Skoči na vsebino

Prezimovanje motorja + akumulatorja


kekec III

MOTO AKUMULATOR  

256 članov je glasovalo

  1. 1. MOTO AKUMULATOR ČEZ ZIMO ..... ?

    • Pustim v motorju
    • Pustim v motorju in odklopim
    • Vzamem z motorja in ga shranim


Priporočene objave

tud jest ne vem kaj ne prakticiram z oljem v cilindre in podobno, napolnim rezervar, očistim motor, ga pokrijem s prevleko, in prejšna leta tud nisem jemal akumolatorja ven, ker imam motor v garazi ki je v hisi in temperatura nikoli ne pade pod 5 C. PA verigo bom spucov.

Poleg tega da ne oksidira, a je se za kej dobr da motor z WDjam naspricas. Pa pri cestnem bi pol mogu vse plastike pa vse stran pobrat da bi prisel do cilindrov in masine....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lansko zimo (precej mrzla), sem imel motor v garaži, kjer je bila temperatura kar precej pod 0; kar lep čas tudi -8. Motor sem vsake 7-14 dni vžgal, segrel, zapeljal 50m (če je bilo suho) ... in to je bilo to. Nič akumulatorja ven, samo poln tank pa namazana veriga. Brez problemov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Zdi se mi, da nekateri motorje konzervirate, kot bi jih spravljali za celo desetletje. Pa saj motocikli niso slabše narejeni kot avtomobili, a ne? Če avto lahko prenese -10, -15°C, mokroto, sol, vžig hladnega motorja - 3 km do mesta, in potem se zadeva spet ohladi... pa se vseeno lahko uporablja 10 in več let, ne vem zakaj takšna skrb za motor, ki čaka v garaži, ki skoraj ni hladnejša od 0°C, vlaga tudi ni verjetno tropska, soli ni nikjer, je očiščen in pokrit (bolje da ni neprodušno)?

Temu se reče pa ljubezen :D :D :lol:

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa zračno hlajene tolk dalj časa laufat?

Kawa (vodno hlajen) je nucala cca 5min da se je segrela... jebiga, je mela sam liter pa pol vode v sistemu...

Yamaha... zračno hlajen... po treh minutah sem se tolk speku na cilindrih (pa še namenoma ne), se še zdej pozna.

Res je, da se cilindri in izpušni kolektorji hitro segrejejo do te mere, da se na njih spečeš. V lanski zimi sem tudi jaz svojega "krublal" 5 - 10 minut oziroma, tako dolgo, da je brez "čoka" normalno delal. Spomladi sem ugotovil, da motor ne dela najboljše :?: :!:

Na servisu mi je mojster Tomaž potem razložil, da sem zaradi kratkotrajnega vžiganja hladnega motorja in ker nisem vstrajal dovolj dolgo "uničil" svečke. Moral sem kupiti nove (=8.000,00 SIT). Težava se pogosteje pojavlja pri motornih kolesih, ki imajo "malo" več ccm (mijetočnorazložilzakajgrepasinisemzapomnilpress).

Zadevo bom gotovo preveril letos pozimi in spomladi povem ali 100% drži ali ne :!: :idea: :!:

Če je kdo od stokovnjakov na forumu bi prosil za razlago (iz tehničnega vidika, zgolj zaradi mene in drugih, ki jih to zanima).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor pa avto.... avtomobile vozi že skor vsak kreten pa morjo bit kreten-proof. Motorji majo pa že tolk napiljene mašine, da ne morjo bit kreten-proof. Kje ste pa še vidl avto z 1.1 mašino k ma 160KM na gredi pa se vrti na 15000 obratih?

Tko da če se misl motor vozit neki cajta, je treba zanjga lepo skrbet... sicer pa ena dirka, pa generalko delat...

... Dej no tolk ko ima tvoja yamaha konjev jih dobi vsaka stoenka s štirimi frgazerji. Nebi rad bil žaljiv (tudi bandit nima kej več konjev) ampak tole pretiravanje pri negi motorja mi res gre na živce.

