Skoči na vsebino

Gume za maxiscooter


Priporočene objave

Ne sam prehuda tud precej pre draga.

Cenovno pa savska ni pol cenejša.Mam pa z mišelinkam sedaj veliko boljši občutek posebno na mokri cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne sam prehuda tud precej pre draga.

Cenovno pa savska ni pol cenejša.Mam pa z mišelinkam sedaj veliko boljši občutek posebno na mokri cesti.

Glede cene ,naročil sem ta teden 120eur za obe z montažo.Iskal druge modele ,vendar vse okoli 200eur.Ker pa sem vseskozi nasavskih ne morem komentirati drugih modelov.Kar pa se dogaja z bencinom ,bomo pa tako lahko kmalu samo še glancali mašine.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede cene ,naročil sem ta teden 120eur za obe z montažo.Iskal druge modele ,vendar vse okoli 200eur.Ker pa sem vseskozi nasavskih ne morem komentirati drugih modelov.Kar pa se dogaja z bencinom ,bomo pa tako lahko kmalu samo še glancali mašine.

Cena ugodna, ni kaj...

...cena benza pa je za :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Danes sem zamenjal zadnjo gumo na MP3, ker je bila prva michelinka čito znucana po 13000 km, zdaj imam gor spet michelin, samo tokrat city grip in bom vidu, če bo zdržala tolko kot je prva bo super, zdaj pa še najdet prvi 2 gumi za dobro ceno in jih zamenajt, pol bom pa tud jest skor pripravljen na sezono.

:kva2: :kva2: :010 :010 :grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav, sam še nimam nobenih izkušenj z gumami na maxiju in me mal zanima kaj se kaj

priporoča za nexusa in kje se da kaj ugodno dobit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav, sam še nimam nobenih izkušenj z gumami na maxiju in me mal zanima kaj se kaj

priporoča za nexusa in kje se da kaj ugodno dobit.

Pozdravljen,

jaz sem svojega Nexusa preobul v Dunlop GPR 100 (lani zadnja, letos prednja). Ni ravno najcenejša varianta (zadaj 85€ lani z montažo, letos 95€ z montažo za sprednjo). Upam, da to ne izpade kot reklama, vendar toplo priporočam Vulkanizerstvo širnik, Radlje ob Dravi (gume zmeraj na zalogi, korektna storitev).

LP, Bojan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen,

jaz sem svojega Nexusa preobul v Dunlop GPR 100 (lani zadnja, letos prednja). Ni ravno najcenejša varianta (zadaj 85€ lani z montažo, letos 95€ z montažo za sprednjo). Upam, da to ne izpade kot reklama, vendar toplo priporočam Vulkanizerstvo širnik, Radlje ob Dravi (gume zmeraj na zalogi, korektna storitev).

LP, Bojan.

Popolnoma se strinjam s tabo , širnik ima skoraj vedno vse na zalogi le Bridstona nima, ker presega na Dunlop, ga dobro poznam, ker sva frenda, ni slab dečko, imam pa še enega v moji bližini ki pa zrihta vse in vse cenovne razrede, zmontira in tudi scentrira in vse skupaj zeloooo ugodno !!! Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, Potem pa mi do jutri , ko pridem do tebe priskrbi cene za obe gumi za burgmana 650.

Hvala!!

Petre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obe skupaj z montažo in centriranjem sta 188 eur DUNLOP GPR 100

Dobra cena...

Popravljeno . Popravil gorazd
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cena je super. Edino kolikor sem bral po ostalih forumih, so GPR-ke nekoliko trše kar pomeni malo slabši oprijem, ampak zato daljša življenjska doba v primerjavi z Bridgestone-kami... Sam imam Bridgestone in moram rečt, da so super. Tudi v malo hladnejšem vremenu so precej zanesljive... Sem pa naredil z njimi max 8000 km, potem pa je bila zadnja že za zamenjat, sprednja pa po cca. 11000.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno glupo vprašanje - kje pa se da to zamenjat? Ima vsak vulkanizer tudi za motoriste opremo? Ne bi rad peljal k nekomu, ki bo "neki skombiniral da bo šlo".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma za zamenjavo gum vulkanizerji nimajo "posebne" opreme... ker tam nekje do 13 col lahko gumo slečejo iz felne kar na običajnih mašinah (enako kot za osebna vozila), za ta "male" gume pa verjetno to naredijo ročno...

Uravnovešajo pa na zelo preprost način... in tako pripravo imajo verjetno vsi vulkanizerji, ki so kdaj koli uravnovešali za motorje... Fajn je sicer, da najdeš takega vulkanizerja, ki že ima izkušnje z menjavo motorističnih gum na MP3, ker bo vsaj vedel, kaj vse odtegnit... da ti ne razšrafa celega maxija...

