Skoči na vsebino

Gume za maxiscooter


Priporočene objave

Po dobrih dveh letih potrebujem novi gumi za skuterja. Michelin me je razočaral (made in serbia) šele ko je zmanjkalo profila na sredini sem videl, da ga je na drugi strani gume (polovici oboda) še vedno 2mm ali več.

Dimenziji sta spredaj 120/70 R15 in zadaj 130/80 R15. Obe gumi želim od istega proizvajalca. Kolikor sem našel na internetu imam izbiro samo Sava, Michelin in Dunlop.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam na svojem dunlopke. Sicer so 14 col ampak vseeno..se mi ne zdijo lih nek presezek. Se najbolj me moti to da je prednja lahko tudi zadnja. Naslednje bodo nekaj drugega. Samo ne vem kdaj ker se nic ne nucajo tele scootsmart...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Imam težavo pri demontaži zadnjega kolesa na maxiju. Enostavno ne morem odtegnit vijaka na osi. Sem uporabil pnevmatsko pištolo a imam probleme z kompresorjem in verjetno ni dovolj pritiska, z ragljo pa tudi ni šlo. Kako rešit problem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo

 

zanima me če ima kateri kakršne koli izkušnje z gumo dunlop scootsmart. bolj natančno gledam za model yamaha xmax 250. razmišlam malo o alternativi pirellijivi demon gumi.

 

hvala za odgovore in lp

največji jajc od gume...po suhem zadovoljivo, v mokrem nobenega oprijema

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Po dobrih dveh letih potrebujem novi gumi za skuterja. Michelin me je razočaral (made in serbia) šele ko je zmanjkalo profila na sredini sem videl, da ga je na drugi strani gume (polovici oboda) še vedno 2mm ali več.

Dimenziji sta spredaj 120/70 R15 in zadaj 130/80 R15. Obe gumi želim od istega proizvajalca. Kolikor sem našel na internetu imam izbiro samo Sava, Michelin in Dunlop.

Sava je odlična guma za skuterje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 4 mesecev pozneje...

Počasi bo treba scootsmartke menjat, po suhem sicer solidne, po mokrem pa raje ne :) Po dveh urah srfanja sem izluščil Dunlop gpr100, Bridgestone battlax sc, Michelin power pure... Po tujih forumih power pure izpade prva, ostali dve pa naj bi bili obe približno podobni? Mavti sicer preferira battlax pred gpr.. Še mogoče kakšno drugo mnenje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Širnik Radlje ob dravi, po mojih izkušnjah najcenejše gume, strokovna montaža, pa še kofe dobiš za povrh :D .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Počasi bo treba scootsmartke menjat, po suhem sicer solidne, po mokrem pa raje ne :) Po dveh urah srfanja sem izluščil Dunlop gpr100, Bridgestone battlax sc, Michelin power pure... Po tujih forumih power pure izpade prva, ostali dve pa naj bi bili obe približno podobni? Mavti sicer preferira battlax pred gpr.. Še mogoče kakšno drugo mnenje?

Če koga zanima mogoče... zvozu gpr-ke. Meni odlične gume, motor kar sili v ovinek, v suhem odlične, po mokrem se da tudi kar lepo peljat če ni ravno tistih lužic, povratne informacije daje dobre, ko pa guma zdrsne pa tudi ne tako da bi jo kar vzelo tak da se da motor lovit..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo. 
Na nexusu bi mogo menjat sprednjo gumo.. kaj dat go?
Trenutno je gor taki profil in je zato pri nizki hitrosti vožnja zelo nerodna  :mellow: je to zaradi gume? 

post-41710-0-85763400-1434833580_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil BigOne
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Spet rabim nove gume a se pojavi problem, ker je dunlop umaknil iz proizvodnje dimenzijo, ki jo potrebujem 130/70 R15. Bi bilo kaj narobe če se odločim za 140/70 R15? Dunlop Scootsmart ali Roadsmart 3 Scooter? Mogoče kaj tretjega?

Popravljeno . Popravil Hornet
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

...da obudim temo:

Ne spoznam se na skuter gume, zato bi vprašal, katere gume bi bile z mehkejšo zmesjo..oz. raje malo več oprijema na račun manjše kilometrine.,

Potreboval bi pnevmatike dimenzije 160/60R15 in 120/70R14

kaj predlagate.... naprimer:

Michelin Pilot Road 4 Scooter

Bridgestone Battlax SC ECOPIA

Bridgestone Battlax Scooter II

Dunlop Scootsmart

Metzeler FEELFREE

Pirelli Diablo Rosso Scooter

...mogoče še kej?

