Skoči na vsebino

Gume za maxiscooter


Priporočene objave

Tako, tudi jaz sem včeraj menjal gume... in ja, tresenje je izginilo... :D ...(nisem pa nič menjal uteži) -_-

Sem se pa iz Michelina spet vrnil na Bridgestone... katere sem že vozil dve sezoni in bil zelo zadovoljen... pa tudi nasveti vseh maxi prijateljev (v SLO in tudi iz ITA)... so mi svetovali slednje, da nekako "najbolj" ustrezajo SW-jem. Ja, vem, da vsi, ki imate Michelin Pilot Sport SC, da so res dobre za bolj športno vožnjo,... vendar meni, ki se vozim bolj "turistično"... nekako (po mojem mnenju)... niso vlivale tistega "pravega" občutka.... :blush:

V informacijo vsem štajerskim+ maxi prijateljem... gume sem naročil in menjal pri Širniku (Radlje), ki po novem dobavlja tudi Bridgestone. Cena obeh pa 119€ + 25€ montaža. Menjavo so opravili strokovno (beri=hitro) in se "vidi", da imajo izkušnje z menjavami gum na maxi skuterjih, kar pa tudi šteje... saj so "vedeli", da ni potrebno razstavit celega zadnjega dela maxija, da bi menjali zadnjo gumo... ;)

Lep maxi pozdrav

post-22093-0-54811500-1340114722_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res da je vsaka guma za svojega voznika, meni je pisana na kožo Bridstone in če te ni dopolni Dunlop, veliko pa je tudi odvisno za kakšen motor je, teža, hitrost,....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Po prelepi dooolgi turi sem preveč zaupal 5 let starim gumam (originalne prve na motorju, prevožene 8500km) in me je zadnja zadnjih 95 km pred domom lapo presenetla in še to v tujini A pri 35 stopinjah in sem potopan v dvoje in polno naložen prišel srečno domov v garaža in to le pri 60-70 km/h pri teh zadnjih km.

Je kdo tak junak da bi se to upal ???

Sreča da sem si pred sezono pripravil nove, jutri grem preobut prvo vgradnjo in sreča da ni bila kakšna mehkejša gumi katero mi bi razneslo na koščke, zato po lastnih izkušnjah prisegam za Burgmana 650 le na Bridstone in Dunlop, ker nosijo dosti večjo težo in napor od drugih maxijev.

S to izkušnjo sem vam hotel le povedat da dolgi turine ne zaupat starim gumam, meni se je dobesedno odlepla od notranjega plašča pa čeprav je še imela dost profila še za najmanj nekaj tisoč km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tole je pa res kar hudo presenečenje na poti in za videti :eek: :eek: :eek: , glavno ,da si jo srečno zvozil do doma :worship: imam občutek ,da so sedaj vse stvari narejene za nek točno določen čas pa je zadeva izrabljena ali pa ne , po tem času se pa slikaj in vrži zadevo stran. :BUA:

No jaz sem že potiskal skuter peš :slap: ampak zato ker je enostavno zmajkalo gume platno ki ji sledi pa ne drži zraka :grim .Je pa skuter težak kot tank.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa je prava luknja, grem jutri kar menjat. Svaka ti čas da si še pripeljal do doma.

Lp, Peter

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo pozdravljeni...

Važno, da si srečno prišel domov...

1. Drugače je pa tako, naj bo guma Dunlop ali Bridgestone, ali katerakoli z njo se lahko brez problema prevozi 10.000 - 11.000 km ali pa doba 2 let..., guma zdrži 2-3 sezone, odvisno od nabiranja kilometrov..., tako, da gume stare 5 let so stare 5 let in so samo še za na odpis - smeti, kljub zelo malo prevoženimi 8.500 km v 5 letih...

..........................

Maxi pozdrav...

Popravljeno . Popravil skuterist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam da tudi če je dovolj profila ampak je leto izdelave "že malo" nazaj je treba gumo menjat. Jaz sem dobil nekoč odgovor da če je guma pravilno skladiščena in nemontirana, potem je lahko stara 3 leta. Ko je enkrat zmontirana je najkasneje po 5 letih prestara, za motor verjetno še kakšno leto prej.

