Skoči na vsebino

Orodje na poti, Tool Tube...


Ni3ous

Priporočene objave

pred 6 minutami, Bostjan L pravi:

Prosim napišite katero orodje ste zares potrebovali na potovanju!!! 

 

images.jpeg.2324bce426a4b7a8f0009d099845d4d1.jpeg

kaj si zares potreboval je vezano na okoliščine in pot.

Recimo asistenca premium te pokrije povsod na neki razdalji 1500km od bajte...ampak..ne v neki vukojebini peš poti kamor si rinil z motorjem, saj še lokacije ne znaš povedal.

Vedno sem pa rabil:

set za flikanje gum (ampak asistenca jo tut zaflika)

vezice

duck tape

original orodje

Vse ostalo je optional, oziroma povezano s situacijo, ki se lahko zgodi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej se ne gre tolk za potovanje, bolj za to, da je XTejka mela ful prostora po sedežem: original yamaha orodje, imbusi, imbus za prednjo felgo, flike, pumpica, 2xmontirajzl, 2xfrancoz, prva pomoč, en kolesarski vindstoper pa še kaj sem imel spodaj, TENEREjka nima pod sedežem ničesar, ampak res nobenega predalčka, nebenega odlagalnega mesta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Je kateri že delal toolbox iz škatle za municijo.

Je železna, tak da lohka gor variš razna vodila, je vaserdiht...pa mam jih doma.

 

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Buschi pravi:

Je železna, tak da lohka gor variš razna vodila

 Menda ja ne boš pol delavnice s sabo vozil :kva2:.

V vsej svoji motokarieri (ni glih kratka) nisem še imel okvare, ki jo nebi odpravil z "priročnim" orodjem, ki je bila včasih dodana k motorjem pred leti.

Še največkrat mi je prišel prav komplet za "flikanje" gum. Razni "montir aizni" in druga težka navlaka pride prav edino, če se podajaš v brezpozja "tam nekje daleč". Kjer je le malo bolj poseljeno pa so lokalci kar dobro pripravljeni, pa še kako zanimivo prijateljstvo spleteš.

Moja izkušnja v Romuniji, ko je ubermašina krepala.

Mogoče edino kak ToolTube pa je to to...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tale tool box gre več, kot boš potreboval. Sem ga filigramsko napolnil, da je izgledal, kot “švicarska ura”. In to z orodjem najboljše kvalitete. Na konce je v njem pristal “pribor za nujne zadeve”. Beri robčki za opravljanje potrebe, osvežilni robčki, steklenička vode. Zdaj ga pa sploh nimam na tem motorju. Je pa na polici v omari.? Tisti tovarniški set sem modificiral z kvalitetnejšim orodjem in je na svojem mestu pod sedežem, ter tuba pene za polnjenje ter krpanje zračnice.

https://www.agritehnika.si/tuba-za-dokumente-fi-90-mm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat: XT 660 Z Tenere 2012 nima, NIMA, popolnoma nobenega predalčka ali luknje kjerkoli na motorju za shranjevanje česarkoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo sprašujem za nasvet, da ne odkrivam tople vode.

Popravljeno . Popravil Buschi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najceneje dobiš toll tube na mojem linku. Priporočam pa edino, da montiraš z kakšno kovinsko objemko. Vibracije, teža vsebine in je bolje narediti čvrsto montažo. Imaš pa več velikosti teh tub.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzameš primeren kos "alkaten" cevi fi 120mm in narediš sam - DIY...

Nekaj idej.

Orodje.JPG.b2d28cd0994e1528d1996ef5790d344f.JPG

Tole je pa najbrž "šuskišta", kot jih imaš...

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A sam sraufate, al vozite tud kaj?:D
 

pi es: trije kufri so zakon... ...levi je za orodje... :P 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 hours ago, Buschi said:

Še enkrat: XT 660 Z Tenere 2012 nima, NIMA, popolnoma nobenega predalčka ali luknje kjerkoli na motorju za shranjevanje česarkoli.

Res da tenerejka nima ravno kakšnega prostora za shranjevanje, se ga pa da pridobiti.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 7. 12. 2021 ob 17:36, rajdar pravi:

Res da tenerejka nima ravno kakšnega prostora za shranjevanje, se ga pa da pridobiti.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Lepo in simetrično, odsevnike pa vseeno daj gor rdeče.... Če so to odsevniki kar vidimo na slikah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 7. 12. 2021 ob 14:40, Buschi pravi:

Šraufajo se Bimerji pa Aprilije...Yamaha je za vekomaj.

