje bi dobil drugega na navoj da bi imel pokrov?

Ob 7. 6. 2016 at 20:33, nemo pravi:

V kolikor ti dopušča prostor, priporočam Touratech toolbox. Jaz sem noter spravil prvo pomoč, razširjen set tovarniškega orodja, pribor za krpanje, odsevni jopič, manometer. Za kompresor ni prostora... Seveda je potrebno napolniti box  do vrha in na tesno (še kakšna cunja pride prav), da orodje ne ropota.

Priporočam

TNE5gJ.jpg

Vn4HTG.jpg

cena je pa kakšna? Takšnega sefa nimam niti doma za dinarčke :)  ti pa imaš to za orodje..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, celjan89 pravi:

plastična cev že to imam v mislih.. samo ta dva pokrova pa ne dobim? Enega se da dobit problem nastane kje bi dobil drugega na navoj da bi imel pokrov?

cena je pa kakšna? Takšnega sefa nimam niti doma za dinarčke :)  ti pa imaš to za orodje..

Mogoče kaj takega? http://www.toptechsecurity.com.au/security-products/specialty/krs-bazooka-lockable-end-caps-clamps-100mm.html Včasih so jih imeli pri zenoverland.com v angliji po 20GBP

001_2_1_1.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekaj takšnega vendar je cena takšna da te mine :( 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ista zadeva ampak bi te "odrli" s poštnino in seveda carino, če jih "uvoziš" več.

Zanimivo, da se še noben "kitajc" ni spomnil, da bi to prodajal v "zalivu".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, MiNa pravi:

Ista zadeva ampak bi te "odrli" s poštnino in seveda carino, če jih "uvoziš" več.

Zanimivo, da se še noben "kitajc" ni spomnil, da bi to prodajal v "zalivu".

z carino in poštnino prideš na max.12€ za kos pri naročilu 20 kos.

vsaj tako je bilo pred nekaj leti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, HD-Dyna pravi:

Dela se lahko lotiš tudi sam .... 

 

Dela sem se hotel lotit sam vendar nikjer ne dobim vlozka na navoj da bi lahko odpiral in zapiral pokrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, celjan89 pravi:

Dela sem se hotel lotit sam vendar nikjer ne dobim vlozka na navoj da bi lahko odpiral in zapiral pokrov.

Vodovodni plastični odtoki in servisne odprtine imajo nekaj takega  ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Collat3ral pravi:

lejga airsofterja hehe. ta zadeva mora biti postavljena na zunanji strani motorja zaradi odpiranja pokrova...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Torej, tiste tube iz odtočnih cevi so mi grde in premajhne. Turatech ne paše na V-stroma...

Lotil sem se sam naresti tole kištico. Osnova je alu pločevina 1,5mm.

Oče mi je odrezal in zakrivil osnovno kišto, jaz se matram naprej.

IMG_20160805_113400.jpg

Najprej sem naredil približni model iz plastične posode za 2€.

IMG_20160805_113518.jpgIMG_20160805_113321.jpg

Nato upasovanje.

Tam kjer se pritisne ob nosilec kovčka bom izrezal in naredil kanal, da pride čisto zraven nosilca. S tem dobim cca 20mm prostora ob gumi. Levi spodnji vogal na zadnji strani gre še stran, da isto pride čisto na nosilec.

IMG_20160805_114729.jpgIMG_20160805_114736.jpg

Vratca (dvodelna, se vidi) bom tudi še levo spodaj odreza,. da se bo sploh dalo odpirati. Vse skupaj bo znetano in povrh še zlimano (zatesnjeno) z montažnim kitom.

Sedaj pa vprašanje:

Ali odrežem tako

IMG_20160805_133029.jpg

, nekako vzporedno z zaščito verige, ali naj pustim in naredim samo sedež  da gre vse skupaj mimo zaščite verige, s strani pa ostane spodnji rob tak kot je?

IMG_20160805_133037.jpg

Končne dimenzije bodo nekje š140 v170 g270, ne vem pa še čisto ali bo plavo kot motor ali črno. Kufri so malokrat gor tako da se skoraj ves čas vidi.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, stenc55 pravi:

 

, nekako vzporedno z zaščito verige, ali naj pustim in naredim samo sedež  da gre vse skupaj mimo zaščite verige, s strani pa ostane spodnji rob tak kot je?

IMG_20160805_133037.jpg

Končne dimenzije bodo nekje š140 v170 g270, ne vem pa še čisto ali bo plavo kot motor ali črno. Kufri so malokrat gor tako da se skoraj ves čas vidi.

 

Predlagam, da max obremeniš zadnji del motorja, da vidiš do kje se posede zadnji del. Mam občutek, da boš moral kar konkretno zarezat v to "kišto"

Zadeva bo na koncu z vsemi profili nosilci, neti, silikonom kar precej težka...naredi kvalitetne nosilce

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!