Skoči na vsebino

Kawasaki Z 1000 SX (2011-2019) in Ninja 1000 SX (2020)


roko
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Z1000SX 2011 SERVICE MANUAL  Service Manual - Ninja 1000 - 2011.pdf

Z1000SX 2015 SERVICE MANUAL  Z1000SX.2015 service manual.pdf

Z1000SX 2017 SERVICE MANUAL  2017 Kawasaki Ninja 1000 Service Manual 99924-1519-31.pdf

20210926_124201_HDR.jpg.aed89acfbc106f0be03b601e11673014.thumb.jpg.fc3642d925a2f00d19159f118dfa7131.jpg

Priporočene objave

@DAMI34ali kdorkoli drug. Imam vprašanje zate. Ti si vozil že tri modele z1000sx pa me zanima, kako se pri tem modelu nastavi višina snopa kratkih luči. Po mojem občutku ima moj model tovarniško nastavljen snop kratkih luči nekoliko prenizko. Rad bi jih nekoliko dvignil. Malo sem si ogledoval in razmišljal, kako bi to storil sam. Pa se mi zdi, da je zadeva precej komplicirana. Si se morda ti kaj ukvarjal s temi rečmi? Kakšen imaš ti občutek pri tvojem modelu? Se ti tudi zdi, da kratke luči svetijo nekoliko prenizko? 

Verjetno bom moral to poštimat na servisu. Saj imam itak naslednji teden v planu menjat zadnjo pnevmatiko (to mi bo storil serviser) in bom rekel še za rahel dvig kratkih luči. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, bladerunner pravi:

@DAMI34ali kdorkoli drug. Imam vprašanje zate. Ti si vozil že tri modele z1000sx pa me zanima, kako se pri tem modelu nastavi višina snopa kratkih luči. Po mojem občutku ima moj model tovarniško nastavljen snop kratkih luči nekoliko prenizko. Rad bi jih nekoliko dvignil. Malo sem si ogledoval in razmišljal, kako bi to storil sam. Pa se mi zdi, da je zadeva precej komplicirana. Si se morda ti kaj ukvarjal s temi rečmi? Kakšen imaš ti občutek pri tvojem modelu? Se ti tudi zdi, da kratke luči svetijo nekoliko prenizko? 

Verjetno bom moral to poštimat na servisu. Saj imam itak naslednji teden v planu menjat zadnjo pnevmatiko (to mi bo storil serviser) in bom rekel še za rahel dvig kratkih luči. 

 v knjižici stran 186, vsaj v moji je navedeno, pa ni tak problem, sicer piše da naj to počne serviser.

2017 model, torej v tvoji knjižici bi moralo biti tole: 

Screenshot_2018-01-15_13-49-31.png.fcbe3143fa631574037d06b7d1cb2cd3.png

 

 

Service manual, je pa pripet na vrhu. Stankaj si ga.  Moje so drgač ok višina. Sem si pa na drugih modelih popravil luči, večinoma so previsoke, odvisno je še al si sam al v dvoje, kaka je prednapetost zadaj.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, hvala @DAMI34. Bom to poštimal naslednji teden na servisu. Zadaj en klik v desno, ostalo default. Vozim pa večinoma solo brez prtljage, le original torbico za zadnji sedež imam včasih gor. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če boš že luči nastavljal, preveri še posed, oziroma naj ti nastavi preload z meritvami. Običajno so vsi premalo, defolt je 8 klikov, jaz mam na 14 (po meritvah bi lahko še več nastavil) večina ima tut tam nekje. In potem se spremeni tudi višina snopa luči.

Torej prava prednapetost/višina zadaj, potem pa luči in višina snopa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

če boš že luči nastavljal, preveri še posed, oziroma naj ti nastavi preload z meritvami. Običajno so vsi premalo, defolt je 8 klikov, jaz mam na 14 (po meritvah bi lahko še več nastavil) večina ima tut tam nekje. In potem se spremeni tudi višina snopa luči.

Torej prava prednapetost/višina zadaj, potem pa luči in višina snopa.

