Skoči na vsebino

Kako pritrditi navigacijo


Priporočene objave

Pozdravljeni!

Zanima me, če imate izkušnje (oz. ideje), kako je najbolje pritrditi navigacijo na skuter (burgman 400)? Variante, kjer je potrebno vrtati, ali kakorkoli "predelati" skuter, odpadejo. Samo navigacijo bi najraje pozicioniral tako, da bi se "skrila" za vizirjem od skuterja, cena pa naj ne bi presegla 50€. Na internetu gledam torbice GIVI S850 in KAPPA 741, kjer pa me skrbi, sama velikost okenca in velikost moje navigacij (135mm x 86mm x 15mm) - ne vem, ali sploh gre v torbico. Opazil sem tudi t.i. "RAM-mount-e", kjer pa je precej velika izbira, kot tudi cena.

HVALA.

lp, matej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pr nas mamo od kappe in je okenjce dovolj veliko tudi za tavelikega garmina. tipkat se tudi da v redu. edina slabost je, da mores bolj dol gledat kot pri nosilcih. das pa potem torbico enostavno dol, prostora je se za denarnico in mobitel. midva kake druge alernative nisva nasla ker mamo navadn garmin in telefon prav za skrajno silo.

malo poglej, vzami mogoce tudi navigacijo s sabo da dobis obcutek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Zanima me, če imate izkušnje (oz. ideje), kako je najbolje pritrditi navigacijo na skuter (burgman 400)? Variante, kjer je potrebno vrtati, ali kakorkoli "predelati" skuter, odpadejo. Samo navigacijo bi najraje pozicioniral tako, da bi se "skrila" za vizirjem od skuterja, cena pa naj ne bi presegla 50€. Na internetu gledam torbice GIVI S850 in KAPPA 741, kjer pa me skrbi, sama velikost okenca in velikost moje navigacij (135mm x 86mm x 15mm) - ne vem, ali sploh gre v torbico. Opazil sem tudi t.i. "RAM-mount-e", kjer pa je precej velika izbira, kot tudi cena.

HVALA.

lp, matej.

Pozdravljen

jaz sem si priskrbel nosilec od "RAM-mount . Zadeva je siguna in varna ter zelo priročna. Namontiral sem ge na posodico za olje pri zavorah brez vrtanj ali predelav. Uporabljam Nuvi 760. V primeru močnega dežja ga snamem ali pa pokrijem z prozorno folijo ( vrečko ) no za enkrat mi ni uspelo voziti po dežju in upam da bo tako tudi v bodoče.

post-23577-0-51110600-1295789933_thumb.jpg

post-23577-0-31767500-1295789944_thumb.jpg

post-23577-0-26691500-1295789953_thumb.jpg

post-23577-0-82703600-1295789966_thumb.jpg

post-23577-0-39200600-1295789976_thumb.jpg

post-23577-0-18263900-1295789984_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen

jaz sem si priskrbel nosilec od "RAM-mount . Zadeva je siguna in varna ter zelo priročna. Namontiral sem ge na posodico za olje pri zavorah brez vrtanj ali predelav. Uporabljam Nuvi 760. V primeru močnega dežja ga snamem ali pa pokrijem z prozorno folijo ( vrečko ) no za enkrat mi ni uspelo voziti po dežju in upam da bo tako tudi v bodoče.

Ovo o dežju ne bum komentiral........za sada...... :closedeyes: :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen

jaz sem si priskrbel nosilec od "RAM-mount . Zadeva je siguna in varna ter zelo priročna. Namontiral sem ge na posodico za olje pri zavorah brez vrtanj ali predelav. Uporabljam Nuvi 760. V primeru močnega dežja ga snamem ali pa pokrijem z prozorno folijo ( vrečko ) no za enkrat mi ni uspelo voziti po dežju in upam da bo tako tudi v bodoče.

Pozdravljen!

Hvala.

Kje pa si nabavil ta nosilec? Cena? Če pravilno vidim, se nosilec namontira na obstoječo posodico za olje, pokrovček za posodico za olje ostane original, potem potrebuješ samo daljši vijak, da lahko vse skupaj pritrdiš. Drži? Kako dolg pa je ta nosilec? Se uspe navigacija "skriti" za vizir?

lp, matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen!

Hvala.

Kje pa si nabavil ta nosilec? Cena? Če pravilno vidim, se nosilec namontira na obstoječo posodico za olje, pokrovček za posodico za olje ostane original, potem potrebuješ samo daljši vijak, da lahko vse skupaj pritrdiš. Drži? Kako dolg pa je ta nosilec? Se uspe navigacija "skriti" za vizir?

lp, matej

Pozdravljen,

nosilec sem nabavil tu : http://www.ram-mount.it/ . Plačal sem ga po predračunu . Preden sem plačal sem se pozanimal o resnosti prodajalca na italijanskih forumih. Dejali so, daje gospod oziroma podjetje zelo resno in da mu lahko brez skrbi nakažem po predarčunu. Rekel sem si da za cca 65€ pa ne bom propadel tudi če je potegavščina. Izdelek sem dobil v roku petih delovnih dni. Zelo profesionalen odnos .