... glede na primerjavo imen skuter pnevmatik....ali se "navezujejo " na imena pnevmatik za navadne cestne motorje?

...pa cena je Pirelli Diablo Rosso recimo še najugodnejša...pa glede na ime za motorske gume, so verjetno tudi "mehkejše"?

Sem gledal tule (zadnja guma):

https://www.gume-direkt.com/search?vehicleTypes=MO&vehicleSubtype=Roller+%2F+Moped&width=160&profile=60&constructionType=&size=15&speedRating=&brand=&fuzzyName=true&name=&searchByCarModel=false

(sprednja guma):

https://www.gume-direkt.com/search?sortCode=none&minPrice=&maxPrice=&vehicleSubtype=Roller %2F Moped&width=120&profile=70&size=14&speedRating=&brand=&name=&clientReviewsRating=&vehicleTypes=MO

 

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Zivnorc pravi:

...da obudim temo:

Ne spoznam se na skuter gume, zato bi vprašal, katere gume bi bile z mehkejšo zmesjo..oz. raje malo več oprijema na račun manjše kilometrine.,

Potreboval bi pnevmatike dimenzije 160/60R15 in 120/70R14

kaj predlagate.... naprimer:

Michelin Pilot Road 4 Scooter

Bridgestone Battlax SC ECOPIA

Bridgestone Battlax Scooter II

Dunlop Scootsmart

Metzeler FEELFREE

Pirelli Diablo Rosso Scooter

...mogoče še kej?

... glede na primerjavo imen skuter pnevmatik....ali se "navezujejo " na imena pnevmatik za navadne cestne motorje?

...pa cena je Pirelli Diablo Rosso recimo še najugodnejša...pa glede na ime za motorske gume, so verjetno tudi "mehkejše"?

Sem gledal tule (zadnja guma):

https://www.gume-direkt.com/search?vehicleTypes=MO&vehicleSubtype=Roller+%2F+Moped&width=160&profile=60&constructionType=&size=15&speedRating=&brand=&fuzzyName=true&name=&searchByCarModel=false

(sprednja guma):

https://www.gume-direkt.com/search?sortCode=none&minPrice=&maxPrice=&vehicleSubtype=Roller %2F Moped&width=120&profile=70&size=14&speedRating=&brand=&name=&clientReviewsRating=&vehicleTypes=MO

 

Hvala.

Nisi navedel,kateri scooter....jaz sem lani vzel michelin city grip sprednjo za burgmana 650 in sem zadovoljen vozim pa celo zimo,če le ni sneg in poledica...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, revival pravi:

Nisi navedel,kateri scooter....jaz sem lani vzel michelin city grip sprednjo za burgmana 650 in sem zadovoljen vozim pa celo zimo,če le ni sneg in poledica...

T-max 500

...pa v dvoje... Pa v glavnem po podeželski cesti... ne za po mestu. Skratka "sport touring" guma. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Zivnorc pravi:

T-max 500

...pa v dvoje... Pa v glavnem po podeželski cesti... ne za po mestu. Skratka "sport touring" guma. 

Jaz sem na Tmaxu imel Dunlop GPR100. Drugače pa @Mavti-ja vprašaj, ima kar nekaj km na Tmaxu za sabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Vseved
  •  
  • Mavti
  • Člani
  •  4542
  • 1700 objav
  • Lokacija: Ljubno ob Savinji
  • Motocikel: Yamaha T max ,Porsche na dveh kolesih

Naj še jaz napišem nekaj o gumah .

Do sedaj sem redno vozil na Dunlop gpr 100 gumah, ker so prva vgradnja za ta skuter in sem z njimi čisto in zelo zadovoljen,letos sem pa predolgo čakal in ko sem obiskal vulkanizerja glej zlomka Dunlop gpr 100 gum nikjer več na zalogi in to po celi Evropi,prve pošilke naj bi prišle šele konec julija nič prej, kaj pa zdaj.Pa sem se odločil in po raznoraznih primerjavah in priporočilih za znamko Bridgestone battlax sc r katere ni bilo problema dobaviti.Cena za komplet prednje in zadnje gume je 180 eurov kar je primerljivo z Dunlop ozirome kakšen euro ceneje, pa še montaža in centriranje 18 eurov ,da se razumemo kolesa sem odmontiral odnesel do mojstra vulkanizerja in nazaj montiral sam.Je pa res da so gume za eno številko manjše kolo kar občutno cenejše pa ne verjamem, da porabijo toliko gume manj pri izdelavi.

