Skoči na vsebino

Kawasaki Z 1000 SX (2011-2019) in Ninja 1000 SX (2020)


roko
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Z1000SX 2011 SERVICE MANUAL  Service Manual - Ninja 1000 - 2011.pdf

Z1000SX 2015 SERVICE MANUAL  Z1000SX.2015 service manual.pdf

Z1000SX 2017 SERVICE MANUAL  2017 Kawasaki Ninja 1000 Service Manual 99924-1519-31.pdf

20210926_124201_HDR.jpg.aed89acfbc106f0be03b601e11673014.thumb.jpg.fc3642d925a2f00d19159f118dfa7131.jpg

Priporočene objave

Bi te prosil za service manual mam sicer Z 1000 ampak saj je skoraj identično.

na pm mi pošlji email. Velikost pdf je 17Mb.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater, tole bi pa imel.

Vozil sem Z750S pa mi je bilo vse všeč razen velikost, tako da bi tole bilo popolno!

Samo zgleda sem jaz edini tak revež tu, ki se mu zdi toliko denarja malo preveč za motor (moj segment so rabljeni motorji...:\).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater, tole bi pa imel.

Vozil sem Z750S pa mi je bilo vse všeč razen velikost, tako da bi tole bilo popolno!

Samo zgleda sem jaz edini tak revež tu, ki se mu zdi toliko denarja malo preveč za motor (moj segment so rabljeni motorji...:\).

Sej kakšno leto počakaš pa bojo tud rabljeni...šparat,pa bo...
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater, tole bi pa imel.

Vozil sem Z750S pa mi je bilo vse všeč razen velikost, tako da bi tole bilo popolno!

Samo zgleda sem jaz edini tak revež tu, ki se mu zdi toliko denarja malo preveč za motor (moj segment so rabljeni motorji...:\).

če hočeš rečt, da je z1000 večji kot z750...niti ne. sem mel oba z750 pa sedel na z1000 2010, pa ni neke razlike. za moje pojme(186cm) je z750 (2007dalje) zelo dober kar se ergonomije sedenja tiče. je pa res, da ma tačke malo nižje postavljene oz. prej s tačkami podrsaš.

Popravljeno . Popravil siks
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če hočeš rečt, da je z1000 večji kot z750...niti ne. sem mel oba z750 pa sedel na z1000 2010, pa ni neke razlike. za moje pojme(186cm) je z750 (2007dalje) zelo dober kar se ergonomije sedenja tiče. je pa res, da ma tačke malo nižje postavljene oz. prej s tačkami podrsaš.

Jz mam 185cm in 95kg..se je treba kr pelat in nagnat da podrsaš z stopalko...višina zica in položaj mi zelo ugaja...
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm pa že po desni strani užgal vse hkrati, stransko stojalo, stopalko in auspuh (seveda v dvoje in na max zategnjenimi amortizerji jaz 175 in ene 85+sopotnik 50kg ), pa še se mi je zdelo, da bi se ga dalo nagnit. hočem povedat, da ima krasno nizko težišče in da mu guma širine 190 ustreza.

No in danes, je postal moj SX :P , ta prava NINĐA :ninja:

post-18923-0-10151200-1328704405_thumb.jpg

post-18923-0-93504000-1328704420_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm pa že po desni strani užgal vse hkrati, stransko stojalo, stopalko in auspuh (seveda v dvoje in na max zategnjenimi amortizerji jaz 175 in ene 85+sopotnik 50kg ), pa še se mi je zdelo, da bi se ga dalo nagnit. hočem povedat, da ima krasno nizko težišče in da mu guma širine 190 ustreza.

No in danes, je postal moj SX :P , ta prava NINĐA :ninja:

Ko original....za USA trg se imenuje itak Ninja... :OK:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm pa že po desni strani užgal vse hkrati, stransko stojalo, stopalko in auspuh (seveda v dvoje in na max zategnjenimi amortizerji jaz 175 in ene 85+sopotnik 50kg ), pa še se mi je zdelo, da bi se ga dalo nagnit. hočem povedat, da ima krasno nizko težišče in da mu guma širine 190 ustreza.

No in danes, je postal moj SX :P , ta prava NINĐA :ninja:

Po desni stransko stojalo :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po desni stransko stojalo :slap:

po levi, se opravičujem :P
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Prosim za nasvet ker merim v višino 190cm tudi cca 100kg imam in me zanima ali je to problem za ta motor(kawasaki 1000sx) vetrna zaščita in podobno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim za nasvet ker merim v višino 190cm tudi cca 100kg imam in me zanima ali je to problem za ta motor(kawasaki 1000sx) vetrna zaščita in podobno?

Poglej....osebno merim v višino 183 cm in po daljših turah...to je po prevoženih cca. 350 km začnem čutiti kolena, vetrna zaščita je solidna. Sej z vajo se da zdržat tudi do 700 km v enem dnevu, samo potem rabiš en par dni da se sestaviš skupaj. Po sedmih letih z mojim Zedom in prevoženih preko 60 kkm, že razmišljam o eni bolj komot varianti...se pravi GS ali Supertenere (sem se naveličal mazat in prat ketno :P ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim za nasvet ker merim v višino 190cm tudi cca 100kg imam in me zanima ali je to problem za ta motor(kawasaki 1000sx) vetrna zaščita in podobno?

Glede teže ni blema,jaz jih mam 97kg in 185cm,moči in navora zadosti...za zaščito pa odkrito....če se voziš bolj športno(bolj dol)je zadovoljivo ok! ,za turno vožnjo pa nikakor ni primerljivo z

turerji...cbf,fyr,....itd , "Z-sx" je pač sport turer,ma pa lastnosti,ko jih omenjeni nimajo.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim za nasvet ker merim v višino 190cm?