Morebiti ti bo v pomoč članek na maxiscooter.si strani, ki govori o ZAMENJAVI ZADNJE GUME NA PIAGGIU MP3 400 LT , kjer je @Hoyla opisal celoten postopek menjave zadnje gume, pa tudi vulkanizerja je navedel, ki že ima "izkušnje" z menjavo gum na mp3... pa tudi, ...da boš imel tam še dodaten MAXI popust... :OK:

Lep maxi pozdrav

Popravljeno . Popravil pelikan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Tresenje motorja

Pri večji hitrosti ko spustim gas in balanco mi začne čedalje bolj tresti sprednje kolo oz. balanco.

Kakšna ideja? Nikoli motor ni padel oz. bil karamboliran. So to mogoče krive čedalje bolj izrabljene gume?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slučajno sem videl na You Tubu en zanimiv video, ki ga je treba pogledati do konca in boš videl še eno rešitev za te probleme s tresenjem balance.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne me basat!!!! To je možno samo na GURMANU.

Jaz nimam kufra pa mi trese. Imam popolnoma novo gumo, centrirano, nove ležaje in semeringe.......in prvi krog......trese k norc.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz nimam kufra pa mi trese. Imam popolnoma novo gumo, centrirano, nove ležaje in semeringe.......in prvi krog......trese k norc.

Preveri še tlak v gumah(predvsem v sprednji naj bo vsaj 2.6 bar).

Popravljeno . Popravil Lunatic
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, tudi jaz sem med tistimi, ki mi trese belanco (ne vedno, pač pa enako, kot je prikazano na zgornjem

)...

Gume (Michelin Pilot Sport SC) imam nekje na polovici obrabe... :mellow:

Sem pa nedavno menjal zadnji kufer. Tako, da predvidevam, da zna biti kufer vzrok težav. :hmm: Bom preveril ob priliki...

Pa še vprašanje: na koliko pumpate gume? Na deklarirano velikost ali nekaj več? Je razlika v tlaku v gumah kaj odvisna od proizvajalca?

Ker sem tudi jaz (v iskanju vzrokov) napumpal sprednjo gumo (deklarirano: 2,0 bara) na 2,10 bara.

/deklarirani tlak se pri meni nanaša na Bridgestone Hoop gume, ki so tovarniško nameščene na SW/

Lep maxi pozdav

Popravljeno . Popravil pelikan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni je treslo balanco. Ko sem zamenjal gume (in jih ob tej priliki centriral), je ta problem izginil. Sedaj ne vem, ali je bilo zaradi novih/drugih gum ali pa zaradi centriranja. Po nekaj tisoč km (sedaj pa so gume že globoko v drugi polovici življenjske dobe), pa spet trese balanco, če jo spustim. Bom mogoče dal samo centrirati.

Pri vzdrževanju tlaka se držim deklariranega tlaka - spredaj 2,2 in zadaj 2,4 bar. Pa se večinoma voziva dva. Je pa na vsak način bolje 0,1 bar več kot pa manj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako, danes sem preveril "teorijo tresenje zaradi kufra"... ja, defininitivno... je tudi pri meni je vzrok težav = kufer...!!! Sem odvozil 140+ brez njega in nikakršnih problemov... Sem pa bil (s strani @Sat500) opozorjen, da morebiti uteži na belanci, naj ne bi bile ustrezne... glede na to, da sem menjal kufer... :slap:

Kakšne so vaše izkušnje okoli tega?

LMP :OK:

p.s.

"Admini"... Ja, vem, da moje pisnaje (trenutno) nima veze z gumami... pa vendar, bom menjal gume v kratkem... in kaj več (okoli vsega) napišem v kratkem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svojemu maxiju sem obesil 3x kovčke pa nobenega problema in tudi na ostalih nisem imel ko sem imel samo centralnega edino Aprilia mi je z kufrom plavala po cesti pri veliki hitrosti kot čoln po reki.

Snemi uteži in se enkrat zapelji in boš videl če bolj trese, pol boš moral samo z težjimi utežmi. Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Včeraj zamenjal gume. Rezultat: balanca ne trese več :). No vsaj en problem sem rešil.

V pomoč pri nakupu. Vzel sem pri Španu kjer je sem dal za dve gumi (120/70 15, 140/60 14) Michelin City 100€. Na web portalih pride 120€. Menjava pa še 45€.

Hotel sem da mi preverijo EFI in niso vedeli glih točno in so rekli da nimajo "trenutno" testerja na uporabo. Se mi zdi da tudi če bi ga imeli ne bi vedli kaj gledat. MOram sam začet brskat po regulatorju. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!