Skoči na vsebino

Gume za maxiscooter


Priporočene objave

  • 10 mesecev pozneje...

.

.... moj "obmorski shuttle" potrebuje nove gumice ... dimenzije 120/80-16 in 100/80-16 

pa sem našel tole temo, kjer bi mi znal bit mogoče kdo v pomoč ... ? Rabim za scooterček,  150 ccm ... dokaj primeren za objestno vožnjo po svetlo sivem svetlečem, ultradrsečem asfaltu po istri  ... in ker ne bi bil rad prehitro v malinah, bi mogoče namontiral sedaj kakšne bolj zanesljive gume gor ...

in da smo na jasnem ... sam mile veze nimam, kaj bi bilo primerno za na ta mala kolesca ?

... najprej sem imel namen nataknit  gor Pirelli 60 PTL scooter high performance (ker se mi pač lepo sliši ??? )... pa sem se po parih prebranih postih v tejle temi spremislil ... ?

Torej, če vas prav razumem, je boljša izbira Bridgestone, ali kaj drugega ??? ?

pa še to ... če kdo pozna, kaj je med temi dvemi gumami  v spodnji povezavi razlika .... (pa ne mi cene omenjat, ker to vidm tud sam ?)

https://www.gumexl.net/index.php?route=product/category&mfp=1f-moto-gume-irina[11],2f-moto-gume-vi-ina[121],3f-moto-gume-premer[139],80f-moto-gume-proizvajalec[714]&path=171

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma v tejle naši scoter sceni je vse mrknilo:blush::scut: , težko je  drugemu svetovat glede gum :whistle:jaz osebno sem bil nekoč navdušen nad sava sedaj mitas gumami (vozne lasnosti in cena super), ki pa se jih v moji dimenziji pri njih ne dobi.

Nad pireli gumami sem bil osebno razočaran pa čeprav sem stoposto samo na slabo serijo naletel,najbolj enotno  zadovoljno mnenje med skuter gumami leti na bridgestone gume:)

Mimogrede če so tvoje  gume velikosti šesnajst col, to vsekakor niso majhna kolesa

Razlika v spodnjih gumah, ki si jih prilepil za pogledat je po moje v hitrostnih razredih gum ,ene so do 150 km na uro druge pa do 240 k na uro in če so dovolj ta cenejše si itak fajn prišparal:naughty: mora pa se ujemati še indeks nosilnosti gume , ki je predpisan za tvoj scoter na sliki je enak za obe:)

Pa še nekaj, cene znotraj  enakih razredov gum so zelo izenačene glede na ime znamke gume pa par eurov gor,dol:whistle:, je pa malo sreče potrebno ,da je ob nakupu akcija ali kaj podobnega, da se prišpara no denar vsaj pri meni izgine v vsakem primiru:eek::naughty::)

Ob 5. 2. 2022 ob 21:54, pik1 pravi:

.

.... moj "obmorski shuttle" potrebuje nove gumice ... dimenzije 120/80-16 in 100/80-16 

pa sem našel tole temo, kjer bi mi znal bit mogoče kdo v pomoč ... ? Rabim za scooterček,  150 ccm ... dokaj primeren za objestno vožnjo po svetlo sivem svetlečem, ultradrsečem asfaltu po istri  ... in ker ne bi bil rad prehitro v malinah, bi mogoče namontiral sedaj kakšne bolj zanesljive gume gor ...

in da smo na jasnem ... sam mile veze nimam, kaj bi bilo primerno za na ta mala kolesca ?

... najprej sem imel namen nataknit  gor Pirelli 60 PTL scooter high performance (ker se mi pač lepo sliši ??? )... pa sem se po parih prebranih postih v tejle temi spremislil ... ?

Torej, če vas prav razumem, je boljša izbira Bridgestone, ali kaj drugega ??? ?

pa še to ... če kdo pozna, kaj je med temi dvemi gumami  v spodnji povezavi razlika .... (pa ne mi cene omenjat, ker to vidm tud sam gume-vi-ina[121],3f-moto-gume-premer[139],80f-moto-gume-proizvajalec[714]&path=171

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Mavti pravi:

 

pred 2 urami, Mavti pravi:

Ma v tejle naši scoter sceni je vse mrknilo:blush::scut: , težko je  drugemu svetovat glede gum :whistle:jaz osebno sem bil nekoč navdušen nad sava sedaj mitas gumami (vozne lasnosti in cena super), ki pa se jih v moji dimenziji pri njih ne dobi.

