Skoči na vsebino

Kawasaki Z 1000 SX (2011-2019) in Ninja 1000 SX (2020)


roko
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Z1000SX 2011 SERVICE MANUAL  Service Manual - Ninja 1000 - 2011.pdf

Z1000SX 2015 SERVICE MANUAL  Z1000SX.2015 service manual.pdf

Z1000SX 2017 SERVICE MANUAL  2017 Kawasaki Ninja 1000 Service Manual 99924-1519-31.pdf

20210926_124201_HDR.jpg.aed89acfbc106f0be03b601e11673014.thumb.jpg.fc3642d925a2f00d19159f118dfa7131.jpg

Priporočene objave

Ob 25. 5. 2020 ob 10:08, psycho pravi:

Imel sem er6f 2016 letnik. Super motor za male ljudi. Jaz jih imam 182cm, moja nekih 165cm približno, imava pa oba malenkost več kg :) kulk ima moja ne vem, ker je ne smem vprašati :), jaz pa jih imam 115kg :) nekako upam da je sx večji brat er6f-a z boljšim vzmetenjem, in sedežem za sopotnika! Moram dobiti nekoga, da probam zadevo, ker res res jih ni nikjer v slo za dobiti. Se mi pa zdi da v 2km kolikor dopuščajo preprodajalci motorjev ne moreš zvedeti veliko v udobju.

To je misija nemogoče! 

mogoče bi bil pa bolj primeren Versys na zgoraj opisano...:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 25. 5. 2020 ob 9:13, DAMI34 pravi:

kaj razumevaš pod primeren za dva?

-Udobje sedeža? je odlično, sploh modeli 2020 imajo dodatno bolj oblazinjene sedeže. Ker so pa istih mer, lahko kupiš samo sedež tudi za prejšnje modele, oziroma obratno

-Razdalje do tačk, pri vozniku in sopotniku? je, za ne preveč visokorasle, je pa precej bolj komot kot na SS ali najkedih. Jaz 175cm, žena 165 in je udobno

-vetrna zaščita? Je, ni pa taka kot na superpotovalcih, se pa hudo dobro pozna pozimi napram nejkedom

-zavore so za 2 :P

-vzmetenje zmore dva :P

-agregat, povleče 2

-Kovčki so dovolj veliki, lahko dodaš še centralni kufr od Shada, ter tank torbo

-kot ST moped je eden najbolj primernih za dve osebi, bolj kot suzuki GSXf 1000 (največja razlika je udobje sopotnikovega sedeža in kovčki

-testnih NI

 

Tolk ga hvalite, da je noro. Bi ga tut jaz rad probal. A je kje u Austriji opcija?

Jaz ga še vedno vidim kot super športnika za občasen obis Grobnika ali kakšno krajšo adrenalinsko furo. Za ostalo je moj GS čist ok. Tudi adrenalinskih užitkov mi nudi dovolj če hočem.

Z mojo imava oba 180cm. A bi se sploh lahk zbasala gor?

Kaj pa daljše vožnje - 500km? Križ zdrži? Si težko predstavljam tako zaradi sedenja kot zaradi vzmetenja.

Se motim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Andrej P said:

Tolk ga hvalite, da je noro. Bi ga tut jaz rad probal. A je kje u Austriji opcija?

Jaz ga še vedno vidim kot super športnika za občasen obis Grobnika ali kakšno krajšo adrenalinsko furo. Za ostalo je moj GS čist ok. Tudi adrenalinskih užitkov mi nudi dovolj če hočem.

Z mojo imava oba 180cm. A bi se sploh lahk zbasala gor?

Kaj pa daljše vožnje - 500km? Križ zdrži? Si težko predstavljam tako zaradi sedenja kot zaradi vzmetenja.

Se motim?

Ce obvladas GSa ga ni sportnika ki bi ti usel na cesti po recimo neki normalni magistrali.

Ce isces motor ki zmore oboje ampak je absolutno sportna raketa vzames nekaj v stilu zx6r, r6, gsxr 600/750/1000.

Ce bi se rad zdivjal po pisti kupi motor ki je ze narjen za pisto.. najmanjsi strosek ce ga polozis.

Ce isces neki k je na cesti dobr in po pisti z ne tipicno sportno drzi bi pa priporocu Tuonota ali bmw s1000r, gsxs.. 

ta zjck je sportn motor ni pa to namenjen tisanju po pisti.. pa ne recem da ne zmore, sam bodmo realni.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Andrej P pravi:

Tolk ga hvalite, da je noro. Bi ga tut jaz rad probal. A je kje u Austriji opcija?

Jaz ga še vedno vidim kot super športnika za občasen obis Grobnika ali kakšno krajšo adrenalinsko furo. Za ostalo je moj GS čist ok. Tudi adrenalinskih užitkov mi nudi dovolj če hočem.

