Skoči na vsebino

Srbija


Priporočene objave

Odločil sem se, da odprem temo o Srbiji, njenih lepotah, ter o vsem kar potrebujemo na poti.

Predvsem sem razmišljal, da bi tukaj pisali naslednje stvari:

* Potrebni dokumenti .... itd

* Kaj si moramo ogledat v določenem kraju

* Kje in za koliko ste prespali

* Kje ste se peljali, ter v kakšnem stanju je cesta

Predvsem dobrodošlo je, da bi v tej temi pisali samo o Srbiji (ne o motozborih, temveč o zanimivostih s poti in lepih krajih, dobrih gostilnah ... itd),

ter da bi prilepili tudi nekaj slik, saj slika pove več kot 1000 besed.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

No, tudi sam sem se odločil, da po prvo majskih praznikih za 5 dni z ženo "skočiva" do Svetozareva.

Namen imava se ustavit v Beogradu, kjer si bova ogledala nekaj destinacij, nato pa po AC produžla proti Nišu.

Karta Beograda je že doma, tako da zraven Garmina za vsak slučaj še papirnata izvedba (že zaradi možnosti okvare naprave je ziher imet karto!)

Ob tej priliki bi povprašal ali je določeno koliko denarja lahko vnesemo v Srbijo?

motoristicni-album-foto_14253432_17422803_18464529.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odgovoril ti bom kar se tiče denarja: v EU in iz EU lahko neseš in vneseš 10K € seveda moraš,če imaš večji znesek kot 10K € nesmeš uporabiti Evro(zelenega) prehoda in vse nad 10K €moraš prijaviti(deponirat)! Za vnos v Srbijo te za denar nihče nevpraša, verjetno pa je omejen vnos Dinarjev pa teh tako ali tako nihče nenosi s seboj saj je najbolje samo toliko zamenjat kolikor rabiš to pa zaredi njihove letne devalvacije saj znaša vsako leto 10% ++ Na carini zahtevajo samo zeleno karto in če ni prometna pisana nate moraš imeti poblastilo o uporabi vozila,ki ga dobiš prinas na AMD.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:notworthy:...Bravo! Pametna tema... Tudi sam bom s partnerko verjetno za prvi maj odštartal v tisto smer... Beograd... obrnil bom pa v Vrnjački Banji pri znancih...

...sicer tudi moja prva pot v to smer (po 31 letih)... Kaj se torej splača videt (poleg Dedinja in Hiše cvetja)...:notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ferek, ker imava tudi z ženo namen se ustavit v Beogradu in si ogledat nekaj stvari, ti lahko napišem, kakšen je najin plan.

Zjutraj zelo hitro štartava, tako da bova avtocesto prevozila po temi, saj imam namen biti nekje okrog 8.00 zjutraj že v Beogradu.

Za ogled sem splaniral tole:

Iz avtoceste zavijem na Brankov most, kateri me pripelje na Terazije, kjer se ustavim pri skupščini, nakar se zapeljem dva križišča naprej in si ogledava cerkev Sv.Marka.

Nato po isti cesti nadaljujeva do hrama Sv.Save, kjer si podrobno ogledava tudi notranjost.

Od tam nadaljujeva pot proti Savskemu Vencu, naprej na Dedinje, kjer si ogledava hišo cvetja. Imel sem plan, da "skočiva" še na Avalo, ampak sem to zbrisal

z najinega plana. Tako da se bom z Dedinja zapeljal med obema stadionoma (JNA/Partizan in Crvena Zvezda)do avtoceste, ki pelje proti Nišu.

Pri Starem Hrastu (Markovac cca. 102km od Beograda) pa zavijem z avtoceste, kjer se v mestecu Svilajnac ustavim na kavici pri bivšem nogometašu Maribora, Popoviču.

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U Srbiji se možeš mnogo lepo provesti ,jer stvarno ima šta da se vidi i naravno ovde se još uvek dobro jede i pije. Za početak moj predlog je taj, da posle Beograda obavezno skočite do

a onda kroz centralnu Srbiju do planine Zlatibor i http://www.youtube.com/watch?v=00eT0OZIl_s. Ako vas nešto konkretno ineresuje mogu vam pomoći.
  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse, ki radi dobro jemo, je seveda nujna destinacija Leskovac, kjer si v kakšni lokalni gostilnici privoščiš domači leskovački roštilj. Izgleda nekako takole in je nenormalno okusno:

45456_1477696456717_1062913051_31206243_4939535_n.jpg

Kakšnih 30 km naprej v smeri Makedonije, pa se na levi strani ob cesti nahaja motel Predejane, kjer se za 10-12 EUR na noč lahko prespi v solidno opremljeni sobi, imajo pa tudi osvetljeno parkirišče in nočnega varnostnika, ki celo noč pazi, da je vse OK.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:notworthy:...Bravo! Pametna tema... Tudi sam bom s partnerko verjetno za prvi maj odštartal v tisto smer... Beograd... obrnil bom pa v Vrnjački Banji pri znancih...

...sicer tudi moja prva pot v to smer (po 31 letih)... Kaj se torej splača videt (poleg Dedinja in Hiše cvetja)...:notworthy:

Meni je odpadel Egipt, ker se preveč :fight1: zato bom povsej verjetnosti tudi šel v to smer :naughty: Mater bomo napadli ta del Balkana :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me veseli, da je tema lepo zaživela, kar je bil tudi namen, da se informacije širijo.

@MiNa: a lahko daš morda kakšen naslov prenočišča ali kakšno GPS koordinato?