Nad pireli gumami sem bil osebno razočaran pa čeprav sem stoposto samo na slabo serijo naletel,najbolj enotno  zadovoljno mnenje med skuter gumami leti na bridgestone gume:)

Mimogrede če so tvoje  gume velikosti šesnajst col, to vsekakor niso majhna kolesa

Razlika v spodnjih gumah, ki si jih prilepil za pogledat je po moje v hitrostnih razredih gum ,ene so do 150 km na uro druge pa do 240 k na uro in če so dovolj ta cenejše si itak fajn prišparal:naughty: mora pa se ujemati še indeks nosilnosti gume , ki je predpisan za tvoj scoter na sliki je enak za obe:)

Pa še nekaj, cene znotraj  enakih razredov gum so zelo izenačene glede na ime znamke gume pa par eurov gor,dol:whistle:, je pa malo sreče potrebno ,da je ob nakupu akcija ali kaj podobnega, da se prišpara no denar vsaj pri meni izgine v vsakem primiru:eek::naughty::)

 

stari, hvala ti za tvoj odgovor ... ?

glede na tvoje pripombe iz prejšnjih postov, sem se že odločil ... gor bom dal Bridgestonke ... grem na tvoj filing ... pa kar bom imel, to bom pač zvozil ?

... sem pa danes bolj natančno pogledal sedanje gumice ... zdej imam gor michelinke ... mislim da pise "city" ... al neki tazga ... po DOT-u sodeč pa so iz leta 2017 ... čeprav je profil še skoraj kot nov, se mi zdijo zelo trde ... in ravno te trdote si po tem istrskem asfaltu ne želim vozit ... 

... tko da ... čez en mesec bojo gor bridgestonke ?

... upam samo, da ne falim še s kakšnim drugim parametrom, ki bi ga nemara moral upostevati pri naročanju novih gum ...  menda za navaden 150 kubični scooter valjda ne rabim kaj dosti druzga gledat, kot samo dimenzijo ... ob tem da ima težo 140 kg ... gre pa ene 120 km/h

... ali pač ??? 

Popravljeno . Popravil pik1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 5. 2. 2022 ob 21:54, pik1 pravi:

.

.... moj "obmorski shuttle" potrebuje nove gumice ... dimenzije 120/80-16 in 100/80-16 

pa sem našel tole temo, kjer bi mi znal bit mogoče kdo v pomoč ... ? Rabim za scooterček,  150 ccm ... dokaj primeren za objestno vožnjo po svetlo sivem svetlečem, ultradrsečem asfaltu po istri  ... in ker ne bi bil rad prehitro v malinah, bi mogoče namontiral sedaj kakšne bolj zanesljive gume gor ...

in da smo na jasnem ... sam mile veze nimam, kaj bi bilo primerno za na ta mala kolesca ?

... najprej sem imel namen nataknit  gor Pirelli 60 PTL scooter high performance (ker se mi pač lepo sliši ??? )... pa sem se po parih prebranih postih v tejle temi spremislil ... ?

Torej, če vas prav razumem, je boljša izbira Bridgestone, ali kaj drugega ??? ?

pa še to ... če kdo pozna, kaj je med temi dvemi gumami  v spodnji povezavi razlika .... (pa ne mi cene omenjat, ker to vidm tud sam ?)

https://www.gumexl.net/index.php?route=product/category&mfp=1f-moto-gume-irina[11],2f-moto-gume-vi-ina[121],3f-moto-gume-premer[139],80f-moto-gume-proizvajalec[714]&path=171

 

 

V kolikor me spomin ne vara so Bridgestonove gume BT45 in naslednica BT46 bile oziroma so namenjene "starejšim" motorjem - veteranom, starodobnikom (no saj tudi drugim modelom). Zato je vprašanje če so ravno za na skuter.

Kakšen skuter pa ima te dimenzije? Tako "velike" imajo verjetno SH-ji in podobni. Na svojem 150ccm SH-ju (ki ima takšne dimenzije se mi zdi ) sem bil zadovoljen s Pirellijem ampak drug model kot si ga gledal ... 

 https://www.pirelli.com/tyres/en-ww/motorcycle/all-tyres/sheet/angel-scooter

Odločiti se boš moral pa sam :)

AngelScooter_Image_3_4.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V homologaciji skuterja piše katera dimenzija ,hitrostni razred , nosilnost gume,...... ustreza skuterju ,to ne zanima nobenega( pri tem ne mislim  tebe osebno pač pa državne organe)do trenutka ,ko se zgodi sranje takrat pa so vsi pametni še  najbolj zanima zavarovalnico, ker so v igri euri:)