Z mojo imava oba 180cm. A bi se sploh lahk zbasala gor?

Kaj pa daljše vožnje - 500km? Križ zdrži? Si težko predstavljam tako zaradi sedenja kot zaradi vzmetenja.

Se motim?

to je težko vprašanje. Recimo nekateri na Z900 zdržijo na klopci, mene je rit bolela, na GT mam klopco pa preko 1000km komot, na SXih nisem nikol trpel (pa sem prefijakal še pa še kmjev, tudi po 700 na dan), nima pa enakih udobnih mer kot GS. Mene osebno bo prej križ bolel na advenčer mopedih (pokončna drža, pa me zabija) kot na mopedih kjer malce naprej visim in telo "fedrira".

Tako da odgovora ni, dokler ne testiraš. Gor se zihr zbašeta, če se je @mladenchz ženo vozil tudi na dolge razdalje ne vidim problema, da se ne bi dalo. 

Vzmetenje je sicer zelo dobro in nič slabše na 500km dolgi furi kot na kakem drugem mopedu. Bolj je štos v pokrčenih nogah, se pa zato mal ustaviš, al pa ustaneš.

Glavni problem na SXu pri visokoraslih je, da (spet odvisno od drže) se s sopotnikom s čevlji butata. Torej al da sopotnik noge mal narazen, al voznik ne drži nog na tački na prstih (jaz namreč tak vozim)

Zdej 230kg moped za grobnik in adrenalinske vožnje, bi rekel hm. Da lepo potegne, je igriv in zabaven, ampak jaz bi če se že grem to ,kar si zapisal vzel raje kak 600tak al jurja ZX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

TEŠ6 in dimnik. V izogib drsam na roru predlagam, da kufr vedno držite z eno roko spodaj pri montaži/demontaži 

 

20200615_183253.jpg

20200615_183337_HDR.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 31. 5. 2020 ob 21:40, Andrej P pravi:

Tolk ga hvalite, da je noro. Bi ga tut jaz rad probal.

Ja, res ga hvalim in to ne brez razloga. V soboto sem namreč na cesti iz Slovenske Bistrice prozi Brežicam v okolici Bizeljskega v zelo ostrem in nepreglednem ovinku naletel na traktor, ki je skorajda stal, tako počasi se je premikal. Vozil sem cca. 100km/h in bil v precejšnjem nagibu, ko je bilo potrebno naenkrat silovito zavreti. Motor se je odzval neverjetno nevtralno, nobenega zdrsa, nič dvigovanja motorja med zaviranjem ali siljenja iz ovinka. Cornering ABS je svoje delo opravil več kot z odliko. Prepričan sem, da bi z marsikaterim drugim motornim kolesom, ki ne premore cornering ABS, letel iz ovinka v jarek, kot na drsalkah. Po pravici povedano, sem se motorju po dogodku zahvalil in ga poljubil. Rešil me je katastrofe. In ja, ta motor bom vedno hvalil, ker je vsake hvale tudi vreden.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, truckdriver pravi:

Ja, res ga hvalim in to ne brez razloga. V soboto sem namreč na cesti iz Slovenske Bistrice prozi Brežicam v okolici Bizeljskega v zelo ostrem in nepreglednem ovinku naletel na traktor, ki je skorajda stal, tako počasi se je premikal. Vozil sem cca. 100km/h in bil v precejšnjem nagibu, ko je bilo potrebno naenkrat silovito zavreti. Motor se je odzval neverjetno nevtralno, nobenega zdrsa, nič dvigovanja motorja med zaviranjem ali siljenja iz ovinka. Cornering ABS je svoje delo opravil več kot z odliko. Prepričan sem, da bi z marsikaterim drugim motornim kolesom, ki ne premore cornering ABS, letel iz ovinka v jarek, kot na drsalkah. Po pravici povedano, sem se motorju po dogodku zahvalil in ga poljubil. Rešil me je katastrofe. In ja, ta motor bom vedno hvalil, ker je vsake hvale tudi vreden.  

Super. Verjamem. Vprašanje je samo koliko je prinesel cornering ABS, ki ga ima danes že veliko motorjev, koliko pa je to stvar SXa. Bi drug otor reagiral enako?!.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Andrej P pravi:

Super. Verjamem. Vprašanje je samo koliko je prinesel cornering ABS, ki ga ima danes že veliko motorjev, koliko pa je to stvar SXa. Bi drug otor reagiral enako?!.

Po mojem ja. Al pa iz mojih iskušenj Da. Večina dobrouravnoteženih motorjev s solidnimi zavorami. Je pa velik odvisno tudi od motorja. Elektronika nam določena znanja, ki so pomembna jemlje.