Sedaj pa prvi vtisi , na gumah je bilo za pol kilograma reklam zato so bili prvi kilometri še posebno spolski ,no potem pa so se le začele kazati prave lastnosti gum,

gume so mehkejše od prejšnjh in še posebno sprednja daje izredno dobere povratne informacije in občutke, na večkratnem preizkušanju ustavljanja z velikih hitrosti daje kar nekaj procentov večji zavorni učinek, v nagib pade hitreje od prejšnih gum, krožnico ovinka pa potem uzame po občutku nekoliko bolj na dolgo ,se hitro privadiš.

Nagib do tačk motorja pride kar sam od sebe pa občutek pravi, da bi šlo še dlje.

Toliko o suhi cesti, kako pa v dežju no sem kar hitro doživel konkretne nevihte in nadaljno deževje ,pa so me gume spet zelo pozitivno presenetile držijo, da je veselje tako da sem po tisočprevoženih kilometrih z njimi zelo zelo zadovoljen.

Ker pa je zmeraj še nekaj slabih lastnosti naj še o tem nekaj povem, gume so mehkejše kar pomeni (pa tudi drugi isto pravijo) da bo skupna kilometrina gum kar nekaj krajša, druga slabost, ki to je ali pa ni sprednja guma proizvaja proti prejšni sprednji gumi kar velik hrup še posebaj ob zaviranju, kar je verjetno povezano z obliko profila dezena gume, pri vulkanizerju sem dvakrat pogledal če je smer vrtenja gume in platišča pravilna, pač optična prevara

Dunlop gpr 100 se skozi celotno življensko obdobje zelo enakomerno obrablja in enakomerno drži,zato pričakujem še posebej po začetnem navdušenju, da bo tudi z Bridgestone battlax sc r tako. Če bodo kakšna presenečenja bom pa poročal.

Še to do sedaj sem vedno menjal gume v kompletu to pomeni prednjo in zadnjo istočastno ,prednja izrabljena ob straneh do indikatorjev ali še malo več, zadnja pa izrabljena vedno tako , da bi bil potreben že kakšne vzgojne klofute.

Toliko lep pozdrav .Mavti :yea1:

Tole sem pisal pred leti in so zame Bridgeston battlaks sc 1 še vedno najboljše gume .

Ravno prejšnji teden sem dal na kolesa nov komplet  gum, je pa fora v tem ,da ni več  serije sc 1 ampak  ampak jo je nadomestila oznaka-serija  sc2f rain spredaj in sc2r zadaj .Sedajle me zeza vreme in cajt za vozit ampak kolikor sem se že vozil s tanovimi gumami (270 km) ni opazne razlike prednja še vedno konkretno hrupna sam drži pa kot pes ježa.Aja pa pol kile reklam je še vedno nalepljene na njih.:slap:

Sem zvozil dva kompleta Piredli diablo scooter (šel na račun gledat, da bom prav napisal) ,izredno hvaljene gume po forumih ampak meni se niso dopadle ker je bilo čez celo življensko dobo preveč nekih malih nepojasnjenih zdrsov ,ki ti nekako vzamejo veselje do vožnje. Takrat sem naročil dva kompleta   Pireli gum pa sem lahko primirjal med sabo, lahko bi natrofil slab komplet ampak dvakrat zapored nevem no.

Vedno menjam v kompletu in vozim se celo leto tudi kilometrov je več pozimi ker pač imam takrat več časa.:)

LP Mavti:yea1:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Zivnorc     

Iz lastnih izkušenj ena in edina guma za TMaxa je Dunlop GPR100. Primec na Viču jih ma čez sezono sigurno 30-50 parov na zalogi. Edina prava guma za "dinamično vožnjo" z Tmaxom  :naughty:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po dimenzijah gum sklepam model T-max-a do 2007? Vozil sem ga na Battlax SC in Scootsmart. V obeh primerih je omejitev centralno stojalo. :mad: Zadnja Battlax SC gre precej lažje do roba kot Scootsmart (je preveč našpičena), več pa ne bom komentiral, ker vozim premalo. Ni to zame, pa ne zaradi gum. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...
  • 5 mesecev pozneje...
Ob 18. 11. 2014 ob 15:11, Andrejcer pravi:

Kateri model gume 140/70-14 mi priporočate za Piaggio MP3? Izkušnje uporabnikov prosim.

Za MP3 so najboljše gume MICHELIN CITY GRIP

Ob 1. 8. 2020 ob 12:52, Promixer pravi:

Katere gume kaj priporocate za Silverwing 400? Voznja je bolj uzivaska, kot pa dirkaska.

Bridgestone

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!