Skoči na vsebino

Gume za maxiscooter


Priporočene objave

  • 4 tedne pozneje...

Ne rabiš, če pa že imaš H pa ni nič narobe še delj zdržijo. Lp.

EJ STVAR S HITROSTNIM RAZREDOM NI TAKO PREPROSTA!

Rabiš H če to piše na navodilih in homologaciji.

Razred H vpliva na LI (load index).

Torej, LI=56 (pomeni do 224kg obremenitve), hitrostni razred je H (do 210km/h)

Torej je ta guma pri 210/h sposobna nosit težo 224kg.  Po formuli lahko izračunaš, da je guma razreda H in z LI=56 pri npr 130/h sposobna nosit okoli 350kg. 

Burgman 650 prazen tehta 238kg. Ti tehtaš? Gospa tehta? Pa v opremi? + Olje, bencin, prtljaga, čelade, kovček, torbe, zobna pasta... 500kg!

Hvala bogu je še ena guma spredaj. Če vzameš nižji hitrostni razred vlečeš hudiča za brke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Naj še jaz napišem nekaj o gumah .

Do sedaj sem redno vozil na Dunlop gpr 100 gumah, ker so prva vgradnja za ta skuter in sem z njimi čisto in zelo zadovoljen,letos sem pa predolgo čakal in ko sem obiskal vulkanizerja glej zlomka Dunlop gpr 100 gum nikjer več na zalogi in to po celi Evropi,prve pošilke naj bi prišle šele konec julija nič prej, kaj pa zdaj.Pa sem se odločil in po raznoraznih primerjavah in priporočilih za znamko Bridgestone battlax sc r katere ni bilo problema dobaviti.Cena za komplet prednje in zadnje gume je 180 eurov kar je primerljivo z Dunlop ozirome kakšen euro ceneje, pa še montaža in centriranje 18 eurov ,da se razumemo kolesa sem odmontiral odnesel do mojstra vulkanizerja in nazaj montiral sam.Je pa res da so gume za eno številko manjše kolo kar občutno cenejše pa ne verjamem, da porabijo toliko gume manj pri izdelavi.

Sedaj pa prvi vtisi , na gumah je bilo za pol kilograma reklam zato so bili prvi kilometri še posebno spolski ,no potem pa so se le začele kazati prave lastnosti gum,

gume so mehkejše od prejšnjh in še posebno sprednja daje izredno dobere povratne informacije in občutke, na večkratnem preizkušanju ustavljanja z velikih hitrosti daje kar nekaj procentov večji zavorni učinek, v nagib pade hitreje od prejšnih gum, krožnico ovinka pa potem uzame po občutku nekoliko bolj na dolgo ,se hitro privadiš.

Nagib do tačk motorja pride kar sam od sebe pa občutek pravi, da bi šlo še dlje.

Toliko o suhi cesti, kako pa v dežju no sem kar hitro doživel konkretne nevihte in nadaljno deževje ,pa so me gume spet zelo pozitivno presenetile držijo, da je veselje tako da sem po tisočprevoženih kilometrih z njimi zelo zelo zadovoljen.

Ker pa je zmeraj še nekaj slabih lastnosti naj še o tem nekaj povem, gume so mehkejše kar pomeni (pa tudi drugi isto pravijo) da bo skupna kilometrina gum kar nekaj krajša, druga slabost, ki to je ali pa ni sprednja guma proizvaja proti prejšni sprednji gumi kar velik hrup še posebaj ob zaviranju, kar je verjetno povezano z obliko profila dezena gume, pri vulkanizerju sem dvakrat pogledal če je smer vrtenja gume in platišča pravilna, pač optična prevara

Dunlop gpr 100 se skozi celotno življensko obdobje zelo enakomerno obrablja in enakomerno drži,zato pričakujem še posebej po začetnem navdušenju, da bo tudi z Bridgestone battlax sc r tako. Če bodo kakšna presenečenja bom pa poročal.

Še to do sedaj sem vedno menjal gume v kompletu to pomeni prednjo in zadnjo istočastno ,prednja izrabljena ob straneh do indikatorjev ali še malo več, zadnja pa izrabljena vedno tako , da bi bil potreben že kakšne vzgojne klofute.

Toliko lep pozdrav .Mavti :yea1:

No naj še nekaj napišem o teh gumah.

Sem se  komaj trikrat peljal s skuterjem pa gum že ni več, pa to ni res a ve kdo za kakšno trajno rusko verzijo. Ne, ne saj se hecam  je pa res, da so odpeljale svoje in bo treba  kupit druge.