Ne znamo več dozirat zavor, saj mamo abs. Čez ovinke uporabljamo/zlorabljamo zadnjo itd...lahki in okretni motorji so celo brez elektronike agilni in bolj obvladljivi (z900 npr)

Seveda pa je sx moped, ki se ga da presenetljivo dobro peljati kljub teži in tudi v kritičnih situacijah je predvidljiv, ter omogoča razna fina korigiranja brez da bi se človek usral :)

Jaz vidim prednost sx da ma nizko težišče in odlične zavore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

to je to, več ne gre :( ( :P )

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snečer pravi:

tu manjka samo kompresor :) 

niti to ne, bi pa bilo dobrodošlo :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drug teden naj bi tudi jaz končno prišel do motorja in me zanima.če bi slučajno kdo imel čisto nove gume Bridgestone Battlax Hypersport S22,katere bom zamenjal takoj ko damo motor iz boxa.Cena za kolege motosvetovce bo denarnici prijazna in sicer 200€.

https://www.moto-gume.si/pnevmatike-za-motorna-kolesa-bridgestone/s-22-r/190-50-zr-17-73-w-/r-393339

https://www.moto-gume.si/pnevmatike-za-motorna-kolesa-bridgestone/s-22-f/120-70-zr-17-58-w-/r-393328

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, pitbul pravi:

Drug teden naj bi tudi jaz končno prišel do motorja in me zanima.če bi slučajno kdo imel čisto nove gume Bridgestone Battlax Hypersport S22,katere bom zamenjal takoj ko damo motor iz boxa.Cena za kolege motosvetovce bo denarnici prijazna in sicer 200€.

https://www.moto-gume.si/pnevmatike-za-motorna-kolesa-bridgestone/s-22-r/190-50-zr-17-73-w-/r-393339

https://www.moto-gume.si/pnevmatike-za-motorna-kolesa-bridgestone/s-22-f/120-70-zr-17-58-w-/r-393328

Še v temo Bridgestone in pnevmatike splošno lahko daš oglas. Sicer pa šit, ki komaj do 3 jurje prileze...je zlo drag. Sori, ampak smo že pisali o kilometrini. (zimska v hladnih mesecih v glavnem, lahko je poleti kaj bolje)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
pred 11 urami, spartanbp pravi:

Kolikor sem videl ima sele letnik 2020 bolj udoben sedez, se pa da verjetno to tudi kaj popraviti z aftermarket predelavo.

2020 ima 2cm več pene in je res bolj udoben. Taisti sedež pa gre komot tudi na prejšnje letnike in obratno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi ga zagotovo imel, moped namreč. Ampak moja boljša polovica pa se jih boji zaradi bolečin v tazadnji in hrbtu. No...saj  ji ne zamerim, res je skopo odmerjen sovozniški prostor.

Vprašanje kako se obnese takšen cestak na dolgi turi. Ker vidim, da so ročice tudi dokaj nizke za voznika....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, spartanbp pravi:

Jaz bi ga zagotovo imel, moped namreč. Ampak moja boljša polovica pa se jih boji zaradi bolečin v tazadnji in hrbtu. No...saj  ji ne zamerim, res je skopo odmerjen sovozniški prostor.

Vprašanje kako se obnese takšen cestak na dolgi turi. Ker vidim, da so ročice tudi dokaj nizke za voznika....

no tule si falil. SX ni cestak (je sport turer), drža je dovolj dobra za 500-700km na dan, tako za voznika kot sopotnika. Preverjeno, če le nimata 200 in 180cm :P

Moja se nikoli ni pritoževala čez udobje zadaj, celo nekateri moški se niso, ki sem jih odpeljal kakih 50km. Stranske ročice za prijem so super zadeva.

Sedež prev tako, nabaviš 2019 letnik in kupiš sedeže od 2020. Ampak lej, sem zapisal, to je treji sx ki ga mam, tudi na prvih dveh ni bilo pritožb.

Poleg tega mam še Superduke GT, kjer so mere sedenja (razmerje sedež tačke) zlo blizu, za sopotnika skoraj enake.  Pa sva v enem kosu prevozila 1400km. Jaz 175cm ona 165. Sedeži so pa trši kot na SXu)

Za hrbet in udobje sopotniku bolj pomaga centralni kovček, da se občasno nasloni nanj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, spartanbp pravi:

Ja, kovček me potreben, zagotovo. Kolikor vidim pa je od leta 2015 model nespremenjen do letos, ali se mogoče motim?

motiš :P

2011

2014

2017

2020

pa o razlikah je ful napisanega v tej temi, se splača prelistat kakih 50 strani nazaj

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, spartanbp pravi:

112 strani je...?

vzem dopust :P

ps. razlike smo opisoval nekje ob koncu 2019 al celo v letu 2020, ko je kava plasirala zadnji model. Evo sam še 30 strani ti ostane prelistat 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!