Skoči na vsebino

Yamaha XJR 1200/1300


jrakus

Priporočene objave

XJR-jka šla od hiše... :cry:  :cry:  šmrc... šmrc...  

 

sem pa že v lovu za drugega zverjaka...  POROČAM...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

XJR-jka šla od hiše... :cry:  :cry:  šmrc... šmrc...  

 

sem pa že v lovu za drugega zverjaka...  POROČAM...

moje sožalje...zakaj si jo pa prodal.....midva jo imava že enajsto leto pa je še kot nova,......pa 72 000 prevoženih  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

skoraj identično, tudi moja je že 11. leto pri hiši in ima 71.500 prevoženih, verjetno ne bo zapustila hiše, nikakor pa ni kot nova

 

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja je 2 leti pri hiši. Kupljena pri 10000km realnih. Sedaj jih ima 50000km. Ostaja pri hiši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav, vprašal bi, a se da na sprednjih rorih tista plava barva od vročine in umazanije odstranit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo težko boš to odstranil. Krivine so kromirane. Meni jih je na servisu obarval, ko mi je karburatorje nastavljal. Modro je pa zato, ker je preveč bogata mešanica oz. je bila (preveč odprti karburatorji). Na moji sem jih nekaj poliral vendar vse ne gre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za nasvet Alen1. Se ne bom niti trudil, tudi vijoločno zgleda v redu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker moj XJR šteje že 10 let in ima za sabo prevoženih 76.000 km, bi mogoče v prihodnosti lahko prešaltal na kaj bolj mladega (XJR seveda). Enkrat sem spraševal pri Yamahinih prodajalcih, ali je mogoča kakšna testna vožnja, da vidim kako se motor obnese. Pa ni bilo pozitivnega odgovora.

 

A obstaja pri nas kakšen pooblaščeni prodajalec, ki ti ponudi testno vožnjo XJR-ja, če se že mogoče odločim za nov motor. Čeprav mi je letnik 04-06 na izgled bolj retro kot novi motorji od letnika 07 naprej, vsaj glede dvojenega izpuha.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dvomim, da ima kdo testnega, po 19 letih proizvodnje in prodaje je bolj malo za testirat. V primerjavi s starejšimi, je nova malenkost dodelana pri vzmetenju, pa vbrizg goriva je namesto uplinjačev, pa EXUP loputa v izpuhu. Pri voznih lastnostih ni nekih omembe vrednih razlik, nianse pač. Če nimaš nekega konkretnega razloga za menjavo se jaz na tvojem mestu ne bi trudil in v stroške metal.

 

Meni manjka samo ABS...

 

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor. Za enkrat je motor še v odličnem stanju, vsako leto je tudi servisiran pri pooblaščencu, ne glede na to pa leta naredijo svoje. Oblika je pa itak večna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor bo zdržal še veliko km. Novejšega bi imel tudi sam samo zaradi elektronskega vbrizga. Me pa malo odvrne enojni izpuh. Na 10000km olje in filter. Vsake toliko kakšen karburator nastavit in ventile prekontrolirat pa bo delala mašina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes šel z XJR-ko preverit tlak v pnevmatikah na bencinsko. Preverjal ves čas kakšen je še profil, na tlak pa čisto pozabil. Sprednja je imela nekaj čez 1 bar, zadnja pa 2,1 bara. Pa s takimi gumami sem to sezono že prevozil cca. 600 km. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes šel z XJR-ko preverit tlak v pnevmatikah na bencinsko. Preverjal ves čas kakšen je še profil, na tlak pa čisto pozabil. Sprednja je imela nekaj čez 1 bar, zadnja pa 2,1 bara. Pa s takimi gumami sem to sezono že prevozil cca. 600 km. 

Vsaka pnevmatika čez zimo spusti ca 1 bar (zaradi temperaturnih razlik) zato vedno spomladi najprej preveriš pritisk v pnevmatikah in nato šele ročko za gas ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-45552-0-38119100-1397407677_thumb.jpgpost-45552-0-50982400-1397407684_thumb.jpgNa FB skupini XJR sta me ti dve predelavi presenetili. Lepa motocikla, še zmeraj prepoznavna XJR-ja.

Popravljeno . Popravil Miha X
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

skoraj identično, tudi moja je že 11. leto pri hiši in ima 71.500 prevoženih, verjetno ne bo zapustila hiše, nikakor pa ni kot nova

 

LP Bajsi

pri koliko km si menjal verigo, seveda če si jo že......ker midva imava še kar prvo, pa še nič ne kaže na menjavo .... :) pa akumulator je še tudi prvi ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prvo pri 38.000 drugo pri 69.000

 

LP Bajsi

Pozdrav!

 

Glede verige: zanime me, v kolikor imaš kakšne podatke, ali je cena za verižni set, ki ga prodajajo v spletni trgovini Delta team, za ceno cca. 215,00 EUR, v redu cena, ali so še kakšne druge variante.

 

LP, Miha

post-45552-0-81132800-1397469789.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem menjal pri Yogiju... z montažo vred je bilo okrog 200 €, sam komplet pa okrog 170 €... menjal pri 35000, pri 64000 prodal motor, je bla še pa veriga videt čist ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem dal original. Menjal sem komplet vse pri 39.000. Cena je bila mislim da 235€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zdravo,

 

za XJR 1200 / 1300 ( od RP 02 - RP 19 ) prodam:

 

. Yamaha racing protector zaščito agregata, rabljeno, za 40 eur

. Ohlins vzmeti za vilice, 9.0nm, za 40 eur

. Tank torbo SW Motech, Engage 7, odlično, lepo paše na obliko rezervoarja, 40 eur

. podarim ročico bremze in retrovizor

 

LP, Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zdravo,

 

Prosim za pomoč; katerega serviserja za XJR 1300 priporočate na obali oz. na Primorskem koncu? Na Hrvaškem zelo pohvalijo g. Grigića, ki se ukvarja tudi z predelavami XJRjev-imamo kakšnega strokovnjaka tudi v Slo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

 

Prosim za pomoč; katerega serviserja za XJR 1300 priporočate na obali oz. na Primorskem koncu? 

 

Zamenjat olje in filter, pa luftfilter in svečke, je tako simpl na tem motorju, da ne rabiš nobenega serviserja - to narediš sam v domači garaži.... za preverit ventile - kateregakoli,ki imata prave lističe... za kaj bolj delikatnega ti pa težko rečem, ker ne poznam nobenega ki bi mu ta motor težave delal.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

 

Prosim za pomoč; katerega serviserja za XJR 1300 priporočate na obali oz. na Primorskem koncu? Na Hrvaškem zelo pohvalijo g. Grigića, ki se ukvarja tudi z predelavami XJRjev-imamo kakšnega strokovnjaka tudi v Slo?

Sicer ni na  Obali  ampak  v Ljubljani . Primec Jure 041 320 513 . Priporočam . 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!