Poleti pa na srečanjih hleden motor do konca navit in pokat, gume kurit.... Jah to pa pol pomaga negovanje in "ljubezen" pozimi. Zadevo je treba normalno uporabljat, servisirat... A misliš, da je gsxr 1000 v zasnovi enak kot Z101, al zakaj bi ga moral bolj ahtat? (Več konjev, večja natančnost izdelave, boljši materiali...) Sicer pa kot vidim tule na forumu, nekateri precej pogosto menjate motorje in čemu pozimi taka skrb za njih, če ga boste vozili 2, 3 leta? Kot sem rekel: predpisani servisi, normalna uporaba (kurjenje gume, pokanje, navijanje hladnega motorja... ni normalno), pa bo zadeva dolgo delala.

lp, Onim

p.s. Ljubezen my ass. Stroški in užitek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK delajte kar hocete ampak preverjeno dejstvo (s strani mehanikov) je da 15 min kurblanje brezveze motorju bolj skodi kot koristi!!! :? tisti ki ne verjame naj vpraša mehanika. tudi par krogov okoli bloka je bedarija, peljat se moreš vsaje enih 10-15 km. da ne govorimo o temu da v tistih par krogih iz ceste lepo vso sol pobereš in uničiš VSE kar si tako skrbno čistil in poliral in z WD40 šprical :x . če se ne misliš resno vozit ga pusti do pomladi na miru, brez skrbi nič ne bo narobe. Če vas tako skrbi za akumulator pa si kupite tisti polnilec ko ga priklopiš in celo zimo on polni po potrebi. jaz nikoli ne odmontiram akumulatorja pa je vedno poln pomladi, z tistim 15 min laufanjem ne napolniš toliko kor potroši zaganjač za to da si ga pred tem vžgal :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah ja... zima se bliža :( Motor bo treba pospravt. Se pravi... minimum kar morm narest je :

-motor u nulo spucat in nasprejat mašino z WDejem

-ga dat v zrak

-napolnit tank

-pokrit

-... kaj sm pozabil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah ja... zima se bliža  :(  Motor bo treba pospravt. Se pravi... minimum kar morm narest je :

-motor u nulo spucat in nasprejat mašino z WDejem

-ga dat v zrak

-napolnit tank

-pokrit

-... kaj sm pozabil?

Ja, še lupčka za lahko noč ! 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK delajte kar hocete ampak preverjeno dejstvo (s strani mehanikov) je da 15 min kurblanje brezveze motorju bolj skodi kot koristi!!!  tisti ki ne verjame naj vpraša mehanika. tudi par krogov okoli bloka je bedarija

je pa prav tako preverjeno dejstvo (s strani mehanika, ki ga veliko število motosvetovcev uvršča med najboljše ), da je glih boljš, da se motor med prezimovanjem vsake 7 do 10 dni prižge in če je možnost par metrov prevozi, da steče proces...pač vsak po svoji odločitvi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No in zdej naj se nekdo odloči :shock: :shock: ? A bo treba anketo naredit? :lol: :lol: Kot sem rekel, koliko od vas pa ima motor dalj kot 4, 5 let? Saj je tukaj nekaj "kerlcov", ki imajo svoje motorje dolgo in naredijo veliko km z njimi. Torej? ICE a nisi ti nekih 80-90T km s svojimi motorji delal? Kaj ti meniš? In seveda ostali. (Pa ne tisti, ki mopede menjate na 2-3 leta!)

Lp, Onim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lansko zimo (precej mrzla), sem imel motor v garaži, kjer je bila temperatura kar precej pod 0; kar lep čas tudi -8. Motor sem vsake 7-14 dni vžgal, segrel, zapeljal 50m (če je bilo suho) ... in to je bilo to. Nič akumulatorja ven, samo poln tank pa namazana veriga. Brez problemov.

Tut jest boom letos naredil enako...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK delajte kar hocete ampak preverjeno dejstvo (s strani mehanikov) je da 15 min kurblanje brezveze motorju bolj skodi kot koristi!!!  tisti ki ne verjame naj vpraša mehanika. tudi par krogov okoli bloka je bedarija

je pa prav tako preverjeno dejstvo (s strani mehanika, ki ga veliko število motosvetovcev uvršča med najboljše ), da je glih boljš, da se motor med prezimovanjem vsake 7 do 10 dni prižge in če je možnost par metrov prevozi, da steče proces...pač vsak po svoji odločitvi

no ocitno si niti mehaniki niso enotni ampak tistih par km ti sigurno skodi ker dobis sol na motor, to mi lahko verjames ker se vozim pozimi in kljub vsemu pranju je motor nekje do junija se slan, enostavno ne dobis vse soli ven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ocitno si niti mehaniki niso enotni ampak tistih par km ti sigurno skodi ker dobis sol na motor, to mi lahko verjames ker se vozim pozimi in kljub vsemu pranju je motor nekje do junija se slan, enostavno ne dobis vse soli ven.