Torej ta model gum je več kot odličen in sem  znjimi zelo, zelo zadovoljen.Pozitivno presenečen nad kilometrino ,ki sem jo naredi z njimi in ni nič manjša od prejšnjih gum .Veliko je bilo deževnih kilometrov je pač tako naneslo, da ko bi se kam peljal je bil pa dež pa je to mogoče vzrok malo manjše obrabe,so pa videle kar precej avtocestnih kilometrov.

Na kratko suha cesta: odlične z eno besedo   , makadamska cesta :zelo mehka guma, ki ji razno veselo razkopavanje peska itd..naredi kar globoke ureznine v gumi pa se ti potem kar malo zasmili vse skupaj. Dež in mokre ceste: zame do sedaj najboljše gume  držijo, da je veselje ,če treba ustavljajo, da je veselje in točno veš kaj se dogaja pod kolesi, lahko samo priporočam.

Slabosti: ne vem ni kaj  povedati ,razen mogoče hrupa sprednje gume ob zaviranjih, ki se mi zdi, da se je s časom  obrabe še povečal , če imam na glavi nolan 103 čelado tako ali tako ne slišiš nič je pač hrupen model čelade z jet čelado je pa druga pesem.

Obrabljeni sta zelo enakomerno in ni bilo spremembe v vodljivosti skuterja ,ravno danes sem popoldne šel na eno deževno furo pa ,ko sem prišel domov in gledal gume mi je kar žal, da jih enostavno ni več.

Treba bo kupit nove gume katere še ne vem, bo treba jutri iti v akcijo pa ,da vidim kaj bo in je na voljo, ker se je pojavilo nekaj novih modelov gum pa koliko evrčkov bo stal ta novi hec čeprav po svoje sploh ni kaj za razmišljat.

Toliko lep pozdrav: Mavti :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam Aprilio Atlantic 500 Sprint. Katere gume bi se najbolje obnesle v dežju oz. na mokrem?

 

Hvala, lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam Aprilio Atlantic 500 Sprint. Katere gume bi se najbolje obnesle v dežju oz. na mokrem?

 

Hvala, lp.

 

 

jaz uporabljam Michelin City Grip

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preveri kaj ima Sava na zalogi,pred časom oziroma ne dolgo nazaj so bile njihove gume zelo cenovno ugodne in gume odlično držijo v vseh razmerah le bolj hitro se izrabijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

 

danes sem si vzel čas, da bi si kupil nove gume za moje veličanstvo Yamaha mayesty 400.

 

Zal nobenih gum nimajo na zalogi. (Gumax, Moto nautica, Habjanic, Motor Jet itd.)

 

Preko neta  (Širnik) lahko dobim Bridgestone HOOP B03 PRO 120/80 R14 za 55EUR in HOOP B02 150/70 R13 za 59EUR ali  (Nove gume) Metzeler 120/80 R14 FEELFREE za 44 EUR in Metzeler 150/70 R13 FEELFREE za 52 EUR.

 

Kaj predlagate, ogromno se voziva dva?

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem isto dimenzijo gum dobil pri gumaxu sicer pireli diablo zelo ugodno in se tudi več ali majn voziva dva gume so pa po začetnih km zelo dobro odnesejo tako v mokrem kot na suhem lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Sem se malo bolj poglobil v iskanje gum, pa to ni niti približno lahka naloga. Za prvo se še kaj najde, z zadnjo (140/60 14) imam po težave. Bridgestone Battlax bojda v tej velikosti sploh ni na voljo. Pri Savi in še kateri je v tej dimenziji hitrostni razred največ P (v homologaciji imam R, v navodilih pa je predpisan celo S). Imel bi pa rad isto pasmo spredaj in zadaj.  

 

Torej iščem:

- spredaj, 120/70 14, min. 55R

- zadaj, 140/60 14, min 64R.

 

Po možnosti dobre po mokrem. Kakšni konkretni predlogi, po možnosti za dobro ceno? Trenutno so gor Michelin City Grip, hitrostni razred P, že hudo stare. Na mokrem se je zadnje tudi v prazno že zavrtela...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo,

 

imam odveč prednjo gumo od Burgmana 650 dimenzij 120/70 15 Michelin Pilot sport SC, DOT 1010.. ima še kar precej profila.

če koga zanima, naj me kontaktira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se malo bolj poglobil v iskanje gum, pa to ni niti približno lahka naloga. Za prvo se še kaj najde, z zadnjo (140/60 14) imam po težave. Bridgestone Battlax bojda v tej velikosti sploh ni na voljo. Pri Savi in še kateri je v tej dimenziji hitrostni razred največ P (v homologaciji imam R, v navodilih pa je predpisan celo S). Imel bi pa rad isto pasmo spredaj in zadaj.  

Torej iščem:

- spredaj, 120/70 14, min. 55R

- zadaj, 140/60 14, min 64R.

........................................