NE VERJEMI! Prevelik si! Nabavi enduro... itak jo boš, v dveh letih... aja, za vse nakede, in SSje si prevelik, ne samo za z-1000...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NE VERJEMI! Prevelik si! Nabavi enduro... itak jo boš, v dveh letih... aja, za vse nakede, in SSje si prevelik, ne samo za z-1000...

Sploh ni res, da je prevelik za takšne motorje. Sm mel sam nakeda in sedaj SS motor, pa nevem v čem naj bi bil problem? Mogoče od zunaj zgleda, da sem malo velik na motorju, ampak jaz brez vsakega problema komot sedim na vsakem od teh motorjev. Tako da sama višina pač ni ovira... Kaj pa kdo pričakuje od motorja je pa drugo :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...naj se popravim: NI prevelik zaradi "izgleda"... niti za "slovenski kafe rejsing"... prevelik je pa za malo "resnejša potepanja" ...v smislu "treh rezervarjev bencina na dan s postanki samo pri tankanju" ...takrat bosta oba vedela, kaj sem imel v mislih... tam je za tak tip motorja vsakdo nad cca 175 že skoraj prevelik! ...sicer pa, ne prepričujem nikogar, vsakega prepričajo izkušnje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...naj se popravim: NI prevelik zaradi "izgleda"... niti za "slovenski kafe rejsing"... prevelik je pa za malo "resnejša potepanja" ...v smislu "treh rezervarjev bencina na dan s postanki samo pri tankanju" ...takrat bosta oba vedela, kaj sem imel v mislih... tam je za tak tip motorja vsakdo nad cca 175 že skoraj prevelik! ...sicer pa, ne prepričujem nikogar, vsakega prepričajo izkušnje...

Ne nakladaj,tankanje ni noben problem ...tank je 19l...sam sem lani v sep in okt.na tem motorju naredil cca5 tkm dalših tur...če nebi bil poškodovan bi jih še en tulk...nasplošno delam 15-20 tisoč in sem se odločil za ta motor

ker mi je pač všeč,se rad vozim športno in me drugi pri mojih 46let zaenkrat ne zanima..(.turer ali enduro).Tankat in spočiti,pa se itak treba,sploh če voziš bol hitro...pač kaj je kirmu ugaja to ma...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej... Ne nakladam! Ne govorim o kapaciteti tanka, niti o načinu (športni vožnji) ... tudi sam sem na bivšem er-6f, ki je po velikosti in poziciji sedenja zelo podoben sx-u, v 2 sezonah napravil 32000 s kar nekaj dolgimi etapami... pa sam merim 177, pa vseeno ne morem trditi, da so predvsem pokrčene noge "nek izredno udoben dejavnik"... Da pa se, seveda se da! ...vem tudi za tipa ki je s hardtail doma narejenim čoperjem obdelal Črno Goro in nazaj! Z vsakim motorjem se da vse mogoče prevozit...

Verjemi pa (ali enkrat probaj), da bo 190 cm visok 100 kilski dec veliko "manj zjeban" sestopil po celodnevnem furanju iz velike endure ali udobnega tourerja. ...in kot je torej prijazno spraševal, jaz pač podajam svoj odgovor: Njegova višina in teža nikakor nista nek problem za vsakodnevne vožnje, zna pa se zgodit, da sčasoma ne bo več pretirano užival v "športni" poziciji in da bo predvsem na daljših furah začel pogrešati malo bolj sproščen položaj rok in nog ter veterno zaščito ki jo sx 20 cm nižjim veliko bolje nudi...

Če ne probaš, ne veš, tudi sam nisem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Versys 1000 je odgovor za 190cm in 100kg deca :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok.Ferek ne bomo se kregal,neki maš tud prav,ampak Igor si verjetn želi SX-a, sam mora sprobat(kar bo bolj težko) pa vidi ali mu po drži ugaja,proba še kaj druga (napr.Tdm,Versis...)! Kakšno vožnjo pričakuje od motorja,PO PROBI MU BO JASNO!......pa se sam odloči !

Ko mi gremo na dalšo turo se dostikrat zgodi,da so frendi na GS-ih bolj zdelani kot jaz na svojem,seveda po par 100km,pa ne bom trdil,da je GS slab motor...tu je še zravn več faktorjev(kondicija,ali se voziš v dvoje,vrsta ceste po kateri planiraš voziti,hitrost vožnje itd), Tud sam sem vozil endure,potovalnik,cestakein tud probaval različne tipe motorja in trenutno pristal na SX-u,ki mi vsebolj ugaja(sigurno za 2-3 sezone,ena je že mim),je pa res ,da se vozim sam in je pri izbiri tudi to zelo pomembno....Ajd lep dan..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...se ne kregamo... še največji problem pri nas si sam zapisal... "PO PROBI MU BO JASNO"... saj veš, slednje je možno samo, če imaš nekaj "dobrih kolegov, ki dajo..." Po trgovinah se pa žal mora človek bolj zanašat na sam občutek sedenja... Lep večer tudi tebi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
post-18923-0-49740300-1336474616_thumb.jpgpa ena slikca spet: Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

približujem se trenutku, ko bo treba zamenjat gume.... prednja je že zelo obrabljena (na bokih) pri prevoženih 4000km, zato razmišljam kaj natakniti na motor... kakšne so vaše izkušnje/ koliko ste prevozili z originalnim in kaj imate sedaj.

LP

Aleš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!