P.S. 3 zgornji prispevki so bili premaknjeni v "primerno" temo

Popravljeno . Popravil skuterist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po prelepi dooolgi turi sem preveč zaupal 5 let starim gumam (originalne prve na motorju, prevožene 8500km) in me je zadnja zadnjih 95 km pred domom lapo presenetla in še to v tujini A pri 35 stopinjah in sem potopan v dvoje in polno naložen prišel srečno domov v garaža in to le pri 60-70 km/h pri teh zadnjih km.

Je kdo tak junak da bi se to upal ???

Sreča da sem si pred sezono pripravil nove, jutri grem preobut prvo vgradnjo in sreča da ni bila kakšna mehkejša gumi katero mi bi razneslo na koščke, zato po lastnih izkušnjah prisegam za Burgmana 650 le na Bridstone in Dunlop, ker nosijo dosti večjo težo in napor od drugih maxijev.

S to izkušnjo sem vam hotel le povedat da dolgi turine ne zaupat starim gumam, meni se je dobesedno odlepla od notranjega plašča pa čeprav je še imela dost profila še za najmanj nekaj tisoč km.

a boš shranil gumo za pokazat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo pozdravljeni...

Važno, da si srečno prišel domov...

1. Drugače je pa tako, naj bo guma Dunlop ali Bridgestone, ali katerakoli z njo se lahko brez problema prevozi 10.000 - 11.000 km ali pa doba 2 let..., guma zdrži 2-3 sezone, odvisno od nabiranja kilometrov..., tako, da gume stare 5 let so stare 5 let in so samo še za na odpis - smeti, kljub zelo malo prevoženimi 8.500 km v 5 letih...

..........................

Maxi pozdrav...

Pjebi , ko sem v rani mladosti vozil motorje ni bilo važno kakšna je guma in koliko je stara samo da je mela mal profila in da se je vrtelo do platna in to na orgn motorjih pa nikoli kakšnih problemov, zgleda da je sedaj veliko slabši materjal in posledica zelo slabe ceste, mene ja na traktorju po travniku ne ruka tako kot na motorju na nekaterih delih naših SLO cest.

Žalost kam gre ves ta denar ki je namenjen cestam, da o varnosti sploh ne govorimo, saj naši cestarji porabijo več denarja za znake delo na cesti, vzbokline,... in še več takšnega podobnega sranja kot pa za nujna popravila.

Sreča da je A blizu da bom lahko tam nabiral več varnih in lepih km.... Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj še jaz napišem nekaj o gumah .

Do sedaj sem redno vozil na Dunlop gpr 100 gumah, ker so prva vgradnja za ta skuter in sem z njimi čisto in zelo zadovoljen,letos sem pa predolgo čakal in ko sem obiskal vulkanizerja glej zlomka Dunlop gpr 100 gum nikjer več na zalogi in to po celi Evropi,prve pošilke naj bi prišle šele konec julija nič prej, kaj pa zdaj.Pa sem se odločil in po raznoraznih primerjavah in priporočilih za znamko Bridgestone battlax sc r katere ni bilo problema dobaviti.Cena za komplet prednje in zadnje gume je 180 eurov kar je primerljivo z Dunlop ozirome kakšen euro ceneje, pa še montaža in centriranje 18 eurov ,da se razumemo kolesa sem odmontiral odnesel do mojstra vulkanizerja in nazaj montiral sam.Je pa res da so gume za eno številko manjše kolo kar občutno cenejše pa ne verjamem, da porabijo toliko gume manj pri izdelavi.