Michelin gume na scoterju :?so najbolj nasprotujoča mnenja o kvaliteti gume, umirjeni vozniki zelo zadovoljni pa v glavnem se vozijo v dvoje na skuterju, ostali zelo veliko pa mnenja ,da slabše gume ni:hmm:ne vem je nisem še vozil:blush:

Drugače so še pa posebne okoliščine vožnje ,pred leti se zvečer iz izleta po Istri odločim ustavit še v Kopru, ki mi je od negdaj zelo prijetna sprostitvena lokacija:worship:,pa na en orng pir bom šel :beer2:,

do trenutka ,ko zavijem v mesto vse ok  ,kako je bilo takrat vse spolsko po Kopru :eek:še v živlenju nisem doživel pa že marsikaj prevozil z malinami vred:P nekako uspel ostati na dveh kolesih mama mija jao:whistle: pa vredu gume sem imel takrat ,ker se vozim tudi z majn vredu gumami pa bi to še zastopil:blush: v Kamniku imajo zimsko drsališče pa kolikor sem gledal mladino ni primerjave glede spolskosti podlage ,Koper zmaga.Ampak dan nič posebnega sončen jasno nebo ,proti večeru je šlo in očitno se včasih neugodne zadeve poklopijo.

Pokaži  ko boš nabavil kakšno sliko novih gum  srečno vožnjo pa  še kaj pokomentiraj

Lp Anton

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.

... bom ...napišem kaj bo nataknjeno gor ... in upam, da bom tud pol ostal brez "malin" ?

... zakaj so pa gor Michelinke, pa ne bi znal povedat  ? ... mopedek sem nabavil praktično od prva lastnice ... od umirjene ženskice ... ki tudi ni zgledala, da bi prav preveč škrtarila glih pri gumah ...  ampak ... pač ... nataknili so gor pač te Michelinke  ?

... res pa zelo rad slisim zdej še to, da so pa to menda res jeba od gum ... ? ...  ker jih bom zdej itak zamenjal za nove ... ne glede na to, da je gor še vedno zelo dober profil 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

.

... to je to ?

... zaenkrat lahko napišem, da se v predsobi odlično držijo ?

20220222_183842.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Rabim za Malaguti Madisona 250ccm nove copatke. Niham med Michelin City Grip2 in Michelin PowerPure SC.. Zakaj? Pač imajo OK ceno na Mimovrste, drugje sploh nisem gledal.

Kakšne izkušnje?

To kar je sedaj gor (verjetno je že precej staro) je obup na mokri cesti. Prav smešno mi je, kako zanič držijo. Po moje so pa na suhem vse dovolj dobre za skuterske zmogljivosti... Torej je prioriteta grip na vlažni podlagi.

Popravljeno . Popravil Fantocci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na 250 Joymaxu sem zamenjal 2 seta City Grip gum in bil zelo zadovoljen z vožnjo in obnašanjem na cesti (70% mesto, 30% izven, 90% v dvoje) - odlične na mokrem in suhem.

Edini minus je bil, da je zadnja zdržala 5000km in postala žagasta. Drugi set sem pumpal z višjim tlakom, vendar ni bilo razlike, pri 5000km je postala žagasta. Sprednja je prva zdržala 10000km brez deformacij ali pretirane obrabe.

V tretje sem nameraval vzeti Mitas Touring Force, vendar jih ni bilo za dobiti. Nabavil sem PowerPure SC in naredil z njimi 5000km - brez pripomb na vožnjo v suhem, skuter se je odlično držal ceste in lepše šel v ovinke.

Na mokrem gume niso vlivale zaupanja, zlahka so spodrsnile, predvsem se je bilo treba izogibati zebram in ostalim napisom na cesti. Tudi pri vožnji naravnost sem moral paziti, kako zapeljem na mokro zebro. 

Za 300 Downtowna sem vzel City Grip2 in lahko v jeseni poročam, kako se obnesejo.

Poglej še Bartog, jaz sem jih tam dobil najceneje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem potem vzel v Bartogu City Grip2. Naj bi bile res boljše za po mokrem. Dežja sicer še niso videle, lepo pa padejo v ovinek, ker so pač nove in z idealno obliko.


 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Pozdrav vsem,

Bo treba spet nove gume kupit. T-Max 2007...Kaj priporočate kaj? kolko gledam so bridgestonke med top. Predvsem mi je pomembno da dobro držijo cesto, v suhem in mokrem...kilometrov trenutno tak bolj malo delam

Aja še to....pozna kdo metzeler? berem da so eni zelo zadovoljni, pa cena je zelo ugodna.

Kako je s continentalom? a je kaj za dobit?

Popravljeno . Popravil boskosi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!