Skoči na vsebino

Gume za maxiscooter


Priporočene objave

Z Savo MC28 sem bil zadovoljen , le mal hitr jo je pobralo, drugače pa z Dunlop ne boš nič zgrešil , za ta denar je zelo dobra guma posebej za tvoj motor, bistvo pa je da kupiš prave gume za motor, kateri faktorji so od načina vožnje,teže motorja,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z Savo MC28 sem bil zadovoljen , le mal hitr jo je pobralo, drugače pa z Dunlop ne boš nič zgrešil , za ta denar je zelo dobra guma posebej za tvoj motor, bistvo pa je da kupiš prave gume za motor, kateri faktorji so od načina vožnje,teže motorja,...

Sem vzel Dunlop 207 RS, danes se mi montirajo, narediti mislim ene 100 km da jih malce upeljem da se naslednjič ne bom spozabil in da me ne bo neslo. Pa še 40 eur so cenejše kot Sava.

Popravljeno . Popravil polde66
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem vzel Dunlop 207 RS, danes se mi montirajo, narediti mislim ene 100 km da jih malce upeljem da se naslednjič ne bom spozabil in da me ne bo neslo. Pa še 40 eur so cenejše kot Sava.

Škoda ker nisem tega prej videl :blush:

Jaz sem na "tvojem" mopedu bil zelo zadovoljen z ContiTwist

Ne me razumeti narobe ampak mislim da Dunlop 207 ne bo najboljša za tvoj moped. Razvita je bila predvsem za skuterje do 250ccm. Bolje bi bilo da bi vzel SX-01, GPR100 ali novo razvito ScootSmart. Pri gumah ni za varčevati (sploh pri mopedih).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda ker nisem tega prej videl :blush:

Jaz sem na "tvojem" mopedu bil zelo zadovoljen z ContiTwist

Ne me razumeti narobe ampak mislim da Dunlop 207 ne bo najboljša za tvoj moped. Razvita je bila predvsem za skuterje do 250ccm. Bolje bi bilo da bi vzel SX-01, GPR100 ali novo razvito ScootSmart. Pri gumah ni za varčevati (sploh pri mopedih).

bil si za 24 prepozen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bil si za 24 prepozen

GPR 100 za moj moped nima dimenzij, SX tudi ne v celoti in tudi Scootsmart ne. Tako da sem vezan samo na par stvari. Dimenzija prednje je 120/70-14 in zadnje je 140/60-14. Na prejšnjem imam spredaj Michelin Pilot. Zadej je Sava MC28. MC38 tudi še ni v celoti za obe kolesi. Pač bom sprobal tale Dunlop pa da vidmo kako in kaj. Če ne drugega pa pač izkušnja več, ki si jo lahko delimo med sabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam na mojem že tretji komplet Dunlop 207 RS. Cena zelo ugodna.

Zelo zadovoljen v mokrem in suhem. Nimam v spominu da bi mi kdaj zdrsnila.

Po mojih izkušnjah guma dovoli kar pogumno vožnjo, dokler ne zagrabi stojalo motorja po tleh..

Res pa je da opažam hitro obrabo, predvsem zadnja guma hitro postane stopničasta, potem

pa na ovinku čutiš oz. slišiš tisti zvok....

Prejšnjo zadnjo sem pa zvozil do konca..ko sem videl je bilo cca 3x2 cm velika ,,luknja,,

žice, profila ni bilo, ampak je še vedno držala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Na svojji Yamahi x-city moram menjati zadnjo gumo po prevoženih 10700km.Na skuterju imam zadnjo Pirelli Sport Demon,prednjo sem že zamenjal,mi je preveč treslo volan in se ni dala scentrirat. Tako da imam spredaj Pirelli Diablo Scooter.S temi gumami sem kar zadovoljen, po dežju se sicer z njimi nisem vozil.Ima kdo kakšno dobro ali slabo izkušnjo s Pirelli gumami.Zadaj bi dal Pirelli Diablo Scooter gumo. Vsaka kritika ,pohvala mnenje dobrodošlo.lp Darjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Imaš soseda vulkanizerja (Širnik) kar mislim da ima omenjene gume na zalogi, če ne dobi takoj.

Če si s temi zadovoljen daj to gor, drugače pa Širnik prisega na Dunlop. Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš soseda vulkanizerja (Širnik) kar mislim da ima omenjene gume na zalogi, če ne dobi takoj.

Če si s temi zadovoljen daj to gor, drugače pa Širnik prisega na Dunlop. Lp.

Sem bil pri Širniku,gume sicer nima na zalogi,dobl bi jo šele nekje v decembru.Malo pozno sicer,bomo vidli...Na Delta team Krško imajo Savine gume,avtomobilske savine so dobre,za motoristične pa ne vem so vredu ali pa ??? lp Darjan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

oyla, treba bo menjati gume, so še prve gume prevoženih malo več k 6000km, a moj maxi je stal skor 8let

kaj naj montirajo gor, a tale komplet bo za majesty 400 dobr

..prosim za nasvet

 

post-39864-0-67056200-1361655941.jpg

post-39864-0-71753800-1361655979.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bridstone, kar mislim da je prva vgradnja, pol pa še pridejo v upoštev kakšne Dunlop,  za ta maxi  ni takšne panike ker ni tako težak in tudi ne razvija veliko hitrost, problem so težejši maxiji in da z dvema delaš dolge ture.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

večina se sam vozim, z malo prtljage po potrebi, hitrost pa po predpisih, mogoče kakšen odsek avtoceste na hrvaškem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

 

jaz sem tudi v nabavi za gume za mojga Burgmana 650 in sicer se nagibam k Bridgestone Battlax SC in pa Battlax TH01.

Mi zna mogoče kdo povedat, kakšna bi bila razlika med temi gumami, in pa kaj priporočate.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obe sta odlični , le da SC tišje teče in je novejše zasnovana.  Za Burgmana 650 ti priporočam Bridstone kar je prva vgradnja ali pa dopolnilna Dunlop GPR100 le te dvojne gume so najprimernejše za ta motor glede teže in hitrosti, najdelj ti bo pa seveda držal Bridstone in najlepše se pelje.    Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skor sigurno bo kr bridgestone, sm se še odločam med tema dvema modeloma.. moram tud mal cene še pogledat, da vidim kaka je kj razlika med njima. So pa mislim da obe kr drage.. 

ampak, gume so edina zadeva, k te držijo na cesti.. tak da se ne splača šparat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim da sem se že odločil. Najvrjetneje bom vzel Bridgestone Battlax SC1, ker ima v primerjavi z TH01 boljše lastnosti na mokri podlagi in pa ko je že x raider rekel, je precej tišja.

 

hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!