Skoči na vsebino

VTISI IZ DNEVNIH VOŽENJ 2011


Sanda7

Priporočene objave

Posluš ti samosmotko..Nejc je legenda..Ti samosmotko pa nimaš jajc da bi v tem cajtu sploh motor vžgal...Kaj šele,da bi čez vršič šponal,al pa do Beograda piču...da o ostalih destinacijah sploh ne govorim...Samo,pejd se h kaminu stisnt....in srečno novo leto.. :) :) :):P

maš sigurno prov veš....čeprav me sploh ne poznaš........nejc je pa že vedu kaj je napisano pomenil....post je bil namenjen njemu..!!! srečno novo leto tudi tebi....čeprav te ne poznam te težko zmerjam s kakšno smotko!!! beseda legenda pa drugače pomeni : Legenda (latinsko legendum, kar se mora brati) se je v starorimski cerkvi imenovala knjiga, iz katere so brali odlomke iz življenja mučencev in svetnikov. V srednjem veku je bila najbolj znana »Legenda aurea; zbirka svetniških življenjepisov«. V novejšem času pa legenda predstavlja zgodbo, v kateri nastopajo krščnske svete osebe. Večina legend je napisanih v prozi, najdejo pa se tudi legende napisane v verzih.

Po zasnovi je legenda podobna mitu in pripovedki. Kar se v mitu pripoveduje o bajeslovnih božanstvih in v pripovedki o zgodovinskih in izmišljenih junakih, se v legendi pripoveduje o krščanskih svetih osebah.

Poleg ljudskih legend pa je ustvarjenih tudi veliko umetnih legend, katere so napisali pisatelji in v njih pisali o zanimivih legendarnih motivih. Slovenskih ljudskih legend sta največ zbrala Matija Valjavec in Anton Medved, ki je izdal zbirko »Slovenske legende«. Umetne legende pa so poleg Valjavca in Medveda pisali še Janez Trdina, Anton Aškerc, France Bevk, Ksaver Meško, Marija Kmetova in drugi.

nejc je knjiga kera se mora brati???? svašta takole izveš!!!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni vprašanje znanja vožnje, ampak temperatura oz. bolje rečeno mraz, ki pogoje uživanja močno zmanjša. Če pa si korenina, te tudi mraz ne moti. Pomembna je oprema. V isti koš metati tak način vožnje in hard enduro, je brezvezna napača.

ampak nejc je še zmer pussy..........sej nobenga druzga ne omenjam k sam nejca.....res........prisežem !!!!! v noben koš nič ne mečem,...tud v istga ne.....!!! če si ti kaj užaljen ,....čeprav te tud omenil nisem, se globoko opravičujem......sicer ne vem zakaj ampak vseen !!! a so duhovi pomirjeni???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

maš sigurno prov veš....čeprav me sploh ne poznaš........nejc je pa že vedu kaj je napisano pomenil....post je bil namenjen njemu..!!! srečno novo leto tudi tebi....čeprav te ne poznam te težko zmerjam s kakšno smotko!!! beseda legenda pa drugače pomeni : Legenda (latinskolegendum, kar se mora brati) se je v starorimskicerkvi imenovala knjiga, iz katere so brali odlomke iz življenja mučencev in svetnikov. V srednjem veku je bila najbolj znana »Legenda aurea; zbirka svetniških življenjepisov«. V novejšem času pa legenda predstavlja zgodbo, v kateri nastopajo krščnske svete osebe. Večina legend je napisanih v prozi, najdejo pa se tudi legende napisane v verzih.

Po zasnovi je legenda podobna mitu in pripovedki. Kar se v mitu pripoveduje o bajeslovnih božanstvih in v pripovedki o zgodovinskih in izmišljenih junakih, se v legendi pripoveduje o krščanskih svetih osebah.