Jaz sem od defoulta prestavil najprej dva klika v desno, pa se mi je zdelo pretrdo in nato za en klik nazaj. Sedaj se mi zdi OK. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, bladerunner pravi:

Jaz sem od defoulta prestavil najprej dva klika v desno, pa se mi je zdelo pretrdo in nato za en klik nazaj. Sedaj se mi zdi OK. 

kliki vplivajo na višino motorja, sicer en klik ni neke razlike, če jih imaš 40.

Torej imaš 9 klikov (defolt je 8), tule:

https://www.z1000sx.co.uk/index.php/topic,12398.0.html

večinoma vsi nastavijo več. Tudi jaz sem meril, pa je kar premalo. Ni pa nič trši motor, deluje samo trše ko ga pritisneš, ker je višji, ampak med vožnjo ne bo neke razlike, se bo pa lepše peljal.

Mal mam na sumu te oljno/hidravlične napenjalce, da se ščasoma nekoliko zmehča/pretegne vse skupaj (pojma nimam), ker tudi meni je od začetka odgovarjalo 9 klikov, potem pa sem mel filing da je premalo in sem šel pomerit in je bilo res. Zdej je moped spet kot mi ustreza. Ne trdim, da ti naredi isto, le pomerita na servisu posed, če boš že luči nastavljal.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, DAMI34 pravi:

kliki vplivajo na višino motorja, sicer en klik ni neke razlike, če jih imaš 40.

Torej imaš 9 klikov (defolt je 8), tule:

https://www.z1000sx.co.uk/index.php/topic,12398.0.html

večinoma vsi nastavijo več. Tudi jaz sem meril, pa je kar premalo. Ni pa nič trši motor, deluje samo trše ko ga pritisneš, ker je višji, ampak med vožnjo ne bo neke razlike, se bo pa lepše peljal.

Mal mam na sumu te oljno/hidravlične napenjalce, da se ščasoma nekoliko zmehča/pretegne vse skupaj (pojma nimam), ker tudi meni je od začetka odgovarjalo 9 klikov, potem pa sem mel filing da je premalo in sem šel pomerit in je bilo res. Zdej je moped spet kot mi ustreza. Ne trdim, da ti naredi isto, le pomerita na servisu posed, če boš že luči nastavljal.

 

Ja, po mojem mnenju so se tebi verjetno res hidravlični napenjalci rahlo zmehčali malo prej kot meni. To pa zato, ker praviš, da se veliko voziš v dvoje in natovorjen s prtljago. S tem pa je vzmetenje bolj obremenjeno. Jaz večinoma vozim solo in z malo prtljage. Prevoženih KM pa imava ta čas približno enako. Moj ima 13,8K Km. Motor pa sem dobil domov 3.2.2020. Ti verjetno nekaj kasneje. 

Bom pa rekel serviserju, da mi zmeri posed.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, nekaj je odvisno tut od teže voznika, sicer se nisem tok zredil, mal pa zihr :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

no, nekaj je odvisno tut od teže voznika, sicer se nisem tok zredil, mal pa zihr :P

 

Hehehe, drži, tudi teža voznika ima vpliv na posed vzmetenja. Jaz imam že nekaj časa konstantno težo med 90-92kg. Vesel bi pa bil, če bi lahko zgubil kakih 10kg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 2. 2. 2021 ob 23:08, bladerunner pravi:

@doreJaz tudi vozim novega Z1000SX modelsko leto 2019, letnik nakupa 2020 in sem z njim izjemno zadovoljen. Motor je narejen tako za umirjeno kruzanje, kakor za zelo ostro in agresivno vožnjo, če si motorist tega zaželi. Položaj za krmilom je udoben in neutrujajoč tudi na daljše razdalje. Lega na cesti odlična, vodljivost natančna in lahkotna. Motor prožen in močno vleče že pri niskih vrtljajih. Od 7000-11000 se mu pa trga. Jaz ga največ vozim v območju med 3K vrt.-6K vrt., kjer se odlično počuti, dobro vleče, ima nizko porabo goriva in nudi veliko uživancije med vožnjo. Menjalnik je pa prava fantazija. Mehko, hitro in natančno pretikanje. Moj model še nima quickshifterja. Torej je model 2021, za katerega se ti zanimaš, še korak ali dva naprednejši.