Zakaj potem panika okoli orodja?

LP- Apriljaš.?

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da lohka dam kam prometno, flašo vode, robčke, majico, švicarja, usb polnilec, nosilec telefona, vezice, prvo pomoč, teso,kako frutabelo,...

Kdo govori o orodju !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Buschi pravi:

Da lohka dam kam prometno, flašo vode, robčke, majico, švicarja, usb polnilec, nosilec telefona, vezice, prvo pomoč, teso,kako frutabelo,...

Kdo govori o orodju !

daš obićno opasno torbico okol pasu ali okoli bilokatere štrleče gluposti na bajku :P

preverjeno.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, bajsi said:

Lepo in simetrično, odsevnike pa vseeno daj gor rdeče.... Če so to odsevniki kar vidimo na slikah.

Pozabil sem dodati, da so zgornje fotografije izbrskane iz interneta. Sam sem imel tool tube pritrjen kot je prikazano na spodnji sliki pa se ni ravno obneslo, ker je počil nosilec.111.thumb.jpg.3114bcd698046c1c7bff69859f66b617.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Za sebe lahko rečem še nekaj hujšega, tako tubo sem si naložil z orodjem, za katerega sem laično ocenil, da bi ga lahko potreboval, torej ključi za matice, ki sem jih našel na motociklu, pa dva "montireisna" če bi moral plašč sneti ali pa zračnice flikat, pa set za flikanje zračnic, pa za flikanje gum...

 

Najhujše je pa, da ne znam šraufat, do sedaj sem samo zavorne ploščice silom prilike menjal na cesti na XJR in enkrat na GSX-Ru na dirkališču...

Sem pa si mislil mogoče bo znal kolega (ki se je zanašal na moje znanje...) ali pa kdo, ki bo naključno prišel okoli.

Šla pa sva "en krog" po Turčiji.

 

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, bajsi pravi:

Za sebe lahko rečem še nekaj hujšega, tako tubo sem si naložil z orodjem, za katerega sem laično ocenil, da bi ga lahko potreboval, torej ključi za matice, ki sem jih našel na motociklu, pa dva "montireisna" če bi moral plašč sneti ali pa zračnice flikat, pa set za flikanje zračnic, pa za flikanje gum...

 

Najhujše je pa, da ne znam šraufat, do sedaj sem samo zavorne ploščice silom prilike menjal na cesti na XJR in enkrat na GSX-Ru na dirkališču...

Sem pa si mislil mogoče bo znal kolega (ki se je zanašal na moje znanje...) ali pa kdo, ki bo naključno prišel okoli.

Šla pa sva "en krog" po Turčiji.

 

LP Bajsi

kupiš manjšo tubico, pa not zbašeš asistenco...no tel številko.

Iz mojih iskušenj in običajno gre nekaj narobe, za kar orodja nimaš... recmo zajla gasa, sklopke..evo, moraš tovorit s sabo in tako mi je sinulo, da za neke normalne podvige ne rabim čist nič. Za mal dalje, gre pa itak vse v torbo. Glavna sestavina: vezice in duck tape :P, potem šele kačke in kompressor

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, bajsi pravi:

Za sebe lahko rečem še nekaj hujšega, tako tubo sem si naložil z orodjem, za katerega sem laično ocenil, da bi ga lahko potreboval, torej ključi za matice, ki sem jih našel na motociklu, pa dva "montireisna" če bi moral plašč sneti ali pa zračnice flikat, pa set za flikanje zračnic, pa za flikanje gum...

 

Najhujše je pa, da ne znam šraufat, do sedaj sem samo zavorne ploščice silom prilike menjal na cesti na XJR in enkrat na GSX-Ru na dirkališču...

Sem pa si mislil mogoče bo znal kolega (ki se je zanašal na moje znanje...) ali pa kdo, ki bo naključno prišel okoli.

Šla pa sva "en krog" po Turčiji.

 

LP Bajsi

... alo, bajsi....

 

.... ne vem, zakaj bi pajserje trogal s sabo v Turčijo, pa iskal naključne ljudi...

...takega mehankarja najdeš v Turčiji na vsakem vogalu.... že kar s pajserjem v roki...   :P 

What Carpathian shepherds can teach us about patience and isolation

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
  • 11 mesecev pozneje...
pred 43 minutami, pik1 pravi:

.

 

IMG-5b5fdc565c2f6f059178d0d8c9eba0a6-V.jpg

ktm ima ta desni ključ že v originalu :P . 

received_1897213263871539.jpeg.d3147c27f6e07add94a7981582239b63.jpeg

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!