Poleg ljudskih legend pa je ustvarjenih tudi veliko umetnih legend, katere so napisali pisatelji in v njih pisali o zanimivih legendarnih motivih. Slovenskih ljudskih legend sta največ zbrala Matija Valjavec in Anton Medved, ki je izdal zbirko »Slovenske legende«. Umetne legende pa so poleg Valjavca in Medveda pisali še Janez Trdina, Anton Aškerc, France Bevk, Ksaver Meško, Marija Kmetova in drugi.

nejc je knjiga kera se mora brati???? svašta takole izveš!!!

smotka je pa najbrž neki špinelu podobnu a ne? :smoke:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

maš sigurno prov veš....čeprav me sploh ne poznaš........nejc je pa že vedu kaj je napisano pomenil....post je bil namenjen njemu..!!! srečno novo leto tudi tebi....čeprav te ne poznam te težko zmerjam s kakšno smotko!!! beseda legenda pa drugače pomeni : Legenda (latinskolegendum, kar se mora brati) se je v starorimskicerkvi imenovala knjiga, iz katere so brali odlomke iz življenja mučencev in svetnikov. V srednjem veku je bila najbolj znana »Legenda aurea; zbirka svetniških življenjepisov«. V novejšem času pa legenda predstavlja zgodbo, v kateri nastopajo krščnske svete osebe. Večina legend je napisanih v prozi, najdejo pa se tudi legende napisane v verzih.

Po zasnovi je legenda podobna mitu in pripovedki. Kar se v mitu pripoveduje o bajeslovnih božanstvih in v pripovedki o zgodovinskih in izmišljenih junakih, se v legendi pripoveduje o krščanskih svetih osebah.

Poleg ljudskih legend pa je ustvarjenih tudi veliko umetnih legend, katere so napisali pisatelji in v njih pisali o zanimivih legendarnih motivih. Slovenskih ljudskih legend sta največ zbrala Matija Valjavec in Anton Medved, ki je izdal zbirko »Slovenske legende«. Umetne legende pa so poleg Valjavca in Medveda pisali še Janez Trdina, Anton Aškerc, France Bevk, Ksaver Meško, Marija Kmetova in drugi.

nejc je knjiga kera se mora brati???? svašta takole izveš!!!

:) :) :) :)

Samo,upam da te nisem užalila....Ni blo tko mišljeno.....Ampak si me pa nasmejal.....In hvala za izčrpno razlago te besede...O Izvoru in pomenu te besede se mi je le površno sanjalo,sedaj se pa morem teb zahvalt za popolno razjasnitev.. :) :) No,pa nej bo Nejc v modernem slengu..MOTOCAR (dobesedno)...a boš tud to besedo seciral??? :) :) lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:) :) :) :)

Samo,upam da te nisem užalila....Ni blo tko mišljeno.....Ampak si me pa nasmejal.....In hvala za izčrpno razlago te besede...O Izvoru in pomenu te besede se mi je le površno sanjalo,sedaj se pa morem teb zahvalt za popolno razjasnitev.. :) :) No,pa nej bo Nejc v modernem slengu..MOTOCAR (dobesedno)...a boš tud to besedo seciral??? :) :) lp

In opravičilo Nejcu,k smo se nanj tko obesil...Ma neki mormo govort..Je kar poučno!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:) :) :) :)

Samo,upam da te nisem užalila....Ni blo tko mišljeno.....Ampak si me pa nasmejal.....In hvala za izčrpno razlago te besede...O Izvoru in pomenu te besede se mi je le površno sanjalo,sedaj se pa morem teb zahvalt za popolno razjasnitev.. :) :) No,pa nej bo Nejc v modernem slengu..MOTOCAR (dobesedno)...a boš tud to besedo seciral??? :) :) lp

ne znam secirat.........nism dohtar.........lahko pa probam........nejc je pa pussy......!!!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala kolega

ni za kej stari,....sam vsen bi lohk tel. zavrtu pa povedu kam greš pa zravn povabu ne de vs slinast slike pol gledam pa te morm zmerjat pol !!!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dejte še mal se zmerjat, tako ja, svinske ji govori jaaaa, šnel, ih komenzi...al me je mal zaneslo? :blush:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dejte še mal se zmerjat, tako ja, svinske ji govori jaaaa, šnel, ih komenzi...al me je mal zaneslo? :blush:

a si spet fuknu mona????

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a si spet fuknu mona????

tle nism...pol sm šu naprej na Nanos

in tut tm nism

pol sm pa še mal fotku..(vesolca vidu) stražo držu..zakluču za letos.

post-18923-0-13885900-1325340133_thumb.jpg

post-18923-0-86191600-1325340171_thumb.jpg

post-18923-0-53592300-1325340226_thumb.jpg

post-18923-0-50076400-1325340275_thumb.jpg

post-18923-0-86728300-1325340315_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opravil zadnji ogled Rid v letošnji sezoni. Bil sem z avtom, a sem tam srečal Harleyistko Neli.

Vse lepo pozdravlja!

In jaz tudi, pa srečno in srčno 2012!

post-18091-0-02599500-1325350707_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!