... in po pol leta rušt popolnoma razžre, tako da mašina dol pade. :lol: :lol: Pa a je motocikel slabše narejen kot avto? Če se po cesti 15 let stari jugoti vozijo (sicer preluknjani od rje) zakaj se motor, ko je vožen po "SUHI" soli nebi? .......ah kaj bi se utrujal, naredte kakor hočete.......

lp, Onim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

onim ne mislim ti nekaj dokazovat, lahko pa ti samo pokazem (pozimi ali spomladi) lepe bele kristalne rozice, ki se naredijo okoli kap vijakov, na stojalu,....itd. sele nekajkratno pranje, spricanje z WD40 in podobne stvari to sol spravijo ven, nevem kak je tvoj motor, na mojem se najde nekaj delov, ki zacnejo rjavet (stojalo - stransko in glavno,....).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako kot SF pravi pa nije pi... sapun pa da se troši, tud motorju mal soli ne bi smelo škoditi, še posebej če ustrezno spereš in pošpricaš.

Jaz bom čez zimo čakal na dni okoli 10 st.C in če bo suho pičim na Janče in nazaj, to je točno 40 km, za motor ulaufat čist dovolj.

Pa še mal gorskega zraka in razgleda na megleno Ljubljano.

8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se odločila da motorja sploh ne bom konzervirala,lani sem se vsak mesec peljala ,razen decembra ko sem zbolela ,ravno ko so bili lepi dnevi.Če le ne bo snega po cesti bo moj konjiček lavfal.Upam pa, da to mrzlo obdobje čim prej mine in pride maj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S solzami v očeh sporočam, da se je danes zgodilo. :cry: :cry: :cry:

Vsaj pet mesecev ne bom več slišal njenega glasu in čutil njene topline. :cry: :cry: :cry:

Vse kar lahko napišem je ... žalosten sem in srce se mi trga. :cry: :cry: :cry:

LP - Rude

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S solzami v očeh sporočam, da se je danes zgodilo.  :cry:  :cry:  :cry:

Vsaj pet mesecev ne bom več slišal njenega glasu in čutil njene topline.  :cry:  :cry:  :cry:

Vse kar lahko napišem je ... žalosten sem in srce se mi trga.  :cry:  :cry:  :cry:

LP - Rude

Bo pa zato ponovno snidenje

v topli pomladi-tolikor lepše....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako kot SF pravi pa nije pi... sapun pa da se troši, tud motorju mal soli ne bi smelo škoditi, še posebej če ustrezno spereš in pošpricaš.

Jaz bom čez zimo čakal na dni okoli 10 st.C in če bo suho pičim na Janče in nazaj, to je točno 40 km, za motor ulaufat čist dovolj.

Pa še mal gorskega zraka in razgleda na megleno Ljubljano.

8)

Ja, pol pa lahko zimske razgrevalne turce, tisti ta aktivni načrtujemo skupaj. A ne bo hec videt npr. za Božič, 5 motoristov, ki jo prav elegantno mahajo po Lj obvoznici. 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, pol pa lahko zimske razgrevalne turce, tisti ta aktivni načrtujemo skupaj. A ne bo hec videt npr. za Božič, 5 motoristov, ki jo prav elegantno mahajo po Lj obvoznici. 8)

Fifty sem zagret ampak, nekaj pogojev mora bit, tako kot lani, ko mi je zneslo skoraj vsak mesec se furat.

Relativno suhe ceste, temp. pa vsaj nad 8 st.C.

Relacija pa max. do 40 km tja in nazaj.

Sedaj ko sem si končno škornje nabavil, bo pa še mal lažje.

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fifty sem zagret ampak, nekaj pogojev mora bit, tako kot lani, ko mi je zneslo skoraj vsak mesec se furat.

Relativno suhe ceste, temp. pa vsaj nad 8 st.C.

Relacija pa max. do 40 km tja in nazaj.

Sedaj ko sem si končno škornje nabavil, bo pa še mal lažje.

:D

Jasno! Samo pod primernimi pogoji; tko da bomo kej mel od tega (nč na silo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!