Nosilec sem namontiral direktno na pokrovček za posodico za olje. V paketu sem dobil tudi daljše vijake. Zadeva drži kot pribito . Navigacija se delno skrije za vizirjem . Odvisno od modela šipce. Jaz sem sedaj zelo zadovoljen saj me ni strah da bi odletel med vožnjo kam natla ali še huje med noge oziroma pod noge. Varnost pred krajo navigacije pa je tudi zelo vredu saj v sekundi snameš navigacijo in jo pospraviš v žep.

Na kratko: sama hvala. Pozoren moraš biti pri izbiri modela maskice( nosilca ohišja) za navigacijo. Odvisno od tvojega modela navigacije. Jaz imam nuvi 760, ki je za avtomobil a mi na motorju služi enako obro posebno odkar imam varen nosilec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nabavil pri istem kljukcu kot @maxiscooter, plačal preko PayPal-a. Prišlo še ni, ko pride, montiram, poslikam in na forum pribijem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Ima kdo Givijevo GPS torbico pritrjeno na maxi-ja?

So priloženi trakci dovolj dolgi?

Popravljeno . Popravil gorazd
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo Givijevo GPS torbico pritrjeno na maxi-ja?

So priloženi trakci dovolj dolgi?

Ima prijatelj Givijo torbico in je zadovojen - razen, ko sonce nabija v torbico, tedaj nič ne vidi in tudi premikat pod kakim drugim kotom je ne more. Je pa nepremočljiva :naughty: . Uporablja original trakce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

imam tudi givijevo torbico... saj ne rečem, da ni uporabna, a proti pravemu nosilcu pač nima šans...

prenizko, slabo vidno, težja montaža in snemanje,... res izhod v sili

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo Givijevo GPS torbico pritrjeno na maxi-ja?

So priloženi trakci dovolj dolgi?

Ja, tudi jaz sem razmišljal o tej varianti... a odmislil... sicer pa... kako je s tem v "praksi"... najdeš na tem LINKu... :huh:

Katerikoli varianto boš izbral... bo ta prava... :D ...se pa strinjam z ostalimi, da je najbolje imeti nekje nameščen "namenski" nosilec... .)

Lep maxi pozdrav

Popravljeno . Popravil pelikan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam filing da je bilo govora o tej GIVI-jevi torbici, S850

givi_s850.jpg

če ima kdo željo po njej, jo dam za male pare trance_06_beer2.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

Ker sem zadnjič potreboval navigacijo, sem jo pritrdil kar z priloženim nosilcem na burgijevo originalno šipo.

Naredil sem še eno varovalo, za vsak slučaj, ampak je zadeva dobro držala tudi po slabih cestah (mislim, da je tudi v dežju dovolj zaščite za šipo).

Prevozil sem cca 200 km.

Kako se bo zadeva obnesla na celodnevnih turah bom še videl...

Zaenkrat sem potegnil kabel za napajenje kar iz predala, ampak se ta zaradi kabla težko zapira.

Kako imate rešeno to zadevo?

G

post-801-0-55335100-1334208272_thumb.jpg

post-801-0-23691800-1334208299_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tak sistem uporabljam že tri leta in se dobro obnese.

V mojem primeru ga pritrdim kar na plastično šipo od števca,

kabel potegnem iz predala in predal ostane priprt. Mogoče se včasih odpre

po slabi cesti.

Resnica pa je da sem GPS enkrat zgubil; se je odlepil in padel dol - razlog:

ker sem ga imel gor prilepljenega po moje kar dva meseca skupaj :BUA:

zdaj ga pred vsako vožnjo na sveže očistim in prilepim na vakum in še ni padel dol, oziroma

upam ga pustiti kakšen dan ali dva, potem pa raje ponovno montiram, če ga rabim.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem ga zadnjič tudi takole vozil enih 300 km in je blo ok :OK:, kaj se pa tiče kabla pa boš Gorazd, mogel vrtat, jaz bi tudi mogel ampak se mi ne da hehehe

Popravljeno . Popravil zokid
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem ga zadnjič tudi takole vozil enih 300 km in je blo ok :OK:, kaj se pa tiče kabla pa boš Gorazd, mogel vrtat, jaz bi tudi mogel ampak se mi ne da hehehe

sma ze 2 :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, tudi jaz uporabljam kar vakumski garmin nosilec, ki ga zalepim (vsakič) na najbolj "raven" del šipice.... in do sedaj se mi še ni "odlepil"... Za varnost pa ga imam še privezanega... Edina težava, ki mi je moteča je ta, da se ob tresljajih garmin premika... v tistem delu, kjer je bunkica vakumskega nosilca, kamor vstavimo nosilec, ki drži garmina... Poskušal sem to že podlagat... pa ni bilo nekega pravega haska...