Hehehe .... zgleda, da bomo res se masovno odpravili v Srbijo in bo zgledalo kot "selitev narodov".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me veseli, da je tema lepo zaživela, kar je bil tudi namen, da se informacije širijo.

@MiNa: a lahko daš morda kakšen naslov prenočišča ali kakšno GPS koordinato?

Hehehe .... zgleda, da bomo res se masovno odpravili v Srbijo in bo zgledalo kot "selitev narodov".

Za prenočiša ni problem. Moje izkušnje: vsedeš se v gostilno, naročiš večerjo in povprašaš še po prenočišču. Ko poješ te pride lastnik prenočišča iskat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Ja... kar se prenočišč tiče imam same podobne izkušnje iz Bosne in Črne Gore... to je najmanjši problem...

...še v odgovor Breitnerju: Pri meni je plan za ta izlet še "malo brez krčmarja" saj "moja" zelo težko tudi med prazniki dobi dopust, tako da je še čist točen datum vprašljiv... Greva pa oba z enim motorjem ER-6F je "bivši"...

...a šla bova gotovo! Torej kateri bo letos "prvi" tam, bo gotovo še s kakimi fajn informacijami postregu...:rolleyes::rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem slišal že prej od drugih, da lahko do prenočišča prideš tudi na tak način, predvsem v Bosni, kot je nekdo že napisal.

Verjamem pa, da tudi v Srbiji je tak način mogoč ... jaz sem se kaj se bivanja tiče že zorganiziral (5 do 7 dni)! :yea1:

Vsekakor, da bo tisti, ki bo prej tam in nazaj, lahko nam postregel z informacijami iz prve roke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je odpadel Egipt, ker se preveč :fight1: zato bom povsej verjetnosti tudi šel v to smer :naughty: Mater bomo napadli ta del Balkana :worship:

Glede na tvoj avantar bi lahko šel red naredit v Egipt. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me veseli, da je tema lepo zaživela, kar je bil tudi namen, da se informacije širijo.

@MiNa: a lahko daš morda kakšen naslov prenočišča ali kakšno GPS koordinato?

Hehehe .... zgleda, da bomo res se masovno odpravili v Srbijo in bo zgledalo kot "selitev narodov".

Na sliki sem približno označil mesto vikenda iz moje prejšnje objave. Vidim, da nekateri točno planirate postanke ali celo rezervirate nočenje. Jaz in tudi kar nekaj mojih znancev se zanašamo bolj na to kar prinese večer. Tudi tole destinacijo smo našli na tak način. Sicer pa je ob Donavi zelo razvit "turizem" in tam ne boš imel težav z namestitvijo čez noč.

post-7865-0-88303500-1296725793_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha .... Nacionalni Park Đerdap.

Tudi to sem malo gledal ja, da bi šel ob Donavi za Kladovo, potem pa v Romunijo prav tako ob reki smer Kaluđerovo --> Bela Crkva.

Ampak glede na dolžino poti bi to bilo bolje splanirat za kakšen daljši letni dopust, zdaj za prvi maj pa 7 dni bolj na izi, predvsem

lagano "cruzanje".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse gre v to smer, da bom v juniju spet haral po Srbiji, tako kot prejšnja leta. Je še velik za videt in je treba tud prjatle motoriste obiskat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse gre v to smer, da bom v juniju spet haral po Srbiji, tako kot prejšnja leta. Je še velik za videt in je treba tud prjatle motoriste obiskat.

O super... jaz verjetno tudi ... mogoče se kje srečamo in gremo na kavo :lol: ; lahko pa tudi na pragnje :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda, da bo vsak drugi na srbski cesti z slovensko registracijo. Bo prav zanimivo ....

Midva z mojo greva 100% . :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne pa imate drugi kaj plane ?

Kam v Srbijo se odpravljete? Kakšne imate plane za vašo ruto?

Zna bit zanimivo. Morda se je kdo kaj spomnil, kar bi se tudi drugim zdelo zanimivo in bi vkalkuliral v svoj plan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S kolegom imava tudi v planu turo po Srbiji v začetku junija. Nimava pa še načrta kod,v vsakem primeru malo BG in Zlatibor. Se vidimo :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo vsem skupaj.

Tudi midva z ženo si rada med vožnjo z motorjem tudi kaj ogledava.

Predvsem žena je takšna. Pravi, da samo vozila se pa ne bo.:rolleyes:

V tej temi nisem opazil, da bi kdo omenil, da je bil na turističnem sejmu

Alpe-Adrija v Ljubljani. Z ženo si ga vsako leto ogledava.

Letos sva bila razočarana, ker je bilo manj razstavljenega kot prejšnja leta.:BUA:

Kakor koli že, ker je tema Srbija, je na tem sejmu tudi Srbija imela svoj štant,

zato je škoda, da si ga niste ogledali.

Sam dosedaj sicer nisem razmišljal o tej distinaciji, vendar se nikoli ne ve.

Tako sem nabral nekaj turistične literature.

Prilagam nekaj slik prospektov:

Srbija:

post-19544-0-39746900-1296853684_thumb.jpg

post-19544-0-38791200-1296853707_thumb.jpg

Republika Srbska:

post-19544-0-33255900-1296853758_thumb.jpg

post-19544-0-36191600-1296853806_thumb.jpg

post-19544-0-87476400-1296853824_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za letos imam v planu 2 obiska v Srbiji........daljši bo obvezno vseboval kompletno Donavsko magistralo......se že veselim.

Za drugo leto.....pa zahodna Srbija!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!