Sedaj pa prvi vtisi , na gumah je bilo za pol kilograma reklam zato so bili prvi kilometri še posebno spolski ,no potem pa so se le začele kazati prave lastnosti gum,

gume so mehkejše od prejšnjh in še posebno sprednja daje izredno dobere povratne informacije in občutke, na večkratnem preizkušanju ustavljanja z velikih hitrosti daje kar nekaj procentov večji zavorni učinek, v nagib pade hitreje od prejšnih gum, krožnico ovinka pa potem uzame po občutku nekoliko bolj na dolgo ,se hitro privadiš.

Nagib do tačk motorja pride kar sam od sebe pa občutek pravi, da bi šlo še dlje.

Toliko o suhi cesti, kako pa v dežju no sem kar hitro doživel konkretne nevihte in nadaljno deževje ,pa so me gume spet zelo pozitivno presenetile držijo, da je veselje tako da sem po tisočprevoženih kilometrih z njimi zelo zelo zadovoljen.

Ker pa je zmeraj še nekaj slabih lastnosti naj še o tem nekaj povem, gume so mehkejše kar pomeni (pa tudi drugi isto pravijo) da bo skupna kilometrina gum kar nekaj krajša, druga slabost, ki to je ali pa ni sprednja guma proizvaja proti prejšni sprednji gumi kar velik hrup še posebaj ob zaviranju, kar je verjetno povezano z obliko profila dezena gume, pri vulkanizerju sem dvakrat pogledal če je smer vrtenja gume in platišča pravilna, pač optična prevara

Dunlop gpr 100 se skozi celotno življensko obdobje zelo enakomerno obrablja in enakomerno drži,zato pričakujem še posebej po začetnem navdušenju, da bo tudi z Bridgestone battlax sc r tako. Če bodo kakšna presenečenja bom pa poročal.

Še to do sedaj sem vedno menjal gume v kompletu to pomeni prednjo in zadnjo istočastno ,prednja izrabljena ob straneh do indikatorjev ali še malo več, zadnja pa izrabljena vedno tako , da bi bil potreben že kakšne vzgojne klofute.

Toliko lep pozdrav .Mavti :yea1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eeee @Mavti vzel si si čas in lepo napisal, sem enakega mnenja, po dolgoletnih izkušnjah pa sem tudi ugotovil da so za vsak Maxi določene gume katerimi se lahko pelješ odlično, upoštevat pa se mora teža motorja ter hitrostni razred, jaz pa vem da na Burgmana ne dam več kaj drugega kot Bridstone in Dunlop. Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes dal nove gume bridgeston na svojega burgman in razlika je očitna. Prej imel dunlop motor je bil dosti bolj trd in slabši oprijem. Cena kopleta 173 eur " Bartog "

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes dal nove gume bridgeston na svojega burgman in razlika je očitna. Prej imel dunlop motor je bil dosti bolj trd in slabši oprijem. Cena kopleta 173 eur " Bartog "

Mi sedaj verjameš o čemer sva se pogovarjala ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi sedaj verjameš o čemer sva se pogovarjala ???

Saj zato sem jih tudi nabavo in res so naredile čudeže, še sopotnica je zadovoljna, ker jo več ne ruka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eeee @Mavti vzel si si čas in lepo napisal, sem enakega mnenja, po dolgoletnih izkušnjah pa sem tudi ugotovil da so za vsak Maxi določene gume katerimi se lahko pelješ odlično, upoštevat pa se mora teža motorja ter hitrostni razred, jaz pa vem da na Burgmana ne dam več kaj drugega kot Bridstone in Dunlop. Lp.

Tudi jaz se pridružujem mnenju, da določena guma ustreza določenim maxijem in morebiti tudi načinu vožnje... Dve sezoni sem imel Bridgestone, nato eno sezono Michelin Pilot Sport SC... ki so jo hvalili vsi, ki vozijo bolj "športno"... vendar, vsaj mojemu načinu vožnje (turing) nekako ni ustrezala,... na kar so me opozorili tudi Italianski maxi prijatelji, da ta guma ni najbolj "primerna" za Hondo Silverwinga... Tako, sem se ponovno vrnil na Bridgestone (gledal sem Dunlop, vendar nima mojih dimenzij)... in moram rečt... da na suhem mi daje spet tisti "dober občutek".... Danes (ko me je dobil dež)... in je bila cesta do doma mokra... sem, namesto po AC... šel raje "naokoli"... po lokalnih ovinkih...