Moja kilometrina z motornimi kolesi je nekje na tvoji ravni. Zato ti vsekakor priporočan SX-a in sem prepričan, da boš z njim več kot zadovoljen. Spadam pa med malo starejše motoriste, ne pa starčke. 

No odločitev je padla. Naročen pred tednom dni v naslednjih 10ih dneh naj bi bil pripravljen za vožnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, dore pravi:

No odločitev je padla. Naročen pred tednom dni v naslednjih 10ih dneh naj bi bil pripravljen za vožnjo.

Odlično! Ravno pravi čas, ko se bo začelo lepše in toplejše vreme, da ga boš lahko takoj preizkusil. Zagotavljam ti, da boš z motorjem več kot zadovoljen.

Želim ti srečno in varno vožnjo in veliko užitkov v vožnji!

P.S. Ne pozabit objave slik na tej strani, da bomo videli novega lepotca!

Popravljeno . Popravil bladerunner
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, dore pravi:

No odločitev je padla. Naročen pred tednom dni v naslednjih 10ih dneh naj bi bil pripravljen za vožnjo.

Srečno vožnjo, čimveč slik in vtisov, naj ti dobro služi, pa seveda kako oceno motorja.

Kaj si vzel? Barva? oprema?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

Srečno vožnjo, čimveč slik in vtisov, naj ti dobro služi, pa seveda kako oceno motorja.

Kaj si vzel? Barva? oprema?

 

Hvala. Vzel sem črno sivega z nekaj opreme -nosilec ,kovček...Dobil sem dober popust. Stranske kovčke bom nabavil naknadno,če jih bom rabil ,sem videl rabljene za dobro ceno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razumem, navaden, ni turer.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

odvisno od letnika :P

2020 ma led zadnje, za prve pa pojma nimam. A neb originala vzel ven pa prebral, kaj gor piše?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

51 minutes ago, DAMI34 said:

odvisno od letnika :P

2020 ma led zadnje, za prve pa pojma nimam. A neb originala vzel ven pa prebral, kaj gor piše?

 

2016, ni led. Bi z veseljem, sam pol morm dol pobrat plastike, žarnico ven, počekirat kaj je, nazaj vse skup spravit, nabavit žarnice, se pelat do delavnice, spet vse narazn vreč in zamenjat žarnice. Ta en "mini korak" bi si rad prihranu :)

Popravljeno . Popravil Voodoo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Navadni smerniki so 12V, barvo izbereš glede na steklce, verjetno maš belo, torej bo žarnica oranžna. Simpl..pis of kejk.

ps. na vrhu strani sem pripel 3 service mauale 2011, 2014 in 2017

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sm iskal prej manuale...preveč v ekran gledam, pa se mi že blede očitno :)

menjal bom iz belih leč na oranžne, zato menjavam žarnice. Pa hvala!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 19. 2. 2021 ob 20:13, dore pravi:

No odločitev je padla. Naročen pred tednom dni v naslednjih 10ih dneh naj bi bil pripravljen za vožnjo.

Končno je doma.Sicer ni tak kot sem ga naročil,je model SE ,ker navaden ni bil na voljo.

image000000 (1).jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, mladench pravi:

Vrn nazaj! ? Čestitke in varno vožnjo ?

 

pred 12 minutami, mladench pravi:

Vrn nazaj! ? Čestitke in varno vožnjo ?

Ne bo šel nazaj.Hvala.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, dore pravi:

Končno je doma.Sicer ni tak kot sem ga naročil,je model SE ,ker navaden ni bil na voljo.

Čestitam in ti želim veliko varnih in uživaških km. Prepričan sem, da ti bo odlično služil in boš z njim več kot zadovoljen kakor sem tudi jaz z svojim. 

Prilepi še kako slikico lepotca.

Popravljeno . Popravil bladerunner
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, bladerunner pravi:

Čestitam in ti želim veliko varnih in uživaških km. Prepričan sem, da ti bo odlično služil in boš z njim več kot zadovoljen kakor sem tudi jaz z svojim. 

Prilepi še kako slikico lepotca.

Hvala

 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, dore pravi:

Sicer ni tak kot sem ga naročil, je model SE, ker navaden ni bil na voljo.

Se boš že sprijaznil! :D

Srečno vožnjo! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!