Napajanje pa imam kar iz predala, ki pa ne ostane odprt zaradi tega... Našel sem eno točko, ki mi dovoli, da (sicer malo na trdo) levi predal vseeno zaprem...

Lep maxi pozdrav

post-22093-0-75827100-1334267196_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil pelikan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rešitev vseh vaših težav so RAM-Mount nosilci. Narejeni so posebej za uporabno na motorjih.

Nosilci so kovinski in neuničljivi, kar potrjuje tudi doživljenjska garancija.

Montirajo se lahko na posodico rezervoarja zavornega olja, na cev krmila, ali pa še kam drugam.

Za vsako varianto se najde nosilec.

Mi smo zastopniki za RAM-Mount v Sloveniji od letošnjega leta.

Dobavljivi so skoraj vsi nosilci iz katalogov na spletni strani www.ram-mount.si za vsa ostala vprašanja pa sem na voljo ;)

Mimogrede... Napajanje pri Burgmanu 650. Ko gre kabel iz predala, ima predal dvojni rob. Tisti drugi rob je potrebno z nožekom samo malo zarezati (za širino kabla) in potem se bo predal normalno zapiral in tudi med vožnjo se ne bo odpiral. Preizkušeno.

LP

Blond

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, tudi jaz uporabljam kar vakumski garmin nosilec, ki ga zalepim (vsakič) na najbolj "raven" del šipice.... in do sedaj se mi še ni "odlepil"... Za varnost pa ga imam še privezanega... Edina težava, ki mi je moteča je ta, da se ob tresljajih garmin premika... v tistem delu, kjer je bunkica vakumskega nosilca, kamor vstavimo nosilec, ki drži garmina... Poskušal sem to že podlagat... pa ni bilo nekega pravega haska...

Napajanje pa imam kar iz predala, ki pa ne ostane odprt zaradi tega... Našel sem eno točko, ki mi dovoli, da (sicer malo na trdo) levi predal vseeno zaprem...

Lep maxi pozdrav

Tuki si poglej, ni hudič, da ne bi neki našel

http://shop.touratech.com/navigation/gps-accessories/mounting-adapters-for-mounts.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tuki si poglej, ni hudič, da ne bi neki našel

http://shop.touratec...for-mounts.html

Moram priznat, da (prej) nisem niti iskal drugih opcij... ker navigacijo želim imeti čim bližje pogledu na cesto... in to je lahko le na šipici. Edini način pritrditve (razen vrtanja=odpade) pa je ali vakum ali lepljenje... Do sedaj videnih nosilcih, je bila večina takšnih, da se montirajo nekam na belanco, kar pa se mi zdi, da je pogledu "predaleč"... Ja, res (po tvoji zaslugi)... sem pa našel tudi ram-mount vakumski nosilec, ki pa ga morebiti tudi naročim... :hmm:

Hvala! :OK:

Lep maxi pozdrav

p.s.

@Blond, me pa veseli, da imamo tudi v SLO predstavnika za ram-mount dodatke, kjer je možno naročiti vse iz njihovega programa... in mi ne bo treba naročevat iz tujine... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rešitev vseh vaših težav so RAM-Mount nosilci. Narejeni so posebej za uporabno na motorjih.

Nosilci so kovinski in neuničljivi, kar potrjuje tudi doživljenjska garancija.

Montirajo se lahko na posodico rezervoarja zavornega olja, na cev krmila, ali pa še kam drugam.

Za vsako varianto se najde nosilec.

Mi smo zastopniki za RAM-Mount v Sloveniji od letošnjega leta.

Dobavljivi so skoraj vsi nosilci iz katalogov na spletni strani www.ram-mount.si za vsa ostala vprašanja pa sem na voljo ;)

Mimogrede... Napajanje pri Burgmanu 650. Ko gre kabel iz predala, ima predal dvojni rob. Tisti drugi rob je potrebno z nožekom samo malo zarezati (za širino kabla) in potem se bo predal normalno zapiral in tudi med vožnjo se ne bo odpiral. Preizkušeno.

LP

Blond

Blond a si name čist pozabu jest mam pr teb naročen nosilc od lanskega leta.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@gusar: Nisem pozabil na tebe. Dobavitelj ne bistveno podražil - dvignil ceno dostave, tako so cene zaenkrat nekulturne.

Sem v trdih pogajanjih da ceno pošiljanja/dostave spravim spet na eno kulturno in sprejemljivo raven saj je v tem trenutku to nekonkurenčno.

Takoj ko bom imel kakšno boljšo informacijo pa ti sporočim.

LP

Blond

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!