Lep maxi pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti, ki imate gume Michelin Pilot Sport na skuterjih me zanima kje so bile vaše gume narejene. Moje so made in Serbia pa ne vem če je to vzrok, da čutim vibracije ali so slabo scentrirane. Gume so skoraj nove. Ko spustim gas čutim vibracije na krmilu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi moja je srbska, zaenkrat nobenih vibracij, sprednja ima prevozenih cca 12000 km. Zadaj vozim drugo znamko, pilotke takrat ni bilo na zalogi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Včeraj sem burgmana obul v nove gume, bridgestone battlax sc 1.

Prvi občutki so fenomenalni, imam občutek, da ima zdaj cisto drugačno ciklistiko ali vzmetenje.

Motor gre v ovinek veliko lazje kot prej z dunlop gpr 100 ali z michelin pilot sc. Med vožnjo nasploh je občutek takšen, kot na kakšnem lažjem motociklu.

Skratka zaenkrat same pohvale, kako bo guma v nadaljnih km pa bom napisal kasneje.

Z dunlopkami sem delal 10000 km, pa so bile po robovih čisto fuč (pravijo da so premehke za burgmana), kako bo s temi pa bo pokazal čas oz km :-)

G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kakih izkušenj z Savskimi MC28 ali novimi MC38 nima nihče?

Samo na kratko, mel sem prve Savske MC28 ko so prišle na tržišče, naredil sem cca 8000 km vendar je guma še vedno zgledala vsaj še za 4000 km pa se mi je na robu naredila bula, kar tako brez razloga ob strani. Hotel zadevo reklamirati pa ni šlo. Verjetno preveč km, ugibam, pojma nimam. Skrtka sm se odločil da Savske nekako pustim pri miru, vendar se zarečenega kruha največ poje. Sem vzel zopet Savske. z njimi sem prevozil okoli 4000 km. Vožnja v dežju super, športna vožnja super. Zdi se mi guma kateri lahko zaupam. Danes grem po nove (da ne bo pomote ne bom menjal na 4000 km ampak za drugi skuter, kjer imam okoli 4000 km z Michelinkami, stare so tri leta in zgledajo kot nove. Žal pa samo zgledajo, ker so trde kot.. ob prvem dežju mi je zdrsnila v prazno na ravnem cestišču, ko se dodal plin.) Življenje je vredno več kot 100 eur (pardon 116 za obe)

Škoda, ker nimajo dimenzij še za prvo gumo in bom malce prisijen kombinirati mc28 +mc38. Gre za nove izdelke in vseh dimenzij še ni na tržišču.

Skratka moj Atlantic 500 se z Savskimi gumami vozi kar ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunlop! Imam na svojem in sem zelo zadovoljen. Primec mi jih je dal za 100 eur. z montažo vred. V dežju ne vozim, tako da ne vem kako se obnesejo. Na suhem pa so super!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunlop! Imam na svojem in sem zelo zadovoljen. Primec mi jih je dal za 100 eur. z montažo vred. V dežju ne vozim, tako da ne vem kako se obnesejo. Na suhem pa so super!

sem gledal Dunlop Runscoot 207, se mi zdi mamljiva cena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem gledal Dunlop Runscoot 207, se mi zdi mamljiva cena.

sem kar naročil pri Sitarju v Kamniku, z montažo me pride 110 eur. Sicer ne vem več točno katere sem imel na X9 pa so se lepo obnesle.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kakih izkušenj z Savskimi MC28 ali novimi MC38 nima nihče?

na atlantiku sem imelMC 28

ko je bila guma izrabljena, sem gledal kdaj se bo pokazala špaga....pokazal se je pa zrak

10 km od doma se mi je to zgodilo....sem se pripeljal domol s prazno gumo

ni je vrglo iz feltne, tako da je ostala nepoškodovana :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!