 

 

Jaz sem na "svojega" Sprinta po Michelinu dal tole gor:

http://www.conti-online.com/www/motorrad_de_de/themen/rollerreifen/allround_de/contitwist_de.html

 

img_twist_uv-onlineData.png

in bil zelo zadovoljen. Dobavil mi jih je Čarman motosport po zelo ugodni ceni.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Evo, dobavni rok je bil dolg, ampak zdaj so novi copatki (Dunlop Scootsmart) obuti. To je drug motor. V ovinek pade mogoče celo pretirano lahko, iz enega v drug nagib se obrne bistveno hitreje kot prej, guma je mnogo bolj natančna, hkrati pa je vožnja bolj udobna. Zelo zadovoljen. 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se opravicujem da nisem prebral celotne teme, ampak mi lahko kdo pove kaj naj iscem za Burgmana 400? rabim sprednjo in zadnjo... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se opravicujem da nisem prebral celotne teme, ampak mi lahko kdo pove kaj naj iscem za Burgmana 400? rabim sprednjo in zadnjo... 

 

 

Kolega namontiral Dunlop Scootsmart in je zelo zadovoljen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega namontiral Dunlop Scootsmart in je zelo zadovoljen

oj

 

jaz sem zdaj kupil sava mc28.. bom porocal kako in kaj se odzivajo..

lpA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

baje so savine gume super. Na mojem so bile že v originalu gor. So pa malo mehkejše in se hitreje zrabijo. Koliko hitreje bomo pa še videli. Nikjer ne zasledim koliko km naredite s svojimi gumami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, pa je šla Bridgestonka  z 4000 prevoženimi kilometri  :headbang:  :headbang:  :headbang:  :headbang: . Ko človek misli, evo pa sem dober za dve sezone kar se gum tiče, olje še zamenjam pa bo. Pol ti pa pride en ku..ev žebelj s ceste in ti podre finančne plane, da bi je...l mater vsem po spisku,   :rtfm:  :wallbash:  ker ga je tam odvrgel  . 

 

post-10556-0-80531600-1375970349_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil lisjak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, pa je šla Bridgestonka  z 4000 prevoženimi kilometri  :headbang:  :headbang:  :headbang:  :headbang: . Ko človek misli, evo pa sem dober za dve sezone kar se gum tiče, olje še zamenjam pa bo. Pol ti pa pride en ku..ev žebelj s ceste in ti podre finančne plane, da bi je...l mater vsem po spisku,   :rtfm:  :wallbash:  ker ga je tam odvrgel  . 

 

attachicon.gif08082013058.jpg

Prijatelj, samo da se ti ni kaj zgodilo, ostalo se bo že porihtalo, to se lahko vsakemu zgodi. Greš zraven na morje v soboto?
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prijatelj, samo da se ti ni kaj zgodilo, ostalo se bo že porihtalo, to se lahko vsakemu zgodi. Greš zraven na morje v soboto?

Vem da se lahk vsakemu zgodi, sam jezi me za evrčke, ker grejo po nepotrebnem, imam pa v kratkem ta velik servis na 20000 km in ne bo glih poceni, tako da bo vsak euro prav prišel.

Za morje še ne vem kak bo v službi, so glih dopusti in je kr mal problem za prost vikend. Bom pa jutri točno vedel kako in kaj, me kr mika da bi šel zraven.

A greste dol v soboto in isti dan nazaj, ali greste za več dni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem da se lahk vsakemu zgodi, sam jezi me za evrčke, ker grejo po nepotrebnem, imam pa v kratkem ta velik servis na 20000 km in ne bo glih poceni, tako da bo vsak euro prav prišel.

Za morje še ne vem kak bo v službi, so glih dopusti in je kr mal problem za prost vikend. Bom pa jutri točno vedel kako in kaj, me kr mika da bi šel zraven.

A greste dol v soboto in isti dan nazaj, ali greste za več dni?

v nedeljo nazaj, tako da se še malo skopamo v morju
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem da se lahk vsakemu zgodi, sam jezi me za evrčke, ker grejo po nepotrebnem, imam pa v kratkem ta velik servis na 20000 km in ne bo glih poceni, tako da bo vsak euro prav prišel.

Za morje še ne vem kak bo v službi, so glih dopusti in je kr mal problem za prost vikend. Bom pa jutri točno vedel kako in kaj, me kr mika da bi šel zraven.

A greste dol v soboto in isti dan nazaj, ali greste za več dni?

jutri (v petek) dol in v nedeljo nazaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

zdravo

 

zanima me če ima kateri kakršne koli izkušnje z gumo dunlop scootsmart. bolj natančno gledam za model yamaha xmax 250. razmišlam malo o alternativi pirellijivi demon gumi.

 

hvala za odgovore in lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!